Witamy !



[All] CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez JJKILLER » 29 sie 2010 10:44:05

To będziesz miał problem bo żeby było takie wej\wyj to na płycie głównej musi być kontroler sterujący takim sygnałem (a tego sam na płycie nie zmotasz). Jedyne wyjście to monitor USB bo na płycie masz 4xUSB.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Wookash » 29 sie 2010 11:09:19

fafalek7 napisał(a):a czy ktos moze mi powiedziec jak z hp t5000 wykrzesac wejscie/ wyjscie av do podłaczenia monitora w samochodzie , zagłowków itp.


Gdzies widzialem konwertery VGA->AV i mozesz za pomoca tego cos pokombinowac. Jak chcesz wiecej monitorow to uzyjesz splitera ale to juz za duzo motania i efekt mizerny bo na AV bedziesz mial duza strate na jakosci obrazu.

Tak jak napisal Killer najlepiej bedzie uzyc monitora USB np. ramki cyfrowej Samsunga. Jest ona wykrywana w systemie jako oddzielny monitor i tam mozesz przekierowac obraz ale sa problemy ze strumieniowym przesylem video via USB wiec do filmow sie nie nadaje.

Jesli pobawisz sie z z PC i Centrafuse to tam sa opcje wyboru monitora i co mam na nim byc wyswitlane np. monitor centralny w konsoli wyswietla Navi a inny monitor wyswietla Video.
Wookash
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez fafalek7 » 29 sie 2010 11:34:34

Właśnie najłatwiejszym sposobem było by z vga- av koszt ok 30 zł na alledrogo a jeszcze mam pytanie jak było by z nawigacja co trzeba zrobic internet bezprzewodowy ? i jaki wybrac monitor za przyzwoita cene w miare duzy bez szczególnych bajerów tylko av aby było i nie podsufitowy tak do 400 zł
fafalek7
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 29 sie 2010 12:23:46

Jeżeli dopiero szukasz monitora - to nie kombinuj tylko od razu szukaj VGA z ekranem dotykowym na USB. Każdy monitor Video composite da ci tak szitowy obraz że szkoda twojej roboty...

A jeżeli masz już taki monitor - to go szybko sprzedaj :-) póki jeszce jest nówka sztuka.. :-)


z Innych ciekawostek do carputera znalazłem wejście ( grabber) 4 kanały video + 1 audio na USB i cena "powalająca"

Napewno fajny gadzet do nagrywania wypadów w teren :-)

http://allegro.pl/karta-dvr-usb-4-kanal ... 94755.html
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez fafalek7 » 29 sie 2010 13:08:12

jeszcze monitora nie mam a 400zł jest na zakup takowego a internet bezprzewodowy w samochodzie bedzie chodził na karte typu orange pod wejscie usb
fafalek7
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 29 sie 2010 15:40:16

karta GSM-GPRS na USB - szukaj takiej co ma wyjście na antene zewnętrzną ( takie malutkie okrągłe złącze) może okazać się że musisz użyć anteny zewnętrznej.

By twoje auto nie wyglądało jak choinka możesz zastosować antene TRIFLEX - FM+CB+GSM

I podłaczysz sobie karte GPRS do zewnętrznej anteny.

A sprawy terminala PC i HDD-SSD i Windowsa już rozpracowałeś ??
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Wookash » 29 sie 2010 16:38:41

Za 400 zl moze wyrwiesz jakas uzywke na aledrogo. Jest kilka chinczykow ale koszt minimum 599 zl sa to monitory VGA + dotyk na USB. Kupuj 7" badz 8" wiecej nie mam sensu bo i tak nie wcisniesz tego nigdzie. Sa jeszcze monitory OEM tzn. bez obudowy czyli LCD i elektronika i to trzeba pomotac dalej. Ja swoj LCD kupilem z dedykowana ranka do zaglowka czyli montujesz ramke a potem wciskasz LCD.

Do nawigacji nie potrzebujesz internetu. Na kompie instalujesz AM i podpinasz ja przykladowo do Centrafuse wtedy jedna aplikacja obslugujesz wszystko.

Jak juz wczesniej wspomnialem CF ma mozliwosc wyboru monitora dla konkretnej aplikacji wiec na kazdym monitorze mozesz co innego wyswietlac.

Nie wiem jakie ten twoj lapcok ma bebechy ale jak chcesz navi + muzyka/video to musisz miec minimum 2GB Ramu i jakiegos znosnego procka.

Polecam dyski SSD do zabawy z CarPC poniewaz nie sa pradozerne, chadza szybciej i nie powoduja zaklocen jak to ma sie z dyskami o napedzie silnikowym.

Jak masz jakies pytania pytaj postaram sie pomoc.
Wookash
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez fafalek7 » 29 sie 2010 18:00:18

kolejnym pytaniem jest gdzie to wszystko upchnac pod siedzenie jednostke(zmotac tylko starter włacznik i gdzies blizej kierownicy założyc) monitor przy liczniku na srodku kokpitu kable gdzies pod dywaniki tube i wzmacniacz do bagarznika i dotykowy wyswietlacz zastapi mysz i klawiature a obsługa internetu
fafalek7
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Wookash » 29 sie 2010 18:59:11

Upchniesz gdzie ci wygodnie ale tak aby kabel VGA nie byl za dlugi. Mnie od chinczyka oryginalny ledwostarczyl pod fotel. Musisz jakos zmotac pstryczek ktory ci bedzie odpalal kompa. Ja w swoim wlutowalem sie w plyte glowna w miejsce oryginalnego i teraz Power mam obok przycisku zalaczania napedu.

Audio pusc przez radio samochodowe na AUX wtedy bedziesz mogl radiem sterowac.

LCD dotykowy moze zastapic klawiature ale nie oczekuj cudow bo rozdzielczosc 800x600 w 7" ekranie pozostawia duzo do zyczenia. W CF jest przegladarka wbudowana i jest chyba duza klaawiatura ekranowa wiec bedzie latwiej.
Wookash
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 29 sie 2010 23:33:43

Myślałem jeszcze nad WiFi.... jak już chcemy mieć mocno interaktywna jednostkę..

Obecnie mam fajna kartę WiFi na USB ( taki pendrive ) i zapewnie inni producenci także tego maja sporo.

W Sporcie sprawa prosta - tył jest plastikowy i można gwizdek zabunkrować w plastikowym hardtopie - tylko kwestia jak zniesie mrozy i upały :-).

W Longu - no to jest metalowy cały i trzeba by coś zakombinować.


>>>Wookash - kiedy oficjalna premiera twojego carputera ? :?: :idea:
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez JJKILLER » 30 sie 2010 01:00:09

A jeśli w tym swoim lapcku masz gniazdo PCMCIA to możesz sobie zanabyć taką kartę PC, np OPTION Combo Edge BT, w której masz WiFi, Internet, Bluetooth i GSM. W Centrafuse masz funkcję Telefonu przez BT więc... Reszta zależy od wyobraźni i portfela.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez fafalek7 » 30 sie 2010 06:33:32

ale i internet przez usb tez mozna chyba by nie było problemów a co do muzyki to nie przez radio przez aux tylko przez jednostke , mini jacka na av do wzmacniacza
fafalek7
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Wookash » 30 sie 2010 07:13:02

Jarek sp3swj napisał(a):>>>Wookash - kiedy oficjalna premiera twojego carputera ?


Pracuje nad tym caly czas i niedlugo bedzie.

fafalek7 napisał(a):co do muzyki to nie przez radio przez aux tylko przez jednostke , mini jacka na av do wzmacniacza


Moze byc i tak o ile masz we wzmaku wejscie na silny sygnal w przeciwnym razie bedziesz mial przesterowania i problem z wyregulowaniem tego. Chyba ze lapek ma wyjscie liniowe wtedy ok.
Wookash
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez fafalek7 » 07 wrz 2010 06:04:25

terminal przyszedł poczta hp t5500 zapłaciłem 77 zł 733 mhz 128 mb ram trzeba go rozbudowac a moje pytanie brzmi gdzie mozna znalesc jakies tanie kamery cofania
fafalek7
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Wookash » 07 wrz 2010 09:42:38

Dorzuc mu minimum 1Gb Ram bo inaczej kiepsko bedzie zreszta ten procek i tak bedzie mial problem z udzwignieciem CF. A kamery szukaj na alledrogo.
Ostatnio edytowano 07 wrz 2010 11:03:53 przez Wookash, łącznie edytowano 1 raz
Wookash
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez JJKILLER » 07 wrz 2010 10:18:40

Panowie, a czy ktoś się orientuje jak by się przedstawiała sprawa zaimplementowania do Frotki wyświetlacza TFT z Opel Insignia (lub innego z kolorowym LCD dotykowym) wraz z jednostką sterującą. Czy taka jednostka może pracować samodzielnie, czy musi współpracować z komputerem autka :?:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Wookash » 07 wrz 2010 11:06:35

Nie wiem jakie koszta takiej jednostki i nie wiem co ona ma w sobie i co potrafi. Ale koszta moga byc pewnie takie same jak w przypadku CarPC badz wyzsze chyba ze sie myle. Jesli ta jednostka moze wiecej zrobic z samochodem niz tylko odtwarzac muzyke i cos tam jeszcze to pewnie dziala tylko z kompem a jesli bez niego to pewnie wiekszosc funkcji nie zadziala o ile sama jednostka wystartuje.
Wookash
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez sep900 » 14 wrz 2010 12:50:24

Ostatnio znajomy założył sprzęt audio-video w frocie B long. Kupił monitory na allegro chyba coś koło 7"(2x120zł) i zamontował je w tych dziurach w zagłówkach. z tyłu po każdej stronie para słuchawek Pionier-a (2x79zł) a w bagażniku na stałe siedzi PlayStation II i do tego zmieniarka DVD(koszt używanych na alledrogo: PS II-100zł + zmieniarka DVD 5płyt 200zł) łącznie wszystko wyszło mu ok. 700zł (w tym kable) jak wróci z Norwegii to dam foty... hmm tylko że to może być w przyszłym roku :|
sep900
 

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez przemia » 10 gru 2010 10:21:39

Ostatnio wpadł mi w ręce terminal IBM Badger Prime REV: 3.0, czy to się nadaje na postawienie choćby windowsa 98? Ma 2 USB, wyjście na monitor, jedną sieciówkę, audio i zasilanie 12V. Na płycie jest jedno miniPCI, gniazdo na SD RAM i jakieś małe dziwne leżące złącznie, niby CF, ale wydaje się za małe.

Obrazek

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: CARPUTER we Frotce (Car-PC)

Postprzez Jarek sp3swj » 10 gru 2010 10:53:21

tylko jak to jest taki "golas" to pomyśl sobie ile bedziesz sie pierniczył z mechaniką z ta zabawką obudowa itd...


W98 obecnie to pomyłka... stawiać w aucie..

Najpierw zastanów się:
- jaki masz budżet
- czego oczekujesz od PC
- czy ma być GPS + nawigacja
- czy ma być WiFi
- czy ma być GPRS
- czy ma być audio z MP3 dla wzmaka...


... Od pewnego czasu testuję WM6 na telefonie I8000 - ma fajną i prosta w obsłudze funkcję udostępnia nia internetu dla PC
- podpinasz kablem USB ( przy okazji się ładuje telefon !!!
- klikasz w menu telefonu udostępnij połącznie

... i tyle... Windows7 czy XP załatwiwa resztę... śmiga GPRS/HSPDA/3G zależy co akurat fon złapie. Jako że mam kartę w telefonie z pakietem DATA na 4Gb to spoko wystarcza...
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron