Witamy !



[A] Elektryczne lusterka

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A] Elektryczne lusterka

Postprzez bosik4 » 13 wrz 2018 21:03:00

Wymieniłem właśnie lusterko kierowcy (po lewej stronie) w tym moim nowym nabytku (czego ja w nim jeszcze nie wymieniłem :/ wrrr....).

Jak się bardzo zdziwiłem, że nie ma regulacji lusterka (ani manual, ani elektrycznej w drzwiach), lusterko z kostką (elektryczne).
Po czym zyram na prawe drzwi pasażer, a tam przycisk do regulacji lusterek (z diodą, dwoma przyciskami i regulatorem).

Po co jest ten mały przycisk i ta dioda na tym czymś ?

Rozebrałem drzwi jedne i drugie i w tych prawych drzwiach wszystkie przewody są, zarówno do włącznika jak i do lusterka.

Jakby regulacja działała to bym się nie przejmował (tylko musiałbym mieć długie ręce), ale nie działa.... jak zresztą większość...
Nie wiedziałem, że można przez 2 tygodnie w aucie codziennie coś naprawiać i z trudem wyjść na prostą, ehhhh.

Muszę jeszcze poszukać w drzwiach po lewej czy nie ma tam jakiś dodatkowych przewodów do tego włącznika, bo może jak jest to przełożę włącznik z prawych do lewych i coś będzie działać.

Pytanie teraz czy jest to ANGLIK czy tylko drzwi założone z anglika ? Po czym jeszcze to mogę rozpoznać ?
Zamki w drzwiach na kluczyk są po obu stronach, centralny zamek jest (chyba jakiś dorabiany), dwa lusterka elektryczne, ale regulator po prawej. W komorze silnika nie widzę żadnych dziur, np. na drążek kierowniczy (czy jakoś tak). A ha i jeszcze dwie kwestie: fotel po prawej stronie przesuwa się do tyłu/przodu za pomocą korbki i jest cholernie wysiedziany (wręcz wpadam do dziury), i zauważyłem, że prawa wycieraczka jest dłuższa, a lewa (kierowcy) jest krótsza.
Jak to jest w normalnym europejczyku ?

Vindecoder pokazał, że wyprodukowano w Anglii, ale Wikipedia pokazała, że je produkowano w Anglii.

Ogólnie chodzi o to jak szukać i co wykminić, żeby regulacja lusterek działała ?
bosik4
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 09 wrz 2018 10:53:04
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [2.3] Anglik czy nie ? O to jest pytanie.

Postprzez nightman » 14 wrz 2018 07:03:19

bosik4 napisał(a):Po co jest ten mały przycisk i ta dioda na tym czymś ?

Grzanie lusterek - dodatkowo jeszcze znajdziesz przełącznik prawe/lewe

bosik4 napisał(a):Vindecoder pokazał, że wyprodukowano w Anglii, ale Wikipedia pokazała, że je produkowano w Anglii.

I dobrze pokazał, zapewne w fabryce w Luton

bosik4 napisał(a):Muszę jeszcze poszukać w drzwiach po lewej czy nie ma tam jakiś dodatkowych przewodów do tego włącznika, bo może jak jest to przełożę włącznik z prawych do lewych i coś będzie działać.

Zobacz, czy ktoś nie majstrował na wiązkach. Sterowanie lusterkami dla europejskiej wersji powinno być na lewych drzwiach

bosik4 napisał(a):Pytanie teraz czy jest to ANGLIK czy tylko drzwi założone z anglika ? Po czym jeszcze to mogę rozpoznać ?

Zrób fotkę komory silnika. Układ kierowniczy jest inaczej, serwo jest inaczej itd

Może miałeś autko "lekko" pofatygowane, i ktoś przed sprzedażą uzupełnił braki częściami z anglika bo wychodziło najtaniej...
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [2.3] Anglik czy nie ? O to jest pytanie.

Postprzez mazurkas007 » 14 wrz 2018 09:35:10

Niestety tak to jest najczesciej, wieszanie co tylko najgorsze na samochodzie, bo sie psuje i ciagle jakies gwiazdki.
A pozniej wychodzi ze sklejony z trzech i jeszcze kawalek przystanku zostal po klepaniu.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [A] Elektryczne lusterka

Postprzez bosik4 » 16 wrz 2018 19:40:56

Wkurza mnie to, że bezpośredni na forum nie można wrzucać fotek, ale trudno.
Chyba doszedłem, że jednak drzwi są wymienione z anglika (inne numery na szybach) i w komorze nic nie widać.

Zdjęcia komory silnika:
Obrazek

Obrazek

Po lewej stronie (przy pedałach kierowcy) znalazłem jakąś białą wtyczkę, która nie jest do niczego podłączona.
Wtyczka ma 7 przewodów, a wtyczka w przełączniku w drzwiach ma 9 przewodów. Tak sobie pomyślałem, że może to jest ta wtyczka tylko, że oryginalnie auto nie miało np. ogrzewanych lusterek, a ten anglik ma ogrzewane lusterka i przez to 2 kabelki więcej we wtyczce w drzwiach.

Wtyczka przy pedałach:
Obrazek

Wtyczka w przełączniku (w prawych drzwiach):
Obrazek

Ale ja się nawalczę z tym autem ....

-- Dodano 23 wrz 2018 00:29:44 --

Nikt nie wie co to za kostka i czy to jest od regulacji lusterek ?
bosik4
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 09 wrz 2018 10:53:04
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości