Witamy !



[All] Podświetlenie zegarów itd...

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[All] Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez artek70 » 10 sty 2010 14:19:54

Na początku witam wszystkich:) Od dwóch lat jestem(jeszcze)szczęśliwym posiadaczem froty A 2.0 sport. Problem jest taki: Rano odpaliłem, włączylem światła i lipa,poszło podswietlenie tablicy(całej),nie pali także przedni lewy postój oraz lewe tylne mijania.Pomóżcie:)
artek70
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez Wookash » 10 sty 2010 17:12:13

Siakies zwarcie moze bezpiecznik.
Wookash
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez panoni » 10 sty 2010 21:05:37

Witam proponujue sprawdziś w skrzynce bezpieczników z lewej strony deski i pod maską choć nie jestem pewien czy bedzie tam opisany schemat na przekaźnikach świateł, lewa i prawa strona o ile dobrze zrozumiałem elektryka jest na dwóch obwodach jesli nie stwierdzisz przepalonych bezpieczników czy uszkodzonych przekaźników to chyba zostanie problem na układach za schowkiem na drobiazgi koło pasażera. Mam nadzije że znajdziesz problem 8;)
panoni
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez artek70 » 10 sty 2010 21:51:19

To znowu ja:)Faktycznie byl przepalony bezpiecznik 10A wymieniłem na 15A. Jeżdziłem cały dzień i było ok. Ale gdy wjeżdżałem wieczorem na podwórko pzrzygasło podswietlenie tablicy lecz nie zgaslo do końca a w kabinie czuć było swąd. I zaczał piszczeć pasek na alternatorze:(
artek70
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez Pawel » 10 sty 2010 21:54:34

...altek do sprawdzenia... :?: :? Uważaj, ja już swój gasiłem gaśnicą... A jarał się żywym ogniem... :killer:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez Wookash » 10 sty 2010 21:57:19

Pasek naciagniesz a smierdzenie szukaj przyczyny i bezpiecznik zmien na mniejszy jak dasz za duzy sie cos spali bardziej.
Wookash
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez artek70 » 10 sty 2010 21:59:45

Samemu można to sprawdzić(jak?)na co zwrócic uwage?
artek70
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez Indian » 11 sty 2010 07:19:58

Wskazuje to raczej na zwarcie. Lewe postojówki mają wspólny bezpiecznik z deską. Nie wkładaj większych bezpieczników bo popalisz przewody. Zamiast bezpiecznika włóż żarówkę 12V i ruszając wiązkami (druga osoba patrzy jak żarówka się zachowuje) może znajdziesz miejsce gdzie robi się zwarcie(zegary, złącze do przyczepy...)
Indian
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez artek70 » 12 sty 2010 00:14:22

Nareszcie :D Temat rozszyfrowany. Zrobiłem zgodnie z Waszymi radami i okazalo sie że wtyczka do przyczepki(nie używana wogóle)była przyczyną. Woda,rdza,a przewody? :wsciekly: .Wyczyszczone,nowa uszczeleczka(po starej zostaly tylko kawalki)założona w gniazdku.Woda która sie tam dostawala zrobiła swoje. Jeszcze raz dziękuje wszystkim :D
artek70
 

Czemu swiatla są tylko jak sie bawie wiązką od radia?

Postprzez mas1o » 23 lut 2010 23:27:35

Wszystkie bezpiczeniki sprawne. Wszystkie światła poza podswietleniem : zegarów (predkosci paliwa itp), guzików i zegarka dzialają normalnie.

Podswietlanie ich za to dziala gdy zepnę czerwono bialy od radia z brązowo białym i/lub (bo dziala w obu przypadkach) zielono-niebieskim.



Nie ma niestety wplywu na nie nic - ani kluczyk w stacyjce czy jest przekęcony czy wyjęty, ani guzik od włączania świateł (bo gdyby cos je wyłączało poza rozpięciem to bym juz to zostawił).

Jak ktos chce caly schemat to moge zamiescic.

Obrazek
mas1o
 

Re: Czemu swiatla są tylko jak sie bawie wiązką od radia?

Postprzez bielikzloty » 23 lut 2010 23:39:03

ktos przekombinowal przy montazu radia, a jak podlaczysz podswietlenie to pali sie caly czas
bielikzloty
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez mas1o » 24 lut 2010 06:13:50

tak
mas1o
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez Indian » 24 lut 2010 07:24:55

Masz przerwę w obwodzie podświetlania zegarów, radio jest podłączone prawidłowo. Czerwono-biały od radia to pamięć radia i zasilanie zegara - tam jest cały czas "+12V", a zielono-niebieski to właśnie podświetlanie -gdy je zwierasz doprowadzasz napięcie z obwodu zasilania zegara (i pamięci radia) do obwodu podświetlania. Jak coś niejasne to pytaj.
Indian
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez mas1o » 24 lut 2010 18:17:25

No to juz zrobilem, ale szkoda ze na ruskim patencie. Zadzialalo dzis rano polaczenie zielonego(+niebieskia linia) i brązowego(+biala linia) i wyłącza sie wraz ze stacyjką. Tak tez sobie pomyslalem ze gdzies jest przerwa i to jest takie wprowadzenie prądu z drugiej strony. Ale szkoda ze nie jestem w stanie dojsc gdzie ta przerwa jest.
mas1o
 

dziwna sprawa

Postprzez mr.extreme » 08 sie 2010 22:49:56

Isuzu Rodeo 3,2v6 - sciagalem dzis tapicerke drzwi przednich i niby wszytsko bylo dobrze ale gdy podlaczylem lampke w drzwiach nagle spalilo bezpiecznik i zgaslo cale oswietlenie w srodku,podswietlenie zegarow i wszytskich ustrojstw oraz swiatla pozycyjne - to wszystko jest na tym jednym bezpieczniku, odpialem ta lampke wlozylem nowy bezpiecznik i znowu go wykopcilo teraz juz bez podlaczonej lampki :( ma ktos jakies pomysly :?:
Ostatnio edytowano 09 sie 2010 08:47:32 przez mr.extreme, łącznie edytowano 1 raz
mr.extreme
 

Re: dziwna sprawa

Postprzez jrzeuski » 09 sie 2010 07:07:43

Zacznij od naprawienia swojego profilu. Jak już będziemy wiedzieć o jaką Frotkę chodzi to może coś zaradzimy.t
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: dziwna sprawa

Postprzez przemekcrx » 09 sie 2010 16:31:12

Masz gdzieś zwarę na zawiasie-drzwi w tej gumie i dotyka gdzieś masy sprawdz tam....
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: dziwna sprawa

Postprzez mr.extreme » 09 sie 2010 21:09:08

jutro sie za to biore i bede sprawdzal, czekam na dalsze pomysly :)
mr.extreme
 

Re: Podświetlenie zegarów itd...

Postprzez mr.extreme » 15 sie 2010 00:28:39

zwarcie znalezione przy przedniej lampie pozycyjnej i usuniete, zegary swieca, pozycyjne tez ale niestety nie mam dalej oswietlenia w srodku auta :?
mr.extreme
 

[all]

Postprzez Biniox » 11 maja 2013 09:35:06

Witam.
Otóż mam taki problem że nie działa mi podświetlenie zegarów plus lewa postojów ka---wywala bezpiecznik--padło mi przy normalnej jezdzie nie w terenie itp
Biniox
 

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości