Witamy !



[All] Kierunkowskazy

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Kierunkowskazy

Postprzez nadinq » 19 kwi 2009 18:20:37

Witam
Miałem podobny problem i sprawa jest prosta. Wystarczy rozebrać przełącznik kier. i rozciągnąć sprężynkę pod bolcem dociskającym styki przełącznika.
nadinq
 

Re: Kierunkowskazy

Postprzez ADAM SP3WXO » 19 kwi 2009 19:42:05

Jak żarówka się przepali z przodu lub z tyłu to też szybciej miga kierunkowskaz (w wiekszości aut tak jest) :D
ADAM SP3WXO
 

Re: Kierunkowskazy

Postprzez gabrielll1 » 21 kwi 2009 17:05:24

Mam mały problem ze światłami awaryjnymi. Może ktuś miał podobny problem, bo ja nie wiem za co się złapać wpierw. Otóż kierunkowskazy mi działają wyśmienicie w prawo i lewo natomiast nie działają światła awaryjne. Po wciśnięciu przycisku z czerwonym trójkącikiem NIC się nie dzieje.
gabrielll1
 

Re: Kierunkowskazy

Postprzez szymon.ha » 21 kwi 2009 17:10:58

No to może zacznij od sprawdzenia samego przycisku, czy styka wszystko, czy dochodzi napięcie do niego.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Kierunkowskazy

Postprzez gabrielll1 » 24 kwi 2009 17:44:57

Chyba powinienem się spalić ze wstydu :oops: okazało się że nie było bezpiecznika F1 w komorze silnika. Po zamontowaniu go wróciły awaryjne i alarm fabrycznie montowany i wszystko :gears:
gabrielll1
 

Re: Kierunkowskazy

Postprzez JJKILLER » 09 sie 2009 22:43:05

Witam.
Ja dziś kolejny raz posłałem kilka "ciepłych słów" byłemu właścicielowi mojej Froci, a było to tak.
Jak skręcałem do siebie na parking i włączyłem kierunek to tylko mignął i zgasł, co gorsza drugi kierunek też jakby ducha wyzionął :x lecz to jak się okazało była tylko połowa tego czego się zaraz dowiedziałem (nawet nieco mniejsza). Profilaktycznie załączyłem awaryjki i tu krew mnie zalała :evil: jak się zapewne domyślacie ich też nie było :shock: Więc klapa w górę i stosujemy grzebologię stosowaną, tylko że ja nie mam bladego pojęcia gdzie jest przekaźnik od kierunków i awaryjek :( w związku z czym zerknąłem do puszki koło zbiorniczka z chłodziwem i zobaczyłem tam przekaźnik oznaczony takimi jakby przeciwstawnymi światełkami, pomyślałem że rozbiorę i sprawdzę bo to pewnie od tego. Tak więc rozebrałem i... oczywiście był tam elektromagnesik, przy którym przerwał się przewodzik, więc ten przewodzik lekko odizolowałem i połączyłem :D Prawie pomogło, prawie bo tylko zaczęły mi się zegary podświetlać a kierunki i awaryjki nadal martwe :shock:
I tu jest moja prośba, czy ktoś wie co się zje... i jak to naprawić :?:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kierunkowskazy

Postprzez artur67 » 11 sie 2009 18:14:00

nadinq napisał(a):Witam
Miałem podobny problem i sprawa jest prosta. Wystarczy rozebrać przełącznik kier. i rozciągnąć sprężynkę pod bolcem dociskającym styki przełącznika.

Ja dodatkowo przeczyściłem styki :D
Frotka 2.5 V6 Sport 94r. Federal couragia mt 33
XTR 12 SPEED 12000 LBS Escapa
Frotka 3.2 Long 02r. Goodrich AT
Frotka 2.0 sport 92r. nie motana :)
Avatar użytkownika
artur67
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 529
Obrazki: 7
Dołączył(a): 22 mar 2009 11:01:45
Lokalizacja: Lublin/Mełgiew
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Kierunkowskazy

Postprzez Sołtys » 13 sie 2009 14:11:12

Witam wszystkich posiadaczy Opelków ;)
Jestem świerzym właścicielem Frontery i już na początku mam mały problem z kierunkami. Czytałem cały temat ale jakoś nie widzę rozwiązania, bo u mnie jest tak: są awaryjne (wszystkie żarówki migają), mam kierunek w lewo a nie mam w prawo. Po włączeniu w prawo przekaźnik tylko brzęczy i nie ma żadnego światełka (w pozostałych przypadkach działa normalnie ... czyli lewy i awaryjne). Sprawdzałem juz wszystkie żarówki, bezpieczniki i co tam mi jeszcze się pod rękę nawinęło ... teraz mam zdjętą obudowę przy kierownicy i tam za bardzo nic nie widać aby było coś zepsute - przełącznik normalnie się przesuwa i styka bo jednak prąd jakiś na przekaźnik dociera że on buczy/brzęczy (jego też sprawdzałem - wkładałem z innego samochodu).
Co tu może być spitolone?
Avatar użytkownika
Sołtys
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13 sie 2009 06:54:32
Lokalizacja: Karnice - (Rewal)
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Kierunkowskazy

Postprzez oposs » 13 sie 2009 15:13:15

Przelacznik kierunkowskazow przy kierownicy. Albo walniety albo cus trzeba tam poprawic
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kierunkowskazy

Postprzez Sołtys » 13 sie 2009 21:41:39

Dzięki za naprowadzenie. Jednak okazało się że to przełącznik przy kierownicy - wystarczyło mocniej docisnąć np. śrubokrętem i juz chodziło a jak normalnie się włanczało to nie stykało. Oczywiście WD i czyszczenie ... śmiga teraz super ;)
Avatar użytkownika
Sołtys
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13 sie 2009 06:54:32
Lokalizacja: Karnice - (Rewal)
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Kierunkowskazy

Postprzez Cobreti25 » 19 sie 2009 22:22:08

Witam u mnie było tak samo i powiem Wam, ze pomogło zdjęcie kierownicy odkręcenie całego plastiku ( u mnie białego) z kierunkiem i zdjęcie płytki na której są umieszczone styki kierunków po przetarciu styków papierem ściernym działa jak nowe. Prawo, lewo i awaryjne.
Przyczyną jest fabryczne nasmarowanie plastików sąsiadujących i ww smar zachodzi na styki i niby napięcie dochodzi, bo przekaźnik buczy, ale jest ono za małe.
Pozdrowienia dla Wszystkich :D
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Kierunkowskazy

Postprzez damianEK691965 » 20 sie 2009 20:51:11

hej miałem to samo i już wiem przekaźnik jest koło drzwi kierowcy obok pedałów sprzegła i hamulca z lewej strony pod plastikami . więc wyjełem go rozebrałem na drobne i okazało się ze przepaliła się ścieżka obwodu drukowanego więc lutownica cyna i naprawiłem jak chcesz wymienić to ok 30 zł kosztuje ja kupiłem przez przypadek od audi miał niuby takie same styki ale działał inaczej tzn szybciej ale zewpsułem go i teraz jest ok mam na zapas :D
JJKILLER napisał(a):Witam.
Ja dziś kolejny raz posłałem kilka "ciepłych słów" byłemu właścicielowi mojej Froci, a było to tak.
Jak skręcałem do siebie na parking i włączyłem kierunek to tylko mignął i zgasł, co gorsza drugi kierunek też jakby ducha wyzionął :x lecz to jak się okazało była tylko połowa tego czego się zaraz dowiedziałem (nawet nieco mniejsza). Profilaktycznie załączyłem awaryjki i tu krew mnie zalała :evil: jak się zapewne domyślacie ich też nie było :shock: Więc klapa w górę i stosujemy grzebologię stosowaną, tylko że ja nie mam bladego pojęcia gdzie jest przekaźnik od kierunków i awaryjek :( w związku z czym zerknąłem do puszki koło zbiorniczka z chłodziwem i zobaczyłem tam przekaźnik oznaczony takimi jakby przeciwstawnymi światełkami, pomyślałem że rozbiorę i sprawdzę bo to pewnie od tego. Tak więc rozebrałem i... oczywiście był tam elektromagnesik, przy którym przerwał się przewodzik, więc ten przewodzik lekko odizolowałem i połączyłem :D Prawie pomogło, prawie bo tylko zaczęły mi się zegary podświetlać a kierunki i awaryjki nadal martwe :shock:
I tu jest moja prośba, czy ktoś wie co się zje... i jak to naprawić :?:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Kierunkowskazy

Postprzez JJKILLER » 21 sie 2009 23:14:54

Dzięki Damian. U mnie okazało się troszkę gorzej. Wywlekłem przekaźnik i okazało się że w środku ta miedziana blaszka co sobie "klika" tam i zpowrotem pękła :( więc lutownica, i pokryłem to wszystko 5mm warstwą cyny. Puki nie zanabędę nowego przekaźnika to ten patent musi wytrzymać :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kierunkowskazy

Postprzez damianEK691965 » 23 sie 2009 21:20:20

ok pozdro 8;) jak będziesz kupował nowyn przekaźnik to pamiętaj o stykach :wink:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

BRAK KIERUNKOWSKAZÓW

Postprzez mariuszcom » 14 mar 2010 12:38:35

Witam kilka dni temu nabyłem frote z 93r poj 2.3 benzyna+LPG na gaźniku
na benzynie nie chodzi na wolnych obrotach widać że ktoś to przerabiał bo jest listwa wtryskowa tylko odłączona gdzie szukać przyczyny
i kolejny problem po włączeniu kierunkowskazów obojętnie czy prawy czy lewy zawsze włączają się awaryjne
proszę o pomoc
z góry wielkie dzięki
e-mail mariuszcom1@wp.pl
mariuszcom
 

Kilka pytań

Postprzez szymon.ha » 06 lip 2010 18:08:15

Mam kilka pytań,
Czy wie ktoś czy przekaźnik który odpowiada za kierunki z tyłu auta jest zarazem przekaźnikiem do wycieraczek? Bo znalazłem jeden przekaźnik który słychać że działa przy nogach kierowcy, a że nie działał mi tył prawy to szukam po całej wiązce i znalazłem z tyłu po lewej stronie pod tapicerką przekaźnik, musiałem w niego popukać itp aby zaczął działać, no i na razie działa, więc wiem że odpowiada za kierunki z tyłu, ale wchodziło do niego wiele kabli, niż tylko do kierunków, więc czy jest on wspólny dla wycieraczek także? Czy można go ewentualnie otworzyć i naprawić czy możliwa jest tylko wymiana?
Kolejna rzecz od czego są te kable:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Wiszą tak już od dawna i nie wiem co z nimi zrobić.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Kilka pytań

Postprzez Pawel » 06 lip 2010 19:42:46

...nie są to pozostałości jakiegoś gniazda np. przyczepy (13 pin) :?: Masz kompletne podświetlenie tablicy :?:
Tak, przekaźnik można rozebrać i jeżeli się "skleił" pomóc mu się "odkleić"...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Kilka pytań

Postprzez szymon.ha » 06 lip 2010 19:57:52

Złącze od przyczepy jest po lewej stronie i działa jak należy, czy podświetlenie tablicy jest to nie wiem, nie zwróciłem uwagi na to nigdy, ale to i tak dość dużo przewodów jak na lampkę czy dwie.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Kilka pytań

Postprzez Pawel » 06 lip 2010 20:13:56

Ja mam dwie lampki i każda ma swoją "wiązkę"... Może to jakaś niedokończona zmota poprzedniego właściciela... Sprawdzałeś jakimś miernikiem czy jest tam napięcie :?:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Kierunkowskazy

Postprzez brum » 06 lip 2010 21:59:53

To jest złącze dla oryginalnego haka, też takie mam.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości