Witamy !



[All] wycieraczka przód

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[All] wycieraczka przód

Postprzez p0ho » 09 kwi 2009 08:58:00

Witam!

Dnia wczorajszego w trakcie spłukiwania podłego pyłu w tą piękną, wiosenną pogodę przytrafił mi się "zonk". Obydwie wycieraczki podniosły się, opadła natomiast tylko pasażera ... tą od kierowcy można teraz kręcić w niemalże każdą stronę. Proszę o jakąś podpowiedz, zdjęcia, jak dostać się do silniczka tych wycieraczek, bo wycieraczka u kierowcy to ważna sprawa, tym bardziej, że za oknem maluje się pogoda na deszczyk, a preparat "niewidzialna wycieraczka" wprost z makro nie wydaje mi się wiarygodny. :!: :?: :(

Pozdrawiam!
p0ho
 

Re: wycieraczka przód

Postprzez Kpt.Saper » 09 kwi 2009 10:23:13

A próbowałeś dokręćić ramię wycieraczki?
Kpt.Saper
 

Re: wycieraczka przód

Postprzez wikked » 09 kwi 2009 11:31:21

jak już musisz kręcić tą wycieraczką to sprawdź czy nakrętka z=się też obraca czy może wałek stoi a kręcisz samym ramieniem. Jeśli to drugie czyt. post wyżej.
wikked
 

Re: wycieraczka przód

Postprzez p0ho » 09 kwi 2009 21:17:25

Kręci się cały wałek, śruba, całość.
Potrzebuje się dostać do tego silniczka, pewnie sie nie spalił bo druga też nawaliłaby... ale moze coś się ukręciło co macha tym ramieniem.
p0ho
 

Re: wycieraczka przód

Postprzez wikked » 09 kwi 2009 22:08:06

Powiem tak: u mnie we fronterze silniczek jest po prawej (czyt. stronie pasażera) stronie na podszybiu. Najprawdopodobniej spadło ci cięgno z ramienia pośredniego lub z samego wypustu napędu wycieraczki lewej. Trzeba rozebrać podszybie co przeważnie kończy się na odkręceniu 2-4 śrub i organoleptycznemu stwierdzeniu usterki. Jako ciekawostkę powiem Ci że kilka lat temu w Fordzie spadło i się rozleciało ramię w punkcie mocowania do napędu już samej wycieraczki. Na taśmie izolacyjnej osadziłem i jeździłem w ten sposób do momentu aż go nie sprzedałem. Musisz rozebrać.


Pozdrawiam W.
wikked
 

Re: wycieraczka przód

Postprzez brum » 09 kwi 2009 22:24:48

Jest też możliwość że wieloklin na wałku się obrobił.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wycieraczka przód

Postprzez KOBZI » 10 kwi 2009 08:19:02

powiem tak, sytuacja jak u mnie :D
jeżeli jest dobrze to spadł Ci tylko zaczep lewego ramienia na środkowym kolanku wycieraczki
lub obrobił się plastik na kulce i spadło ramię (co już jest gorzej)
zdejmujesz blachę pod szybą odkręcasz wycieraczki i już wiesz co jest grane
ja naprawiłem to w ten sposób że założyłem dwie stalowe opaski z góryu i z dołu mocowania ramion na środkowym kolanku :)
coś ala rysunek:

------_|¯•_|¯------ te eski to blaszki :)

pzdr
K
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: wycieraczka przód

Postprzez p0ho » 10 kwi 2009 20:34:06

No i sobie rozbebeszyłem to dzisiaj, na kulce się obrobiło ramie, wypad na Heltmana na szrocik i nowe ramionko zakupione, wszystko gra :)

Dzięki za rady :)
p0ho
 

problem z przednią wycieraczką

Postprzez bieniak » 18 cze 2009 22:33:32

witam wszystkich jestem tu nowy:) moja frotka chwilowo nie domaga a dokładniej czasowe wycieraczki nie działają moge tylko właczyć albo wolne albo szybkie....a na przerywanych wycieraczki robią ruch do góry i wszystko nic więcej:/możecie pomóc jakoś
bieniak
 

Re: problem z przednią wycieraczką

Postprzez wikked » 18 cze 2009 22:49:07

[quote="bieniak"]witam wszystkich jestem tu nowy:) moja frotka chwilowo nie domaga a dokładniej czasowe wycieraczki nie działają moge tylko właczyć albo wolne albo szybkie....a na przerywanych wycieraczki robią ruch do góry i wszystko nic więcej:/możecie pomóc jakoś[/quote
Jak nakazuje tradycja tego forum pierwszy post zamieszczony jest przeważnie w dziale viewforum.php?f=1 czyli o sobie. Zakładam że z opcji szukaj nie korzystałeś.
Odnośnie wycieraczki przekaźnik czasowy ma uszkodzoną linię podtrzymania (plus na silniczek po wzbudzeniu ruchu). Znajdź przekaźnik zdejmij obudowę i przyjrzyj się, pewnie masz coś upalone.
wikked
 

Re: wycieraczka przód

Postprzez bieniak » 19 cze 2009 12:50:58

właśnie przejrzałem wszystkie tematy ale nic konkretnego nie znalazłem:/dlatego dałem własne zapytanie...:)poszukam tylko jeszcze dobrze by było jak ktoś by mi mógł powiedzieć gdzie szukać:)
bieniak
 

Re: wycieraczka przód

Postprzez przemia » 21 gru 2009 15:10:59

Witam,
Żeby nie zaczynać nowego tematu; Świrują mi wycieraczki z przodu... raz jest tak że chodzą normalnie, raz że od oporu do oporu obijając wręcz o karoserię... Myślałem że wycieraczka pracuje na zasadzie korbowodu, ale wówczas możliwe było by obijanie tylko w jedną stronę... We frotce jest inaczej? Jeśli tak zakładam uwalony sterownik... gdzie tego szukać?

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: wycieraczka przód

Postprzez brum » 21 gru 2009 15:22:22

Zobacz czy mechanizm w podszybiu jest ok, możliwe że coś przeskakuje.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wycieraczka przód

Postprzez przemia » 21 gru 2009 15:41:02

brum napisał(a):Zobacz czy mechanizm w podszybiu jest ok, możliwe że coś przeskakuje.


W sumie może masz rację, jeśli skok "od-do" ma jakąś regulację to może się sam reguluje i dlatego raz jest więcej, raz normalnie... jutro się tym zajmę bo się boję że mi się coś w końcu urwie... :?

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Wycieraczka przednia

Postprzez stary49 » 07 sie 2010 22:37:01

Panowie mam pytanie, jak dostać się do mechanizmu wyc. przód Frota B ? Pod szybą pod plastikiem jest blacha? Silniczek działa ,a ramiona nie. Prosze o pomoc !
stary49
 

Re: Wycieraczka przednia

Postprzez Sławek O. » 08 sie 2010 13:40:01

Witam,

Obrazek

Naped wycieraczek znajduje sie pod platikowa oslona na zewnatrz samochodu.
Aby dostac sie do niego trzeba zdjac ramiona wycieraczek. Przymocowane sa one nakretkami znajdujacymi sie pod plastikowymi kolpakami. Po odkreceniu tych nakretek trzeba podwazyc lekko ramie wycieraczki, zeby zeszla ona z wielowypustu - nie powinno byc z tym problemu.
Nastepnie trzeba odkrecic wkrety mocujace plastik. Polozenie wkretów oznaczone jest na rysunku kolorem czerwonym, jest ich w sumie, w/g rysunku, okolo jedenastu. Te w prostokatnych zaglebieniach przykryte sa zaslepkami, a te okragee sa odkryte. Po ich odkreceniu plastik mozna swobodnie zdjac i pod nim zobaczysz, gdzie tkwi problem z Twoimi wycieraczkami.

Powodzenia,
Slawek
Frocia B Long 2,2 z gazikiem
Avatar użytkownika
Sławek O.
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 09 sty 2008 17:57:27
Lokalizacja: Zduńska Wola
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wycieraczka przednia

Postprzez stary49 » 08 sie 2010 14:15:38

Bardzo dziekuję . Problem tkwi w połączeniu drązka od silnika do prawej wycieraczki tam jast jakis przegub kulowy plastikowy po wciśnięciu ,po paru ruchach spadło z powrotem niestety. czy ten element jest wymienny ?
stary49
 

Wycieraczki przednie nie działają

Postprzez Jedrek_G » 19 sty 2011 18:40:53

Ma ktoś jakiś pomysł? !!

Jak w temacie.
Bezpieczniki sprawne,przekażnik w komorze silnika sprawdzony - sprawny,podświetlenie klawiszy wycieraczek działa a wycieraczki :dupa: nie ruszają się :wsciekly:
Jedrek_G
 

Re: wycieraczka przód

Postprzez stary49 » 19 sty 2011 22:05:51

a silniczek chodzi?
stary49
 

Re: problem z przednią wycieraczką

Postprzez JJKILLER » 20 sty 2011 01:42:57

wikked napisał(a):Odnośnie wycieraczki przekaźnik czasowy ma uszkodzoną linię podtrzymania (plus na silniczek po wzbudzeniu ruchu). Znajdź przekaźnik zdejmij obudowę i przyjrzyj się, pewnie masz coś upalone.

Wycieraczki zatrzymują mi się gdzie chcą. Możesz Wiktor rozwinąć nieco swoją myśl z lekkim objaśnieniem co i gdzie bo już mnie moje wycieraczki wkur...
Silniczek sprawdzony - Ok
Mechanizm w podszybiu - też Ok
:wsciekly:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość