Witamy !



[2.8 TDI] Regulator napięcia

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A] Regulator napięcia

Postprzez Cobreti25 » 22 lip 2011 23:18:14

Hej Wam
Mam problem z ładowaniem w mojej frotce, otóż po ostatniej wymianie regulatora napięcia zauważyłem, że przy włączonym jakimkolwiek kierunku jarzy mi się ładowanie.
To, że przy włączonym kierunku dzieją się cuda ze wskaźnikiem, to już każdy się przyzwyczaił ale aż takie??. Najlepsze jest to, że jak są włączone światła długie i 4 lampki na dachu kontrolka od ładowania się nie jarzy!!
Przy włączonych światłach mijania wskazówka jest mniej-więcej w połowie po włączeniu halogenów reaguje minimalnie, ale przy kierunkach :wsciekly:

I teraz moje pytanie: czy regulator jest :wsciekly: zepsuty, czy mostek :wsciekly: szlag trafił, czy kierunkowskazy :wsciekly: ponoszą winę :?:
Jeżeli to mostek, to jaki kupić :?: http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ce82fe39d8
A może jakieś inne sugestie... :?: :?:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Regulator napięcia

Postprzez jrzeuski » 23 lip 2011 04:54:45

Wygląda jak jakieś zwarcie w kierunkach, ale że bezpiecznik nie leci? :shock: Może masz włożony spinacz? :niewiem: :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Regulator napięcia

Postprzez Cobreti25 » 23 lip 2011 10:11:08

Przypomniało mi się jeszcze, że jak wymieniałem regulator i chciałem zaizolować kabel plusowy, to na ułamek sekundy zwarł się z silnikiem (masą), ale to nie miałoby na nic innego wpływu jak tylko na akumulator.
A co do spinaczy, to nie zauważyłem :shock: :niewiem:

A może przekaźnik już nie domaga??

Dzisiaj posprawdzam co tylko mogę i prawdopodobnie wymienię mostek w alternatorze i dam znać.
Jak na nic nie wpadnę dalej będziemy myśleć.



EDIT:

Nie dawały mi spokoju pomiary miernikiem, bo jak tylko zauważyłem usterkę to pomierzyłem oczywiście, ale bardzo pobieżnie.
Przed chwilą mierzyłem ładowanie aku 14,22 po włączeniu ogrzewania, świateł, 4 halogenów, wycieraczek przód i tył, przeciwmgłowych tylnych i otwartych drzwiach ładowanie spada do 12,82 (nie dziwię się...)

Włączyłem tylko te nieszczęsne kierunki i na aku i na altku bez zmian, żadnych zauważalnych wahań, ładowanie 14,22

Według mnie został tylko do przejrzenia przekaźnik i styki przy kierownicy.
A wskaźnik ładowania chyba podłącze bezpośrednio :boss:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Regulator napięcia

Postprzez Cobreti25 » 24 lip 2011 21:08:28

jrzeuski napisał(a):Wygląda jak jakieś zwarcie w kierunkach, ale że bezpiecznik nie leci? :shock: Może masz włożony spinacz? :niewiem: :mrgreen:


No i miałeś rację. Wina była w przełączniku zespolonym kierunkowskazów :shock: kiedyś już tam zaglądałem bo "kleiło" kierunek i brzęczał zamiast mrugać. po wyczyszczeniu styków był spokój do ostatniej awarii. Już wtedy mi się wydawało, że ktoś tam grzebał, ale skoro działało to więcej nie ruszałem. :niewiem:
No właśnie "ktoś" grzebał i kombinował dodatkowo coś z załączaniem świateł drogowych. Mnie się to w dłoni rozsypało i kombinowałem sporo czasu co do czego.
Po pierwszym złożeniu (z wielu) włączam światła mijania, a tam postojowe :shock: Co jest :?: :!: Rozbieram, główkuję i doszedłem :...: bez skojarzeń :razz:
Styk na drogowych musi być w jednej z dwóch ustalonych pozycji, jeżeli nie styka w ogóle to nie ma świateł mijania :shock:
"...wszystko to popieprzone..." - (Seksmisja) Sobie pomyślałem i jak mogłem, tak poskładałem ale finał jest taki, że potrzebuję mowy przełącznik zespolony. A na necie ani JEDNEGO :!: :!: :!:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

[2.8 TDI] Regulator napięcia

Postprzez cross44 » 17 sty 2017 22:03:33

Witam
Mam taki problem, po wymianie paska na alternatorze, ładowanie zaczyna działać idealnie ( 3/4 skali), ale po wymianie paska, wyłącza się radio ( przed wymiana było wszystko ok )- podejrzewam regulator napięcia.
Podpowie mi ktoś, gdzie on się znajduje ?

Chyba ze to omylna diagnoza

z Góry dziękuję za pomoc

Jacek Piekary!
cross44
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 07 mar 2013 23:12:32
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.8 TDI] Regulator napięcia

Postprzez Łukasz12502 » 17 sty 2017 22:46:46

nie sugerował bym się zbytnio skalą na zegarach a zmierzył miernikiem rzeczywiste napięcie ładowania,a regulator napięcia jest w alternatorze,wygląda tak https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 5554070942
https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość