Witamy !



[B] Przednie spryskiwacze

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Przednie spryskiwacze :(

Postprzez mizsio » 06 sty 2009 21:23:39

apropos zapinek i takich tam, wez no czasem zajrzyj do serwisowki w pdfie do isuzu rodeo :) sporo rzeczy jest identycznych z frontera, np. instalacja spryskiwaczy...
mizsio
 

Re: Przednie spryskiwacze :(

Postprzez Fazi » 06 sty 2009 22:17:12

Po pierwsze WD40 to był zły pomysł !

Po drugie jak nie przykręcisz zbiornika płynu spryskiwaczy pomiędzy błotnikiem od spodu a nadkolem plastikowym to też się będzie trzymał a przynajmniej wyjmowanie jest szybkie z komory silnika.

Skoro silniki odmówiły współpracy to czy aby na pewno miałeś płyn zimowy ?? Może sobie zamarzły :-).
Sprawdź czy na pewno mają napięcie

Jesli tak to nie pozostaje nic innego jak je wymienić - CHYBA mam silniki na półce wystarczy się odezwać
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: Przednie spryskiwacze :(

Postprzez brum » 07 sty 2009 15:26:22

Mi też przestały działać......bo płynu brakło :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przednie spryskiwacze :(

Postprzez Kogut » 07 sty 2009 17:41:21

Fazi zimowy to on jest tylko chyba w nazwie :evil: bo jak wyjechałem z garażu rano to działało do momentu jak sobie nie przypomniały jaka temperatura jest :mrgreen:

ale dlaczego WD40 to zły pomysł ???

ps.
dzięki za chęci z silniczkami
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Brak prądu

Postprzez kaitek » 07 sty 2009 22:33:22

W kostce prowadzącej do silniczka spryskiwacza tylnej szyby brak pradu.Silnik sprawny .Wymontowałem zbiornik płynu ,sprawdzilem silnik i działa.Okazało sie ze nie ma pradu w kostce łączącej przewód od silniczka.Wycieraczka pracuje na obydwa biegi ale nie ma zraszania .Jaka moze być przyczyna braku pradu.Może ktoś mogłby coś poradzić.
kaitek
 

Re: Brak prądu

Postprzez brum » 08 sty 2009 14:39:03

kaitek napisał(a):W kostce prowadzącej do silniczka spryskiwacza tylnej szyby brak pradu.Silnik sprawny .Wymontowałem zbiornik płynu ,sprawdzilem silnik i działa.Okazało sie ze nie ma pradu w kostce łączącej przewód od silniczka.Wycieraczka pracuje na obydwa biegi ale nie ma zraszania .Jaka moze być przyczyna braku pradu.Może ktoś mogłby coś poradzić.


Przerwa na kablach ?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Brak prądu

Postprzez kaitek » 08 sty 2009 19:40:25

brum napisał(a):
kaitek napisał(a):W kostce prowadzącej do silniczka spryskiwacza tylnej szyby brak pradu.Silnik sprawny .Wymontowałem zbiornik płynu ,sprawdzilem silnik i działa.Okazało sie ze nie ma pradu w kostce łączącej przewód od silniczka.Wycieraczka pracuje na obydwa biegi ale nie ma zraszania .Jaka moze być przyczyna braku pradu.Może ktoś mogłby coś poradzić.


Przerwa na kablach ?


Ale gdzie tego szukać te kabelki idą do takiej grubej wiązki a wszystko idzie gdzieś do środka.Rozcinać wiązke troche szkoda.
kaitek
 

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez Balkandriver » 08 sty 2009 21:20:35

Bez schematu będzie ciężko. Gdzieś już, ale nie spamiętam, gdzie, dawałem schematy elektryczne.
Generalnie, nie tnij wiązek, bo to, jak byś pacjentowi na stole operacyjnym rżnął żyły bez zabezpieczeń - wykrwawi się.
Niestety - omomierz i voltomierz oraz trochę kabla i żmudne szukanie.
W przypadku szukania przewodu weź igłę krawiecką, "wkłuj" się delikatnie w kabel, zapnij krokodylka z miernika na igłę i masz tor napięciowy / rezystancyjny otwarty. Po wyjęciu igły kabelek nie ucierpi. I nie zrobisz zwarcia.
Trzeba iść od kostki do kostki. Gdzieś musi być brak ciągłości.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez kaitek » 08 sty 2009 21:47:32

Balkandriver napisał(a):Bez schematu będzie ciężko. Gdzieś już, ale nie spamiętam, gdzie, dawałem schematy elektryczne.
Generalnie, nie tnij wiązek, bo to, jak byś pacjentowi na stole operacyjnym rżnął żyły bez zabezpieczeń - wykrwawi się.
Niestety - omomierz i voltomierz oraz trochę kabla i żmudne szukanie.
W przypadku szukania przewodu weź igłę krawiecką, "wkłuj" się delikatnie w kabel, zapnij krokodylka z miernika na igłę i masz tor napięciowy / rezystancyjny otwarty. Po wyjęciu igły kabelek nie ucierpi. I nie zrobisz zwarcia.
Trzeba iść od kostki do kostki. Gdzieś musi być brak ciągłości.

BALKANDRIVER


Dzięki coś musze myśleć bo mnie to gnębi,to musi działać.
kaitek
 

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez konik » 09 sty 2009 19:10:30

Balkandriver napisał(a):...
...W przypadku szukania przewodu weź igłę krawiecką, "wkłuj" się delikatnie w kabel, zapnij krokodylka z miernika na igłę i masz tor napięciowy / rezystancyjny otwarty. Po wyjęciu igły kabelek nie ucierpi. I nie zrobisz zwarcia...
BALKANDRIVER


Bardzo dobry sposób (też go stosuję :D ) tylko zamiast igły krawieckiej proponuję stosować igły od strzykawki są ostrzejsze i łatwiej wchodzą pozostawiając mniejsze płaskie nacięcie które się lepiej "zamyka" a poza tym bardziej pasuje do Balkanowskiego porównania:
Balkandriver napisał(a): ...nie tnij wiązek, bo to, jak byś pacjentowi na stole operacyjnym rżnął żyły bez zabezpieczeń - wykrwawi się...
BALKANDRIVER
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez dobi » 09 sty 2009 21:08:56

Witam. Podepnę się pod temat, bo też mam problem ze spryskiwaczami, ale wszystko w miarę działa od strony elektrycznej (może tylko ten timer czasem szwankuje, gdzie on sie znajduje)? Ale za to to uciek mi płyn przez spryskiwacze. I teraz moje wlasciwe pytanie. Widziałem, ze np. w skodzie jest zawór zwrotny pomiędzy spryskiwaczami i pompką. Czy ktoś kojarzy jak jest we frotce B. Czy problemem jest pompka czy jest gdzies zawór zwrotny?
dobi
 

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez Balkandriver » 09 sty 2009 22:28:17

He, he, he, konik, widzę, że wczułeś się w klimat anestezjologiczny :lol:
i masz słuszną rację z igłą "odsrzykawkową", jeno mi się jakoś te igły zawsze "gibały" na przewodzie. Może wprawy nie mam. Wolę "domięśniowo", niż dożylnie :twisted:

Dobi - z tego, co wiem nie ma takich zaworów we frotkach (u mnie w A nie ma i w rysunkach B też nie znalazłem), ale to żaden problem założyć zaworki od Skody (sam mam trochę rzeczy od Skody zaadoptowanych u siebie). Jest bolączką wyciekanie odrobiny płynu po zakończeniu procesu "siurania" i rozlewania się go po całej masce, ale, żeby tak dużo uciekło? Montuj skodowskie zawory.
Timer znajduje się w plastikowej skrzynce w komorze silnika, taki duży, jak 3 normalnie tam występujące przekaźniki. Opisany zresztą.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez kaitek » 14 sty 2009 13:07:18

Balkandriver napisał(a):He, he, he, konik, widzę, że wczułeś się w klimat anestezjologiczny :lol:
i masz słuszną rację z igłą "odsrzykawkową", jeno mi się jakoś te igły zawsze "gibały" na przewodzie. Może wprawy nie mam. Wolę "domięśniowo", niż dożylnie :twisted:

Dobi - z tego, co wiem nie ma takich zaworów we frotkach (u mnie w A nie ma i w rysunkach B też nie znalazłem), ale to żaden problem założyć zaworki od Skody (sam mam trochę rzeczy od Skody zaadoptowanych u siebie). Jest bolączką wyciekanie odrobiny płynu po zakończeniu procesu "siurania" i rozlewania się go po całej masce, ale, żeby tak dużo uciekło? Montuj skodowskie zawory.
Timer znajduje się w plastikowej skrzynce w komorze silnika, taki duży, jak 3 normalnie tam występujące przekaźniki. Opisany zresztą.

BALKANDRIVER


Dalej nie dziła .Szedłem po kablach aż pod deske rozdielczą ,ale tam plątanina kabli nie ma szans bez grubszego rozbierania coś znależć.ąle może ktoś wie gdzie są od tego spryskiwacza jakieś przekażniki.
Frontera 2.2 DTI r.98. model 99.
kaitek
 

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez ArekV » 14 sty 2009 13:40:52

Z tego co pamiętam we frotce A zawór zwrotny jest w rozdzielaczu pod maską, przypuszczam że we frotce B jest podobnie, raczej nie jest możliwe aby takiego zaworu nie było.
Nie napisałeś dokładnie jak i kiedy rozlewa Ci płyn po masce, ale ja bym zrobił tak - po pierwsze przeczyścić dysze, po drugie rozebrać rozdzielacz/zawór zwrotny pewnie jest zasyfiony - przeczyścić
ArekV
 

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez jack 2.2 dti » 15 sty 2009 10:44:19

kaitek napisał(a):
Balkandriver napisał(a):He, he, he, konik, widzę, że wczułeś się w klimat anestezjologiczny :lol:
i masz słuszną rację z igłą "odsrzykawkową", jeno mi się jakoś te igły zawsze "gibały" na przewodzie. Może wprawy nie mam. Wolę "domięśniowo", niż dożylnie :twisted:

Dobi - z tego, co wiem nie ma takich zaworów we frotkach (u mnie w A nie ma i w rysunkach B też nie znalazłem), ale to żaden problem założyć zaworki od Skody (sam mam trochę rzeczy od Skody zaadoptowanych u siebie). Jest bolączką wyciekanie odrobiny płynu po zakończeniu procesu "siurania" i rozlewania się go po całej masce, ale, żeby tak dużo uciekło? Montuj skodowskie zawory.
Timer znajduje się w plastikowej skrzynce w komorze silnika, taki duży, jak 3 normalnie tam występujące przekaźniki. Opisany zresztą.

BALKANDRIVER


Dalej nie dziła .Szedłem po kablach aż pod deske rozdielczą ,ale tam plątanina kabli nie ma szans bez grubszego rozbierania coś znależć.ąle może ktoś wie gdzie są od tego spryskiwacza jakieś przekażniki.
Frontera 2.2 DTI r.98. model 99.


Sterownik znajduje się pod deską z prawej strony pod sterownikiem centralnego zamka. ( musisz zdemontować schowek )
Opel Frontera B sport 2.2 DTI
Obrazek

"Nie walczę na rozum z kimś kto jest nie uzbrojony"
Avatar użytkownika
jack 2.2 dti
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 737
Dołączył(a): 07 kwi 2008 09:26:37
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez kaitek » 15 sty 2009 10:52:45

jack 2.2 dti napisał(a):
kaitek napisał(a):
Balkandriver napisał(a):He, he, he, konik, widzę, że wczułeś się w klimat anestezjologiczny :lol:
i masz słuszną rację z igłą "odsrzykawkową", jeno mi się jakoś te igły zawsze "gibały" na przewodzie. Może wprawy nie mam. Wolę "domięśniowo", niż dożylnie :twisted:

Dobi - z tego, co wiem nie ma takich zaworów we frotkach (u mnie w A nie ma i w rysunkach B też nie znalazłem), ale to żaden problem założyć zaworki od Skody (sam mam trochę rzeczy od Skody zaadoptowanych u siebie). Jest bolączką wyciekanie odrobiny płynu po zakończeniu procesu "siurania" i rozlewania się go po całej masce, ale, żeby tak dużo uciekło? Montuj skodowskie zawory.
Timer znajduje się w plastikowej skrzynce w komorze silnika, taki duży, jak 3 normalnie tam występujące przekaźniki. Opisany zresztą.

BALKANDRIVER


Dalej nie dziła .Szedłem po kablach aż pod deske rozdielczą ,ale tam plątanina kabli nie ma szans bez grubszego rozbierania coś znależć.ąle może ktoś wie gdzie są od tego spryskiwacza jakieś przekażniki.
Frontera 2.2 DTI r.98. model 99.


Sterownik znajduje się pod deską z prawej strony pod sterownikiem centralnego zamka. ( musisz zdemontować schowek )

Dzięki będe działał orezultatach napisze
kaitek
 

Re: Przednie spryskiwacze :(

Postprzez sledz » 20 sty 2009 23:44:11

A u mnie po ostatnich mrozach ze zbiorniczka zaczeło kapać :killer:

Pewnie miałem zagęszczoną wode :killer: Qwa,,,,,,,,,mać
Silniczki chodzą ale płynu wystarcza mi na max 2 godziny.
Co tam mogło rozpierdaczyć. :glaszcze:
sledz
 

Re: Przednie spryskiwacze :(

Postprzez Fazi » 21 sty 2009 06:41:39

Jak wprost nie widać gdzie kapie ... to musisz wyjąć i sprawdzić. Jest zabawa bo śrubka jedna jest pod nadkolem. Z reguły strzelają silniczki - woda rozsadza we/wy w silniczkach. Może tylko uszczelka w zbiorniku się rozszczelniła na której jest obsadzony silniczek. Nie wywróżę
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: Przednie spryskiwacze :(

Postprzez makar » 21 sty 2009 21:51:17

nie wiem czemu macie problemy z wyciąganiem zbiorniczka fakt dwie śruby się ukręca 3 wychodzi bez problemu nie trzeba dewastować nadkola poprostu wypiąc na zapince i podejść małym kluczem
makar
 

Re: Spryskiwacze reflektorów nie działają

Postprzez ijido » 18 lut 2010 17:52:10

Czy jest jakiś patent żeby (i jak) dostać się do spryskiwacza reflektora, bez zdejmowania zderzaka?, też mi nie działają te spryskiwacze, ale jeden mam urwany i mam drugi sprawny na wymianę, ale jest przykręcony od wewnątrz zderzaka.
Co do niedziałania to im ciśnienie robi ta sama pompka co spryskiwaczom na maskę?
Czy jakoś inaczej? Bo wiem ze powinny pryskać jak włączę światła i nacisnę spryskiwanie szyby przedniej. Ale nic tam nie pryska jak na razie.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość