Witamy !



[All] autoalarm fabryczny

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[All] autoalarm fabryczny

Postprzez raff » 29 mar 2009 22:00:47

Witam,

Jestem swiezym nabywca Frontery.

Czy ktos moze wie czy to auto ma fabryczny autoalarm i ile to jest warte ? Wedlug instrukcji jest tam cos takiego, niestety instrukcje mam po francusku i rozumiem ją piate przez dziesiate.

Frontera B LONG, 2000 r. , 2,2 DTI.
raff
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez wikked » 29 mar 2009 23:12:49

W każdej frocie czy to A czy B występował autoalarm, mam opis autoalarmu ale we frocie A. Co chcesz wiedzieć. Jeśli masz alarm to powinieneś mieć diodę w słupku po stronie pasażera (tak jest przynajmniej w Frotce A).
wikked
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez ADAM SP3WXO » 30 mar 2009 07:33:41

W mojej pierwszej frocie (2000 r 2.2 dti) był fabryczny alarm. Wyć wyło jak się otworzyło drzwi, więc nie mogłem narzekać. W drugiej NIET alarma.

Jak rozpoznać czy ma: ma jednej z tylnych bocznych okien jest coś w rodzaju antenki (bardzo przypomina zminiaturyzowaną wersję ogrzewania tylnej szyby, i ma napisane ALARM) :wink:
ADAM SP3WXO
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez marek92248 » 30 mar 2009 09:50:01

Ja tez mam u siebie alarm fabryczny. Faktycznie na tylnych bocznych szybach jest napisane alarm i są druciki takie jak od ogrzewania tylnej szyby. W aucie jest dioda z ludzikiem :mrgreen: obok wlącznika ogrzewania tylnej szyby oraz czujki ruchu nad glową kierowcy(obok rączki). Aby uzbroić alarm trzeba dwa razy wcisnąć przycisk zamykania w kluczyku. Mam takie pytanie. Czy da się zmienić czulość fabrycznego alarmu? Alram ten posiada czujkę pochylenia pojazdu i jak wiatr wieje i buja autem to non stop wyje.
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez Kpt.Saper » 30 mar 2009 14:18:22

marek92248 napisał(a):Czy da się zmienić czulość fabrycznego alarmu? Alram ten posiada czujkę pochylenia pojazdu i jak wiatr wieje i buja autem to non stop wyje.

To stawaj przodem lub tyłem do wiatru , :D problem zniknie :D żarcik taki się nie obrażać proszę
napewno da się to zmienić tylko jak? to napewno u gości co zakładają koszt raczej nie wielki będzie zwykła regulacja ,w teorii podobno jak się auto podniesie do wysokości 30 stopni to autoalarm sie wyłącza bo myśli że jest odholowywany samochód
Kpt.Saper
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez raff » 30 mar 2009 17:54:13

Aha, no wlasnie odkrylem ten trick z kluczykiem dwa razy w lewo i sie mialem zapytac co to ;)

A ten alarm jest wystarczajacy zeby chronic nasze Frotki ? Czy lepiej pomyslec o czym powazniejszym co jest na rynku ? Bo widzialem ze niektorzy zakladaja alarm.

O ile rozumiem ten ludzik na desce rozdzielczej to jest deaktywacja tej czujki ruchu wewnatrz. Jak zostawicie jakiegos zwierzaka w aucie lub innego pasazera ;)

Byla tu gdzies mowa o polskiej instrukcji do Frontery B. Gdzie to jest ? Szukam, szukam i nie moge znalezc.
raff
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez Janek 44 » 30 mar 2009 18:00:30

Na stronie www
(http://www.opelfrontera.pl/)
w zakładce "technika"

Chyba.
Janek 44
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez konik » 30 mar 2009 18:02:34

Żaden fabryczny alarm nie jest skuteczny dla prawdziwego złodzieja, ale amatorów odstraszy. Jeżeli nie chcesz inwestować dużych pieniędzy w alarm załóż sobie taką blokadę zapłonu z antynapadem np Terminator ok 50 zł lub najtaniej ukryty wyłącznik.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez ADAM SP3WXO » 30 mar 2009 18:23:48

Ukryty wyłącznik to najlepsze rozwiązanie, jest unikatowe. :wink:
ADAM SP3WXO
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez wikked » 30 mar 2009 21:48:24

ADAM SP3WXO napisał(a):Ukryty wyłącznik to najlepsze rozwiązanie, jest unikatowe. :wink:

Całkowicie się zgadzam. Wszystko co seryjne jest do obejścia.
wikked
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez marek92248 » 07 kwi 2009 20:57:18

Nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ ale nudząc sie parę dni temu wydłubałem schowek przed pasażerem i zobaczyłem centralkę od alarmu dyndająca sobie luzem na kablach. Zamocowałem ją w pionie i jak na razie alarm nie wyje tzn. wtedy potrafił się włączyć po ok 10 minutach teraz auto stoi dwie godziny i jest ok.
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez wikked » 08 kwi 2009 10:56:11

marek92248 napisał(a):Nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ ale nudząc sie parę dni temu wydłubałem schowek przed pasażerem i zobaczyłem centralkę od alarmu dyndająca sobie luzem na kablach. Zamocowałem ją w pionie i jak na razie alarm nie wyje tzn. wtedy potrafił się włączyć po ok 10 minutach teraz auto stoi dwie godziny i jest ok.

może być czujnik w środku.
wikked
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez DAN » 20 maja 2009 15:18:17

Witam mam Frotkę 2.2l benzyna

Mamy pytanie odnośnie alarmu wydaje mi się że mam oryginalny centralny zamek w mojej Frotce natomiast na pewno alarm jest nie oryginalny.
Mam problem z załączeniem alarmu.

- kluczykiem mogę otworzyć centralny zamek i zamknąć
- pilotem od alarmu mogę przy pomocy przycisku rozbrajającego alarm przytrzymując go kilka sekund załączyć centralny zamek bez alarmu.
- natomiast włącznik na pilocie od alarmu działa tylko jak otworze jakieś drzwi oczywiście alarm włączy się po 20 sekundach (tyle trwa także zadziałanie centralnego zamka jeśli nie zostaną otworzone żadne drzwi)
- do kabiny silnika idzie jakiś kabelek którego podłączyłem do przycisku otwarcia pokrywy silnika nie wiem czy dobrze zrobiłem

Mam pytanie gdzie szukać problemu w kablach czy może w czujnikach drzwi i gdzie te czujniki szukać czy są to te same co załączają światło w samochodzie czy są bardziej umieszczone w drzwiach pod tapicerką.

Pozdrawiam
Daniel
Frontera 2.2 16V benzyna + Tylny most z LSD + LPG Autronic AL700 - Reduktor Tomasetto 140hp - Opony BRIDGESTONE DULER A/T
Avatar użytkownika
DAN
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 07 mar 2009 16:28:40
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez konik » 20 maja 2009 15:31:36

We Fronterze nie ma czujników zamknięcia drzwi w zamkach. Krańcówki sterujące lampką wewnętrzną wykorzystywane są także w instalacji alarmowej. Jeśli nie masz schematu to kabli o których nic nie wiesz nie podłączaj , możesz uszkodzić alarm a nawet spalić auto
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez DAN » 22 paź 2009 14:58:20

Problem z moim alarmem rozwiązany centralka miała zimne luty jak ja zacisnąłem w dłoni to działała poprawie wiec lutownice w dłoń i poprawiłem wszystkie luty na płytce teraz działa jak trzeba.
Frontera 2.2 16V benzyna + Tylny most z LSD + LPG Autronic AL700 - Reduktor Tomasetto 140hp - Opony BRIDGESTONE DULER A/T
Avatar użytkownika
DAN
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 07 mar 2009 16:28:40
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

problem z alarmem

Postprzez krzys500sec » 04 kwi 2010 19:07:52

witam mam problem z alarmem gdy pykne kluczem alarm by sie uzbroil po jakichs paru minutach zaczyna wyc. czy jest jakis sposob na odseparowanie alarmu od central zamku jak tak to prosze o pomoc,alarm orginal jesli to ma znaczenie pozdrawiam
krzys500sec
 

Re: problem z alarmem

Postprzez marek92248 » 04 kwi 2010 21:54:18

Mam ten sam problem alarm samoczynnie się uaktywnia po paru minutach i nie wiem co jest grane
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: problem z alarmem

Postprzez bielikzloty » 04 kwi 2010 22:10:57

alarm steruje centralem i z tego co mi wiadomo po odlaczeniu alarmu nie bedzie sterowania z pilota ja bym poszukal przyczyny w przekaznikach typu maska i wrota :mrgreen: ciezko stwierdzic ale jesli sam alarm padl i wymiana samej puszki to pikus i zbyt wiele nie kosztuje . marek wiem ze kiedys taka puche od alarmu mozna bylo kiedys za grosze w zukowie kupic
bielikzloty
 

Re: problem z alarmem

Postprzez marek92248 » 04 kwi 2010 22:25:26

tzn. w B jest tak, że jak raz sie na pilocie nacisnie przycisk to się zamykają drzwi a jeśli w ciagu 2-3s. wciśniemy drugi raz to włącza się alarm i podówjny rygiel dlatego ja muszę zamykać tylko " na raz" Nie wiem co jest grane nie mam czasu się tym zająć. W pracy niedawno elektryk walczył z alarmem w Pandzie, też sama wyła i okazało się, że gdzieś masy nie było w tylnej klapie i się sam uaktywniał.
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: problem z alarmem

Postprzez bielikzloty » 04 kwi 2010 22:36:36

dlatego z mojego doswiadczenia skromnego wiem ze przyczyn moze byc duzo a jak jeszcze jakis magik przed toba grzebal tp zycze powodzenia raz tak z brata alarmem walczylem :killer:
bielikzloty
 

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości