Witamy !



[B] Problem ABS, termometr, PP i wiele innych

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[B] Problem ABS, termometr, PP i wiele innych

Postprzez krys.kj » 08 sty 2009 18:35:43

Witam po przekładce budy angola na europejczyka okazało sie kilka problemów po:

1. świeci sie cały czas na desce kontrolkaABS co moze być przyczyną
2. świeci sie cały czas na desce kontrolka poduszek powietrznych co moze być przyczyną
3. termometr na komputerze nic nie pokazuje ani temp. zewnętrznej ani wewnętrznej co moze być przyczyną
4. miga po odpaleniu auta kontrolka załanczania mostu, działa napęd tylko na tył po wciśnięciu przycisku do załanczania mostu słychać ze coś sie załancza lecz kontrokla nadal miga i nie załancza mostu co moze być przyczyną

Prosze o szybką pomoc :D
krys.kj
 

Re: Problem ABS, termometr, PP i wiele innych

Postprzez Kogut » 08 sty 2009 19:01:46

krys.kj napisał(a):4. miga po odpaleniu auta kontrolka załanczania mostu


Powiem że jak ja podgrzewam świece 3-4 razy to też tak mi miga :)
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Problem ABS, termometr, PP i wiele innych

Postprzez kasalka » 08 sty 2009 22:17:03

Tak to jest po niezdarnie wykonanej przekładce zawsze coś nie działa. Miałem pośrednio (nie moje auto) nieprzyjemność być świadkiem jak znajomy po przekładce miał problem z Vectrą po przekładce. Niby wszystko działało jak należy ale mechanik chciał zaoszczędzić (więcej zarobić) i nie dał oryginalnej wiązki elektrycznej tylko polutował i się w kilku miejscach pomylił i na desce zegarów wyświetlała się choinka. Tu szukałbym przyczyny, zwarcie lub niepodłączone przewody.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Problem ABS, termometr, PP i wiele innych

Postprzez flowers » 09 sty 2009 18:24:11

Ja przekładałem swoją frote z angola tylko, że była to "A" i troche się różniły elektronicznie ale probłem miałem podobny. Odpalała ale po przekręceniu kluczyka na desce zapaliło si 3/4 kontrolek :killer: .Po włączeniu świateł mijania nie wszystkie się paliły, kierunki wariowały i takie tam. Więc okazało się, że nie był podłączony jeden przewód masowy do nadwozia o którym po prostu zapomniałem. Przykręciłem go i nastał porządek na mojej desce rozdz. i wszystko zaczeło działać normalnie :D
flowers
 

Re: Problem ABS, termometr, PP i wiele innych

Postprzez krys.kj » 11 sty 2009 22:18:54

dzięki za pomoc


ad1 czujnik chyba szwankował bo już jest ok samo sie naprawiło
ad2 a w sprawie poduszek i świecącej non stop kontrolki to przy siedzeniu kierowcy jest wyrwany kabel i teraz pytanie czy jak podepne z wtyczki dochodzocej z instalacji do tej wtyczki w siedzeniu kable bo idą tam 2 to czy jest różnica że ten kabel tu a ten tu bo są wyrwane przy samej wtyczcze i po kolorach kabli nie da rady to czy jeśli podłącze źle to może wywalić poduszki luc coś sie stać??
ad3 też sie samo naprawiło
ad4 przyczyną był zamarzniety dyfer przedni lub mechanizm załanczający most po podgrzaniu go opalarką póścił i załancza teraz bez problemowo
krys.kj
 


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron