Witamy !



Wtopa

Czyli rozmowy o technice sprawnego poruszania się w terenie.

Re: Wtopa

Postprzez z0mbie » 09 wrz 2009 21:54:16

Jarek sp3swj napisał(a)::-) a ja mam latarke LED na akumulatorki i korbkę 8)
bo zawsze jak potrzebna to normalna latarka wyładowana :shock:

Ja mam nawet korbkową ładowarkę do telefonu komórkowego z różnymi końcówkami do różnych modeli. Plastikowy gadżet/reklamówka Firmy Kager. Dzwoniąc człowiek wygląda trochę dziwnie: uchem dociska telefon do ramienia, w jednej ręce trzyma pudełko, a druga ręka kreci korbką. :mrgreen: Ale działa...
Frontera B '00 Automat
Avatar użytkownika
z0mbie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 20 lis 2008 18:52:57
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 1
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez paproch » 09 wrz 2009 22:07:00

Pawel - Amor napisał(a):Wczoraj na allegro widziałem, że ktoś z "naszych" sprzedaje bezpieczniki i przekaźniki do Froty, ale nie mogę znaleźć...

Mam...

podziękował uprzejmie :D
paproch
 

Re: Wtopa

Postprzez mpl » 02 lis 2009 21:10:37

Ja mam taką sytuację... wybrałem się na... plener fotograficzny do Rakowic Małych niedaleko Lwówka Śląskiego, tam jest taka fajna żwirownia i kilka na pół zatopionych maszyn... no i troche padało-trochę nie... miałem zwykłe fuldy tramp takie 2 letnie : ) podjechałem sobie spokojnie parę metrów od brzegu (tak skarpa na 2-3m wysokości) wysiadłem pofotografowałem wsiadam ruszam, no i po chwili prawie miałem zawał... okazało się że pod trawką było błoto, a ja zsuwam się bokiem do tej żwirowni... w panice wrzuciłem 4H pomijając 4L i rura... gaz do dechy jak głupi z jedynki :) automaty jakoś dały radę... - zakotłowało się, błoto na dachu, przód złapał i jakoś wyślizgałem się na pole obok...

Podobno tam głęboko było...

Żadnej techniki, ale może przestroga żeby nie podjeżdżać za blisko brzegu ;]

pozdr. mpl
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Wtopa

Postprzez wikked » 02 lis 2009 23:11:36

To jak tak to ja opowiem moją historyjkę. Cała sytuacja ma miejsce na Rajdzie Starachowickim gdzie mieliśmy do przejechania odcinek z duuuużą ilością piasku na skarpach i ogromną ilością błota w wąwozie. Wymyśliłem sobie że przejdę "górą" czyli właśnie tą skarpą z piasku która miała jakieś 20-25 stopni nachylenia w najwyższym punkcie a ok. 40 poniżej. W każdym razie plan był prosty: pełny but i do przepłaszczenia, gdzie nawiasem mówiąc było już twardo (ziemia). Wszystko było ok bo autko szło na ostrym bucie i zostało mi jakieś 20m kiedy ktoś krzyknął UWAŻAJ! Ten jeden moment zawahałem się i zdjąłem nogę na moment z gazu. Furka stanęła i osunęła się jakieś 20cm- wystarczyło. Przy każdej próbie ruszenia auto schodziło coraz niżej do tej "ostrej" części przy okazji zapadając się prawą stroną (tą do stromizny). Stwierdziłem że z racji braku pampersów muszę coś szybko wymyślić i na pewno w pierwszej kolejności wysadzając pasażerów i pilota (syna). Tak czyniąc wymyśliłem że ruszyć nie ruszę więc muszę doprowadzić żeby ten przód "ślizgnął" się w dół i wtedy zjadę bezpiecznie (do rolki brakuje mi otwarcia prawych drzwi). Koniec końców wiedząc że prawdopodobnie mam jedno podejście zapiąłem wsteczny, pełny but, strzał ze sprzęgła i się udało. Efektem było przypalone sprzęgło i pełne gacie kierowcy. Od tej pory za taki krzyk mam ochotę zabić.
wikked
 

Re: Wtopa

Postprzez Ewa » 03 lis 2009 23:07:39

wikked napisał(a):To jak tak to ja opowiem moją historyjkę... ... mieliśmy do przejechania odcinek z duuuużą ilością piasku na skarpach i ogromną ilością błota w wąwozie...

Wiktor nie ściemniaj :wink: przeca Ty przy kompie tylko siedzisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Wtopa

Postprzez wikked » 03 lis 2009 23:11:12

ej ale tego miałaś nikomu nie mówić ? :cry2:
wikked
 

Re: Wtopa

Postprzez lukask » 27 lis 2009 12:46:05

Czas na opisanie mojej przygody :)
Data: 26.11.2009
Miejsce: Las przy autostradzie na Kołbaskowo.
Godzina: 22:00

Wczoraj o 21:00 wpadliśmy na pomysł że pojedziemy po latać w terenie frotką i kolegi motorem.Wiedząc że nie jedzie żadne inne auto postanowiłem pojechac trasą którą w sierpniu udało mi sie pokonać frotką na seryjnym zawieszeniu i kołach.Tak mając lift i Mtki byłem nieustraszony :) Wjazd do lasu moja męska pycha i jadę tylko na tył, a co wtedy była seria teraz lift i Mt dam radę:) Tak przejechalismy z kilometr i zaczęło się większe błoto spokojnie zapiąłem 4 koła reduktor i heja do przodu. Wszystko fajnie i pięknie gdy nagle za zakrętem ukazało sie wywalone drzewo z lewej strony, patrzę na nie i myślę dobrze że poleciało w drugą stronę i jest wolny przejazd. Zbliżam się do drzewa i widzę , że po korzeniu zostałą wielka dziura ale myślę sobie objadę ją górą. Próbuję lekko podjechać w prawą stronę a tu lipa mokra ziemia pod liścmi sprawia, że auto zaczyna iść lekko bokiem i tył się osuwa. Przychodzi mi myśl, że nie ma co kombinować tylko pełen ogień, wpadam w dziurę i rura, niestety siadam lewym bokiem. Zaczynam próby przód i tył i przód i tył i nagle auto załapuje i rusza do przodu niestety osuwając się jeszcze bardziej w lewo w stronę korzenia. Wymiękłem ... noga na hamulec i już stoję w miejscu. Nic nie pomagało bujanie autem na progach itp. siadał coraz bardziej. Telefon do przyjaciela i po godzinie przyjechał parch na AT i mnie wyciągnął ale trwało to z 40 minut i nie dlatego, ze nie mógł mnie wyrwać z dziury, to udało się momentalnie pomimo faktu, że patrol też się osuwał. Najtrudniejsze było zawrócić auto na tej drodze. Każda próba dodania gazu kończyła się tym, że frotka osuwała sie bokiem z drogi na pobliskie drzewa. Dopiero w momencie jak wpadliśmy na pomysł rzeby linę przeciągnąć za drzewem które było nad drogą patrol ciągnął mnie za prżód w górę a ja na pełnym gazie obracałem się w miejscu. Po wyciagnięciu autka posatnowiliśmy jeszcze po latać w terenie i do 01:30 w nocy lataliśmy po lesie :)

Do domu dotarłem po 02:30 zmęczony i szczęsliwy :)
Ale sam już nie latam i taki pewny siebie też nie jestem :D
Taka lekcja pokory ;)

Fotka poglądowa :D

Obrazek Obrazek Obrazek
lukask
 

Re: Wtopa

Postprzez przemia » 14 lut 2010 13:33:12

Może trochę :offtopic: ale to nasze dzisiejsze zmagania :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale i tak wyjechałem na górę :mrgreen:

Obrazek

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez ijido » 14 lut 2010 23:05:20

jak już tak ładnie ci szło to trzeba było przyjechać do Froterki na walentynki ^^
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez przemia » 15 lut 2010 09:07:27

ijido napisał(a):jak już tak ładnie ci szło to trzeba było przyjechać do Froterki na walentynki ^^


Niestety wklejka była na otarcie łez że nie wybrałem się do FROTERKI... w oczekiwaniu na gości.

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez Goofy » 17 lut 2010 01:48:38

Jako że frotkę mam od stycznia wybrałem się do lasu sprawdzić co potrafi .Koszt wyjazdu to wymiana sprzęgła . Cóż człowiek musi sie nauczyć jeździć . Nastepnym razem pojadę z Koją na 2 autka przynajmniej bedzie miał mnie kto wyciągnąć.
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez jrzeuski » 17 lut 2010 08:03:20

Udało ci się spalić sprzęgło na reduktorze?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wtopa

Postprzez Goofy » 18 lut 2010 23:08:13

Niewiem jak mi się udało miałem włączone 4h no jakoś się to stało.Objawia sie to teraz tym że jak jadę pod górkę i dodaję gazu to auto nie przyspiesza, a obroty rosną . Pojechałem do mechanika i powiedział że to jest sprzęgło . Nie jestem mechanikiem więc się na tym nie znam. A co do jazdy poza asfaltem to dopiero się uczę .
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez ijido » 19 lut 2010 15:55:12

Może ci już z takim skiepszczonym sprzęgłem Frotke sprzedali?
A w terenie tylko doprawiłeś. Ponoć można wymienić same okładziny jeżeli cała reszta w środku jest prosta i sprawna (tanie naprawy). Ktoś tak już naprawiał, tylko nie pamiętam kto to opowiadał na spotkaniu, może Froterka pamięta.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez Kogut » 19 lut 2010 18:04:03

Koszt regeneracji to około 150-250 zł
Niestety nie pamiętam linka do nich ale oni chyba byli gdzieś na Bemowie lub śródmieściu i robią to nie miejscu.
Poszukaj na forum na pewno jest link.
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez Pawel » 19 lut 2010 18:05:28

Michał 2,8 tdi regenerował tarczę sprzęgła i wklejał link...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wtopa

Postprzez Goofy » 19 lut 2010 19:38:37

Dziękuje za pomoc .
Udało mi się kupić na allegro nowe kompetne sprzęgło z LUK-a za 700pln z przesyłką .
A mechanik u którego byłem chciał 1600. więc duża różnica. Teraz tylko czekam na to aż kolega będzie miał czas żeby mi to wymienić no i jeszcze mówił że muszę wymienić rozrząd..:-)
Aha zapomniałem dodać że to sprzęgło we frotce od żonki spaliłem . No mi :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: jest i mam zakaz jazdy jej autem .
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez ijido » 19 lut 2010 20:33:00

To lepiej czym prędzej kupuj swoja Frotkę, bo zona ci kluczyków więcej nie da do ręki.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez kolasz » 19 lut 2010 20:34:05

to ja mówiłem o sprzęgle u FRONTERKI, a ty Goffy przepłaciłeś ja po spaleniu sprzęgła zrobiłem je za 100zł(nowe okładziny) w Bielsku - Białej i chodzi super !!!


a to adres i tel na przyszłość:Aaronex. Produkcja, regeneracja tarcz sprzęgłowych
43-300
Bielsko-Biała,
Cieszyńska 96a
woj. Śląskie, pow. bielski, gm. Bielsko-Biała
Tel/fax: 33 812 49 81
EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
kolasz
Maniak
Maniak
 
Posty: 461
Obrazki: 1
Dołączył(a): 20 kwi 2009 21:00:38
Lokalizacja: sosnowiec
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wtopa

Postprzez bielikzloty » 19 lut 2010 20:44:28

to w gdyni chce 50 :1:
bielikzloty
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 4x4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron