Witamy !



[All] Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez JJKILLER » 16 sty 2011 20:22:57

Jarek sp3swj napisał(a):...Ciekawe czy ktos z was już jeździł na rozruszniku :-).... w sytuacji awaryjnej jak auto nie chce zapalić :-) :gears: :gears: :gears:

A i owszem, jak na wiązce dostałem zwarcia do masy i zaczęło mi palić bezpiecznik z kluczykiem na środku skrzyżowania Batorego\Niepodległości. Dwóch gości myk do mnie żeby mnie zepchnąć na trawnik ale zanim dobiegli to Ja już dwójeczka, kluczyk, awaryjki i myk na trawniczek :D
Nooo, miny mieli dosyć zdziwione :shock:

Swoją drogą to nie za wielu kierowców wie o takim sposobie na te krytyczne parę metrów :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez konik » 16 sty 2011 20:41:30

@Jarek sp3swj, Nie za bardzo wiem po co przekaźnik czasowy, a jeżeli ktoś spróbuje nacisnąć taki przycisk po dłuższym czasie niż 30 sek jak np. opisał Cobretti? Poza tym stosowanie transoptorów komplikuje sprawę. Można zastosować w miarę prosty układ który spowoduje że po włączeniu zapłonu tylko raz będzie można uruchomić rozrusznik, ponowne uruchomienie możliwe byłoby po zresetowaniu systemu wyłączeniem i ponownym włączeniem zapłonu.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez jrzeuski » 16 sty 2011 20:56:56

JJKILLER napisał(a):
Jarek sp3swj napisał(a):...Ciekawe czy ktos z was już jeździł na rozruszniku :-).... w sytuacji awaryjnej jak auto nie chce zapalić :-) :gears: :gears: :gears:

dwójeczka, kluczyk, awaryjki i myk na trawniczek :D
A najlepiej robić to na 2L. Tylko manualne sprzęgiełka trzeba mieć :) Rozrusznik ma wtedy dużo większe szanse przeżycia.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez Jarek sp3swj » 16 sty 2011 21:15:13

konik napisał(a):@Jarek sp3swj, Nie za bardzo wiem po co przekaźnik czasowy, a jeżeli ktoś spróbuje nacisnąć taki przycisk po dłuższym czasie niż 30 sek jak np. opisał Cobretti? Poza tym stosowanie transoptorów komplikuje sprawę. Można zastosować w miarę prosty układ który spowoduje że po włączeniu zapłonu tylko raz będzie można uruchomić rozrusznik, ponowne uruchomienie możliwe byłoby po zresetowaniu systemu wyłączeniem i ponownym włączeniem zapłonu.


juz tłumaczę....

- dlaczego czasówka - by po zgaszeniu lampki ładowania błyskawicznie nie odpuścił przekaźnik sterujacy rozrusznikiem

- czasówka daje funkcję autoreset jak zniknie ładowanie - kasuje "czas blokady"

- oczywiście można zastosowac przekaźnik z drugim go blokujacym

- transoptor
1 - po pierwsze pełna zeparacja galwaniczna ( bezpieczęństwo izolacja na 3kV) nie cofnie ci sie żaden sygnał na regulator ładowania
2 - jak nawet popsuje sie transoptor - to rezystor zasilający diode LED nie przeciąży obwodów sterowania żarówką
3 - z wyjścia transoptora możesz uzyskać dowolną logikę ( pozytywną/ negatywna ) wzlędem masy
4 - jakakolwiek awarua "układu rozruchu" nie przeniesie sie na układ ładowania
5 - tak jak pisałem mały pobór pradu podkradanego


Dla ciebie i dla mnie taki układ zapewne możemy zmontowac z zamkniętymi oczami, ale przeciętny zjadacz potrzebuje schemat rozrysowany MONTAZOWO co do kabelka i on ufa że rozwiązanie jest bezpieczne.

Na upartego wystarczy taki zestaw za allegro - bez przekaźnika - przełącznik + przycisk połączone szeregowo ... i ręcznie odblokowujemy ii blokujemy przełącznikiem dostepnośc przycisku - prymitywnie - ale wymaga wiedzy jak to działa.....


Dla szukających róznych rozwiązań - można zajrzeć tutaj
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic586635.html

jest nawet patent jak zrobić "stacje dokującą" do odkładania kluczyka z IMMO tak by mozna było szpanerko włożyć kluczuj do "pudełczka" i potem start stop odpalac i gasić auto :-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez konik » 16 sty 2011 21:27:22

Jarek masz sporo racji, jednak Twój układ ma jedną wadę, wystarczy awaria alternatora (o co w eksploatowanym w terenie aucie nietrudno) i już nie odpalimy auta bo transoptor nie wysteruje przekaźnika.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez Jarek sp3swj » 16 sty 2011 21:38:50

konik napisał(a):Jarek masz sporo racji, jednak Twój układ ma jedną wadę, wystarczy awaria alternatora (o co w eksploatowanym w terenie aucie nietrudno) i już nie odpalimy auta bo transoptor nie wysteruje przekaźnika.


pamietaj że użycie tego sygnału podałem jako przykład....

Każdy układ ma wady i zalety - trzeba wybrac to co dla nas optymalne :-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez scorpion » 16 sty 2011 23:04:27

witam ja tez zrobiłem odpalanie na przycisk u znajomego elektryka i oaby nie zapeszyc działa jak narazie poniewaz bylo cos nie tak z rozrusznikiem zalanczal sie podczas normalnej jazdy lub gdy odpalalem nie rozlanczal sie po odpaleniu m,yslalem ze przekaznik a tu tez nic przez ta glupote dwa razy caly rozrusznik byl naprawiany a wczesniej alternato a ale jest juz ok chcialem znalesc taka kostke do stacyjki ale brak szans na uzywana wtedy nigdzie nie znalazlem a nowa dwa tygodnie sciagania i chcieli jak pamietam kosmoczna cene 420zl a normalnie kosztuja kolo 50 do innych aut hehe. pozdrawiam
miałem Frontere A 2.3 TDi teraz mam Frontere B 2.2 16V + sekw. gaz
Avatar użytkownika
scorpion
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 04 sie 2010 23:01:40
Lokalizacja: k/Poznania
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez marcin24 » 24 sty 2011 19:28:51

Hej.Jakieś 2 lata temu padła mi stacyjka,z powodu braku czasu na szukanie przyczn awarji,prędziutko przeciągnołem 2 grube przewody,jeden od + akumulatora,drugi od+rozrusznika,do środka .Tam spiołem je jakimś czerwonym wciskanym włącznikiem pożyczonym z jakiejś tokarki,który upchałem w luke koło radia.Wszystko działa bez zarzutu.Oczwiście rozrusznikiem można kręcić niezależnie od tego czy kluczyk jest w stacyjce czy go tam niema,ale komu to przeszkada.I tu sprawdza się powiedzenie że prowizorki są najtrwalsze.
marcin24
 

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez Jarek sp3swj » 24 sty 2011 19:43:23

marcin24 napisał(a):......Wszystko działa bez zarzutu......


aż pewnego dnia teściowa podczas jazdy po autostradzie naciśnie przycisk mówiąc "o jaki ładny czerwony przycisk" ....a za chwile doda " ale fajny dźwięk..." :>:
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez konik » 24 sty 2011 23:05:35

Jarek sp3swj napisał(a):
marcin24 napisał(a):......Wszystko działa bez zarzutu......


aż pewnego dnia teściowa podczas jazdy po autostradzie naciśnie przycisk mówiąc "o jaki ładny czerwony przycisk" ....a za chwile doda " ale fajny dźwięk..." :>:

Albo pozostawione na chwilę bez opieki dziecko naciśnie "tam gdzie naciska tata" i oby auto nie było na biegu, bo może się wesoło nie skończyć...
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez marcin24 » 25 sty 2011 08:42:46

Dzieciaki urosły i zmądrzały,teściowej niewoże,a osobiście to też mnie złości ten przycisk.Szybciej by z kluczyka odpalił,no ale co robić-stacyjka dobra,bo sprawdzałem,ale w momencie przekręcenia na zapłon wszystko przygasa i cisza.Pewnie jakiś przekażnik walnoł,ale gdzie go szukać? Puki co jest jak jest.
marcin24
 

Re: Jak zrobic odpalanie na przycisk???

Postprzez Pawel » 25 sty 2011 17:38:16

marcin24 napisał(a):(...) stacyjka dobra,bo sprawdzałem,ale w momencie przekręcenia na zapłon wszystko przygasa i cisza.Pewnie jakiś przekażnik walnoł,ale gdzie go szukać? Puki co jest jak jest.

U mnie był to objaw braku masy na silnik...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość