Witamy !



[All] Rozrusznik

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Rozrusznik.

Postprzez brum » 09 lis 2010 19:10:45

Dwie śruby trzymają, najlepiej je podejść od strony mostu(nad nim trzeba włożyć) za pomocą dwóch przedłużek i grzechotki. Druga opcja jest taka że można odkręcić kolektor ssący i wtedy jest idealny dostęp.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozrusznik.

Postprzez Zeppelin » 10 lis 2010 19:57:34

Wiec tak dzisiaj kupiłem rozrusznik swój rozkreciłem z kumplem przeczyscilismy wszystko i mój też działa, lecz gdy podpinam juz do skrzyni słychąc tylko tryk tryk tryk i tyle i w oby dwóch tak samo jak nie jest podłaczony pod skrzynie to działa normalnie, bendix wskakuje silnik kreci :/ ktoś ma jakis pomysł ???
Zeppelin
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez SKODA76 » 10 lis 2010 20:32:14

U mnie też terkotał ( wczoraj terkotał a łapał za 2-3 razem, dziś rano nic )z rana zawiozłem do naprawy - na gwarancji jeszcze, wydłubali z niego garść suchego błota i kręci. Może gdzieś masa nie dochodzi, w bendiksie mówili żeby sprawdzić stacyjkę
SKODA76
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1930
Obrazki: 0
Dołączył(a): 23 gru 2008 14:44:33
Lokalizacja: LUBELSKIE
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Rozrusznik.

Postprzez Pawel » 10 lis 2010 22:02:01

Zeppelin, Sprawdź masę z aku na silnik...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Rozrusznik.

Postprzez Zeppelin » 11 lis 2010 16:50:10

Wszystko posprawdzane masa na silnik itp przeczyszczone i nic. Najprawdopodobniej oby dwa rozruchy sa klekniete, poniewaz na wolnych kreca ale juz w skrzyni jak dostaj opór to wirnik nie kreci, pracuja jak by na pół mocy :/ jutro jade po trzeci rozruch i zobaczymy co bedzie
Zeppelin
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez sniper » 30 lis 2010 10:34:51

Gdzie jest przekaźnik odpowiedzialny za rozrusznik w 2,5?
sniper
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez jrzeuski » 30 lis 2010 10:46:35

Na prawym błotniku, między zbiornikiem wyrównawczego płynu do chłodnicy a czarną skrzynką z bezpiecznikami. Żeby wyjąć przekaźnik trzeba zdjąć klips mocujący zbiornik i go odsunąć w kierunku silnika (nie odłączając węży). Uwaga: przekaźnik zsuwa się z zaczepu DO DOŁU.

I jeszcze jedno. Przewód od przekaźnika nie idzie bezpośrednio w dół do automatu rozrusznika tylko wiązką na lewą stronę komory silnika i tam jest złączka (przy kostce od świec), z której przewód wchodzi w wiązkę z zasilaniem rozrusznika i czujnikiem oleju, którą wraca na prawą stronę komory silnika na dół do rozrusznika. Jak już sprawdzisz przekaźnik to sprawdź też styki w tej złączce. Niby jest hermetyczna, ale mogła się rozszczelnić i zaśniedzieć.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Rozrusznik.

Postprzez sniper » 30 lis 2010 12:26:17

Śliczne dzięki
:beer:
sniper
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez FROTERKA » 27 gru 2010 17:57:17

Zna ktoś może numer katalogowy bendiksa ? Frota A 2.2 96 r.
EDIT:
Dla potomnych, od Bruma:

rozrusznik
nr części 90487345
nr katalogowy 1202140

bendiks
nr części 90444708
nr katalogowy 1203163
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Rozrusznik.

Postprzez sylwian70 » 12 sty 2011 10:07:18

Dołączam do grona forumowiczów z problemami rozrusznika, coś ostatnio zaczęły nam siadać bendixy,szczególnie w silniku 2.2 benzyna.U mnie bendix zaczyna kaprysić,słychać że rozrusznik pracuje lecz bendix nie zasprzęgla.Już się ciesze na myśl o wymontowaniu rozrusznika :wsciekly:
sylwian70
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez brum » 12 sty 2011 10:55:18

sylwian70 napisał(a):Już się ciesze na myśl o wymontowaniu rozrusznika

Ja to chyba najpierw odkręce kolektor, przy okazji bym przeniósł moduł/cewkę, gdzieś wyżej.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozrusznik.

Postprzez sylwian70 » 12 sty 2011 12:02:20

bendix zamówiłem o nr podanych przez Gosię ale szczotek to w sklepie nie potrafią mi dobrać,wysyłają mnie do serwisu :mrgreen:Mam cichą nadzieję ze gdy wybebeszę rozrusznik oprócz bendixa wszystko będzie w miarę sprawne i zdolne do dalszej eksploatacji. :killer:
sylwian70
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez przemekcrx » 12 sty 2011 16:42:47

Jesteś pewien w 100% że to bendix ???
A czasami nie jest to elektromagnes??????????
Bendix działa na zasadzie sprzęgła jak się rolki wytrą,to się ślizga....I nie kręci kołem zamachowym.
Zazwyczaj problem przy siadającym bendix-ie jest rano gdy ma ciężko obrócić silnikiem,bo jest zimny ,gęsty olej itd..Gdy jest ciepły to powinien przekręcić ....
Jak trzepnie elektromagnes ,słychać że rozrusznik się kręci, ale nie wypchnie bendix-a na koło....
Za którymś tam razem jak zaskoczy to zapali,ale musisz namachać się kluczykiem w stacyjce :wink:
I tu są 2 opcje :mrgreen: musisz sam wybrać...
Bendix rzadko siada.....
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Rozrusznik.

Postprzez FROTERKA » 12 sty 2011 20:30:44

sylwian70 napisał(a):szczotek to w sklepie nie potrafią mi dobrać,wysyłają mnie do serwisu

Trzymacz szczotek tak się to nazywa i kosztuje ok. 40 zł plus tulejki (jeśli trzeba) 10 -15 zł.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Rozrusznik.

Postprzez sylwian70 » 14 sty 2011 16:03:22

Gosiu w sklepie szczotko-trzymacza nikt mi nie zaproponował bo bym kupił,dopiero gdy wróciłem do domu zerkłem do neta i pokapowałem że można kupić cały szczotko-trzymacz.na szczeście jestem już po zabiegu-rozrusznik po przeglądzie-bendix wymieniony-szczotki były okey.Aby rozrusznik wymontować w motorze 2.2 benzyna niestety trzeba wymontować kolektor ssący.Tylną śrubę z łbem 19mm można odkręcić bez wyjmowania kolektora,niestety przednią śrubę z łbem 17mm aby ułatwić odkręcenie trzeba wymontować kolektor ssący i mimo tego nie jest lekko,(ciasno)mimo że posiadam profesjonalne klucze banany itp.wynalazki problem był z popuszczeniem śrub,ciasnota i nie było dobrego zaparcia aby śruby puściły.Użyłem klucza nasadki w nią włożyłem łącznik taki z otworem w ten otwór włożyłem trzonek od nasadek w kształcie litery L co mi dało fajny wywijas i obie śruby nim odkręciłem,klucze typu banan nie pomogły bo nie było jak ich przedłużyć rurą.Przy wymianie bendixa napotkałem na problem zawleczki,zawleczkę ściągnął mi fachowiec(dałem mu na piwo 10zł) bo niestety moje walenie młotem nie skutkowało a nie wiedziałem jeszcze wtedy ze to taka zawleczka ,można ją zwykłym śrubokrętem wydłubać rozginając kołnierz i następnie wydłubać stalowy pierścień.Po wymianie bendixa pierścień trzeba ponownie wcisnąć i zawalcować ta blaszkę(nie musowo) w moim rozruszniku wszystko na oko było okey wymyłem założyłem nowy bendix mimo ze stary wyglądał na sprawny,posmarowałem smarem gdzie trzeba i mam nadzieję że będzie cykać i mogę już zapomnieć o ,,włochatym''.Nerwówka,ciasno i :dupa: trzeba mieć twardą psychikę i znieczulać się piwkiem przy takiej upierdliwej robocie.
sylwian70
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez tiger » 22 lut 2011 23:41:11

I u mnie pojawia się powoli problem z rozrusznikiem, czasami nie zaskakuje: kreci się rozrusznik a silnik nie, po kilku ruchach stacyjką zaskakuje.
I w związku z tym mam prośbę o wszelkie wskazówki dotyczące wykręcenia rozrusznika z frotki sport A 96r. Czy da się to jakoś łatwo pod blokiem rozkręcić, czy raczej jakiś warsztat co by pół silnika pierwsze powykręcać by się dostać do ustrojstwa?? A jak już uda mi się jakimś sposobem wytargać rozrusznik, to na co zwrócić uwagę i wymienić (pewnie po wcześniejszych opisach, elektromagnes lub bendix)??
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

Obrazekpicasaweb
Avatar użytkownika
tiger
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 373
Obrazki: 1
Dołączył(a): 15 wrz 2010 08:42:31
Lokalizacja: Kraków
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Rozrusznik.

Postprzez sylwian70 » 23 lut 2011 12:18:17

ad.tiger może tylko wystarczy posmarować smarem frezy skrętne po których przesuwa się bendix,u mnie tak było że błoto,woda wypłukała smar i bendix blokował się na tych frezikach,niepotrzebnie zakupiłem nowy bendix ale jak już rozebrałem rozrusznik to dałem nowy bendix no i smar :wink:
sylwian70
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez Pawel » 23 lut 2011 18:03:24

...a dla mnie wstawili chyba jakąś używkę... :? Bo co dwa lata robić rozrusznik... :?: Później wkleję zdjęcia bendixa... Nie dość, że bydle przeskakiwało jak cholera, wieszało się i w ogóle to jeszcze popękały na nim łożyska... Nigdy nie ma części na półce, zawsze trzeba zamawiać - w piętek poszło zamówienie, w poniedziałek przyszło, we wtorek około 17-tej odebrałem auto... Za wszystko... 370,- :shock:

Obrazek

Obrazek
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Rozrusznik.

Postprzez przemekcrx » 23 lut 2011 19:17:12

Paweł tyle to ja dałem praktycznie hmmm za nowiutki rozrusznik z gwarancją od Troopera 3.1w intercars-ie
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Rozrusznik.

Postprzez Pawel » 23 lut 2011 21:11:27

...czemu mnie to nie dziwi... :? 150 za bendix - po rabatach, 100 montaż i demontaż rozrusznika, reszta to robocizna elektryka + nowe łożyska + regeneracja stojana... Teraz mam pewnego mechanika i części, zobaczymy jak to długo pochodzi... Może trzeba będzie kupić nowy...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron