Witamy !



[All] CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Wookash » 15 gru 2010 09:43:25

Cieżko będzie ubrać to w słowa ale może się uda.

Do ramki panela przykrecone są 2 kawałki sklejki dopasowane tak aby się mieściły po lewej i prawej mocowania na konsoli (tam gdzie się wkręca radio 2 DIN) całość mocno dociśnięta do konsoli i od środka wkrętami przykręcone do boków. Na koniec wciskam LCD. Żadnych wkrętów nie widać i zawsze można przywrócić do oryginalnego wyglądu.

Nie wiem czy to coś rozjaśniło ale w wolnej chwili poszukam fotki konsoli od tyłu albo porobie nowe jak wyjmę LCD.
Wookash
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez fafalek7 » 25 gru 2010 16:35:59

Długo myslałem nad budowa car pc w fronterze long lecz ja sprzedałem i mam terminal na sprzedanie hp compaq t5000 z dyskiem orginalnym i przelotka na zwykły dysk wszystko na chodzie ram 128 mb i jakis prpogram na dysku prosze pisac na adres : fafalek77@gmail.com
fafalek7
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez kwinto1971 » 04 mar 2011 11:34:05

Ja tak naprawę to nie rozumiem tej uporczywej chęci wsadzenia PC-ta do froty . Dużo prościej przecież wsadzić "wypasiona " komórkę np. na androidzie lub tablet. Przy sensownym uchwycie będziemy mieli jeszcze kamerkę do filmowania błotnych dróg ,poszukiwana w innym temacie. Poza tym mamy do dyspozycji dotykowe ,wygodne funkcje jak biblioteki multimedialne (muzyka,filmy, zdjęcia ), radio z RDS i wiele innych dostępnych za pośrednictwem skrótów czy widzetów dowolnie konfigurowanych . Pieniądze wsadzić w system audio i mamy fajna zabawkę
kwinto1971
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez jrzeuski » 04 mar 2011 12:14:24

kwinto1971 napisał(a):Ja tak naprawę to nie rozumiem tej uporczywej chęci wsadzenia PC-ta do froty .
Przecież i tak w końcu utonie w błocie, no nie? :mrgreen:
Pieniądze wsadzić w system audio i mamy fajna zabawkę
Fajna zabawka to jest jak się kasę włoży w opony oraz zmoty zawiechy i napędu :twisted:

PS. Do komórki ELMa nie podłączysz a nawet jak się zmota przejściówkę to jeszcze soft trzeba będzie samemu napisać.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 04 mar 2011 12:37:02

ELM lub inny interfejs do auta. :-)

i SOFT !!! to jest właśnie istotne ... może niedługo dzięki tabletom z ANDROID i BT rozwina się jakieś technologie łatwe do załadowania do auta..

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... ew=1&buy=1
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez jrzeuski » 04 mar 2011 12:42:40

Jarek sp3swj napisał(a):ELM lub inny interfejs do auta. :-)
No, ale po co na stałe? :shock: Kierowca ma się gapić za okna i zerkać czasem na pulpit z zegarami a nie podziwiać fikuśne wskaźniki na wyświetlaczu w środkowej konsoli. Chyba, że to dla pasażerów, żeby wiedzieli czy już mają się modlić nie patrząc kierowcy przez ramię na prędkościomierz :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 04 mar 2011 12:46:46

nie po to by sie gapić.. możesz logowac i możesz mieć więcej info i ewentualne ostrzeżenia...

jeśli przykładow wyjazdy w dalekie trasy ... możesz wiedzieć że zbliża się problem

albo zapalił się "CHECK" ... to bedziesz wiedział czy dobiazg cie dopadł czy lepiej do warsztatu lub na lawete z autem :-)

Frota to nie helikopter... ale dlatego latające maja tyle wskaźników by wszystko monitorować... my najwyżej się zatrzymamy ,, oni spadna...
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez kwinto1971 » 04 mar 2011 20:20:05

Android w samochodzie szybciej niż myślicie http://www.wykop.pl/ramka/195099/android-w-samochodzie/
kwinto1971
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez szymon.ha » 08 mar 2011 22:46:34

Ja mam androida i widziałem że w markecie jest program do obsługi interfejsu elm poprzez bluetooth. Więc trzeba mieć taki interfejs a reszte mamy na telefonie.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez kwinto1971 » 09 mar 2011 00:27:10

Dokładnie ...ja tez dziś znalazłem i nawet wrzuciłem 3 free wersje (pełne sa od 5zl do 14zl) . Odpaliłem na tyle na ile moglem .Torque wiele potrafi , łączy wskazania z OBD z własnymi czujnikami GPS i akcelerometrem itp
ss-0-320-480-160-1-da8725e0838e444482ac2e26c74466bb7994f068.jpg
tak to wygląda
ss-0-320-480-160-1-da8725e0838e444482ac2e26c74466bb7994f068.jpg (45.98 KiB) Przeglądane 2004 razy

W wersji pełnej ma tez obsługę błędów
blendy1.jpg
obsługa błędów
blendy1.jpg (40.64 KiB) Przeglądane 2004 razy

Drugi który mnie zainteresował to OBD SCANNER pozwalający zobaczyć parametry naszego auta np. takie...
obd scaner.jpg
obd scaner.jpg (37.66 KiB) Przeglądane 2004 razy

Więcej o aplikacjach diagnostycznych tu : https://market.android.com/search?q=obd ... t=0&num=12
Przejadałem tez allegro i znalazłem interfejsy już od 98zl http://allegro.pl/interfejs-bluetooth-e ... 76784.html
Jak widać całkiem niedrogo możemy sobie zrobić komputer pokładowy z obsługą multimediów , zwłaszcza ze karty pamięci 32Gb już od 80zl .
Podsumowując : Jeśli posiadamy telefon z Androidem możemy mieć z niego komputer za nie całe 200zl pod warunkiem ze mamy jakieś radio co by przez nie grało z naszej karty.

ps. Przed zlotem muszę to zmotać :boss:
kwinto1971
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez JJKILLER » 09 mar 2011 01:28:15

A jest jtakis soft działający z tym fejsem BT na Windowsa :?: Bop w moim lapku nie ma RS232 tylko same USB a słyszałem że te fejsy pod USB to troszkę dupne są, i czy pod moją 2.4i taki fejsik podejdzie :?:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Wookash » 09 mar 2011 08:06:39

Podejrzewam że każdy zadziała pod warunkiem że soft wykryje ELM'a na odpowiednim porcie. Też nie mam RS'a tylko USB i działało z Fronterą b. dobrze z Jeepkiem jeszcze nie próbowałem. Domniemam że USB BT też emuluje port COM i będzie działać.
Wookash
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez kwinto1971 » 09 mar 2011 09:41:05

Zgadzam się z Łukaszem . Mam kilka takich kabli do programowania głownie alarmów ale i przegotowałem koledze kompa do diagnostyki i za każdym razem kabelki te emulują COM . Problem się robi bo często jest tak ze program daje wybór wejścia np. USB i 6 portów COM i jaki wskazać ? Gdy wpinamy taki kabel po raz pierwszy do kompa z właściwymi sterownikami do danego kabla ,pokazuje nam się proces jego instalacji . Radze go obserwować i kliknąć na chmurkę komunikatu tam zobaczymy jaki numer portu com został przypisany . Najgorzej jak zobaczymy numer wyższy numer niż w menu programu np. com16 a to jest bardzo prawdopodobne bo każdy port USB wygeneruje nam następny com i zarezerwuje . Wpinajcie wiec zawsze w to samo USB. Jeśli jednak rozpozna go jako np.10 czyli poza skala programu to wchodzimy do menadżera urz. i zmieniamy/zastępujemy przypisane porty.
kwinto1971
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Zeppelin » 02 kwi 2011 10:04:19

Właśnie zastanawiam sie nad zabudowa tableta aPad jest on Tani ( ok 300 zł ) ma bluetooth, wifi i inne bajery jest na androidzie 2.2 wiec duzo by obsłużył tylko zastanawia mnie kwestia, zasilania, bo wiadomo jak cały czas bedzie chodził z baterią to ja szlak trafi po miesiacu, a dobrze by bylo zeby np wyłaczał sie dopiero do zera gdzies tak po 15-20 min. Aby wyjscie do sklepu czy coś nie powodowało ze bedize sie od nowa łądował system.
Druga sprawa to zabudowa w konsoli głównej myslałem nad wywaleniem radia i kompa ( który mi sie ostatnio rozłał wieci tak bieda z nim) a radio do schowka i zropbić zabudowe pod to z włókna szklanego.

Testował ktoś coś takiego i wie jak to zasilanie zrobić ??
Zeppelin
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Odoll » 02 kwi 2011 17:02:00

Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 10 lis 2011 22:24:52

szymon.ha napisał(a):Ja mam androida i widziałem że w markecie jest program do obsługi interfejsu elm poprzez bluetooth. Więc trzeba mieć taki interfejs a reszte mamy na telefonie.



od pewnego czasu mam androida więc rozglądam się za takimi gadzetami...

http://www.aliexpress.com/product-gs/45 ... alers.html
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez RudeBoy » 11 lis 2011 01:59:30

Rozumie, że zależy Ci aby był taki mały i można go było wsadzić w kokpit?

Bo takich większych ELM327 z Bluetooth to jest na allegro w bród...
+
Aplikacja Torque Pro - w android market kosztuje 15,14zł :)
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 12 lis 2011 03:14:37

... dokładnie takie moduły BT jak w tym z ebaya mam ... może mojego ELMa na USB przerobię na BT.... albo po prostu puszcze komuś ELMA n USB i zanabęde miniaturkę BT..

:-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Carputer we frotce (Car-PC)

Postprzez bloodsuckin » 24 sty 2013 20:58:28

Znajomy mota CarPC do imprezy i ma dylemat odnośnie systemu, musi być coś legalnego, więc walczy z arch linux'em i ma problem ze sterownikami sieci...
Zastanawia się nad zmianą na jakiś inny system. Macie jakieś propozycje?
setup to:
amd e350
4gb ram
kiedys tam moze ssd

PS
Czy trzeba dodatkowo lakierować plytę jak ma jezdzić w aucie? :niewiem:
Avatar użytkownika
bloodsuckin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 639
Obrazki: 6
Dołączył(a): 09 mar 2011 22:22:53
Lokalizacja: Konin
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Carputer we frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 24 sty 2013 21:56:00

Pewnie niejeden z was widział te komputery SUNIT co policja ma w radiowozach ( ponad 2000 sztuk tego jeździ po polsce )

Tam płyta główna jest lakierowana takim Żelem... i obudowa jest "przewiewna" ... ale w tym komputerze BIOS jest dedykowany to zastosowań "mobilnych" ma wbudowany pomiar temperatury i zanim poda zasilanie na płytę to przy duzych mrozach podgrzeje najpierw LCD i płytę komputera, Na płycie rozmieszczone są elementy grzewcze które najpierw podgrzeją płyte - zanim zasila komputer. Jak zobaczysz na linku poniżej - jest to płyta upchnięta w obudowie "zwykłego" radia 1 DIN

komputer ma wentylator i "filtr" z gabki na zasysaniu powietrza....

http://www.sunit.fi/productfiles/sunit_fd_esite.pdf

Inną filozofię ma KONTRON- obudowa hermetyczna - aluminiowa ... ale także dedykowany BIOS do grzania komputera przed "zimnym" startem jak miał np -20 stopni... Ponadto Kontron niema wentylatora a PROCEK przykręcony jest do obudwy aluminowej ;-)


Ponadto obydwa PC posiadaja wbudowany DC-UPS zasilający komputer w momencie rozruchu auta :-)
=======

Najgorszym przypadkiem jest gdy ZIMNE auto z wyłączonym i zimnym komputerem wjedzie do ciepłego i wilgotnego garażu - wtedy na 99,9 % masz skoplona wode na płycie PC.... i katastrfa gotowa...

PORADA - można albo samemu zrobić mały sterowniczek na procesorze albo kupić w sklepie z automatyka przemysłowa prosty ternmostat + grzałkę+ wentylator ... ale przy instalacji 12V to jeszce przekaźnik itd... Każdy elektronik będzie wiedział jak zmotac ci układ ogrzewający układ zanim pozwoli ci włączyc komputer.

Pokrywanie - Lakierem- TAK - ale na sprawdzonym układzie - nie pokrywać zlącz i miejsc gdzie radiatory musisz założyć - a także uważaj na elementy które sie mocno grzeja - lakier pogarsza odprowadzanie ciepła.


.... Ja osobiscie bym po prostu zabuodwał jakis wypasiony tablet z androidem :-) ... i nie bawił sie w żadne PC i Linuxy :-) .... ale wiadomo to wydatek 1200-1500 pln to minimum.

Przy buudowie trzeba sobie określić:
- budżet
- funkcje ... jakie ma realizować... pewnie wypasiony VIdeo + Audio Player + NAVI + Internet

bez tego cieżko coś doradzić :-)


Zapewne twój kolega za linki o CARPUTER a jesli jeszce nie - warto kilka godzin poświęcić na klikanie ;-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron