Witamy !



Kable rozruchowe

Przydatne w terenie i nie tylko....

Kable rozruchowe

Postprzez djKenndo » 20 lut 2012 15:34:11

Witam, chciał bym zaprezentować swoje kable rozruchowe które w końcu skończyłem udoskonalać.
Mianowicie posiadam na stanie samoróbki 35mm2, które zakupiłem w ubiegłym roku. Koszt to ok 150 zł jak dobrze pamiętam,
teraz dołożyłem ok 12 zł i troszkę je podrasowałem 8;)

Przewody oczywiście jednożyłowe 3m, plecionka i krokodyle miedziane a nie miedziowane jak to niektórzy ładnie piszą :D Długość krokodylka 15cm, rozwarcie szczęk 3cm. Przewód zaciśnięty mechanicznie w rączce + zalane miękkim lutem co by się nie utleniało. Dodatkowo wewnątrz krokodyli zamocowałem plecionkę miedzianą, dobrze znaną jako przewód masowy do silnika samochodu. W tym przypadku była to nowa pleciona taśma miedziana do żuka, dł. ok 32cm. Została pocięta na 4 kawałki i wolne końce zaprawione w okucie wykonane z blachy miedzianej 0,2. Długość dopasowana do max rozwarcia krokodylka, przewiercone fi 4 i skręcona śrubami. Dobrze jest owinąć plecionkę np. taśmą malarską i dopiero potem ciąć - nożyce do blachy. Lekko złapać lutem sam brzeg i mamy pewność, że przy zakuwaniu nie rozejdą się końcówki :wink:

Pomysł zaczerpnięty z jakiegoś forum, wykonanie oczywiście własne, zdjątka w linku. Pierwszym celem było umieszczenie przewodu masowego w taki sposób, żeby dodatkowo wchodził w kontakt z klemą akumulatora oprócz szczęk. Przy odpowiednim ułożeniu krokodyla jest to nawet wykonalne. Drugim celem było zwiększenie przepływu prądu na drugiej szczęce, gdyż przewód jest przymocowany tylko do jednej i nie wiem czy na drugiej nie było dużych strat.

Przewody sprawują się bezbłędnie, moc obciążeniowa oszacowana na ok 1000A. Używane do odpalania ciągników, tirów no i plaskaczy :D
http://chomikuj.pl/kamil890529/kable+rozruchowe
djKenndo
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 06 gru 2010 13:41:59
Lokalizacja: Udrycze / Zamość
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości