Witamy !



Telefony GSM itp

Przydatne w terenie i nie tylko....

Telefony GSM itp

Postprzez Adam » 12 maja 2008 11:58:50

W dzisiejszych czasach komórka to rzecz często niezbędna i prawie każdy takową posiada. Ale nie wszyscy takie same, nie każdy kierował się emocjami, potrzebami lub rozsądkiem przy zakupie. Napiszcie co Was w waszych telefonach wkurza, czego brakuje, a z czego zupełnie nie korzystacie, ile wytrzymuje bateria itd. Jednym słowem co macie co polecacie i komu, bo inne oczekiwania ma dorosły, co po pracy wrócił do domu, a inne np. student co MMS-em przesłał dane na zaliczenie kumpla.
Adam
 

Postprzez brum » 12 maja 2008 14:33:48

Ja polecam Nokie serii N, zaletą jest to że jeśłi czegoś w telefonie niema to sobie można dograć, wsumie pracuje jak taki mały komputer.
Mi bateria trzyma w zależności od uzytkowania to max 4 dni ale szybko sie ładuje więc...
Dużo potrzeb to i tel musi mieć dużo funkcji :D
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez mirokez » 12 maja 2008 18:49:58

w 100% popieram Dawida Nokie N to moim zdaniem najlepsze telefony multimedialne :D POLECAM !!!
mirokez
 

Postprzez Darkoski » 12 maja 2008 20:34:17

Ja również potwierdzam tę opinie,miałem różne telefony ale tylko NOKIA nigdy mnie nie zawiodła i w pełni spełniła wszystkie oczekiwania.Jest po prostu dobra.
Darkoski
 

Postprzez Ewa » 12 maja 2008 20:40:07

No cóż... U mienia toże Nokia ale E50. Jakoś tak się do firmy przyzwyczaiłam i oprócz jednego telefonu to zawsze przy wymianie biorę Nokię.
Prosty w obsłudze, płaski, obudowa w dużej części metalowa co przy moim użytkowaniu dość istotne, bateria trzyma 5-7 dni ( ale i tak rozładowuje się wtedy kiedy potrzebna najbardziej :wink: ), ogólnie jestem zadowolona chociaż uważam, że trzeba trafić na dobry egzemplarz telefonu.
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Postprzez wojtekkk » 12 maja 2008 20:50:47

mi to wszystko jedno byle dzwonił i budzik miał- z reszty nie korzystam


i nie cierpie pisać smsów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
wojtekkk
 

Postprzez foxxiak » 12 maja 2008 21:01:10

Jak to mówią "każda sroka swój ogon chwali", wiec musze stanac po drugiej stronie :lol: nie mialem jeszcze nokii N wiec nie wiem, ale mam od jakiegos czasu SE w950i i tez nie narzekam. Bateria trzyma podobnie, okolo 4dni zwyklego uzytkowania. Plusem jest system operacyjny Symbian, ktory podobnie jak w waszej Nce pozwala instalowac mnostwo rozniastego oprogramowania, 4Gb pamieci wewnetrznej, ekran dotykowy, i kilka ciekawych opcji w odtwarzaczu mp3. Minus to... brak aparatu:( dziwne, ze w takim modelu nie ma aparatu, z poczatku mnie to nie martwilo bo od tego sa aparaty cyfrowe, ale jednak czasami potrzeba zrobic szybka fotke niekonicznie w super jakosci a tu klops...
foxxiak
 

Postprzez igi » 12 maja 2008 22:46:07

Zazwyczaj używam dwóch telefonów - jeden służbowy (wymagania: niewielki i lekki, dobra jakość dźwięku, bardzo dobra bateria) oraz prywatny (wymagania: duży ekran dotykowy, wygoda obsługi, rozbudowany kalendarz i książka adresowa, zaawansowane wyszukiwanie, przeglądarka www, email, czytnik ebooków, mp3 player)

Służbowy: tu (niestety) wbrew opinii przedmówców napiszę że z ulgą pozbyłem się Nokii. 6230i - to był chyba najgorszy telefon jaki w życiu miałem; wolny, awaryjny, byle jak zrobiony, z nieergonomicznym menu (nie wiem - pewnie taki felerny model)
Obecnie to Samsung Z400 - czyli dokładnie to o co w telefonie do pracy chodziło (dobra jakość wykonania, dobry dźwięk, bardzo przyzwoita bateria, naprawdę niewielkie rozmiary). W sumie to mógłbym się obejść bez wszelkich pozostałych bajerów tego telefonu (niestety wybierałem z oficjalnej oferty)

Prywatny - tu mam większy luz, więc zazwyczaj kupuję to co mi pasuje, a nie to co oferuje operator. Zdecydowałem, że definitywnie rezygnuję z telefonów z Symbianem i Windows - zazwyczaj okazywały się zbyt wolne i niestabilne (ostatni mój aparat miał na pokładzie Linuxa, więc odczułem różnicę) Po dłuższych przemyśleniach 'nabyłem drogą kupna' ;) LG KU990 Viewty - Właściwie ma dokładnie to czego potrzebowałem (ww.) plus niespodzianki: bardzo przyzwoity (jak na telefon) aparat foto, bardzo duży (3") ekran, zaskakująco dobre wykonanie i interfejs na tyle ergonomiczny, że można obsługiwać go palcem zamiast patyczka.
Minusy? Żałuję że nie ma klapki (to miła rzecz przy ekranach dotykowych - niestety niezwykle rzadka :-( ), mp3player mógłby mieć bardziej sensowne playlisty, a standardowe słuchawki nie mają pilota na kablu. Brak możliwości dowolnej edycji w dodatkowym menu skrótów.

Szkoda, że teraz pojawił się w Polskich sieciach, bo lubię mieć telefon inny niż reszta (szczególnie jeśli jest lepszy) :D



Z innych produkcji wartych uwagi: na dzień dzisiejszy - wraz z dolarem dramatycznie spadła cena iPhone, a ilość oprogramowania na niego wciąż się zwiększa. Jeszcze niedawno twierdziłbym, że jest absolutnie przedwczesny. dziś, że to może być ciekawy wybór dla kogoś kto szuka "multimedialnego" telefonu z dobrą przeglądarką www i WiFi.
Szczególnie że Symbianowe odpowiedniki jak Sony Ericsson W960, czy Nokia N95 *GB nagle stały się droższe. ;)
igi
 

Postprzez dljm » 13 maja 2008 05:59:50

brum napisał(a):Ja polecam Nokie serii N, zaletą jest to że jeśłi czegoś w telefonie niema to sobie można dograć, wsumie pracuje jak taki mały komputer.
Mi bateria trzyma w zależności od uzytkowania to max 4 dni ale szybko sie ładuje więc...
Dużo potrzeb to i tel musi mieć dużo funkcji :D


muszę się zgodzić że seria N jest bardzo udana, ale jak dla mnie mają za małe wyświetlacze, więc postawiłem na E90
na niej można spoko serfować po necie, a oto mi chodziło :lol:
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez Adam » 13 maja 2008 09:48:47

Poruszyłem ten temat, bo znajoma zapytała mnie dlaczego mam taki stary telefon czy to taki szpan. Zaczynam myśleć o nowym aparacie, ale jeśli już to poza operatorem, bo ten albo ma drogie nowości (tak wychodzi w abonamencie) albo są to telefony z niższej półki, a już na pewno nie nowości.
Stwierdzenie
wojtekkk napisał(a):mi to wszystko jedno byle dzwonił i budzik miał- z reszty nie korzystam


i nie cierpie pisać smsów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
jest tak bliskie memu sercu, że jakbym siebie słyszał.
Myślę, że ten temat trochę potrwa i z czasem dzięki Wam będzie mi się łatwiej na coś zdecydować.
Myślałem już o tym iPhone, ale jeszcze dopatrzę, bo nie wiem na cholerę np. 8GB nie mówiąc o 16 GB (przecież nie będę robił za kino objazdowe).
Adam
 

Postprzez igi » 13 maja 2008 10:22:30

Adam napisał(a): Stwierdzenie
wojtekkk napisał(a):mi to wszystko jedno byle dzwonił i budzik miał- z reszty nie korzystam


i nie cierpie pisać smsów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
jest tak bliskie memu sercu, że jakbym siebie słyszał.

To może bardzo nietypowo: Philips z serii Xenium? :)
Telefony proste do bólu, eleganckie, za to bateria trzyma nawet miesiąc czasu (bez ściemy).
Niestety bardzo trudne do kupienia u nas.


Adam napisał(a): Myślałem już o tym iPhone, ale jeszcze dopatrzę, bo nie wiem na cholerę np. 8GB nie mówiąc o 16 GB (przecież nie będę robił za kino objazdowe).

na mp3, zdjęcia, parę ebooków i własnych dokumentów - może to się z czasem okazać wręcz mało :)
Mnie na 2GB jest wręcz panicznie ciasno. Muszę co chwile robić porządek :P

A tak w ogóle skarbnica wiedzy poszukiwań i porównań:
http://www.gsmarena.com/
Tu znajduję potencjalnych kandydatów do kupienia.

Kupowanie poza operatorem ma sens (choć często brak gwarancji). Ja zazwyczaj idę do 'zaprzyjaźnionego' komisu, pytam co wziąć z aktualnej oferty by przebicie było największe. Potem sprzedaję stary i nowy telefon czasem coś dokładam (zazwyczaj 2x tyle ile przyznałem się żonie) :D I jest
igi
 

Postprzez Adam » 13 maja 2008 12:59:13

igi napisał(a):(zazwyczaj 2x tyle ile przyznałem się żonie) :D I jest

Ach te żony....
Adam
 

Postprzez sick69 » 14 maja 2008 13:53:48

polecam siec sklepow teletorium maja bardzo duzo nowosci i daja 2lata gwarancji na nowe telefony ... :wink:
sick69
 

Postprzez FROTERKA » 14 maja 2008 15:51:29

igi napisał(a): Muszę co chwile robić porządek :P


Mój mąż siedzi godzinę na telefonem, rozkręca i czyści obudowę, kasuje niepotrzebne rzeczy z pamięci itp., na moje pytanie, co robi, odpowiada z pełną powagą: Sprzątam.
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez mirokez » 24 maja 2008 09:21:17

Moja N80 ma np taka zajefajna funkcje. Moze robic takie fotki (fotki moze nie sa w niewiadomo jakiej jakosci ale mi sie podobaja) :

Obrazek

Obrazek
mirokez
 

Postprzez wojtekkk » 24 maja 2008 14:19:55

tak jak wspominałem telefon to tylko do dzwonienia ale teraz chyba przerzuce się na samsunga M110- kto wie co to za aparacik to zrozumie dlaczego
wojtekkk
 

Postprzez igi » 25 maja 2008 23:26:33

wojtekkk napisał(a):tak jak wspominałem telefon to tylko do dzwonienia ale teraz chyba przerzuce się na samsunga M110- kto wie co to za aparacik to zrozumie dlaczego


Sprzęt na rajdy? ;)
igi
 

Postprzez wojtekkk » 26 maja 2008 07:18:23

po rajdach specjalnie sie nie szlajam ale błotko uwielbiam-stąd taki pomysł
wojtekkk
 

Postprzez mirokez » 30 maja 2008 20:54:03

nie no maskara poprostu moj telefon stal sie wlasnie pilotem do wszelakiego sprzetu RTV mozna nawet sterowac z niego klimatyzacja jak ktos ma w domu :D
mirokez
 

Postprzez raven » 31 maja 2008 08:02:38

mirokez napisał(a):nie no maskara poprostu moj telefon stal sie wlasnie pilotem do wszelakiego sprzetu RTV mozna nawet sterowac z niego klimatyzacja jak ktos ma w domu :D


a jaki program do niego wgrałeś :?:
raven
 

Następna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości