Witamy !



bagażnik rowerowy

Przydatne w terenie i nie tylko....

bagażnik rowerowy

Postprzez foxxiak » 12 maja 2009 08:02:32

Poszukuje bagażnika na dwa rowery, ale nie dachowego, tylko montowanego z tyłu (na hak?) - czy ktoś testował taki sprzęt na frotce? Czy koło zapasowe nie przeszkodzi w montażu takiego bagażnika?
foxxiak
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Pawel » 12 maja 2009 20:39:41

Jezeli chodzi o hak to, koło raczej będzie przeszkadzało... Podobno tak montowane bagażniki są w Naszym Pięknym Kraju, według przepisów, nielegalne, zasłaniają światła i tablicę rejestracyjną, w świetle naszych przepisów nie można sobie dorobić trzeciej tablicy na dodatkową belkę z oświetleniem oraz nie można odkręcić tablicy od auta i przykręcić do wspomnianej belki... :? Paranoja... :<:
Ja woziłem rowery używając do tego Fiesty i bagażnika na tylną klapę. Mimo swoich wad takiego rozwiązania, nie było tak źle. :>:
Fronterą nie miałem jeszcze okazji wozić swojego cudeńka i rozważam różne warianty więc dopiszę się do pytania...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Anguss » 12 maja 2009 21:51:14

W taki razie jestm kolejnym zainteresowany tym tematem. Co do mocowania rowerkow na haku to warto sie dowiedziec dokladnie bo widzialem mase takich rozwiazan na Transcarpati tablice byly przypiete do tego czegos na haku. Byly tam dodatkowe swiatla wiec teoretycznei bylo to jak przyczepa samochodowa. Ma ktos znajomosci w drogowce by dopytać ten temat?
Anguss
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez mirol1 » 13 maja 2009 05:47:41

Osobiście mam bagażnik THULE i nie jest aż tak źle :mrgreen: ,napewno jest lepszy niż wersja na dach i można narty bez problemu wrzucić , tyle że użytkowałem go w wersji Long a teraz mam sporta :shock:, mam na myśli oryginalny bagażnik na rowery/ ze światłami z miejscem na tablicę rej. którą idzie przełożyć z auta /
mirol1
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Anguss » 13 maja 2009 12:27:30

mirol1 napisał(a):Osobiście mam bagażnik THULE i nie jest aż tak źle :mrgreen: ,napewno jest lepszy niż wersja na dach i można narty bez problemu wrzucić , tyle że użytkowałem go w wersji Long a teraz mam sporta :shock:, mam na myśli oryginalny bagażnik na rowery/ ze światłami z miejscem na tablicę rej. którą idzie przełożyć z auta /


Gdyby Ci nie pasował do Sporta to ja byłbym zainteresowany czy bedzie pasował do mojej frotki Long :) i pewnie bym sobie go kupil
Anguss
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Pawel » 13 maja 2009 17:33:05

mirol1 napisał(a):bagażnik na rowery/ ze światłami z miejscem na tablicę rej. którą idzie przełożyć z auta /

Może i idzie przelożyć z auta, ale przy najbliższej kontroli drogowej dostaniesz mandat, chociaż nie koniecznie... Tak czy owak, w świetle przepisów nie wolno odkręcać tablicy rejestracyjnej od auta... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez mirol1 » 13 maja 2009 18:33:29

Pawel - Amor napisał(a):
mirol1 napisał(a):bagażnik na rowery/ ze światłami z miejscem na tablicę rej. którą idzie przełożyć z auta /

Może i idzie przelożyć z auta, ale przy najbliższej kontroli drogowej dostaniesz mandat, chociaż nie koniecznie... Tak czy owak, w świetle przepisów nie wolno odkręcać tablicy rejestracyjnej od auta... :?



Hmmm moim skromnym zdaniem to bagażnik niema żadnych osi jak przyczepka więc może mnie cmoknąć w pompke :D, poza tym słyszałem już różne historie na ten temat, w tym wypadku niech mnie da do sądu bo nie przyjmę mandatu / zresztą to zależy od policjanta czy jest człowiekiem lub czy pacanem /. W niektórych krajach nawet przyczepa jest traktowana jako całość z autem więc nie widzę tu żadnego nagminnego łamania prawa 8)


Mój bagażnik narazie mi nie przeszkadza w sporcie bo idzie narty w zimę wozić 8;)
mirol1
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Czester 3477 » 13 maja 2009 20:00:56

Dzisiaj w Selgrosie oglądałem bagażnik na 3 rowery montowany na hak.Do kompletu można dokupić światła z mocowaniem tablicy rej.Niestety,zapas we Frotce uniemożliwia montaż,ale po niewielkiej przeróbce myślę ,że byłoby możliwe jego zamontowanie.Albo zapas na dach...
Avatar użytkownika
Czester 3477
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 15 mar 2009 14:28:49
Lokalizacja: Węgrzce Wielkie
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Pawel » 13 maja 2009 20:52:26

mirol1 napisał(a):
Pawel - Amor napisał(a):
mirol1 napisał(a):bagażnik na rowery/ ze światłami z miejscem na tablicę rej. którą idzie przełożyć z auta /

Może i idzie przelożyć z auta, ale przy najbliższej kontroli drogowej dostaniesz mandat, chociaż nie koniecznie... Tak czy owak, w świetle przepisów nie wolno odkręcać tablicy rejestracyjnej od auta... :?



Hmmm moim skromnym zdaniem to bagażnik niema żadnych osi jak przyczepka więc może mnie cmoknąć w pompke :D, poza tym słyszałem już różne historie na ten temat, w tym wypadku niech mnie da do sądu bo nie przyjmę mandatu / zresztą to zależy od policjanta czy jest człowiekiem lub czy pacanem /. W niektórych krajach nawet przyczepa jest traktowana jako całość z autem więc nie widzę tu żadnego nagminnego łamania prawa 8)

Wszystko zależy od tego na kogo trafisz: policjanta służbistę czy policjanta człowieka... :)

Osobiście też szukałbym bagażnika na hak; pozbawiłem swoję Fronterę "najważniejszego atrybutu" auta typu "dżip", mianowicie pozbyłem się zapasu z tylnej klapy, był to mój świadomy wybór podyktowany wzgledami czysto praktycznymi. :>:
W związku z tym, iż posiadam dobry i sprawdzony bagażnik na 3 "sprzęty", mocowany na tylną klapę, sprzedać mi się go nie udało, kasy na nową platformę nie mam, więc postanowiłem przerobić go tak, aby dało się zamontować to ustrojstwo na hak, ale jak, nie mam jeszcze zielonego pojęcia... :? Może jakieś sugestie... :?:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez mirol1 » 16 maja 2009 18:04:50

Hmmm Paweł-Amor będziesz miał twardy orzech do zgryzienia bo przy bagażniku na samą kulę jest mechanizm który się zaciska na kuli i to dość mocno dlatego też kula nie może być nasmarowana
żeby nie pracował na boki ani w górę/ dół, hmmm, moja sugestia to dorobić jakąś blachę w kształcie półkuli na 50 fi i to z 2 stron przy czym z jednej strony blacha będzie na zawiasie dokręcana jakąś gróbszą śrubą :mrgreen:
mirol1
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Pawel » 16 maja 2009 19:48:34

Widziałem dziś samoróbę takiego bagażnika na hak, nie jest to takie straszne i skomplikowane. Ja chcę przetrzeć drogę i połączyć oba bagażniki, na hak z tym na klapę... Jutro pokombinuję ze swoim bagażnikiem, a może nie trzeba będzie nic zmieniać... :?:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez konik » 19 maja 2009 10:30:53

Paweł a może zamiast motać bagażnik na hak, spróbujesz zamontować rowerki na wieszaku koła zapasowego które i tak zdjąłeś?
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Pawel » 19 maja 2009 15:20:52

Część wieszaka została na klapie, ta od "podtrzymywania" tylnej wycieraczki, tzn, wieszak został trochę pocięty... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez ADAM SP3WXO » 19 maja 2009 19:04:25

Problem w tym, że przepisy mówią, iż pojazd powiniem być wyposażony w conajmniej jedną tablicę rejestracyjną.

Pawel - Amor napisał(a):
mirol1 napisał(a):bagażnik na rowery/ ze światłami z miejscem na tablicę rej. którą idzie przełożyć z auta /

Może i idzie przelożyć z auta, ale przy najbliższej kontroli drogowej dostaniesz mandat, chociaż nie koniecznie... Tak czy owak, w świetle przepisów nie wolno odkręcać tablicy rejestracyjnej od auta... :?


Pierwsze słyszę, że przepisy mówią, że nie wolno odkręcać tablicy od auta :shock:

Tablicy nie wolno przyozdabiać, zakładać dodatkowego oświetlenia, ale to co innego.
ADAM SP3WXO
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Afi » 26 maja 2009 14:22:13

Pozwolę się podłączyć do rozmowy jako osoba sprzedająca na codzień bagażniki :)
Potwierdzam zdanie Pawła - bagażniki montowane na haku są w naszym kraju powiedzmy nielegalne (chyba że nie zasłaniają tablic rej. - ale z takim autem jeszcze się nie spotkałem).
Kwestię oświetlenia można obejść, bo w sprzedaży są dodatkowe tablice oświetleniowe więc problem z głowy.
Najgorzej wyglądają tablice... nie można mieć "podrobionych" tablic dostępnych np. na serwisie aukcyjnym na "A" :) , nie można tablic przewieszać z tyłu samochodu na bagażnik ani nic w ten deseń.
Spokojnie można powiedzieć, że jest to luka w prawie, ponieważ w żadnym kodeksie nie ma nic napisane stricte o przewozie bagażników.
W kwestii technicznej: bagażniki rowerowe na których rowery są zawieszane nie pasują do Frotek z kołami zapasowymi na klapie. Na hak jedynie można zakupić tzw. platformy, na których rowery stoją i są odsunięte od klapy i koła.
Osobiście nie montowałem na frotce bagażnika na tylne koło, ale jak już ktoś wspomniał może przeszkadzać tylna wycieraczka (zwłaszcza w longach, gdzie koło jest. symetrycznie zawieszone).
W sportach znowu rowery mogą za bardzo wystawać w prawo.
Czyli podsumowując albo musimy zrezygnować z bagażnika na hak, lub... jeździć na dziko ;)
Afi
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez mirol1 » 29 maja 2009 16:40:44

Najlepiej kupić lub wypożyczyć małą przyczepkę z niską plandeką /żeby nie wystawała za dach auta i sprawa załatwiona :lol: podczas deszczu sprzęt nie będzie nadawał się do mycia :mrgreen: a i bagażu dużo idzie wpakować
Za frotką nie czuć takiej przyczepki :mrgreen:
mirol1
 

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez marcin » 08 cze 2009 15:22:17

W zeszłe wakacje jechałem z rowerami wioząc je na bagazniki montowanym na hak.
Bagaznik pozwala na przewieziene 3 szt rowerów.
Jedyne co musiałem zrobic to zdementować ten plastik ochronny z zapasu.

W B tablica rejestracyjna jest bardzo nisko (przynajmniej u mnie) wiec rowery jej zasłaniały.
Była Legalna Front(i)era ;)
Jest Long 2.2 benzyna + LPG
Piszę poprawnie
Avatar użytkownika
marcin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 685
Obrazki: 59
Dołączył(a): 09 sty 2008 10:10:04
Lokalizacja: Chrzanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez POPO » 16 cze 2009 15:16:51

dzisiaj widziałem na terenówce "dziwny" patent bagażnik rowerowy na 3 rowery zamontowany na koło zapasowe ?? Autko mi tylko migło ale zwróciłem uwagę jak jest montowane i nie do haka a na kole własnie taka obejma z góry i na dole i spiete jakimiś paskami
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie :)
ObrazekObrazekObrazek

" :)))))
....)))))

POPOfon - 733530005
POPO
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 367
Dołączył(a): 08 gru 2008 14:44:26
Lokalizacja: Bielsko Biała
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez ijido » 09 gru 2009 00:22:59

a ja bika wozić będę w środku, powinien się zmieścić, chyba bym musiał pól Frotki sprzedać żeby odbudowac te pól roweru które bym stracił jakbym gdzie zahaczył nim podczas przewożenia. Tak więc plan rowerowy zakłada nie wystawanie roweru poza pojazd :)
Poza tym te wszystkie uchwyty na rowery niszczą mi ramę. (Carbon nie lubi jak się go stuka, zgniata i te sprawy)
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: bagażnik rowerowy

Postprzez Balkandriver » 09 gru 2009 22:53:42

Podjedź do gościa na Dobrego Pasterza, przed kościołem - zrobi Ci uchwyt, jaki sobie zamarzysz.
Sam jeździ długodystansowo po świecie i zna problem.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Następna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron