Witamy !



Interfejs diagnostyczny

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 29 gru 2009 22:54:40

Jarek sp3swj napisał(a):... tylko jest jeden problem ... obecnie totalny brak czasu .... ale zobacze co sie da zrobić...


No to zycze w najblizszym czasie wiecej wolnego czasu. :)
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 30 gru 2009 01:35:19

Koledzy szybkie pytanie czy ten interfejs http://www.allegro.pl/item869590342_int ... 96_04.html
da rade z programem i opel tech 2 i moim silnikiem ?

I co ewentualnie do tego jeszcze by trzeba dokupic itd
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez makar » 30 gru 2009 02:06:42

nie zadziała
makar
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 30 gru 2009 08:04:27

makar napisał(a):nie zadziała


Zly interfejs czy zle oprogramowanie?
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez michal 2,8tdi » 30 gru 2009 09:35:06

jest pod usb a musisz miec pod Rs232(com)
michal 2,8tdi
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 30 gru 2009 11:07:44

Ok czyli mam szukac interfejsu pod coma i wtedy zabangla z lapkiem nie ma problemu bo mam takiego jednego starocia z comem tylko nie chce wydac 200zl aby nie dzialalo

czyli taki http://www.allegro.pl/item856405500_int ... _audi.html

powinien juz zadzialac dobrze kminie czy nie bardzo?

PS i czy tym tylko mozna odczytac bledy i kasowac czy mozna jeszcze podejrzec obroty silnika itd
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 30 gru 2009 13:41:11

Te na USB rozwiąża ci problem braku COM - kolesie dołączają sterownik i zapewne odpowiedni program.

Większośc programów pokazuje/kasuje tylko błędy ... te bardziej zaawansowane nie sa takie tanie i proste :-(
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 30 gru 2009 13:46:04

Po nowym roku podzwonie i popytam mam program opel tech 2 ale sie nie bawilem bo nie mam interfejsu. Na poczatku nie bylo tam mojego silnika na liscie ale po wyedytowaniu jednego pliku juz sie pojawil. Co do portow moze da sie jakos podmapowac usb jako coma, ale dla mnie nie ma roznicy bo mam dostep do lapka z comem. Fajne urzadzenie jest to co podawalem we wczesniejszym poscie bo chodzi na bluetoothie i dostarczaja soft ktory mozna odpalic nawet na PDA tylko nie wiem jak tam z obsluga opla. Po nowym roku pewnie zakupie interfejs i sie pobawie byle tylko gral z moim autem.
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 30 gru 2009 14:33:08

Maly tips do programu opel tech 2 ktory jest w/w chomiku

Po odpaleniu jest tylko jeden silnik rocznik 99 x22dth aby dodac inne trzeba wyedytowac plik opeldata z katalogu z programem.

Podzial jest rocznikami. Szukamy swojego rocznika i swojej wersji silnika potem w lini z naszym silnikiem kasujemy srednik na poczatku i po ponownym uruchomieniu programu w danym roczniku mamy juz do wyboru swoj silnik.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jack 2.2 dti » 30 gru 2009 14:40:39

Nie wiem jak u was ale ja testowałem dwa interfacy z różnymi programami ( op-com, opel tech2, opel scaner) i we frotkach B łączy się tylko ze sterownikami Boscha i opla. Nie łączy się ze sterownikami Isuzu ( poduszki i abs ) oraz z silnikami z systemem wtrysku Multec ( 2.2 benzyna i 3.2 V6) . Łaczy sie z dieslem 2.2 dti. Pozdrawiam i powodzenia. :wink:
Opel Frontera B sport 2.2 DTI
Obrazek

"Nie walczę na rozum z kimś kto jest nie uzbrojony"
Avatar użytkownika
jack 2.2 dti
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 737
Dołączył(a): 07 kwi 2008 09:26:37
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 30 gru 2009 21:51:27

Pisalem do nich i wedlug sprzedawcy ten interfejs http://www.allegro.pl/item869590342_int ... 96_04.html bedzie gadal z moim silnikiem po nowym roku zamowie jak sie zgodzi na oddanie w razie niegadania i potestuje.
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez oszustm » 03 sty 2010 22:52:29

Mam OP-COM, OPEL TECH2 i CDIF, zaden z nich nie ma w spisie silnika 3.2 oraz abs. Po wskazówkach udzielonych przez Wookash pojawiły sie w techu ale niepokoi mnie fakt, ze program nie wie na którym pinie jest linia K. Jutro Sprawdze na ABS, silnik mam inny :)
Wookash zawsze mozesz wpasc to sprawdzimy czy połączy sie z twoim silnikiem, nie daleko masz. :)
oszustm
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 03 sty 2010 23:42:47

Oooo widze ze rosniemy w sile jak znajde chwile wolnego to napewno podjade i sie popatzry co i jak.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez radkan3 » 03 sty 2010 23:57:58

z silnikiem 3,2 jest bardzo cięzko się połączyć,trzeba mieć naprawde sprzęt a jak sie uda to dane są zakodowane
radkan3
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 04 sty 2010 00:46:43

radkan3 napisał(a):z silnikiem 3,2 jest bardzo cięzko się połączyć,trzeba mieć naprawde sprzęt a jak się uda to dane są zakodowane

Yyyy masz Ci los.
Jutro zamawiam interfejs z linku co podawałem koleś twierdzi ze będzie gadał umowie się ze jak nie to odsyłam i się zobaczy.
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 04 sty 2010 12:51:45

ja wysłałem pytania z allegro do chyba czterech kolesi... czy ich gadżet gada z Frotka B 1999 X22SE - jak do tejj pory żaden nie odpowiedział :cry:
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez panoni » 10 sty 2010 21:15:29

Jeśli chodzi o gniazdo diagnostyczne jest pod zapalniczką mały pjemnik z przegródkami na żetony (tę zaślępkę na żetony wyciągnąć) też miałem problem ze znalezienim . Szczerze ja mam ten konfort że po drodze do pracy mam zaprzyjaźniony sklep-warsztat gdzie za podłączenie i skasowanie błedów płacę symbolicznie ;)
panoni
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Paw » 20 sty 2010 11:40:17

Wookash sprawdziłeś ten interfejs z allegro? Działa?
Paw
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 20 sty 2010 11:48:06

jeszcze nie narazie mam kilka nieplanowanych wydatkow na auto wiec odpuszczam temat na jakis czas.
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 23 sty 2010 16:15:33

/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości