Witamy !



Wjazd do lasu

Czyli rozmowy o technice sprawnego poruszania się w terenie.

Re: Las

Postprzez riko » 13 gru 2016 19:58:33

Piątas napisał(a): to wiem gdzie mogę a gdzie nie



też mieszkam w lesie,pod szczytem góry na wysokości 860m.n.p.m. ja od głównej drogi mam 4 km przez las pod góre do siebie(czarnym szlakiem 2km). u nas leśniczy czepia sie najbardziej o to,jak otwieramy szlabany sami i ich nie zamykamy. zjebka jest jak juz zaczynamy orać. przy spokojnej jeździe raczej sie nie czepia. straz leśna tu nie jeździ bo szkoda im auta,ale w niższych rejonach sapie. dla obcego jak wjedzie 500 za jazdę po szlakach oznakowanych, za pyskówke do 1000 dochodzi. mnie to jeszcze nie spotkało. no ale jak mam nie jechać tu i tam jak tak nie da się....
było A 2.0 pb
było A 2.4 lpg
jest A 3.1 TD
riko
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 237
Dołączył(a): 02 cze 2015 16:05:26
Lokalizacja: SB / SZY
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: Wjazd do lasu

Postprzez sebano79 » 17 sty 2017 17:39:20

Koledzy, podstawa to znać prawo. Nieznajomość go i tak nie zwalnia nas z jego przestrzegania. Tak więc Ustawa o lasach mówi tak:
"

Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

1a. Jazda konna w lesie dopuszczalna jest tylko drogami leśnymi wyznaczonymi przez nadleśniczego.

2. Postój pojazdów, o których mowa w ust. 1, na drogach leśnych jest dozwolony wyłącznie w miejscach oznakowanych.

3. Przepisy ust. 1 oraz art. 26 ust. 2 i 3, a także art. 28, nie dotyczą wykonujących czynności służbowe lub gospodarcze:

1) pracowników nadleśnictw;

2) osób nadzorujących gospodarkę leśną oraz kontrolujących jednostki organizacyjne Lasów Państwowych;

3) osób zwalczających pożary oraz ratujących życie lub zdrowie ludzkie;

4) funkcjonariuszy Straży Granicznej chroniących granicę państwową oraz funkcjonariuszy innych organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny;

5) osób wykonujących czynności z zakresu gospodarki łowieckiej oraz właścicieli pasiek zlokalizowanych na obszarach leśnych;

6) właścicieli lasów we własnych lasach;

7) osób użytkuj ących grunty rolne położone wśród lasów;

8) pracowników leśnych jednostek naukowych, instytutów badawczych i doświadczalnych, w związku z wykonywaniem badań naukowych i doświadczeń z zakresu leśnictwa i ochrony przyrody;

9) wojewódzkich konserwatorów przyrody oraz pracowników Służb Parków Krajobrazowych;

10) osób sporządzających plany urządzenia lasu, uproszczone plany urządzenia lasu lub inwentaryzację stanu lasu, o której mowa w art. 19 ust. 3.

4. Imprezy sportowe oraz inne imprezy o charakterze masowym organizowane w lesie wymagają zgody właściciela lasu."


Nie miejcie pretensji do nas (leśników) , nie jesteśmy ustawodawcą. Choć ja przez 16 lat pracy nikomu mandatu za wjazd do lasu nie dałem ( choć kilka razy naprawdę miałem ochotę! :evil: )
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do 4x4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron