Witamy !



Przeszkody na drodze

Czyli rozmowy o technice sprawnego poruszania się w terenie.

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez Pawel » 29 mar 2009 21:54:51

Jarek sp3swj napisał(a):
Pawel - Amor napisał(a):Hej, a kiedy ,dokladnie, "Jacek" był w Mikołajkach... :?: http://www.youtube.com/watch?v=qasWkqXD ... re=channel
Gdybym wiedział...


HAHA - Mikołajki = 6 grudnia :-) zlot z okazji MIKOŁAJA :-)


AHAHAHAHAH

No szkoda... My 7.12 mieliśmy, z podobnej okazji, super upalanko na "naszym" poligonie. No gdybyśmy się wcześniej zgadali... Do Mikolajek z Giżycka jest tylko 40 kilosów... Następnym razem :!: :mrgreen: :beer:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez Pawel » 29 mar 2009 21:59:35

Jarek sp3swj, w sprawie kolein to, na "Powitaniu..." gdyby nie orurowanie to, spotkanie z drzewem skończyłoby się dużymi stratami finansowymi, a tak tylko kilka otarć i lusterko się złożyło, nie połamało. :mrgreen:
Na zdjęciu nie chodzi o koleiny tylko Andrzej nie widział dokładnie, w którą stronę skręcić koła i prawie... :<:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez Pawel » 29 mar 2009 22:17:09

Jarek sp3swj napisał(a):... Paweł .. "Mikołajki" były pod poznaniem .....

:shock: A niech Cię..., ale wtopiłem... :oops:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez wikked » 30 mar 2009 00:04:07

ej czemu nie mogę otworzyć linku??
wikked
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez Mrok » 26 maja 2009 00:23:38

Mrok
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez RenOpel » 26 maja 2009 05:03:59

bawisz się na całego Mroku,fajnie i oto chodzi :boss:
RenOpel
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez szymon.ha » 26 maja 2009 12:22:21

i tak z każdej wtopy ręcznie się wykopujesz? :mrgreen:
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez Mrok » 26 maja 2009 13:57:24

Z bagna raczej nie :D Zasada "nie jechać samemu" jest jednak najważniejsza :) Przydatna jest lina kinetyczna, wtedy jeden samochód ma szansę wyciągnąć drugi nawet z głębokiej wtopy. W przypadku na zdjęciu miałem ze sobą tylko zwykłą linę i jednym samochodem się nie dało - trzeba było złapać dodatkową pomoc :)
Mrok
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez Kogut » 26 maja 2009 21:38:07

10 foto
chyba wysoka ta górka była :shock: a jak stroma :twisted:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez Mrok » 26 maja 2009 22:22:25

Frotki są zdecydowanie niedoceniane! Przy niektórych wyczynach miny panów z różnych nowych hiluxów i innych wypasionych patroli - bezcenne :)

A tak powinna wyglądać każda Frotka pod koniec dobrego dnia:
http://www.rebel.pl/bob/11.jpg
:boss:
Mrok
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez wikked » 26 maja 2009 22:33:58

Mrok napisał(a):Frotki są zdecydowanie niedoceniane! Przy niektórych wyczynach miny panów z różnych nowych hiluxów i innych wypasionych patroli - bezcenne :)

Całkiem się zgadzam z Tobą, w niedzielę na pustyni spotkaliśmy gości w VITARACH i pytając czy jadąc w górę rzeczki znajdziemy coś fajnego powiedzieli że jest kilka podjazdów ale żebyśmy się nawet nie wygłupiali bo nie mamy szans. Potaknęliśmy ze zrozumieniem głowami i ...... oczywiście pojechaliśmy sprawdzić. Koniec końców trafiliśmy ten "nieziemski" podjazd i w sumie bez większych problemów uporaliśmy się z nim ku oczywiście wielkiej naszej uciesze. Sumując: FROTKA zawsze da radę, a jak nie da to można jeszcze z buta i sama wyskoczy. :D
wikked
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez ammar » 09 cze 2009 22:10:04

Hej Mrok-u jestem z Elbląga, podaj namiary na ten poligon w Gdańsku.
Widzę że można tam poszaleć, a w mojej okolicy mam z tym problem.
ammar
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez damianEK691965 » 20 sie 2009 20:04:22

ja na terenach zlotu militariów w darłówku byłem ogólnie dało rade takie górki i błotka brałem że wójek w land roveżre frilander tylko ślinę toczył :mrgreen: :mrgreen: no ale że narazie oponki mt i to jeszcze ciut łyse to się pare razy zakopałem . ale reduktor pożądny kapeć i poszło hehe :boss:
Ja z gdyni jeszcze czas jakiś więc gdyby chętni się znaleźli to również chętnie bym się podłączył do zabawy na poligonie w gdańsku :beer:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez Pawel » 04 wrz 2009 05:06:15

Koledzy, bardzo proszę, tu: viewforum.php?f=63 się ugadujcie, a to jest temat o "przeszkodach..."...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez brum » 04 wrz 2009 07:57:05

Chcecie porozmawiać co, gdzie, kiedy to od tego jest dział Wypady w teren.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez markus » 12 lip 2011 12:16:15

witam koledzy, odświeżam chyba temat no ale:
mam historyjkę dla Was z pierwszego mojego wypadu frotką z kolegami z Podkarpackiej,
Luty, piękna pogoda, przejazd po wzniesieniach w okolicach Dębicy, ze względu na moje 33 koledzy wypuszczają mnie jako pierwsze "zwiad"owcze" auto!
Przejechaliśmy teren leśny, zapada decyzja, że gonimy wzdłuż Wisłoki, nie daleko koryta rzeki, tym razem kolega Bombi26 leci pierwszy. Pod śniegiem koleiny dość głębokie, nie wiedząc o tym za wąskim wąwozem droga rozwidla się, Piotrek kręci w prawo, pod jego kołami pęka lód, ja tuż za nim za mały but, więc koleina ściąga mi lewe a następnie prawe koło i :dupa: , auto staje prostopadle do koleiny, raczej w niej!!!!! śnieg, a raczej błoto śniegowe nie ułatwia sprawy, tirfor pomiędzy moim autem a kolegi Adama ściąga jego auto do mnie, trzy froty połączone liną ślizgają i jeżdżą spięte jak koraliki na sznurku, w końcu szarpnieć kilka na długiej linie uwalnia auto z głębokich wyżartych przez koła dołków!!! bez kolegów ani rusz, zaliczyłbym nockę nad rzeką!!!
Morał z tego taki: pierwsze badać teren, drugie dystans jeszcze większy niż zachowałem, trzecie but, czwarte bez Frotkowiczów ani rusz!!! :>:
markus
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez jrzeuski » 12 lip 2011 12:32:11

markus napisał(a):Morał z tego taki: pierwsze badać teren, drugie dystans jeszcze większy niż zachowałem, trzecie but, czwarte bez Frotkowiczów ani rusz!!! :>:

1.ale jak pod śniegiem? :niewiem:
2. najlepiej od twardego gruntu do następnego twardego (tzn. z dobrą przyczepnością), ale nie więcej niż długość posiadanych lin :wink:
3. :1: :1: :1:
4. albo kolegów z innymi autami 4x4. Ważne, żeby nie samemu (chyba, że się ma ratownik, ale i on może paść w krytycznym momencie)

PS. Sport ma paskudny rozstaw osi i idealnie wpasowuje się w poprzek kolein. Longiem tak się nie da utknąć i zawsze któraś oś jest poza :boss: Za to Long lubi złapać koleinę jednym przednim i przeciwległym tylnym. Fajnie się wtedy jedzie tylko boczna szyba musi być czysta, żeby było widać, dokąd się jedzie :boss:

PS.2: Załóż MT i będzie szansa przekopać koleiny :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez POPO » 12 lip 2011 12:39:16

jrzeuski napisał(a):
markus napisał(a):Morał z tego taki: pierwsze badać teren, drugie dystans jeszcze większy niż zachowałem, trzecie but, czwarte bez Frotkowiczów ani rusz!!! :>:

1.ale jak pod śniegiem? :niewiem:
2. najlepiej od twardego gruntu do następnego twardego (tzn. z dobrą przyczepnością), ale nie więcej niż długość posiadanych lin :wink:
3. :1: :1: :1:
4. albo kolegów z innymi autami 4x4. Ważne, żeby nie samemu (chyba, że się ma ratownik, ale i on może paść w krytycznym momencie)

PS. Sport ma paskudny rozstaw osi i idealnie wpasowuje się w poprzek kolein. Longiem tak się nie da utknąć i zawsze któraś oś jest poza :boss: Za to Long lubi złapać koleinę jednym przednim i przeciwległym tylnym. Fajnie się wtedy jedzie tylko boczna szyba musi być czysta, żeby było widać, dokąd się jedzie :boss:

PS.2: Załóż MT i będzie szansa przekopać koleiny :mrgreen:


P.S. woź łopate ze soba ;-)
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie :)
ObrazekObrazekObrazek

" :)))))
....)))))

POPOfon - 733530005
POPO
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 367
Dołączył(a): 08 gru 2008 14:44:26
Lokalizacja: Bielsko Biała
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez markus » 12 lip 2011 14:04:13

jak wspomniałem: to był mój pierwszy wyskok z kolegami z Podkarpackiej, drugi albo trzeci w ogóle w teren. Teraz stan mojego wyposażenia jest bardziej zaawansowany, wiedza (dzięki forum i wszystkim tu dzielącym się informacjami) jest o wiele większa, Jacek wiesz jak wygląda rozstaw osi u mnie, więc moje gumy szły po zewnętrznej stronie jego śladów, z resztą przednie koła jeszcze przeszły to tylne mnie zatrzymały, we wspomnianym wąwoziku szedłem wyżej niż on,(bardziej po ścianach) jedynie na przecięciu kolein wpadłem w rozbity przez Piotra auto lód.
Pod śniegiem tzn. lutowe słoneczko troszkę jest cieplejsze-przytopiło deko i w koleinach była woda, przymarzło, później przysypało deczko śniegiem i nie było widać co jet pod warstwą śniegu, nikt tam przecież nie jechał przed nami.

PS. staram się zapakować kilka fotek, jak tylko pomniejsze bo są w dużej rozdzielczości!!
markus
 

Re: Przeszkody na drodze

Postprzez wideoszym » 13 lip 2012 23:49:50

Mrok napisał(a):Z bagna raczej nie :D Zasada "nie jechać samemu" jest jednak najważniejsza :) Przydatna jest lina kinetyczna, wtedy jeden samochód ma szansę wyciągnąć drugi nawet z głębokiej wtopy. W przypadku na zdjęciu miałem ze sobą tylko zwykłą linę i jednym samochodem się nie dało - trzeba było złapać dodatkową pomoc :)



Czym się różni lina kinetyczna od zwykłej? Zwykłą nie da się wyciągnąć auta?
wideoszym
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 4x4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron