Witamy !



[All] Brak świateł STOP

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[All] Brak świateł STOP

Postprzez Bartmin » 01 wrz 2009 07:12:37

Witam. Całkowicie zanikły mi światła STOP. Żarówki są ok. nie znalazłem osobnego bezpiecznika od tych świateł ale od postojówek i wszystkich innych świateł bezpieczniki są dobre. Powiedzcie mi czy jest jakiś dodatkowy bezpiecznik albo osobny układ i gdzie go szukać albo co innego mogło się popsuć. Kiedyś w BMW poszedł mi włącznik pod pedałem hamulca ale wtedy światła świeciły cały czas.
Posiadam Fronterę A Long 2.2 benzyna bez ABS
Pozdrawiam
Bartmin
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez oszustm » 01 wrz 2009 07:48:04

Wyjmij czujnik i sprawdz omomierzem ewentyalnie zdejmij kostkę z niego, i zewrzyj przewody, jezeli swiatła zaswiecą czujnik masz do wymiany.
Jeżeli nie trzeba szukać dalej.
oszustm
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez Bartmin » 01 wrz 2009 08:29:27

Dzięki za szybką odpowiedź. Nie byłem w stanie spokojnie czekać na odpowiedź i zacząłem sam sprawdzać. Chyba właśnie czujnik poszedł. Idę poszukać zamiennika. Jak dla mnie temat zamknięty.
Pozdrawiam
Bartmin
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez Bartmin » 04 wrz 2009 12:07:14

Byłem w sklepie, zamiennika akurat nie było. Postanowiłem, że rozłożę ten czujnik na części i zobaczę co z nim nie tak. Okazało się, że budowa jest prosta jak konstrukcja cepa. Tak prosta, że aż nie wiem dlaczego przestał działać. W każdym razie złożyłem to i wszystko jest ok. Tak na przyszłość gdyby ktoś miał podobny problem, polecam rozkręcić i złożyć. Powinno być ok
Bartmin
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez pietras87 » 23 paź 2009 13:06:45

Witam, mam problem ze światłami STOP-u, ale trochę inny niż kolega powyżej. Mianowicie światło stopu górne na klapie od bagażnika działa, natomiast nie działają światła stopu w kloszach oraz światła przeciwmgielne. Sprawdziłem bezpieczniki, żarówki i wszystko ok.
Jeżdżę Fronterą B 2.2 DTI Long 2000 rok.
pietras87
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez jrzeuski » 23 paź 2009 15:01:13

Sprawdź kostkę, na której sygnał STOP się rozgałęzia na światło górne i klosze.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez wikked » 23 paź 2009 20:37:07

jrzeuski napisał(a):Sprawdź kostkę, na której sygnał STOP się rozgałęzia na światło górne i klosze.

jest z tego co pamiętam po lewej stronie (za kierowcą) w osłonie lampy tylnej.
wikked
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez makar » 23 paź 2009 21:33:35

już kilka czujników naprawiałem poprostu czasem smar w środku tak się zabrudzi że przestaje przewodzić wystarczy wyczyścić i światełka wracają
makar
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez pietras87 » 23 paź 2009 22:46:38

Dzięki bardzo za odpowiedzi, jutro spróbuje zrobić tak jak pisaliście i dam znać jak efekty :)
pietras87
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez Semir » 25 maja 2011 21:01:34

Witam mam właśnie problem ze Stopem a mianowicie :

Czujnik miał być zepsuty kupiłem nowy (w sumie nie potrzebnie ale w razie czego ma mna zbyciu) po zwarciu przewodów wszystko jest ok potem po podłączeniu do czujnika działa przez jakiś czas poźniej palił sie jeden pezbiecznik 15 A w dolnym rzędzie tak po środku ( nie pamietam od czego) już nie wiem co zrobić problem się powtarza a bez stopu nie da się jeździć przynajmniej bezpiecznie .

Ma ktoś jakiś pomysł.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez kondi » 29 maja 2011 10:28:24

Semir napisał(a):Witam mam właśnie problem ze Stopem a mianowicie :

Czujnik miał być zepsuty kupiłem nowy (w sumie nie potrzebnie ale w razie czego ma mna zbyciu) po zwarciu przewodów wszystko jest ok potem po podłączeniu do czujnika działa przez jakiś czas poźniej palił sie jeden pezbiecznik 15 A w dolnym rzędzie tak po środku ( nie pamietam od czego) już nie wiem co zrobić problem się powtarza a bez stopu nie da się jeździć przynajmniej bezpiecznie .

Ma ktoś jakiś pomysł.


masz gdzies na obwodzie tego bezpiecznika zwarcie i dlatego Ci pali bezpiecznik ... musisz zobaczyć od czego on jest i zacząć szukać w newralgicznych miejscach czy nie zwiera sie przewód ... sprawdź czy nie pali sie on w chwili zaświecenia światel STOP
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez Semir » 21 cze 2011 11:33:40

Witam. Stop był zrobiony poczym dziś po tankowaniu nagle bum i nie działa poznałem po tym, iż blokuje się skrzynia biegów na pozycji P (automat) pali bezpiecznik przy desce rozdzielczej, aż błyska p południu jade to zrobić ale nie mam pojęcia od czego to znowu jest. Masakra jutro wyjazd w Kieleckie chciałem troszku pośmigać tam.

Dodatkowo zapytam dużo trzeba rozgrzebąć aby np. wymienić ten fragment instalacji? ? Lub inaczej to rozwiązać.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez Semir » 08 lip 2011 14:25:44

Problem ze stopem ciąg dalszy. Kolega próbował od poniedziałku do piątku po czym wymiękł i powiedział, że już nie wie o co chodzi.
W czwartek autko idzie do fachmana i bedzie dalej walczył on. Z tego co gadałęm z kumplem stwierdził, że z instalacją jest niezły burdel.
Wszystko jest ok do puki auto się nie zagrzeje potem pali bezpiecznik i blokuje skrzynię biegów w pozycji P do datkowo ma to coś wspólnego z zegarami nie mógł zrozumieć dla czego zegary załanczają się po włączeniu świateł. Ja w sumie tego też nie rozumie do końca jestem ciekaw ile mnie to będzie kosztować, i ile czasu to zajmie bo jak zwykle frotka potrzebna na wczoraj.

Jak coś będę wiedział to opisze do końca moją przygodę.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez jrzeuski » 08 lip 2011 14:37:03

Semir napisał(a):Wszystko jest ok do puki auto się nie zagrzeje potem pali bezpiecznik
Czyżby przy próbie uruchomienia wentylatora? Może to on ma zwarcie i wywala instalację? Ale fakt, że ktoś coś musiał w niej mieszać, że takie skutki są.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez Semir » 08 lip 2011 14:47:12

Nie wiem czy to akurat wentylator jak coś to podpowiem to majstrowi. Dlubane było na pewno bo ktoś coś robił przy krańcówce przez 3 lata było ok zero problemu wzieło się to z nikąd Frotkę sprowadziłem z Holandii szczerze myślałem, że tam aż takich jaj sobie nie robią a jednak.

W sumie to ręce mi opadły i jestem dość zmartwiony.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez WoJ-CiE » 08 gru 2012 20:30:35

Lewy stop trochę u mnie zwariował - bez włączonych świateł działa (odpala się żarnik 5W, czyli prawidłowo), z włączonymi światłami, kiedy żarnik 5W już się pali, po naciśnięciu hamulca światło gaśnie (żarnik 21W nie odpala). Zarówka 21/5W sprawna, wymieniana, co może być przyczyną takiego połowicznego działania? Prawy stop działa prawidłowo.
WoJ-CiE
 

Re: Brak świateł STOPu

Postprzez kasalka » 08 gru 2012 22:13:24

Brak masy?
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Problem ze stopem

Postprzez bloodsuckin » 10 gru 2012 22:31:44

To ja się dopiszę do tematu, z moją zagadką
W sobotę nastąpił zonk w postaci ciągle palących się świateł stopu, po całkowitym wyłączeniu świateł i załączeniu ponownie stop przestał się świecić całkowicie (później się okazało, że to bezpiecznik się przepalił).
Po wymianie bezpiecznika wszystko ok, do czasu jak dziś podczas wciskania pedału stopu na wyłączonych światłach zapalają się pozycyjne jak również stop... później stop palił się bez przerwy, podczas wciskania pedału świecił się odrobinę jaśniej.
Po kilku minutach problem zniknął wszystko działało prawidłowo.
Jakieś pomysły?

-- Dodano 16 gru 2012 20:14:48 --

Już znalazłem - gniazdo przyczepy, po bodylifcie rama przycierała o kabelki.
Avatar użytkownika
bloodsuckin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 639
Obrazki: 6
Dołączył(a): 09 mar 2011 22:22:53
Lokalizacja: Konin
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [All] Brak świateł STOP

Postprzez andrzej2910 » 14 wrz 2013 20:28:19

Mam problem, nie działają mi światła hamowania stop. Pierwsze co chce sprawdzić to czujnik, od hamulca, gdzie on dokladnię sie znajduje we frotce A 2.0? i co dalej sprawdzić jeśli czujnik będzie dobry?
Pozdrawiam
andrzej2910
 

Re: [All] Brak świateł STOP

Postprzez Kosa » 14 wrz 2013 20:39:08

pierwsze sprawdzic zarowki a potem bezpieczniki , co do czujnika to nwm gdzie jest
Kosa
 

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość