Witamy !



[All] Rozrusznik

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Rozrusznik.

Postprzez tiger » 24 lut 2011 10:31:25

Zostawiam to na wiosnę jak będzie cieplej na polku, narazie się kręci:)
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

Obrazekpicasaweb
Avatar użytkownika
tiger
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 373
Obrazki: 1
Dołączył(a): 15 wrz 2010 08:42:31
Lokalizacja: Kraków
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Rozrusznik.

Postprzez WoJ-CiE » 23 maja 2011 20:45:22

Udało mi się odkręcić obie śruby trzymające rozrusznik (motor 2.2i), myślałem, że będzie gorzej - dałem radę na parkingu pod blokiem. Nie mogłem jednak wyjąć rozrusznika, strasznie tam mało miejsca do manewrowania, a trzeba go sporo wysunąć do przodu - mam nadzieję, że nie będę musiał jeszcze czegoś odkęcać... Mam też nadzieję, że da się bez większych problemów odczepić od niego przewody. Miał ktoś większe problemy już po odkręceniu śrub?
WoJ-CiE
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez WoJ-CiE » 28 maja 2011 12:35:28

Rozrusznik wyjęty, śruby odkręciłem z dołu, a przewody z góry. Ceny nowych zaczynają się od 240zł, tak więc daruję sobie regenerację i kupię nowy, stary będzie na części.
WoJ-CiE
 

Re: rozrusznik

Postprzez Pawel » 23 cze 2011 19:40:25

Najpierw wymontuj i sprawdź dlaczego tak się stało... Jeżeli np. to tylko elektrowłącznik po co zaraz nowy rozrusznik :?:
Jest już trochę na forum w "warsztacie" o rozrusznikach - poszukaj i poczytaj, zapewne znajdziesz podpowiedź...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: rozrusznik

Postprzez jrzeuski » 23 cze 2011 21:59:54

Jeśli rozrusznik kręcił się razem z silnikiem, to raczej dużo z niego nie zostało.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: rozrusznik

Postprzez scorpion » 23 cze 2011 23:53:50

Witam ja miałem tak samo podczas jazdy załanczał mi się rozrusznik odrazu było widać jaki pobór po wskazówce w desce rozdzielczej zrobiłem go u elektryka wymienił wszystko na nowe i szczotki i bendiks itd nawet uzwojenie chyba jezdzilem z tydzien i znow do wymiany teraz jest jzu ok jak sie okazało winna była stacyjka a że chciałem mieć zrobione odrazu mam przerobione odpalanie na osobny guziczek przekrecam stacyjke a odpalal wciskajac guzik wiec co do naprawy rozrusznika dokladnie nie pamietam ale cos kolo 250zł . Pozdrawiam
miałem Frontere A 2.3 TDi teraz mam Frontere B 2.2 16V + sekw. gaz
Avatar użytkownika
scorpion
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 04 sie 2010 23:01:40
Lokalizacja: k/Poznania
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

[2.2 DTI ]Rozrusznik

Postprzez borat » 02 lip 2011 12:10:28

Witam
Nie mogłem znaleźć takiego wątku dlatego założyłem teram. Mam fronterę z 2003 roku. Podczas próby odpalenia nie chce wcale kręcić za pierwszym razem, dopiero po drugim, trzecim razem rozrusznik łapie. Czasem pomaga dodanie gazu. Wcześniej po odpaleniu coś lekko zapiszczało. Czy to wieszający się rozrusznik ? Czy naprawa jest prosta ? jak z kosztami ?
borat
 

Re: [2.2 DTI ]Rozrusznik

Postprzez maciar » 02 lip 2011 12:15:15

Dodanie gazu nic nie daje.Naprawa jest prosta ale wyjęcie go z auta nie.Koszta w zależności od usterki.
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.2 DTI ]Rozrusznik

Postprzez borat » 02 lip 2011 16:00:33

a czy winą mogą być zaśniedziałe klemy, albo gdzieś nie łącząca masa ? Kiedyś kolega miał podobne objawy jak ja wystarczyło kablem od akumulatora poruszać
borat
 

Re: [2.2 DTI ]Rozrusznik

Postprzez Balkandriver » 02 lip 2011 20:21:30

borat napisał(a):a czy winą mogą być zaśniedziałe klemy, albo gdzieś nie łącząca masa ?

Zaśniedziałe klemy nie powinny występować! Wyczyść je i zapuść wazeliną techniczną. Kwestię połączeń (masa i +) rozwiążesz pomiarem omomierzem.
Przed demontażem rozrusznika wyeliminuj wszystkie niesprawności kabli (+ , - i podanie napięcia ze stacyjki).
Jeśli z nimi jest dobrze, to wytargaj rozrusznik. Przyczyn może być kilka - zawieszające się szczotki (zbyt krótkie - już zużyte), zanieczyszczony lub "wyjechany" komutator (dołek w miejscu przylegania szczotek), bendiks oraz automat włączający.
Jeszcze może to być pad tulei lub łożyska, które blokują obrót twornika, jeśli są zużyte.
To wszystko jest łatwe do zweryfikowania, jak pisał @maciar, ale po rozebraniu rozrusznika.
Zacznij od weryfikacji kabli na zewnątrz.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.2 DTI ]Rozrusznik

Postprzez borat » 03 lip 2011 02:01:18

dzięki bardzo za odpowiedz. Zabiorę się za to w poniedziałek i dam odpowiedź co to było
borat
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez borat » 04 lip 2011 22:42:49

przyczyną jest nie łącząca klema przed chwilą z kolegą odpalałem auto to mówił że dym i iskra z klemy jednej idzie. Jutro po robocie to zrobię i zobaczę czy ustąpi
borat
 

Re: Rozrusznik.

Postprzez adam-wwy » 25 lip 2011 23:30:03

Mnie też spotkał problem z rozrusznikiem. Obraca się z kołem zamachowym, a po chwili odpuszcza i nici z uruchomienia... Szczotkotrzymacz i tulejki są nowe bo wcześniej wg. mnie zbyt wolno się obracał. Cewka na 100% sprawna, więc zostaje tylko bendiks... Problem jest taki, że nie ma go gdzie zakupić... Na allegro nie widzę, a w moim mieście części do Frontery ciężko zakupić :cry2: Chyba, że bendiks od jakiejś astry przypasuje bo rozruszniki wyglądają tak samo. Identyczny jest też rozrusznik od Toledo który chciałem zamontować tylko, że obraca w drugą stronę... i bendiks też jest na obroty w przeciwną niż we fronterze :(
adam-wwy
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 222
Dołączył(a): 21 maja 2011 12:29:29
Lokalizacja: Wyszków
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rozrusznik.

Postprzez JJKILLER » 26 lip 2011 00:39:01

adam-wwy napisał(a):Mnie też spotkał problem z rozrusznikiem. Obraca się z kołem zamachowym, a po chwili odpuszcza i nici z uruchomienia... Szczotkotrzymacz i tulejki są nowe bo wcześniej wg. mnie zbyt wolno się obracał. Cewka na 100% sprawna, więc zostaje tylko bendiks... Problem jest taki, że nie ma go gdzie zakupić... Na allegro nie widzę, a w moim mieście części do Frontery ciężko zakupić :cry2: Chyba, że bendiks od jakiejś astry przypasuje bo rozruszniki wyglądają tak samo. Identyczny jest też rozrusznik od Toledo który chciałem zamontować tylko, że obraca w drugą stronę... i bendiks też jest na obroty w przeciwną niż we fronterze :(

Lepiej zobacz czy nie będzie pasił od Omegi A 2.4i, to są takie same silniki, ale do Frotki są na Alle http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ce82fe39d8 i to taniej niż do Omy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozrusznik.

Postprzez jrzeuski » 26 lip 2011 07:21:53

adam-wwy napisał(a):Mnie też spotkał problem z rozrusznikiem. Obraca się z kołem zamachowym, a po chwili odpuszcza i nici z uruchomienia... Szczotkotrzymacz i tulejki są nowe bo wcześniej wg. mnie zbyt wolno się obracał. Cewka na 100% sprawna, więc zostaje tylko bendiks... Problem jest taki, że nie ma go gdzie zakupić... Na allegro nie widzę, a w moim mieście części do Frontery ciężko zakupić :cry2: Chyba, że bendiks od jakiejś astry przypasuje bo rozruszniki wyglądają tak samo. Identyczny jest też rozrusznik od Toledo który chciałem zamontować tylko, że obraca w drugą stronę... i bendiks też jest na obroty w przeciwną niż we fronterze :(
Elektromagnes wymień. Każdą cześć do każdego rozrusznika idzie kupić, bo wszystko to albo Bosch albo Valeo i w ich katalogach można znaleźć i zamówić wysyłkowo u dystrybutora. Tylko trzeba znać kod rozrusznika, ale mało który ma jeszcze naklejkę, z której można go odczytać.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.2 DTI ]Rozrusznik

Postprzez monter69 » 18 sie 2011 19:31:18

maciar napisał(a):Dodanie gazu nic nie daje.Naprawa jest prosta ale wyjęcie go z auta nie.Koszta w zależności od usterki.

Witam,
czy do wyjęcia rozrusznika z 2,2 dti w longu b, jest potrzebny kanał czy da się sprawę ogarnąć z góry :niewiem:
Jedni jeżdżą szybko, My jeździmy wszędzie.
monter69
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 14 mar 2010 21:19:35
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Rozrusznik.

Postprzez maciar » 19 sie 2011 05:36:39

Kanał
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozrusznik.

Postprzez maciar » 19 sie 2011 06:05:51

adam-wwy napisał(a):Mnie też spotkał problem z rozrusznikiem. Obraca się z kołem zamachowym, a po chwili odpuszcza i nici z uruchomienia... Szczotkotrzymacz i tulejki są nowe bo wcześniej wg. mnie zbyt wolno się obracał. Cewka na 100% sprawna, więc zostaje tylko bendiks... Problem jest taki, że nie ma go gdzie zakupić... Na allegro nie widzę, a w moim mieście części do Frontery ciężko zakupić :cry2: Chyba, że bendiks od jakiejś astry przypasuje bo rozruszniki wyglądają tak samo. Identyczny jest też rozrusznik od Toledo który chciałem zamontować tylko, że obraca w drugą stronę... i bendiks też jest na obroty w przeciwną niż we fronterze :(

Masz tu pasujące
Załączniki
fr4.jpg
fr3.jpg
fr2.jpg
fr 1.jpg
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozrusznik.

Postprzez ijido » 02 sty 2012 04:33:48

Witam w nowym roku.
Od jakiegoś czasu mam problemy z rozrusznikiem.
Znaczy kręci się sam hahahaha.
Na razie jeszcze po paru próbach załapie i zakręci silnikiem ale sądzę ze problem pogłębia się i któregoś pięknego dnia po prostu nie zakręci.
Co może być przyczyną?
Natomiast innym problemem jest odczytanie jaki to model rozrusznika, bo w sklepie chcą takie dane.
Chyba że po VIN ktoś umie / ma możliwości sprawdzić co tam zamontowano.
I jeszcze czy ktoś może wkleić rysunek jak to ustrojstwo jest przymocowane?
Bo zapewne będę musiał wykombinować jak najbardziej bezinwazyjnie to wymontować.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rozrusznik.

Postprzez jrzeuski » 02 sty 2012 09:12:56

ijido napisał(a):Od jakiegoś czasu mam problemy z rozrusznikiem.
Znaczy kręci się sam hahahaha.
Jeżeli sam się włącza to najpierw sprawdź czy czasem problem nie tkwi w stacyjce lub przekaźniku automatu.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron