Witamy !



[A] nie gasnace podświetlenie kabiny

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A] nie gasnace podświetlenie kabiny

Postprzez profaner » 09 gru 2017 20:53:49

Witam

Problem błachy ale denerwujący.
Poprzedni właściciel musiał również się z tym zmagać bo żarówka była wyjęta a kabel zaizolowane.
Podświetlenie tylnych foteli działa normalnie co myślę wyklucza same krańcówki w drzwiach.

Prosił bym o radę gdzie szukać - w najbliższym czasie będę rwał izolację z przewodów.
Chciałbym wykluczyć samą lampkę która również wygląda na podejrzaną - chociaż logicznie patrząc gdyby nie dostawała napięcia nie powinna się świecić.
Czy ktoś wie może które wchodzące kable od lampki są od czego? Jak po otwarciu drzwi powinna zachowywać się ta lampka? Powinny się zapalić wszystkie 3 żarówki? czy tylko środkowa? Będę wdzięczny za sugestie gdzie szukać.

-- Dodano 09 gru 2017 21:02:17 --

Przepraszam za brak tytułu i za to że sam odpisuje na własnego posta. Pisze z komórki - Nie wiem jak wyedytowac tytuł a ręce po powrocie od Froty mam zarabiałe. Temat miał się nazywać nie gasnace podświetlenie kabiny.
profaner
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 wrz 2017 21:51:29
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A]

Postprzez brum » 09 gru 2017 21:23:05

Tego się czytać nie da.

Ale powinna przednia i środkowa. Więcej nie rozumiem.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A]

Postprzez profaner » 09 gru 2017 21:29:39

Sorry nie mam dostępu do komputera.
Co do zachowania samej lampki chodziło mi o to że w przedniej lampce są 3 żarówki. Czy po otwarciu drzwi powinny świecić się wszystkie 3? Czy tylko środkowa?
profaner
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 wrz 2017 21:51:29
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A]

Postprzez Jake » 09 gru 2017 21:32:11

We Frocie A jest to w sumie dosc pokombinowane choc logiczne. Sa 3 lampki w podsufitce:
1)przednia - 3 żarówki (1 glowna i dwie "do czytania mapy")
2)środkowa - jedna żarówka
3)tylna w bagażniku - jedna żarówka

Otwarcie drzwi w standardowo zaświeca środkową żarówkę w przedniej lampce i lampke środkową. Ten sam efekt mozna uzyskac wyciagając do siebie pokrętło właczania świateł mijania.
Lampka w bagazniku w standardowo zaswieca po otwarciu tylnej szyby i/lub klapy
Boczne zarowki w przedniej lampce zapalaja sie osobno malymi guziczkami w lampce
Dodatkowo mozna zapalic recznie lub calkowicie wylaczyc na głucho lampke środkową lub tylną, przez zastosowany trzypozycyjny wyłacznik: (Zawsze świeci - Przy otwarciu drzwi - Nigdy nie świeci)
Srodkowej zarowki w przedniej lampki nie da sie wylaczyc na stałe inaczej niz poprzez wyjecie zarowki

Z Twojego postu ciezko wydedukowac z czym masz problem, ale chyba chodzi Ci o to, ze swiatlo w aucie nie gasnie po zamknieciu drzwi? Ktora z lampek sie swieci? Jesli obie do sprawdzenia styczniki na drzwiach lub przelacznik swiateł mijania. Jesli przednia gasnie, a środkowa nie to do sprawdzenia najpierw przelacznik trojpozycyjny na lampce, a w drugiej kolejnosci multimetrem napiecia na 3 doprowadzonych do niej kablach. W zasadzie wszystko w temacie.

Ps. Zgadzam sie z brumem, ze tego nie da sie czytac.
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A]

Postprzez profaner » 09 gru 2017 21:42:16

Jake i brum dziękuję za odpowiedź.

Problem mam z przednią lampką i środkową żarówką (główną).
Świeci nawet po zamknięciu drzwi lub wogole.
Tylna lampka gaśnie po zamknięciu drzwi dlatego wykluczylem wyłączniki w drzwiach.

Mam frote A sport nie ma tam 3 pozycyjnego przełącznika świateł mijania.
Do lampki wchodzą 4 przewody
profaner
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 wrz 2017 21:51:29
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A]

Postprzez brum » 09 gru 2017 23:14:01

Odkręć włączniki ze słupków i powinna zgasnąć. Jak nie zgaśnie to problem gdzie indziej.
U ciebie nie da się włączyć oświetlenia z deski bo masz starą deskę.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron