Witamy !



[All] Rozrusznik

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez Łuksik » 08 wrz 2009 15:03:45

Witam ja tez sie podepne miałem taki sam problem tylko inny silnik bo 2,0 sport ale zasada dzialania rozrusznika ta sama i jak sie okazało na koncu (po 3 dniach szukania co jest nie tak) kostki sie wypaliły i az sie paliło bo nie miało siły krecic a wszystko inne sie kopciło.Rozrusznik wyciagniety i podpinany bez obciazenia zachowuje sie całkiem normalnie ale pod obciazeniem jest kupa dymu ja wymieniłem cały rozrusznik bo nie widziałem sensu bawienia sie.
Łuksik
 

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez jrzeuski » 08 wrz 2009 15:59:21

Udało ci się samodzielnie wymontować rozrusznik w 2.5TDS? Ją poległem na odkręceniu rury wydechowej i dopiero mechanik w warsztacie dał radę go wymontować. Do dziś nie wiem jak
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez sniper » 09 wrz 2009 06:36:40

Tak udało, ale musiałem robić różne przedłużki do kluczy i po... ciężkiej walce - 4 godziny -
się udało. Dzisiaj po południu będe składał. :boss:
sniper
 

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez dolas » 25 paź 2009 12:04:14

witam
ma podobny problem w moim samochodzie, ale dopiero gdy np. silnik zgaśnie mi przy ruszaniu (trochę za mało gazu przy wyjeżdzaniu ze strumyka:)) - nie można go potem odpalić, objawy takie jak tutaj opisano wcześniej - poprostu cisza i leciutkie przygasanie lampek
po kilku, kilkunastu próbach silnik odpala
jak narazie nic z tym nie robie bo zgarzyło mi się to tylko kilka razy, ale dobrze by było wiedzieć gdzie jest problem
aha i czasami przy pierwszym przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje, za drugim razem już jednak kręci
ma ktoś może jakies sugestie?:)
dolas
 

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez Pawel » 25 paź 2009 14:01:52

Zawiesza się... Prawdopodobnie jest zasyfiony w środku i "bendyks" nie łapie... Najlepszym rozwiązaniem było by wymontowanie i udanie się do specjalistycznego warsztatu, wyczyszczą, co trzeba wymienią...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez dolas » 25 paź 2009 17:30:11

dzięki
samemu to raczej tego nie zrobię?
dolas
 

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez jrzeuski » 25 paź 2009 17:50:22

Wymontować, rozebrać, wyczyścić i złożyć z powrotem można samemu. Ale za wymianę części lepiej się nie bierz. Jak mam kłopoty z rozrusznikiem, to go wymontowuję z samochodu i wiozę (rowerem) do auto-elektryka w sąsiedniej wsi. On wie, gdzie zdobyć potrzebne części i oddaje mi gotowy rozrusznik do montażu w aucie. W ten sposób oszczędzam z 70% kosztów, bo wyjęcie rozrusznika w 2,5TDS to masakra i kilka godzin roboty. Sam bym pewnie szukał tydzień potrzebnych części i kupił je i tak drożej niż on.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez sebol długi » 25 paź 2009 18:13:43

problem tkwi w szczotkach w rozruszniku to przez nie plynie masa powrotna aby ruszyl elektromagnes ,jak ktoras niekontaktuje z wirnikiem tak sie dzieje nieraz jest przerwa na wirniku wtedy to najlepiej wymienic caly bo za drogi wirnik i 3 sprawa to kabel zasniedzialy na elektromagnesie ten ktory idzie do szczotek gruba plecionka ,pozdrawiam
AUTO SERVICE 4X4 specjalizacja opel frontera
OPEL FRONTERA (Isuzu Amigo) 4,6V8 4x4 SPORT 2002 300KM
BUS T6 2016 150KM
LAWETY PRZYCZEPKI POMOC DROGOWA

NA WARSZTACIE RZECZY NIEMOŻLIWE ROBIMY OD RĘKI ,CUDA ZAJMUJĄ NAM TROCHĘ WIĘCEJ CZASU
TEL 507 112 685
email: sebol.dlugi@wp.pl
GG 13967843
Avatar użytkownika
sebol długi
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 198
Obrazki: 10
Dołączył(a): 25 paź 2009 10:07:21
Lokalizacja: WRONKI POZNAN wielkopolska
Pochwały: 10
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Rozrusznik czasem nie kręcić..

Postprzez Pawel » 25 paź 2009 20:45:17

...z innej beczki... :?: :?: :?:
Rozrusznik czasem nie kręcić..

:?: :?: :?:
Do moderatorów: czy to tylko ja widzę "dziwne" tematy i, czy tylko one mnie przeszkadzają/drażnią :?: Wiem, że polski to trudny język, ale zawsze można sprawdzić pisownię przed kliknięciem "enter"... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Rozrusznik czasem nie chce kręcić..

Postprzez Adamzz » 31 paź 2009 13:11:05

Pewnie że można sprawdzić..tylko że jak człowiek jest zmęczony i ma mało czasu to zdarza się że i tak coś przeoczy. Posta nie da się już edytować więc tak zostaje. Dziękuje moderatorom za poprawienie formy :)
A swoja drogą.. niektórzy to mają zbyt dużo wolnego wieczorami ;)
Adamzz
 

Re: Rozrusznik czasem nie chce kręcić..

Postprzez ballula » 31 paź 2009 17:35:18

Adamzz napisał(a): Posta nie da się już edytować więc tak zostaje.

Jak się nie da, jak się da :P
Właśnie zrobiłam "edytuj" i dopisuje :wink:
ballula
 

Re: Rozrusznik czasem nie chce kręcić..

Postprzez Indian » 01 lis 2009 17:25:00

W 2,3TD (nie wiem jak w innych) występuje okrągła czarna wtyczka, która łączy rozrusznik z resztą instalacji - często na gorącym silniku słabo styka czego efektem jest niechęć rozrusznika do współpracy. Oczywiście problem może tkwić w rozruszniku, jednak zdecydowanie szybciej można sprawdzić tą wtyczkę -rozpiąć i spiąć, ew. podgiąć styki.
Indian
 

Re: Rozrusznik czasem nie chce kręcić..

Postprzez Adamzz » 02 lis 2009 20:44:58

Hmm.. u mnie ta wtyczka już nie występuje.. Był problem z grzaniem świec i tkwił właśnie tam. Teraz zamiast tego jest zgrabna kosteczka - nie do zajechania..
Póki co jestem w trakcie prucia instalacji z przodu samochodu. Mam też nowy przekaźnik więc jak coś się zmieni to napisze za parę dni ;)
Adamzz
 

Re: Rozrusznik czasem nie chce kręcić..

Postprzez dolas » 03 lis 2009 18:52:14

no to zabiorę się niedługo za ten rozrusznik..
a czy czarna okrągła wtyczka o której piszecie (załużmy, że coś tam nie styka) może powodować mruganie lampki od świec żarowych po uruchomieniu silnika (lampka gaśnie po minucie)?
dolas
 

Re: Rozrusznik czasem nie chce kręcić..

Postprzez Indian » 04 lis 2009 06:42:30

Oczywiście. Są tam trzy kable: jeden biało-niebieski do rozrusznika i dwa różowe do świec żarowych. Ta wtyczka to słaby punkt, który lubi sprawiać kłopoty. Dobrze jest pociągnąć nowe przewody (grubsze od tych różowych) z oczkami od przekaźnika do świec, a ten do rozrusznika przeciąć przy samej złączce, zlutować i zabezpieczyć koszulką termokurczliwą. W ten sposób całkowicie eliminujemy złączkę, która przydaje się tylko przy wyjmowaniu silnika.
Indian
 

Rozrusznik - szybkie pyt szybka odp

Postprzez Zeppelin » 08 lis 2010 19:21:51

Halllo choopy, jest sprawa bo dzisiaj rano wsiadam do auta i nie odpala tylko takie tyk tyk i nic, na jak pociagnał mnie 2 autem to odpalił wiec rozrusznic nic innego bo pojeździłem troche wiec immo odpada.

Mam pytanie gdzie dokąłdnie znajduje sie rozrusznik ( po której stronie bloku i jak sjest usytuowany itp ) i czy dam rade tam sie dostać i go wykrećic sam ?? czy ejst wiecej dłubaniny ??

Prosił bym o szybka porade bo mam unieruchomione auto a nie mam jak inaczej sie dostać do roboty :/ wiec chciał bym to jutro ogaranć :(

Z góry dzięki
Zeppelin
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez brum » 08 lis 2010 19:54:11

Jest pod kolektorem ssącym, od góry go ledwo widać. Trzeba odkręcać od dołu, dostęp jest :<:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozrusznik.

Postprzez Zeppelin » 08 lis 2010 20:20:30

Hmmm w B tak samo ?? Kurde to jutro mnie czeka droga przez mękke.... fu*k :wsciekly:
Zeppelin
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez brum » 08 lis 2010 20:46:17

Zeppelin napisał(a):Hmmm w B tak samo ??

To ten "sam" silnik.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozrusznik.

Postprzez Zeppelin » 09 lis 2010 18:07:47

Dzisiaj sie wdrapałem i nie bardzo to widze jak to wogóel wykrecic :/ chyba bede msuał odwieść do lekarza :/ chyba zę ktos już wykrecał i ma jakieś sprytne rady ?? co jak gdzie ??
Zeppelin
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron