Witamy !



[A sport] problem z działaniem wycieraczki tylnej szyby

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Ciągłą praca tylnej wycieraczki

Postprzez Semir » 08 kwi 2011 12:21:17

Witam wszsytkich.

Mam problem z tylną wycieraczką tzn. pracuje cały czas od przekracenia zapłonu do wyłączenia.
Styki czyściłem nie mam pojęcia co to może być. Na forum znalazłem taki wątek ale nie było
żadnej odpowiedzi dla tego pisze go tutaj.

Jak w złym miejscu czy coś nie tak proszę o uświadomienie.

Pozdrawiam i dziekuje.

PS. tak dodatkowo szykuje mi sie wymiana termostatu i paru jeszcze innych rzeczy ale o tym gdzie indziej. \
Chodzi mi o termostat a mianowicie moża wymienić sam termostat bez obudowy z tego co wiem to tak ale wole
dodatkowo dopytać.

Dzieki jeszcze raz
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: problem z działaniem wycieraczki tylnej szyby

Postprzez Borygo8011 » 19 sty 2012 22:48:00

Jak w temacie-zepsuło się :wsciekly: Po załączeniu tylna wycieraczka robi jeden cykl i staje w miejscu "parkowania" pomiędzy cyklami na szybie.Nie słychać przekażnika więc domniemam,że się zawiesił.Przekażnik jest zespolony (nawet do niego dotarłem :shock: ) ale jak go stamtąd wydostać ???????? Jeżeli ktoś kiedykolwiek dobierał się do tego przekażnika proszę o jakieś sugestie :D .
Borygo8011
 

Re: problem z działaniem wycieraczki tylnej szyby

Postprzez angelr » 21 sty 2012 19:47:41

Po zdemontowaniu schowka potrzebny jest chińczyk, sprytne dziecko lub kobieta z małymi rączkami ja nie byłem w stanie wsadzić tam swojej łapy. U minie był problem ze zgrzanymi stykami przekaźnika. Znajomy elektronik wylutował wszystkie i posprawdzał, jeden był padnięty (założył podobny) i działa. Dodatkowo założył mi dodatkowy przekaźnik zabezpieczający (skutkiem ubocznym jest to że mogę zatrzymać wyłącznikiem wycieraczkę w dowolnym miejscu szyby) bo podobno Frota ma jakiś strasznie chory wyłącznik przeciążeniowy który zatrzymuje wycieraczkę w położeniu dolnym i często głupieje (mój właśnie tak ma) teraz jest OK 8;)
angelr
 

Re: problem z działaniem wycieraczki tylnej szyby

Postprzez yuby194 » 22 sty 2012 01:38:37

Witam, też kiedyś miałem problem z tylna wycieraczką, (chodziła jak chciała, stawała gdzie chciała, po wyłaczeniu robiła jeszcze ze 30 powtórzeń i dopiero gdzieś sobie satneła, wymianiałem ze 3 sterowniki a okazało się, że przetarły się kable przy drzwiach bagażnika (wersia sport), 15 minut roboty dobrego elektryka i spoko już prawie 2 lata.

Faktycznie, miejsce montażu tego sterownika, nie jest za szczęśliwe...
Pozdrawiam
YubY

Frota B/Sport 2,2 DTI '00/manual, K&N, polibuszowe podkładki 6cm + sprężyny Montka = lift ?", amory przód/tył IROMAN, BFG AT/MT 245/75R16, DW 12000 LBS


ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
yuby194
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1265
Obrazki: 4
Dołączył(a): 19 lip 2009 01:20:55
Lokalizacja: Duży Dół
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: problem z działaniem wycieraczki tylnej szyby

Postprzez Borygo8011 » 22 sty 2012 17:49:48

Dzięki za podpowiedzi :>: :D Zacznę od przewodów a póżniej przekażnik... :gears:
Borygo8011
 

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron