Witamy !



Przenośne CB-radio

Sprzęt grający oraz komunikacja CB

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez mikrusik » 09 mar 2010 22:57:03

Nie wiem czy jeszcze kogoś temat interesuje :?:
Co do ręczniaków przetestowałem parę, mialem pierwszego ( czasy prehistoryczne w 1988 r.)
na kaszlaku.
Myślałem, że zastąpi mobilne radyjko, ale nigdy żaden się nie sprawdził co do łączności.
Rozumiem, że problemem dla Ciebie jest antena poczas przejazdu w lesie.
Może zerknij na antenę firmy sirio triflex, bedzie w miejsce oryginalnej, tylko wzmacniacz trzeba dodać , bo radio na ukfie słabo odbiera.
Ja osobiście postawiłem na magnes president florida.
Jak na dachu gałęzie nie dają jej stać spokojnie, to wędruje na maskę.
Stroić tego nie trzeba, choć mogła by mieć jakąś ceweczke powieetrzną by się wyginać.
Najlepiej udać się do sklepu gdzie fachowcy doradzą i zweryfikujesz sobie koszty do potrzeb :wink:
Pozdrawiam

P.S. miałem na Frotce a antenę AV-27 i nie padła mi nigdy w lesie, a antena ma 2m i cewkę podobną do sprężyny w kaszlaku.
Padła na obcym blokowisku amatora łoma, jak ktoś miał ofertę ( jak kupił) to byla bez głowki oryginalnej.
mikrusik
 

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez Jarek sp3swj » 10 mar 2010 10:06:41

mikrusik napisał(a):Ja osobiście postawiłem na magnes president florida.
Jak na dachu gałęzie nie dają jej stać spokojnie, to wędruje na maskę.
Stroić tego nie trzeba, ...


Antene Florida się stroi.... tym przesuwanym pierścionkiem - góra-dół trzeba przesunąć

Obrazek

zreszta zgodnie z instrukcja producenta której nie chce się prawie nikomu czytac


a wspomniany Sirio Triflex załatwia sprawe gałęzi i parkingów ... jak dobre radio FM to bez dodatkowego przedwzmacniacza spoko odbiera
(o tej antenie tez syszałem że sie "nie stroi" ... a instrukcja o dziwo podaje jak to zrobic :)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez mikrusik » 11 mar 2010 14:57:32

No to widać ja mam inne info i autopsję.
Ta nakładka faktycznie się rusza i może producent w warunkach labolatoryjnych miał efekty, ale na moim SWRku nie widziałem różnicy. 1,2 mam na dachu ( sport i tak też na masce.
Stroiłem po tym parę anten, tam zmiany były i to dość wyraźne.
Chyba sprawdzę to dzisiaj, bo może faktycznie cosik się da poprawić?
Stroiłeś Jarku taką antenę osobiście?
:offtopic: :offtopic: :offtopic:
mikrusik
 

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez Jarek sp3swj » 11 mar 2010 15:44:03

mikrusik napisał(a):Stroiłeś Jarku taką antenę osobiście?


tak jakby ;-) hihi wczoraj dla zasady kilka sztuk .... testowałem
podróbki tej anteny są znacznie znacznie gorsze...
ta z foto mial lepszy SWR poniżej 1,1.. ale nie zapisałem pomiaru :-(

8:)
Załączniki
CB president florida.gif
CB president florida.gif (10.16 KiB) Przeglądane 538 razy
CB_president_florida.jpg
CB_president_florida.jpg (93.33 KiB) Przeglądane 542 razy
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez mikrusik » 28 mar 2010 08:00:11

Poczytałem parę Twoich wpisów Jarku i nie stawiam Cię w grupie ludzi co zajmują się wzniecaniem wojen towarzyski. Stawiam Cie w gronie fachowców i to w odmianie ludzkiej ( jest też 2 grupa- wie, ale nie powie)
Zaraz mnie wstawią :offtopic:
Zestaw super i bardzo pomocny, widziałem pobony u kumpla, ale dla 1 swrka? ( odezwało się lenistwo :oops: )

Dziś sklepy otwarte, zapewne MOJA PANI będzie chciała wypad zrobić :cry2: , to od ręki będę wiedział co zrobił.
Pozdrawiam
mikrusik
 

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez konik » 28 mar 2010 22:23:07

Panowie wstawiając OT chciałem was zmotywować do tego aby nie rozpisywać się w temacie dotyczącym przenośnego CB o antenach. Widzę że moje wysiłki poszły na marne. Uwagi Jarka dotyczące OT pozostawię bez komentarza. Ponieważ temat dotyczący strojenia anten jest ciekawy i na pewno potrzebny założyłem takowy i przeniosłem tam odpowiednie posty. Przecież ktoś przeglądający forum i zainteresowany antenami nie będzie zaglądał do tematu "przenośna CB" No chyba nie chcecie mi powiedzieć że strojenie anteny do ręczniaka przebiega inaczej niż do radia zainstalowanego na stałe? Ja antenę do swojego Alana 42 multi stroiłem w tradycyjny sposób i działa prawidłowo. Proszę o stosowanie się do zasad panujących na forum, i szanowanie pracy i czasu moderatorów.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez Jarek sp3swj » 28 mar 2010 22:52:03

Konik .. Zgadzam się.. że obecne dywagacje na temat sprawdzenia walniętej SWRki.. nadają sie nanowy topic i mikrusika poprosze o ząłożenie nowego nawaliła SWrRka pomocy... :-) a ciebie o wycięcie postów OFF...

ale ;-) w temacie anteny do ręczniaka.... się nie zgodzę ;-) antena MUSI byc bardzo mobilna - czyli stroic na każdym dachu !! a taka akurat jest ta antena-ołówek

Wracając do radia ręcznego - założeniem jest jego mobilność... bierzemy w torbe + akcesoria.. ( zasilacz/ ładowarka i antena .. iI właśnie ta antena musi być tez odpowiednio mobilna mała i nie wymagająca strojenia na każdym dachu. tak jest że 95% anten na magnes nie można sobie bezkarnie przekładać jak dekorację. Usiłowąłme mikrusikowi wytłumaczyc że antena FLorida tez wymaga strojenia ( wbrew obiegowym opiniom tych co nie czytają instrukcji :D

Jesteś na jakimś rajdzie.. koleś nie ma radia albo mu walnęło ... PROBLEM :-( i co .. wyciągamy ręczniaka ... FLorida na dach i jechane... >>> i wiemy że musi działać ;-)

Nie ma czasu na analizę co ze starym radiem ...

Pozdrówka :-)

PS ... Ciężkie jest życie admina...

A może poprosimy Admina o założenie KATALOGU "CB RADIO" bo do audo to średnio pasuje... Ja w wolnych chwilach staram się rozwiewać problemy ludi w tym zakresie i zapewne Adam i kilku innych kolegów tez się udzieli ...

PS2 .. masz racje strojenie tej anteny FLORIDA przebiega w 100% inaczej od każdej innej anteny.... żadna antena CB dostępna na rynku nie stroi sie tak jak florida. Ma ona wiele wad . alem ma tez kilka zalet.
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez sep900 » 14 wrz 2010 12:37:05

Widzę że temacik troszkę zboczył z kursu ale wetnę się jeszcze na temat tego przenośnego radyjka :)
Udało mi się je nabyć z 205 zł- cały komplet więc kupiłem od razu dwa do każdego auta. I tak. w samochodzie przy wyzszych prędkościach dźwięk z glośnika jest mało wyrażny. CB dobrze ściąga, ale ja je kupiłem po to aby mieć tanią, ale świetna krótkofalówkę i do tego nadaja sie wysmienicie i idealnie. nawet w lesie gdzie takie urzadzenia tracą zasięg u mnie wynosi ok. 3-4 km. swietne na grupowe wyprawy terenowe :lol: ale do Auta również upieram sie za CB stacjonarnie montowanym.....
aaa i jeszcze jedno ma świetny akumulator ;)
sep900
 

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez pavca » 09 gru 2011 10:15:04

Mam ręczniaka Alan Multi 42 :) Radyjko na bateriach i krótkiej antence działa OK, ale jak go podłącze pod zapalniczkę i wywalę dodatkową antenkę na dach to strasznie mi zakłóca silnik, mało tego to słyszę nawet dziwne piszczenie jak włączę dmuchawę :( Można założyć np. na kabel zasilający do zapalniczki pierścień antyzakłóceniowy ? A może jest inne rozwiązanie ? Pytanie laika, ale początkujący w tym temacie jestem :)
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez JJKILLER » 10 gru 2011 03:02:21

Można. Zakup sobie w sklepie elektronicznym, tulejkę ferrytową (filtr przeciw zakłóceniowy), zapinaną na przewodzie, zapnij na przewodzie zasilającym radyjko i po kłopocie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przenośne CB-radio?

Postprzez Jarek sp3swj » 10 gru 2011 13:35:23

pierwszy test ... odepnij ANTENE i sprawdź czy nadal tak samo ładuja ci się zakłocenia jak masz radio bez anteny

nie napisałeś czy jak masz antene zewnetrzna i praca z baterii jest OK

najpierw trzeba zidentyfikować ( upewnić sie ) czy zakłócenia ładuja się wyłącznie przez zasilanie.

... Podjedź do sklepu CB - zapytaj czy mają filtry przeciwzakłceniowe do radia i SPRAWDZ ( nie kupuj narazie) czy coś ci da ten filtr ( tam jest w środku dławik + kondensator - czasami jest dioda...)



czy w twoim radiu podłączenia kabla 12V jest:
- jako zasilanie i ładowanie AKU w radiu
- masz wyłącznie "batery eliminator" - zasilanie zamiast baterii wyłącznie z auta,


jeśli to jest taki batery eliminator - rozbierz ten adapter i zobacz czy masz w środku miejsce na dodanie jakiegoś filtra... ( dławik i kilka kondensatorów.i dioda zabezpieczająca) wystarczy miejsca tyle co pudełko zapałek i każdy elektronik-majsterklepka jest w stanie ci zmotać taki patent

http://www.google.pl/search?q=filtr+zas ... 4&bih=1194
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Audio i CB



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość