Witamy !



[All] Pilot do centralnego

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[All] Pilot do centralnego

Postprzez s0pelek » 12 paź 2009 22:04:22

Witam wszystkim moja frocia posiada centralke ale nie mam doniej pilota da sie cos z tym zrobic ??gdzie wogule jest caly sterownik ??
s0pelek
 

Re: Pilot do centralnego

Postprzez ADAM SP3WXO » 12 paź 2009 23:12:23

Właściwie do każdego centralnego zamka można podpiąć sterowanie z pilota, które może lecz nie musi być powiązane z alarmem
ADAM SP3WXO
 

Re: Pilot do centralnego

Postprzez s0pelek » 13 paź 2009 19:20:05

To wie ktos moze jak to zrobic zeby dzialczylo :D jakis shemacik lub co innego
s0pelek
 

Re: Pilot do centralnego

Postprzez ADAM SP3WXO » 13 paź 2009 19:32:49

Np. na alledrogo można kupić gotowe zestawy centralnego lub centralnego z alarmem, który się tylko wpina i istniejącą instalację. Nie wiem tylko i lu przewodowe sterowanie ma twoja Frotka (są 2,4 lub 5 przewodowe).
ADAM SP3WXO
 

Re: Pilot do centralnego

Postprzez s0pelek » 13 paź 2009 19:35:49

yhy a jaki ty bys powiedzmy ten alarm z centralka proponowal :) tak zeby byl dobry i wmiare nie drogi :)
s0pelek
 

Re: Pilot do centralnego

Postprzez wikked » 13 paź 2009 19:44:16

Był taki zestaw "młody elektronik", pewnie znajdziesz tam coś co Cię zainteresuje. Kiedyś też Adam Słodowy napisał książkę "Zrób to sam", to też niezła encyklopedia wiedzy. Zrobisz, pewnie nie zadziała, coś popalisz może nawet sterownik uszkodzisz. W sumie luzik ważne że coś się dzieje. Dynamiczny generator kodów z odbiornikiem- pryszcz konstrukcyjny- wystarczy lutownica, parę rezystorów, itd. schemat pewnie w googlach znajdziesz.
ps. ostatnio taki mechanik (nie podam adresu) z Krakowa lekko udoskonalił zacisk w "dyskotece" szlifując obudowę zacisku bo nie chciał się zmieścić z felgą. Tak "lekko" liznął szlifierką że facet po odbiorze auta skasował doszczętnie jakiegoś plaszczaka bo rozerwało obudowę i zasadził mu w :dupa: .
wikked
 

Re: Pilot do centralnego

Postprzez prazynka78 » 29 paź 2009 13:56:13

witam. kilka dni temu kupiłem frotkę A sport i montowałem zestaw do sterowania centralnym: ogólnie to u siebie nie miałem siłownika w lewych drzwiach kierowcy był tylko mikrostyk, dołożyłem sobie dwa siłowniki slave ( jakieś 10 zł/ sztukę ) jeden do lewych drzwi kierowcy i drugi do klapy bagażnika na cięgna, pociągnięte kable ( 2 przewody ) podpiąłem do przewodów siłownika prawych drzwi ( żółty i żółty z czarnym jak dobrze pamiętam ), ustawiałem skok siłownika przy zamkniętym zamku, sterowanie wziąłem z lewych drzwi jest tam mikrostyk w zamku sterowany masą, napięcie zasilające wziąłem z bezpiecznika z radia. sygnał z centralki na światła popiąłem pod światła pozycyjne na wyłączniku świateł. co do centralki nie proponuję żadnej konkretnej, bo już w autach miałem kilka i każda chodziła bez zarzutu problem był tylko i wyłącznie z pilotami, po prostu po jakimś czasie te plastikowe mogą ulec uszkodzeniom, ja teraz kupiłem w metalowej obudowie. aha centralkę umieściłem za lewym głośnikiem z lewej strony konsoli. ogólnie 3-4 godziny pracy. a jeżeli chodzi o uniwersalną centralkę to zawsze masz dołączony schemat. jeżeli masz tak samo to nie jest to trudne. aha i jeszcze jedno jak chcesz alarm zamiast samego sterownika do centralnego to musisz kupić taki który ma sterowanie pod centre, ogólnie koszt alarmu to 100-150zł ( sam sterownik 40-100), siłowniki 2 szt- 22zł; ultradźwięki do alarmu - ok 35zł; syrenka alarmowa jakieś 20-50zł bez własnego zasilania; i przewody jakieś 10 zł; jeżeli chcesz to na maila mogę wysłać schemat taki w zależnoścfi jaki rodzaj centralnego masz, ale myślę, że masz sterowanie masą, wszystkie ople, które robiłem miały takie rozwiązanie
prazynka78
 


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości