Witamy !



Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Czyli rozmowy o technice sprawnego poruszania się w terenie.

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez ali » 19 lis 2014 15:21:21

Tadeusz - jak kupisz nie dobitego longa B i mądrze go zrobisz to się autem pocieszysz ;)
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez tadeusz » 19 lis 2014 17:46:26

To ja wiem, ale w tym wątku kompletnie nie chodzi mi o przerabianie ;)
tadeusz
 

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez RudeBoy » 19 lis 2014 18:02:26

W ciężki teren to nadaje się zmota na 38" z V8 i mechanikiem.
amen!
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez cinek1983059 » 19 lis 2014 18:06:25

tadeusz napisał(a):stromych podjazdów tym nie zrobisz bo za mało ma mocy (chyba, że mówimy o stromym, lecz 2, może 5 metrowym podjeździe - no jakoś mi się zdaje, że 2,0 to nieco mało mocy ma ten silniki


nie gadaj chłopie głupot bo moim 2.0 robię takie zjazdy i podjazdy że gwarantuje ci żaden patrol nie podjedzie,a moc hmmm powiem tylko tyle że ukręciłem nim reduktor,mase przegubów i półosiek,jeżeli dalej twierdzisz że 2.0 słabe i nie robi w terenie to zgłoś swój udział w następnym ''wypad terenowy tylko dla odważnych'' i zobaczysz co to jest stromy zjazd :boss:
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez RudeBoy » 19 lis 2014 19:38:13

Nie fantazjuj Cinek.
Długi stromy podjazd ze słabą trakcją i mocy braknie na 100%.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez oposs » 19 lis 2014 21:07:40

Takim postem można rozpocząć interesujący temat w dziale nissana na rajdach4x4 :D
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez tadeusz » 19 lis 2014 21:51:06

RudeBoy napisał(a):W ciężki teren to nadaje się zmota na 38" z V8 i mechanikiem.
amen!

Amen. :) Tak mniej więcej o to mi chodziło: )
tadeusz
 

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez bart322 » 19 lis 2014 21:54:47

oposs napisał(a):Takim postem można rozpocząć interesujący temat w dziale nissana na rajdach4x4 :D


Niedawno ktos tam spytal o max rozmiar opon do y60 :1:
Avatar użytkownika
bart322
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1689
Obrazki: 10
Dołączył(a): 03 lip 2012 18:54:30
Lokalizacja: Kobielice
Pochwały: 7
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez tadeusz » 19 lis 2014 22:01:14

cinek1983059 napisał(a):
tadeusz napisał(a):stromych podjazdów tym nie zrobisz bo za mało ma mocy (chyba, że mówimy o stromym, lecz 2, może 5 metrowym podjeździe - no jakoś mi się zdaje, że 2,0 to nieco mało mocy ma ten silniki


nie gadaj chłopie głupot bo moim 2.0 robię takie zjazdy i podjazdy że gwarantuje ci żaden patrol nie podjedzie,a moc hmmm powiem tylko tyle że ukręciłem nim reduktor,mase przegubów i półosiek,jeżeli dalej twierdzisz że 2.0 słabe i nie robi w terenie to zgłoś swój udział w następnym ''wypad terenowy tylko dla odważnych'' i zobaczysz co to jest stromy zjazd :boss:


O.M.G tosz to potwór jakiś pod maską u Ciebie drzemie. Wybacz Ale na tak hard Core imprezy to ja się nie piszę. A strome podjazdy zawsze mnie przerazaly. Przepraszam za cynizm, nie mogłem się powstrzymać, a robienie z frotki 2.0 mocarza to już nieco ponad moje siły. Wobec czego pozostaje mi przyjąć, ze jednak nie powinienem tu być obiektywnym. A jak pojawi się ktoś nowy uporczywie mu będę wciskać, ze 2,0 to mega moc... Tylko Nick zmienię ... np. na Andersen.
tadeusz
 

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez jrzeuski » 19 lis 2014 22:15:03

Nie ma co sie przekomarzac, bo kazdy ma troche racji. Teren jest różnorodny i nie ma idealnego auta do każdego. Są takie podjazdy, że i najmocniejszy silnik nie pomoże jak trakcji brak, bo grawitacja bezlitośnie ściąga na dół 3-tonowego parcha po zmotaniu a lekkie auta z silnikiem od kosiarki wjada jak po płaskim. Frota jest posrodku stawki w kategorii wagi i mocy, wiec to czego dokona zalezy przede wszystkim od umiejętności kierowcy. Wie to każdy kto jezdzi w teren w grupie różnych aut. I wie tez, ze nikt tam nie wnika, komu idzie lepiej tylko pomaga sie tym, ktorzy utkneli, niewazne czym.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez RudeBoy » 19 lis 2014 22:17:07

tadeusz... co się dziwisz?
Jest tu spore grono ludzi zakochanych we fronterach... no i w sumie spoko...
Tylko ta miłość im przyćmiewa rzeczywistość. Bo nie chcę napisać, że np. nie widzieli dobrze przygotowanego auta do extremu i co takie auto z ogarniętym kierownikiem potrafi...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez jrzeuski » 19 lis 2014 22:18:44

PS. Na ostatnim wypadzie jechał z nami seryjny Explorer z lekkim liftem. Objechał zmotanego Jeepa, ktory utknal w koleinach. Niemożliwe? A jednak ;)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez tadeusz » 19 lis 2014 22:39:01

Nie dziwię się, ba nawet rozumiem. Ale kurczę trochę obiektywizmu. Lubię np. Jeepa, Ale mówię wprost- ma gówniane mosty. Mitsu jest fajne, ale sprzęgło w nich (zwłaszcza benzynowych to porażka) parchy są super Ale ważą w kij... a tu proszę, frotka 2,0 zajebista w ciężki teren i objeżdża wszystko bo liczy się kierowca. To albo ja latam z samymi fachowcami albo jednak samochód robi zajebistą przewagę. Zauwaze jeszcze tylko, ze paradoksalnie najwiekszą przewagę daje w czymś poważnym ambitny, silny i klimaty pilot, bo to właśnie on zapierdalac musi przez wszystkie błota, rzeki i inne główna by motać pasy, szekle zblocza czy kotwy. Generalnie szacunek dla motajacych bo dziś to już nie wyścig umiejętności a kasy. Pojawiają się ekipy ostatnio, ładnie oklejanie, cuda Ku*wa wianki różowe, beżowe lśniące i zapakowane kasą i wooooow czasem odpierdalają szopki i są zagrożeniem, a czasem idą jak przeciag i można sobie pomarzyc. Pierd**lenie o mocnych na pojazdach 2,0 mnie po prostu bawią. To jak bym mówił "tak mam chińczyka od Dragon winch, ale żaden mechanik mi nie fiknie. Porazka...
tadeusz
 

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez renowator » 20 lis 2014 07:54:09

Tadeusz nie złość się, wejdź na forum malucha to Ci napiszą że maluchem Cię objadą (tu zdecydowana większość uwielbia Frotę,co tłumaczy tok zażartą obronę) :D
Błoto wciąga,błoto spaja,a najlepiej gdy po ja.. .
Avatar użytkownika
renowator
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 338
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 sty 2014 08:45:14
Lokalizacja: Dębe Wielkie k.Mińska Mazowieckiego
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Odp: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez brum » 20 lis 2014 07:59:23

Ja polecam tym co uważają że to złe auto, żeby je sprzedali i kupili coś lepszego.
Skoro takie złe to po co je trzymać.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Odp: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez renowator » 20 lis 2014 08:35:07

brum napisał(a):Ja polecam tym co uważają że to złe auto, żeby je sprzedali i kupili coś lepszego.
Skoro takie złe to po co je trzymać.


Święta racja :>:
Błoto wciąga,błoto spaja,a najlepiej gdy po ja.. .
Avatar użytkownika
renowator
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 338
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 sty 2014 08:45:14
Lokalizacja: Dębe Wielkie k.Mińska Mazowieckiego
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Odp: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez tadeusz » 20 lis 2014 08:51:42

brum napisał(a):Ja polecam tym co uważają że to złe auto, żeby je sprzedali i kupili coś lepszego.
Skoro takie złe to po co je trzymać.


Chryste Panie... Częstochowy obrona to widzę był pikuś :) zacietrzewienie godne podziwu! Kolego brum, ja zamierzam nabyć frotkę, tylko nie zamierzam jej taplać w błocie. Jako furę na zimę zwłaszcza frotkę B uważam za bardzo przyzwoite auto - ba, powiem że nawet jedno z ciekawszych w tym przedziale cenowym. Nie bardzo mam co sprzedać bo jeszcze jej nie nabyłem. Przedmiot tego postu miał mówić o tym, czy Frotka nadaje się w ciężki teren. W mojej ocenie co już pisałem wielokrotnie - NIE. Napisałem też, że przerobić można wszystko i w sumie niemal bez ograniczeń - tylko wówczas z reguły to zostaje rama i blachy (cząstkowo) z takiego auta i trudno mówić wówczas, że to nadal auto seryjne. Czy więc na pytania na forum można odpowiadać zgodnie z prawdą i przekonaniem?
tadeusz
 

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez cinek1983059 » 20 lis 2014 09:05:54

to teraz to już namydlałeś oczy wszystkim,nie wiem czego ty chcesz i co chcesz usłyszeć,jeżeli chodzi ci o ciężki teren w sense wyścig wyciągarek, to chyba jasne że żadne auto seryjne się nie nadaje tylko lekkie zmoty z mechanikiem,bo dla jednego ciężki teren to przeprawa 4 godziny przez błoto, a dla drugiego poland trophy.zakończ już swoje gorzkie żale na ten temat bo sam nie wiesz czego chcesz.kup frote pojeździj trochę po terenie i sam ocenisz do czego się nadaje,bo takie gadanie na forum do niczego nie prowadzi,sami znawcy techniki off road, a jak przychodzi co do czego to miękkie dupy i nie ma komu jeździć
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez tadeusz » 20 lis 2014 09:15:17

cinek1983059 napisał(a):to teraz to już namydlałeś oczy wszystkim,nie wiem czego ty chcesz i co chcesz usłyszeć,jeżeli chodzi ci o ciężki teren w sense wyścig wyciągarek, to chyba jasne że żadne auto seryjne się nie nadaje tylko lekkie zmoty z mechanikiem,bo dla jednego ciężki teren to przeprawa 4 godziny przez błoto, a dla drugiego poland trophy.zakończ już swoje gorzkie żale na ten temat bo sam nie wiesz czego chcesz.kup frote pojeździj trochę po terenie i sam ocenisz do czego się nadaje,bo takie gadanie na forum do niczego nie prowadzi,sami znawcy techniki off road, a jak przychodzi co do czego to miękkie dupy i nie ma komu jeździć


WIesz co, polecam lekturę wątku od początku :) Albo masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, albo po prostu z czytaniem :glaszcze: to nic... wszystko można nadrobić :wink: Gorzkie żale? gdzie niby widzisz gorzkie żale? skoro frotka 2,0 jest taka doskonała w ciężki teren to czemu czytając twój profil mam wrażenie że zostały ci z niej hmmm rama i trochę karoserii? Zawieszenie jakieś mało fronterowe przód o woooooow jakoś tak całkiem inny, mosty (legendarnie trwały most w benzynowej 2,0 nie spełniał oczekiwań że go zmieniłeś???? - po co?, no po co skoro to auto w ciężki teren...) Wybacz kolego cinek, nie będę z Tobą polemizował, bo jakoś nadajemy na nie tyle na innych falach, co wręcz to wygląda tak, jak ja bym do ciebie dzwonił na komórkę a ty byś mi odpowiadał na cb radio....

Powtarzam więc przerabiać można zawsze i wszystko - tylko jedno ale - po co? Tym samym zamknąłem debatę z twoją twardą dupą w terenie :wink:
tadeusz
 

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez Semir » 20 lis 2014 09:28:10

Hmm było to już pisane ale...

Jak dla mnie żadne auto po wyjeździe z salonu nie nadaje się w CIĘŻSZY TEREN.

Nie jedna osoba pisała, lift, opony, doświadczenie, to coś co ma kierowca i pilot.

Nie piszę już o zaczepach pod liny, HL czy wyciągarka.

Kwestia samego terenu też jest dyskusyjna jak i spalanie i styl jazdy.

Jak już pisałem temat z cyklu nie kończąca się opowieść.

Jak dla mnie frota to wdzięczne auto, stosunek jakości do ceny też uważam za dobry.

Stosunkowo łatwo też ulepszyć właściwości terenowe forty i nie dużym kosztem.

tadeusz napisał(a):Jako furę na zimę zwłaszcza frotkę B uważam za bardzo przyzwoite auto - ba, powiem że nawet jedno z ciekawszych w tym przedziale cenowym


Przedział cenowy ważny ale na zimę uważam że lepsze auto jest ja ma stały napęd 4x4 full time czy super sellekt.

Miałem B trochę czasu teraz mam A a z nią do początek przygody i problemów poniekąd.

Dyskusja i tak nie będzie miała końca...
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 4x4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron