Witamy !



Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Czyli rozmowy o technice sprawnego poruszania się w terenie.

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez JJKILLER » 22 lis 2014 23:53:18

Pawel napisał(a):
JJKILLER napisał(a):
Pawel napisał(a):Frontera jest ogólnie autem nie docenianym, "...przecież to Opel, a Opla nigdy w życiu..."

Jaki to łopel??? Panocki, przecie to isuzu :)

Znudziło mnie już całe to tłumaczenie... Killer, u Ciebie to chociaż oplowski silnik siedzi...

Też podobno nie do końca bo słyszałem że w '92 były silniki GM dostarczane od Japończyków, a dopiero od '93 GM-owskie były z GB i nieco się różniły, podobno między innymi tym że u mnie jest głowica bezkolizyjna, a od '93 już podobno była kolizyjna (to że z '92 były bezkolizyjne to akurat potwierdzony fakt). Ale tak napisałem, to info zasłyszane. Swoją drogą to ciekaw jestem czy zgodnie z tą teorią numery silników z '92 i >'93 różnią się jakimś oznaczeniem :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez bomba78 » 23 lis 2014 07:02:46

JJKILLER napisał(a):. Swoją drogą to ciekaw jestem czy zgodnie z tą teorią numery silników z '92 i >'93 różnią się jakimś oznaczeniem :roll:
[/quote][/quote]

dziś jak znajdę to ci spisze :) ja mam '93
:guns: Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą :guns:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
bomba78
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 738
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 sty 2013 13:44:53
Lokalizacja: Warszawa-Włochy
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez Semir » 23 lis 2014 17:40:45

Po dzisiejszym dniu po obejrzeniu kilku różnych marek widać co i jak robi, ile zależy od kierowcy
i że lepiej nie kombinować za bardzo.

W sumie aby auto stanęło w terenie wcale nie musi być ciężki.

Po prostu temat, który nigdy się nie skończy...
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez SIDEM » 24 lis 2014 23:17:22

Semir napisał(a):Po dzisiejszym dniu po obejrzeniu kilku różnych marek widać co i jak robi, ile zależy od kierowcy
i że lepiej nie kombinować za bardzo.

W sumie aby auto stanęło w terenie wcale nie musi być ciężki.

Po prostu temat, który nigdy się nie skończy...


Temat który nigdy się nie skończy ale posty coraz dłuższe i coraz więcej w nich jadu,pytanie tylko po co?
Normalnie zaraz będzie :killer: i każdy na każdego będzie patrzył wilkiem na zlocie.
Przerobiłem(czytaj jeździłem) kilkanaście aut terenowych od Patroli przez LC,Terrano,Vitara,Samurai itp. a obecnie mam Frotkę 1994, Hiluxa 2009 i Explorera 1994 i każde z tych kilkunastu samochodów było różnie pomotane i nie znalazłem ideału. Ten za ciasny,ten za ciężki a ten za mały lub za słaby.Każdy ma plusy i munusy. Teraz zmotałem Frotkę i się bawię i pewnie jeszcze długo się nią pobawię bo mi po prostu odpowiada i nie patrzę czy się nadaje czy nie.Ostatnio byłem na pojeżdżawce i było z 50 samochodów w tym mega uzbrojone Patrole i pomotane Vitary, Samuraie i seryjne Terrano na AT-kach i dawalo radę.Raz wyciągałem Vitarę a raz ona mnie, Patrol stanął po progi w błocie tam gdzie drugi taki sam przejechał,w innym miejscu ja przejechałem,Terrano na AT-kach przejechało a Vitarę ciągaliśmy bo utknęła itd itp. I to chyba o to w tej zabawie chodzi a nie oto co się nadaje a co nie albo który samochód lepszy a który gorszy.Zakładamy dobre opony bo to podstawa,lift,zderzak i jakiś pomocnik by się przydał żeby się z opresji uratować plus odpowiednia technika jazdy i każde autko jest dobre do zabawy.Szkoda prądu na :wsciekly: lepiej pokazać co się potrafi w terenie i dobrze się tym bawić.
Frontera B Sport 2.2 DTI
Opel Monterey 2001 3.5 V6
Avatar użytkownika
SIDEM
Maniak
Maniak
 
Posty: 474
Obrazki: 6
Dołączył(a): 01 maja 2014 14:48:55
Lokalizacja: ŁOMIANKI
Pochwały: 1
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez RudeBoy » 24 lis 2014 23:55:54

Forum dyskusyjne służy do dyskusji.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez SIDEM » 25 lis 2014 00:05:50

RudeBoy napisał(a):Forum dyskusyjne służy do dyskusji.

Zgadzam sie z Toba w 100%. Tylko ze dyskusja na forum powinna byc konstruktywna i pomoc tym ktorzy ja czytaja wyciagnac odpowiednie wnioski a udowadnianie sobie kto jest glupi a kto madry i wylewanie na siebie pomyj do niczego nie prowadzi i laikom ktorzy zagladaja na forum szukajac pomocy raczej nie pomoze i jeszcze ich zniecheci do korzystania z forum.
Frontera B Sport 2.2 DTI
Opel Monterey 2001 3.5 V6
Avatar użytkownika
SIDEM
Maniak
Maniak
 
Posty: 474
Obrazki: 6
Dołączył(a): 01 maja 2014 14:48:55
Lokalizacja: ŁOMIANKI
Pochwały: 1
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez tadeusz » 26 lis 2014 11:47:31

SIDEM napisał(a):
RudeBoy napisał(a):Forum dyskusyjne służy do dyskusji.

Zgadzam sie z Toba w 100%. Tylko ze dyskusja na forum powinna byc konstruktywna i pomoc tym ktorzy ja czytaja wyciagnac odpowiednie wnioski a udowadnianie sobie kto jest glupi a kto madry i wylewanie na siebie pomyj do niczego nie prowadzi i laikom ktorzy zagladaja na forum szukajac pomocy raczej nie pomoze i jeszcze ich zniecheci do korzystania z forum.


Dokładnie chodzi o konstruktywną rozmowę. Jęsli ktoś świeży pyta o auto do ciężkiego terenu, warto odpowiedzieć mu zgodnie z prawdą, a nie własnym "chciejstwem" :wink: Szkoda inaczej debatować, jeśli z góry zakładamy, że jest tylko jedno słuszne rozwiązanie (choć chyba każdy czuje temat i wie, że słuszne ono nie jest :wink: )
Więc w kontekście wylewania pomyj - zgadzam się - bez sensu (podobnie jak idealizowanie niekoniecznie idealnych rozwiązań technicznych. Skoro na forum laik może przeczytać, że silnik 2,0 to mega moc to cała dyskusja wydaje się być śmieszna :stop:


Autor postu otrzymał pochwałę
tadeusz
 

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez szaman » 26 lis 2014 12:21:03

sie troche pouczepiali tego 2.0.... nie jest czasem tak że wybierając 2.0 dany delikwent ( w tym np ja) szuka kompromisu miedzy mocą, niezawodnoscią, zdolnościami terenowymi a kosztami utrzymania/eksploatacji... chyba każdy rozumny człowiek spodziewa się ze 2.0 nie ma mocy jak inne pojemności ze 2 razy większe. każdemu jednemu, jak to określiliście laikowi, będizecie tłumaczyć: "ale słuchaj tj tylko 2.0 majace 115km ono bedize słabsze niz większe 200km potwory" ??? chyba każdy względnie normalny KIEROWCA zauważa różnice między STO a DWIEŚCIE... jak nie to może warto pamiętać że prawojazdy nie jest obowiązkowe i nie każdy musi je mieć....

inna sprawą jest wytłumaczenie że jak chcesz wsadzić tam większe opony mające niemalże tyle cali co średniej wielkości telewizor to pojawi się problem z brakiem mocy, wytrzymałością podzespołów itd...

jednemu wystarczy 2.0, innego stać tylko na 2.0 a innemu i 5l będzie mało.... cóż takie życie i tyle.....


Autor postu otrzymał pochwałę
Terenówka - samochód, który utknie tam, gdzie osobówka nie dojedzie =)
Avatar użytkownika
szaman
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 221
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 cze 2013 19:02:18
Lokalizacja: Kraków/Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez SIDEM » 26 lis 2014 13:52:10

:>:
Frontera B Sport 2.2 DTI
Opel Monterey 2001 3.5 V6
Avatar użytkownika
SIDEM
Maniak
Maniak
 
Posty: 474
Obrazki: 6
Dołączył(a): 01 maja 2014 14:48:55
Lokalizacja: ŁOMIANKI
Pochwały: 1
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez paulo83 » 22 paź 2015 20:35:40

A ja się przyłączę do tematu i choć Frotka to moja pierwsza terenówka, więc nie mam porównania, to chcę się podzielić moimi wrażeniami.
Na początek chcę zaznaczyć, że moje auto nie jest zmotane (jeszcze :wink: ) i posiada ogumienie w postaci zwykłych zimówek używanych co najmniej dwa sezony patrząc na stan bieżnika (ile sezonów jeździło auto na nich to nie wiem bo na takich już kupiłem).

Dzisiaj postanowiłem skorzystać z tego, że kilka dni padał deszcz i narobiło się trochę błota aby spróbować pierwszy raz po zakupie co też to auto potrafi. Jak na pierwszy raz wybrałem polną drogę z odcinkiem ponad 2 km podjazdu z wieloma ostrymi zakrętami. Droga nie utwardzona, w większości błotnista, a miejscami kamienie i żwir, w niektórych odcinkach dość stroma. Później zjazd tą samą drogą. Z założenia nie włączałem przodu by spróbować jak daleko zajedzie na tylnym napędzie i czy prawidłowo działa LSD.

Auto szło jak marzenie do samego szczytu, a na stromych, krętych i najbardziej błotnistych odcinkach mogłem poczuć sprawne LSD. Przy zjeździe już musiałem załączyć przód bo auto się ślizgało, a w miejscach bardziej stromych dodatkowo reduktor. Po zjeździe oczywiście kąpiel na myjni :wink:

Jak na stan mojego auta i na pierwszy wypad w błoto to jestem dumny z możliwości Froci :D Już myślę co będzie jak ją zmotam 8j)
Avatar użytkownika
paulo83
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 64
Obrazki: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2015 04:38:07
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez RudeBoy » 22 paź 2015 21:03:31

a jakie masz opony w tej frocie?
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez Argail75 » 23 paź 2015 02:51:20

RudeBoy napisał(a):a jakie masz opony w tej frocie?



Chyba nie wlasciwe pytanie bo kolega juz zaznaczyl że zimowki i maja kilka sezonów za sobą. Moze bardziej chodzi o rozmiar ?
Acz kolwiek jednak nawet AT by se poradziły :) w dziwnych miescach ..... chyba sam widziałes ;) w moim wykonaniu nie raz .
Chce motać .... niech sie pyta i kombinuje ;)
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1815
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez jrzeuski » 23 paź 2015 07:24:12

Kolega najwyraźniej jeszcze nie wie co to błoto skoro na zimówkach na samym tyle pod górę podjechał ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez paulo83 » 23 paź 2015 08:43:10

Koledzy, to była pierwsza próba na pierwszym lepszym błocie i tylko dla sprawdzenia do czego jest zdolne to auto.
A błoto to-no cóż-oglądałem w necie filmy z rajdów klubowych, więc jakieś pojęcie o błocie mam :wink: Chociaż teoretyczne.
Avatar użytkownika
paulo83
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 64
Obrazki: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2015 04:38:07
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez RudeBoy » 23 paź 2015 10:41:18

Temat dotyczy jazdy fronetra w ciężkim terenie.

Ciężki teren jeśli chodzi o błoto zaczyna się wtedy gdy na oponie MT cudem przejeżdżasz o przejściu pieszo nie ma mowy.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez jrzeuski » 23 paź 2015 11:21:39

No dokładnie, ciężki teren to taki, że błoto sięga powyżej progów, felgi nie widać albo i całej opony. Drzwi nie da się otworzyć po utknięciu i lepiej nawet nie próbować, bo po uchyleniu naleje się do kabiny błota po kostki, więc trzeba wysiadać przez okno lub bagażnik. Koleiny powyżej kolan i wstęp tylko w woderach, bo do każdych kaloszy się naleje. Nie da się tam wjechać żadną osobówką ani nawet SUVem a przejechać bez użycia wyciągarki małe szanse. Łopatą można dokopać się do Chin :mrgreen:

Nijak się to ma do polnej drogi z 10cm warstwą błota, pod którą jest kamienisty grunt. Coś takiego robi się bez większej walki osobówką FWD na zimówkach. Fakt, że potem wygląda jak po Camel Trophy :roll:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez ali » 23 paź 2015 11:54:36

jrzeuski napisał(a):No dokładnie, ciężki teren to taki, że błoto sięga powyżej progów, felgi nie widać albo i całej opony. Drzwi nie da się otworzyć po utknięciu i lepiej nawet nie próbować, bo po uchyleniu naleje się do kabiny błota po kostki, więc trzeba wysiadać przez okno lub bagażnik. Koleiny powyżej kolan i wstęp tylko w woderach, bo do każdych kaloszy się naleje. Nie da się tam wjechać żadną osobówką ani nawet SUVem a przejechać bez użycia wyciągarki małe szanse. Łopatą można dokopać się do Chin :mrgreen:

Nijak się to ma do polnej drogi z 10cm warstwą błota, pod którą jest kamienisty grunt. Coś takiego robi się bez większej walki osobówką FWD na zimówkach. Fakt, że potem wygląda jak po Camel Trophy :roll:


Co racja to racja, ale ja czasem mam chęć aby wywalić wszystkie lifty, zamontować szosówki i bawić się na jakimś lekko mokrym podjeździe jak kiedyś :boss:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez jrzeuski » 23 paź 2015 12:44:18

ali napisał(a):czasem mam chęć aby wywalić wszystkie lifty, zamontować szosówki i bawić się na jakimś lekko mokrym podjeździe jak kiedyś :boss:
Coś w tym jest. Nie trzeba wtedy długo szukać wyzwań, mniej mycia, mniej awarii :roll: Tylko kolegów do takich zabaw też jakoś mniej a nowych trzeba na bulwarach i parkingach pod marketem szukać :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Czy Frotka nadaje się w cięższy teren???

Postprzez Igor » 19 kwi 2016 20:23:40

A ja znów podziwiam forumowiczów - na innych forach za taki wstęp gość jest spalony, a tu tłumaczenie i argumenty - czary jakie czy co?!
Szacun Panowie i Panie też oczywiście.
Igor
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Obrazki: 0
Dołączył(a): 04 mar 2016 21:28:52
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Poprzednia strona

Powrót do 4x4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron