Witamy !



[A] Przekaźnik rozrusznika?

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A] Przekaźnik rozrusznika?

Postprzez mandibul » 10 kwi 2015 09:22:22

Mam problem z frotką. Otóż po parodniowym postoju jak przekręcam kluczyk to jest "cyk" i zero reakcji - silnik nawet nie zakręci ani razu, kontrolki przygasają (aku nowy). Ładowanie przez noc rozwiązuje problem, ale za pare dni powtórka (wskaźnik ładowania podczas jazdy 3/4).
Nie jeźdiłem pare dni, więc wczoraj podłączyłem na noc prostownik, ale dzisiaj rano było "cyk" i zgasły całkowicie kontrolki, ponowne przekręcenie kluczyka - żadna kontrolka się nie świeci, zero życia. Jakieś pomysły, czy to może przekaźnik rozrusznika robi spięcie? Można to jakoś sprawdzić, spiąć ba krótko?
Była Frota A sport 2.0
mandibul
Maniak
Maniak
 
Posty: 457
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2013 20:21:35
Lokalizacja: Wawa Bielany
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Przekaźnik rozrusznika?

Postprzez jrzeuski » 10 kwi 2015 09:24:54

Spróbuj z innym akumulatorem. Nowy nie znaczy sprawny :glaszcze:

Możesz spróbować uruchomić rozrusznik "na krótko". Zewrzyj śrubokrętem styki na automacie (mały z dużym, do którego jest przykręcony kabel z akumulatora). Możesz też uruchomić sam silnik rozrusznika zwierając oba duże styki na automacie, ale silnikiem samochodu to nie zakręci.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] Przekaźnik rozrusznika?

Postprzez mandibul » 10 kwi 2015 09:40:49

jrzeuski napisał(a):Spróbuj z innym akumulatorem. Nowy nie znaczy sprawny


Nie przypuszczam by to byl akumulator bo nigdy nie było sytuacji by rozrusznik kręcił i przy kręceniu zdychał. To działa 0-1. Jak zacznie kręcić to odpali, albi w ogóle nie kręci. Raz podłączyłem prostownin dosłownie na 10 minut i po tym auto ożyło - niemożliwe by tak szybko się aku naładował.
Była Frota A sport 2.0
mandibul
Maniak
Maniak
 
Posty: 457
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2013 20:21:35
Lokalizacja: Wawa Bielany
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Przekaźnik rozrusznika?

Postprzez jrzeuski » 10 kwi 2015 10:28:50

Zbadaj czy klemy są dobrze zaciśnięte i czyste. Straty napięcia na zabrudzonych stykach potrafią przygasić kontrolki a prądu będzie za mało, żeby zakręcić silnikiem. Ładowanie też wtedy jest słabe, ale w czasie jazdy nie widać objawów, bo alternator zasila instalację i dopiero po paru odpaleniach się okazuje, że bez doładowania prostownikiem dalej się nie pojedzie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] Przekaźnik rozrusznika?

Postprzez cinek1983059 » 10 kwi 2015 12:58:50

jrzeuski napisał(a):Możesz spróbować uruchomić rozrusznik "na krótko". Zewrzyj śrubokrętem styki na automacie (mały z dużym, do którego jest przykręcony kabel z akumulatora)


zrób tak jak pisze jacek, jeśli po zwarciu styków automatu rozrusznik normalnie zakręci to winny jest sam automat(zaśniedziałe styki automatu)

-- Dodano 10 kwi 2015 13:00:21 --

jrzeuski napisał(a):Zbadaj czy klemy są dobrze zaciśnięte i czyste. Straty napięcia na zabrudzonych stykach potrafią przygasić kontrolki a prądu będzie za mało, żeby zakręcić silnikiem. Ładowanie też wtedy jest słabe, ale w czasie jazdy nie widać objawów, bo alternator zasila instalację i dopiero po paru odpaleniach się okazuje, że bez doładowania prostownikiem dalej się nie pojedzie.


święta racja, klemy powinny być czyste i porządnie założone, nie ma być prawa luzu czy urywających się przewodów
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A] Przekaźnik rozrusznika?

Postprzez Sovviet » 10 kwi 2015 19:50:04

Ja u siebie kombinowalem z kablami zeby styk byl lepszy i nie pomoglo odkrecilem rozrusznik wyczyscilem i dziala.
Objawy mialem te same
Sovviet
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 285
Dołączył(a): 19 mar 2013 18:58:51
Lokalizacja: Gorlice
Pochwały: 4
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] Przekaźnik rozrusznika?

Postprzez fly_jabko » 10 kwi 2015 20:31:29

Jak miałem A2.4 to ciężko kręciła ale kręciła, miałem nowy, duży aku Centra futura, a on kręcił jak by prądu prawie nie było, też wyjąłem rozrusznik i wyczyścił dobrze. dostał nowe szczotki i przetoczony komutator (jak źle to nazwałem to poprawcie ;) ) i później kręcił jak szalony :D
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron