Witamy !



[All] Jaki akumulator polecacie

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Jaki akumulator

Postprzez gregornett » 25 wrz 2010 11:55:04

ja do mojej zapodalem 100ah i niema problemow
gregornett
 

Re: Jaki akumulator

Postprzez mazurkas007 » 25 wrz 2010 19:04:54

ja mam u siebie od pięciu lat optima yellow. cztery lata chodził z wyciagarką.
smiga bez problemu, odpalałem auto garażowane pod chmurką przy -40.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 20 lis 2010 19:20:38

Witam, a może ktoś podpowie mi jaki akumulator mam kupić do Froty B 3,2 V6 z gazem 2000 r. / Jaki powinien mieć prąd rozruchowy ?
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez mazurkas007 » 20 lis 2010 19:43:00

Bruno napisał(a):Witam, a może ktoś podpowie mi jaki akumulator mam kupić do Froty B 3,2 V6 z gazem 2000 r. / Jaki powinien mieć prąd rozruchowy ?


minimum to CA770 od firmy Centra, ja poleciłbym jednak o półkę wyżej, np P+ 100Ah/900 CA1000 - ten akumulator naprawdę daje rade i do Frotki wchodzi idealnie.
Miałem ten akumulator we Frotce, później poszedł do Patrola, gdy do Frotki kupiłem Optimę pod wyciagarkę. Polecam, za tą kasę rewelacja akumulator.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 20 lis 2010 20:18:03

mazurkas007 napisał(a):
Bruno napisał(a):Witam, a może ktoś podpowie mi jaki akumulator mam kupić do Froty B 3,2 V6 z gazem 2000 r. / Jaki powinien mieć prąd rozruchowy ?


minimum to CA770 od firmy Centra, ja poleciłbym jednak o półkę wyżej, np P+ 100Ah/900 CA1000 - ten akumulator naprawdę daje rade i do Frotki wchodzi idealnie.
Miałem ten akumulator we Frotce, później poszedł do Patrola, gdy do Frotki kupiłem Optimę pod wyciagarkę. Polecam, za tą kasę rewelacja akumulator.



Jesteś pewien ? W książce serwisowej piszą o 60 Ah a do diesla 75 Ah - czy 100 Ah to nie będzie za wiele ? Cholera troszkę mnie zaskoczyłeś tą 100Ah ale może masz rację - poczekajmy co ewentualnie jeszcze inni napiszą ale wielkie dzięki za Twoją opinię - pozdrawiam serdecznie :)
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez mazurkas007 » 20 lis 2010 20:26:01

60Ah do silnika V6, do auta gdzie masz klimę, elektryczne szyby, podgrzewane lusterka, szyberdach. to stanowczo za mało.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 20 lis 2010 20:39:06

mazurkas007 napisał(a):60Ah do silnika V6, do auta gdzie masz klimę, elektryczne szyby, podgrzewane lusterka, szyberdach. to stanowczo za mało.



A czy alternator da radę z tą 100 Ah ? Rozumiem, że prąd rozruchu 900 A, prawda ?
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez mazurkas007 » 20 lis 2010 23:32:06

da radę bez problemu. prąd 900A, zgadza się, idealna sprawa na mroźne poranki, jak trzeba zakręcić sześcioma garnkami i gęstym olejem.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 21 lis 2010 09:47:52

mazurkas007 napisał(a):da radę bez problemu. prąd 900A, zgadza się, idealna sprawa na mroźne poranki, jak trzeba zakręcić sześcioma garnkami i gęstym olejem.



OK wielkie dzięki za pomoc - jutro idę kupić taki akumulator - pozdrawiam :bike:
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez przemekcrx » 21 lis 2010 10:51:27

Podam swój przykład i proszę o radę....
Kupiłem w tym roku akumulator firmy MATRIX 12V 75Ah kupiony 23-01-210rok zapłaciłem za niego 288zł Niby taki wedle katalogu do mojej froty..
Na początku było :>: latem radio pograło 8-10 godz fakt 4X70 może zeżarło prąd, były już problemy z odpaleniem :shock:
Potem miałem problemy z tym zapowietrzaniem paliwowym,trzeba było przycheblować rozrusznikiem,po kilkakrotnej próbie odpalenia, akumulator nie miał już siły kręcić rozrusznikiem :|
Postanowiłem reklamować,dnia 25-10-2010. Między czasie auto potrzebne, kupiłem o tych samych parametrach inny używkę za 100zł .Wytrzymuje 3 razy dłużej niż ten nowy :shock:
Po 2 dniach telefon, że mam się zgłosić do sklepu po akumulator.
I słyszę...
Reklamacji nie uwzględniono cytat:
Akumulator sprawny elektrycznie brak wady fabrycznej.Reklamacja nie uwzględniona.Sprawdzić instalację elektryczną w pojezdzie ,rozrusznik...

Co mi radzicie co mam z tym fantem zrobić???????
Rozrusznik jest nowiutki ze sklepu ,wszystko z instalacją jest ok..
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez mazurkas007 » 21 lis 2010 12:09:12

Akumulatory elektrolityczne bardzo nie lubią skrajnego rozładowania. Tym bardziej jeśli to się często powtarza. Powoduje to drastyczny spadek pojemności i wydajności.
Opinia ze sklepu może być prawdziwa - akumulator jest elektrycznie sprawny ( wszystkie płyty działają ), ale na skutek powtarzającego się głębokiego rozładowywania, stracił swoje parametry.
Muszę cię zmartwić, taki akumulator jest nie do uratowania.



Bruno -> daj znać jakie wrażenia.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 21 lis 2010 12:29:12

mazurkas007 napisał(a):Akumulatory elektrolityczne bardzo nie lubią skrajnego rozładowania. Tym bardziej jeśli to się często powtarza. Powoduje to drastyczny spadek pojemności i wydajności.
Opinia ze sklepu może być prawdziwa - akumulator jest elektrycznie sprawny ( wszystkie płyty działają ), ale na skutek powtarzającego się głębokiego rozładowywania, stracił swoje parametry.
Muszę cię zmartwić, taki akumulator jest nie do uratowania.



Bruno -> daj znać jakie wrażenia.



Jasne, jak tylko kupię to NA PEWNO napiszę jak działa - dzięki Mazurkas007 za fachową poradę :>:
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez przemekcrx » 21 lis 2010 21:36:24

No to lipa :( zostaje teraz używka...
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 22 lis 2010 16:34:47

Bruno napisał(a):
mazurkas007 napisał(a):Akumulatory elektrolityczne bardzo nie lubią skrajnego rozładowania. Tym bardziej jeśli to się często powtarza. Powoduje to drastyczny spadek pojemności i wydajności.
Opinia ze sklepu może być prawdziwa - akumulator jest elektrycznie sprawny ( wszystkie płyty działają ), ale na skutek powtarzającego się głębokiego rozładowywania, stracił swoje parametry.
Muszę cię zmartwić, taki akumulator jest nie do uratowania.



Bruno -> daj znać jakie wrażenia.



Jasne, jak tylko kupię to NA PEWNO napiszę jak działa - dzięki Mazurkas007 za fachową poradę :>:


Mazurkas007 - melduję wykonanie zadania !! :D Jednak musiałem kupic Centrę Futurę 85 Ah 800A (z 3 letnią gwarancją za 485 zł) gdyż 100 Ah 900A nie wchodził mi do auta w miejsce na akumulator - miał za duże gabaryty. Powiedz mi Mazurkas007 co sądzisz o moim wyborze (ale szczerze plizzz) :glaszcze:
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez mazurkas007 » 22 lis 2010 20:31:31

a to dziwne, u mnie ten 900 pasował idealnie, dosłownie co do milimetra do tej podstawki pod aku, jak na miare skrojony. widocznie nie wszystkie frotki z jednego warsztatu wyjechały :mrgreen: .
ten co kupiłeś tez będzie ok, będzie pan zadowolony.
powiedz tylko, jest różnica w pracy rozrusznika po wymianie aku, ja jak wstawiłem ten 900 w miejsce oryginalnego, który był od nowości auta, to myślałem że rozrusznik bokiem wyskoczy, kręcił jak szalony. jednak sprawne aku to podstawa. zwłaszcza w takich elektrowozach jak my mamy.
będzie ok, jak przyjdzie zima to się przekonasz.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 22 lis 2010 21:08:14

mazurkas007 napisał(a):a to dziwne, u mnie ten 900 pasował idealnie, dosłownie co do milimetra do tej podstawki pod aku, jak na miare skrojony. widocznie nie wszystkie frotki z jednego warsztatu wyjechały :mrgreen: .
ten co kupiłeś tez będzie ok, będzie pan zadowolony.
powiedz tylko, jest różnica w pracy rozrusznika po wymianie aku, ja jak wstawiłem ten 900 w miejsce oryginalnego, który był od nowości auta, to myślałem że rozrusznik bokiem wyskoczy, kręcił jak szalony. jednak sprawne aku to podstawa. zwłaszcza w takich elektrowozach jak my mamy.
będzie ok, jak przyjdzie zima to się przekonasz.



Witaj, Aku 100Ah/900A był o 3 cm za długi w stosunku do podstawki. Co do zapalania - tak jest znaczna różnica w rozruchu - autko jest takie jakieś żywsze, lepiej gadające przy rozruchu. Jutro rano zobaczę czy zniknie mi też jeszcze jedna przypadłość która wynikała chyba ze słabego aku - otóż przy porannym rozruchu zerował mi się dzienny licznik przebiegu km. Podejrzewam że winny był słaby akumulator. Dam znać - narka !!!
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez piotrek471 » 01 gru 2010 20:39:48

witam chciałbym sie poradzić jaki aku do 2.3 td . mam jakiś DELPHI 104Ah (nie jestem pewny ale po wyżej 100Ah) i całkowicie padł.słyszałem, że jest troszke za duży, latem działał jakby normalnie ale chwile na światłach postał i był kłopot.teraz zima i kłopot jest większy... chciałbym wiedzieć jaki jest odpowiedni, dziekuje i czekam na odzew
piotrek471
 

Re: Jaki akumulator

Postprzez mazurkas007 » 02 gru 2010 12:53:47

Bruno, juz wiem w czym może być różnica - u mnie pod aku była taka plastikowa podstawka, taka kuweta w której stał akumulator. Jednak jak wyjeli akumulator to pod tym plastikiem było pełno wody i różnego syfu. Wywaliłem to pudeło i wstawiłem aku prosto na ten metalowy stojak, pewnie to jest ta różnica, ten plastik, który pomniejsza podstawkę.
U mnie była inna historia, jak auto stało np. tydzień, to przy rozruchu serowała się godzina i data w radiu. Po wymianie akumulatora problem się zlikwidował.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 02 gru 2010 13:06:52

mazurkas007 napisał(a):Bruno, juz wiem w czym może być różnica - u mnie pod aku była taka plastikowa podstawka, taka kuweta w której stał akumulator. Jednak jak wyjeli akumulator to pod tym plastikiem było pełno wody i różnego syfu. Wywaliłem to pudeło i wstawiłem aku prosto na ten metalowy stojak, pewnie to jest ta różnica, ten plastik, który pomniejsza podstawkę.
U mnie była inna historia, jak auto stało np. tydzień, to przy rozruchu serowała się godzina i data w radiu. Po wymianie akumulatora problem się zlikwidował.



Witaj Mazurkas007, ja też miałem (i mam nadal) tą plastikową podstawkę ale nawet po jej zdjęciu "setka " się nie mieściła. Wchodziła tylko 85-tka. Mechanik powiedział mi że nie poleca usuwania tej plastikowej podkładki gdyż jest ona wykonana z materiału który chroni metalową podstawkę a co za tym idzie resztę przed ew. wyciekiem z aku itp. Dziwi mnie za to ta woda która była u ciebie. U mnie nie było żadnej wody chociaż aku nie ruszany był od 5 lat. A może Twoja Frota jest z innego rocznika niż moja i wtedy robione były innej wielkości podstawki. Może np. Twoja Frota miała w przeszłości zamontowaną wyciągarkę i poprzedni właściciel przerobił podstawkę aby zamontować mocniejszy aku ? Rozmawiałem też z Sebolem Długim z Wronek który jest bardzo doświadczonym mechanikiem jeśli chodzi o Froty (ma dużą ilość części) i troszkę wyśmiał mnie że kupiłem aku 85 Ah gdyż jego zdaniem jest aż za mocny i w jego opinii taki aku jest do 3-4 litrowych diesli. Ja jednak jestem bardzo zadowolony że doradziłeś mi wstawienie mocniejszego aku gdyż teraz Frota kręci z ogromnym powerem i czuję sie pewniej a problemy jakie miałem ze znikającym przy rozruchu po nocce dziennym przebiegiem kilometrów ustąpiły.
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Jaki akumulator

Postprzez Bruno » 02 gru 2010 13:10:18

piotrek471 napisał(a):witam chciałbym sie poradzić jaki aku do 2.3 td . mam jakiś DELPHI 104Ah (nie jestem pewny ale po wyżej 100Ah) i całkowicie padł.słyszałem, że jest troszke za duży, latem działał jakby normalnie ale chwile na światłach postał i był kłopot.teraz zima i kłopot jest większy... chciałbym wiedzieć jaki jest odpowiedni, dziekuje i czekam na odzew



Witam, ja wstawiłem Centrę Futurę 85 Ah 800A i myślę że gdybyś zamontował ją u siebie to byłbyś bardzo zadowolony - to naprawdę super aku !!!
Avatar użytkownika
Bruno
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sie 2010 16:32:34
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron