Witamy !



[A] Kabel przy kostce się grzeje..

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A] Kabel przy kostce się grzeje..

Postprzez Adamzz » 10 paź 2009 09:42:58

Jakiś czas temu wyjmując deskę, stwierdziłem że jeden z przewodów w wiązce kostki przełączników kierunkowskazów, awaryjnych i świateł długich się grzeje. Chodzi o gruby czarny przewód (wg Haynesa masa). Grzanie występuje w pobliżu kostki i dotyczy raczej obwodu świateł długich. Co ciekawe przewód grzeje się mimo że nie używam świateł długich i tylko kiedy są włączone normalne światła. Sprawdziłem przyrządem kabel. Minus do masy, plus do czarnego przewodu (też masy) kiedy pracuje silnik przyrząd pokazuje 0.01 V napięcia. Po kolejnym załączaniu świateł postojowych i mijania napięcie! rośnie do kolejno 0,4 i prawie 1V! To chyba nie jest normalne? Nie mogę posunąć się dalej w badaniach bo samochód cały czas jest w ruchu. Ktoś ma jakieś propozycje skąd to się może brać ? Jakieś zwarcie? Przerwa na kablu masy? Żarówki mam normalne, brak póki co przeciwmgielnych.
Adamzz
 

Re: Kabel przy kostce się grzeje..

Postprzez konik » 10 paź 2009 09:58:44

Według mnie powodem grzania jest duży opór elektryczny połączenia. Albo zaśniedziały kontakty lub przewód w kostce, albo zły styk jest w samym przełączniku. Jeżeli sprawdzenie i "poprawienie" styków nie rozwiąże problemu sprawdź które styki są zwierane przez przełącznik w czasie "grzania" i połącz je w kostce "na krótko" kawałkiem przewodu.
Drugim powodem problemu może być przetarcie wiązki elektrycznej w przednim pasie pod prawym reflektorem lub chłodnicą. ten problem był opisany na forum poszukaj...
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron