Witamy !



[ A 2,5 TDS ] Dziwna przypadłość --- nie gasną światła

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[ A 2,5 TDS ] Dziwna przypadłość --- nie gasną światła

Postprzez wienczyslaw5 » 13 lis 2016 17:53:20

Zaczęło się 1-go listopada --- pojechałem na cmentarz , próbuję zgasić światła postojowe i nic --- przełącznik " pstryka " ale światła nie gasną podobnie jak podświetlenie deski . Wyjąłem przełącznik , zsunąłem wtyczkę i dalej nic , światła nadal się palą . Zdjąłem klemę z akumulatora , zgasły . Wracam po godzinie , zakładam klemę i ... wszystko działa . Przełącznik zapala i gasi światła zupełnie normalnie . Pomyślałem iż gdzieś coś zamokło bo deszcz lał cały dzień .
Do dziś wszystko było wporządku a dziś dokładnie to samo --- znów postojówki nie gasną i znów zdjęcie klemy załatwia sprawę ------ ciekawe na jak długo ?
Już tu kiedyś pisałem --- strasznie fajny samochód ta Frota ------ sam się psuje i sam się naprawia :D
wienczyslaw5
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 208
Dołączył(a): 22 lip 2013 13:04:54
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [ A 2,5 TDS ] Dziwna przypadłość --- nie gasną światła

Postprzez brum » 13 lis 2016 18:10:38

Podmień przekaźnik w skrzynce.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [ A 2,5 TDS ] Dziwna przypadłość --- nie gasną światła

Postprzez karolus77 » 27 lut 2017 13:48:04

witam kolego uporałeś się z tymi światłami ja u siebie mam to samo w b 3,2 na razie rozłączam to przez wyjęcie przekaznika (szybciej niż zdjęcie klemy)
Avatar użytkownika
karolus77
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:53:28
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [ A 2,5 TDS ] Dziwna przypadłość --- nie gasną światła

Postprzez slawek50 » 28 lut 2017 21:33:02

wienczyslaw5 napisał(a):Zaczęło się 1-go listopada --- pojechałem na cmentarz , próbuję zgasić światła postojowe i nic --- przełącznik " pstryka " ale światła nie gasną podobnie jak podświetlenie deski . Wyjąłem przełącznik , zsunąłem wtyczkę i dalej nic , światła nadal się palą . Zdjąłem klemę z akumulatora , zgasły . Wracam po godzinie , zakładam klemę i ... wszystko działa . Przełącznik zapala i gasi światła zupełnie normalnie . Pomyślałem iż gdzieś coś zamokło bo deszcz lał cały dzień .
Do dziś wszystko było wporządku a dziś dokładnie to samo --- znów postojówki nie gasną i znów zdjęcie klemy załatwia sprawę ------ ciekawe na jak długo ?
Już tu kiedyś pisałem --- strasznie fajny samochód ta Frota ------ sam się psuje i sam się naprawia :D

Kiedyś zapalały mi się światła drogowe same w czasie jazdy właśnie po deszczu.Postanowiłem przyjżeć się wiązce z przodu auta leci pod chłodnicą założyłem taką spiralke na wiązkę przewodów w hurtowni elektr. są dostępne,usterka ustąpiła i do dziś spokój. Może i u ciebie coś z kabelkami???? Gdzieś lekko przytarty itp.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [ A 2,5 TDS ] Dziwna przypadłość --- nie gasną światła

Postprzez kosmo » 08 lut 2022 19:31:30

Odgrzewam kotleta :)
Podpowiedzcie proszę który to przekaźnik jest od świateł? gdzie go szukać? [Frota A 2,5 TDS]
Avatar użytkownika
kosmo
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lut 2021 09:09:04
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: [ A 2,5 TDS ] Dziwna przypadłość --- nie gasną światła

Postprzez Semir » 08 lut 2022 20:52:38

Przekaźniki są w skrzynce pod maską.
Możesz też szukać jakiś przy pasie przednim.
Ogólnie szukaj pod maską.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron