Witamy !



Utopilem frotke :(

Czyli rozmowy o technice sprawnego poruszania się w terenie.

Utopilem frotke :(

Postprzez Wookash » 21 kwi 2009 20:46:39

Witam

Wczoraj pojechalem sobie potestowac samochod przed najblizszym zlotem i to co zauwazylem mnie troche zdenerwowalo. Mianowicie po wjechaniu do rzeki glebokosc okolo 30-40 cm zalalem silnik. Wjechalem powoli bez szalenstwa (moim poprzednim samochodem Lada Niva smigalem tam z predkoscia okolo 40 km/h az woda sie przelewala przez dach i nic sie niedzialo). Samochod nie palil na wszystkie swiece i zaczelo smierdziec benzyna. Po otworzeniu maski nie byl bardzo zalany wrecz powiedzialbym wogole i po okolo 5 minutach odpalil normalnie i normalnie racowal. Nurtuje mnie co to moglobyc co sie zalalo co uszczelnic aby uniknac ponownego zalania. Druga sprawa to bez powazniejszej przyczyny no chyba ze w/w zalanie stracilem hamulec. Pedal miekki i uciekl do podlogi hamowanie prawie wcale. Dopiero przy koncowej fazie zatrzymania kola sie zablokowaly. Hamulec naprawil sie sam po kilku kilometrach. Podejrzewam ze sie jakos zapowietrzyl jak sie bujalem po gorkach. Prosze o pomoc jakies podpowiedzi bo niechcialbym na zlocie utknac.

Pozdrawiam
Wookash
 

Re: Utopilem frotke :(

Postprzez brum » 21 kwi 2009 20:52:40

Poczytaj temat "Snorkel" co uszczelnić
Co do hamulców czasami tak jest po jeździe w wodzie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Utopilem frotke :(

Postprzez wikked » 22 kwi 2009 08:27:48

brum napisał(a):
Co do hamulców czasami tak jest po jeździe w wodzie.

Ja nie mam hamulca za każdym razem jak w Łapanowie przez Stradomkę przejeżdżam. Twardy ale nie hamuje. Jak wyschną to hamulec wraca. To chyba standard.
wikked
 

Re: Utopilem frotke :(

Postprzez Pawel » 22 kwi 2009 19:35:27

U mnie po każdym wypadzie na poligon jest podobnie, hamulce trzeba trochę podpompować pedałem... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Utopilem frotke :(

Postprzez Jarek sp3swj » 22 kwi 2009 22:25:27

Pawel - Amor napisał(a):U mnie po każdym wypadzie na poligon jest podobnie, hamulce trzeba trochę podpompować pedałem... :?


Hmmm Ciekawe.... może coś macie nie tak z autkami ???

Czy wy macie frotki A czy B ???

Czy wasze przejazdy były głebsze niż ten ??? http://www.youtube.com/watch?v=FiAEj29UAZQ

żadnych problemów z hamulcami... ale zawsze kilka krotnie sprawdzam po wyjeździe :-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Utopilem frotke :(

Postprzez damianEK691965 » 07 lut 2010 17:54:55

ja też tak miałem ale woda przelała się przez maske :cry2: mój błąd ale wyschło wymieniłem filtr wyczyściłem dolot powietrza i przedmuchałemm silnik bez świec i jest ok :D ale już wiem snorkel rzecz nieodzowna do wody i dla leniwych hehe
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do 4x4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron