Witamy !



[All] autoalarm

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[All] autoalarm

Postprzez stefko25 » 08 paź 2007 18:00:22

Witam - właśnie przed chwilą zamontowałem autoalarm w moim opelku - jak ktoś chciałby zasięgnąć jakiejś rady jestem do dyspozycji ( zawsze lepiej o porade niz samemu przecierać szlaki ) :)
stefko25
 

Postprzez brum » 08 paź 2007 18:15:37

Napisz jaki założyłeś bo też planuje tylko niewiem czy alarm, czy tylko pilota do centralnego.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez mirokez » 08 paź 2007 18:22:04

tez sie zastanawialem nad pilotem do centralnego
mirokez
 

Postprzez stefko25 » 08 paź 2007 18:59:31

Juz wam wszystko naświetlam :
1) po pierwsze:) Frontera nie posiada siłownika w drzwiach kierowcy - posiada tylko styk , ktory jest zalaczany lub rozłaczany poprzez mechaniczne wcisniecie lub pociagniecie rygla (lub przekrecenie kluczyka)
A wiec aby uruchomic centralny zamek z pilota nalezy dokupic silownik - koszt okolo 30 zl ( silownik z 2 kablami). Zamontowac siłownik i przłeożyć kable przez gume miedzy drzwiami a karoserią.
2) Kolejny etap to podlaczenie syreny - w moim wypadu było to miejsce przy zbiorniczku oleju wspomagania przy akumulatorze.
3) wszystkie ( prawie wszystkie :) ) podlaczenia alarmu można znaleść pod srzynką bezpieczników w środku auta - pod szarym plastkiem z lewej strony nóg kierowcy . Co do kolorystyki to :
- główne zasilanie pobrałem prosto z akumulatora (chociaż nie jest to rozwiązanie zbyt dobre - bo jest to widoczne połączenie - lepiej podlaczyć z innego miejsca - ja uznałem ze alarm ten ma odstraszyc amatorow a ekspert i tak uradnie jak bedzie chcial i tak)
- kierunkowskazy to kabelki biało / zielony i zielono / czarny w żółtym złączu konektorowym
- wyłącznik drzwiowy niestety nie znalazłem w tym miejscu wiec pociąnąłem go prosto z przełącznika w drzwiach
- masa jest pod tym szarym deklem - śruba do której przytwierdzonych jest kilka kabli masowych
- światło stopu to kablek czerwono/ -jakiś (to dopisze jutro bo teraz juz nie pamietam ) w wiązce która idze w kierunu tyłu auta
4)Czujkę drgań zamontowałem tuż pod tablicą rozdzielczą
5)Przekaźnik odcinający zasilanie pod kierownicą przy stacyjce : tu też kolorystykę podam jutro
ACC- kolor ......
ON - kolor........
START - kolor ........
6) Diode migająca po włączeniu alarmu zamontowałem tuż przy radiu - przy zaślepce podgrzewanych foteli
7) Gdzie umieściłem puszkę sterującą - nie powiem :) ale nie ma zbyt wiele możliwości - sami zobaczycie
8) Kable które podpiołem do instalacji samochodu zakamuflowałem obwijając czarną taśmą izolacyjną czyli taką jak orginalna - złodziej nie bedzie wiedział gdzie jest wpięta centralka
Myślę , że to wszystko - reszte informacji podam jutro jak będzie jasno i dotre do kolorów kabli
Pozdrawiam
stefko25
 

Postprzez stefko25 » 08 paź 2007 19:03:15

Powiedzcie jak wkleić zdjęcie to wrzuce tu zdjęcie kolorystyki kabli i umiejscowienie we fronterze powyzej 95 r - u mnie niestety sie nie sprawdziło bo mam 92 r
stefko25
 

Postprzez stefko25 » 08 paź 2007 19:06:14

Na allegro koszt siłownika slave to 8 zl :)
http://moto.allegro.pl/item249644327_si ... ocja_.html
stefko25
 

Postprzez KOBZI » 08 paź 2007 19:43:14

ja mam alarm i centraly osobno
ale zdaje mi się że centralny jest oryginalny
na słupkach gdzie są pasy mam czujki ultradzwiękowe ale to jest napewno fabryczne bo idealnie wygldają
także część frotek ma fabyczniaki :)

pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: AUTO ALARM we FRONTERZE

Postprzez bodzio44 » 09 paź 2007 14:57:34

stefko25 napisał(a):Witam - właśnie przed chwilą zamontowałem autoalarm w moim opelku - jak ktoś chciałby zasięgnąć jakiejś rady jestem do dyspozycji ( zawsze lepiej o porade niz samemu przecierać szlaki ) :)

Witaj szkoda ze nie wszedles z tym tematem tydzien wczesniej.05 pazdziernika odebralem swoja Frote z warsztatu montujacego alarmy.A tak moze pobawilbym sie sam.Pozdrawiam
bodzio44
 

Postprzez jack » 24 paź 2007 12:04:20

Witam.
W takim razie i ja sie pochwale-zamontowałem centralny zamek,alarm + el.szyby.
Troche był kabli do upchania[musiałem pociagnać nowe od wył.dzwiowych,bo stare miały przerwe.
Czeka mnie jeszcze zamontowanie siłownika w klapie[pogoda nie pozwanla]
i wyłacznika w szybie tylnej i masce.
W brew pozorą to bardzo proste,kolegą z okolic małopolski słuze pomocą.
Dodam tylko ze "zarobiłem 700zł"
Fachowcy chcieli za to wszystko jedynie-1000zł,ja wydałem całe 335zł.
pozdro.jack
jack
 

Postprzez brum » 24 paź 2007 21:52:36

Jack napisz jakie zakładałeś te szybki(link) i jak działaja i czy głośno mechanizm pracuje.
Mały offtop.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez jack » 28 paź 2007 15:54:10

Witam.Bardzo prosze tu kupiłem wszystko i szyby i allarm [polecam czujki ruchu za jedyna 25zł] http://moto.allegro.pl/item259390203_po ... ikami.html
Montaż bardzo prosty[wszystko narysowane na pudełku]
Duzo zebatek plastikowych -trzeba odnalezc własciwe dopasowałc [po dwie na strone] i zakładasz automat.
chodzi bardzo ładnie choc moze troche wolno.[ja przy okazji nasmarowałem Wd-40 elementy ruchome podnosników szyb]
W miejsca byłych korbek sa zaslepki-ja w te miejsca zamontowałem wyłaczniki.Jak na razie wszystko chula Zobaczymy jak bedzie w zimie.

Naprawiłem również cieknacą nagrzewinice oraz ją od kamieniłem[jesli tos potrzebuje porady słuze]
Teraz jest goraca jak w piekle[az dziw bo znowu tak duzo kmienia nie było]

Przy okazji rozkimałem działanie automatycznych sprzegiełem-niewielkim nakładem pracy i srodków mozna przedłuzyc zywot juz padajacych.

I jeszcze jedna uwaga exploatacyjna-Wazne!!!!
W trakcie rozłaczania automatów[sprzegiełek przedniego napedu]
cofamy tylko troche tzn. pół obrotu koła nie wiecej[nie 5-10m ja do tej pory robiłem]potem do przodu i rozpiete.

Sprawdziłem to dośiwadczalenie.

ps.jesli by ktoś miał stare uszkodzone automaty chetnie sie nimi zaopiekuje[doswiadczenia]
pozdro.jack
Ps.dzisaj troche pojedziłem na bodzowie,niestety sam.
jack
 

Postprzez KOBZI » 28 paź 2007 19:02:53

jack napisał(a):Ps.dzisaj troche pojedziłem na bodzowie,niestety sam.


a bo trzeba było napisać w wątku o wyjazdach :)
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: AUTO ALARM we FRONTERZE

Postprzez PIOTR714 » 07 lut 2008 20:41:56

stefko25 napisał(a):Witam - właśnie przed chwilą zamontowałem autoalarm w moim opelku - jak ktoś chciałby zasięgnąć jakiejś rady jestem do dyspozycji ( zawsze lepiej o porade niz samemu przecierać szlaki ) :)

witam mam frote z anglii z 2004 roku ma to jakiś fabryczny alarm z domykaniem szyb odpalany z kluczyka do tylnych bocznych szyb dochodzą po dwa przewody z jakimiś sensorami czy to jest skuteczne a jeżeli nie to co założyć
pozdrawiam
PIOTR714
 

Postprzez konik » 24 lut 2008 17:32:20

Witam
Sygnał otwarcia drzwi jest w wiązce kabli która znajduje sie pod osłona obok podnóżka kierowcy po lewej stronie w wiązce kabli owinietych taśmą izolacyją kolor przewodu to czerwono zielony. Przewód ten nie przechodzi przez żadną kostke więc trzeba rozcinać izolację wiązki, ale to i tak mniej pracy niz ciagnięcie z lampki lub włącznika drzwi

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: AUTO ALARM we FRONTERZE

Postprzez sebano79 » 11 kwi 2009 19:21:52

Jack, też mam w planach założyć siłownik w tylnej klapie. I to może już jutro, bo dostałem gratis (sąsiadowi po demontażu "poltka" został). Jeżeli już się z tym uporałeś to chciałem zapytać, czy czekają mnie jakieś niespodzianki? Ile czasu Ci to zajęło, musiałeś coś dorabiać itp. itd.? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: AUTO ALARM we FRONTERZE

Postprzez konik » 12 kwi 2009 00:03:10

Jack ma wersje long i klapa jest inna. Ale w sporcie też nie ma problemu siłownik montujesz poziomo na listwie montażowej, a jego cięgno podpinasz do cięgna bębenka zamka. U mnie działa bezbłędnie :)
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: AUTO ALARM we FRONTERZE

Postprzez sebano79 » 12 kwi 2009 07:56:31

Ok, dzięki. A jak jest z dostępem do zamka? Domyślam się , że muszę zdjąć szybę - ale potem szukać śrub czy zatrzasków? Nie chciał bym czegoś urwać...
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron