Witamy !



Dobre głośniki w miejsce oryginalnych

Sprzęt grający oraz komunikacja CB

Re: Dobre głośniki w miejsce oryginalnych

Postprzez nightman » 03 lis 2021 15:03:13

Czy niee będzie łatwiej rozkręcić i zmierzyć?
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Dobre głośniki w miejsce oryginalnych

Postprzez salsero » 03 lis 2021 15:57:05

nightman napisał(a):Czy niee będzie łatwiej rozkręcić i zmierzyć?


Oczywiście do rozkręcenia dojdzie w pewnym momencie ;-)
Natomiast niewątpliwie łatwiej jest wpierw napisać na forum i skorzystać z doświadczenia dobrych ludzi, niż rozkręcić, zmierzyć, skręcić (żeby nie jeździć z rozkręconymi), zamówić głośniki, ponownie rozkręcić...

-- Dodano 19 lut 2022 14:36:31 --

Odgrzebuję temat jako, że jestem świeżo po montażu i może przydadzą się poniższe informacje dla potomnych
:beer:

Oryginalnie w mojej Frotce B (krótkiej) były z przodu głośniki rozmiaru 13 (na 4 śruby) a z tyłu 16 (na 3 śruby). Tweeterów nie ruszałem, więc tu się nie wypowiem.
Do wymiany nie potrzeba demontować drzwi, a tylko zaślepki / pokrywy głośników, które wychodzą same przy podważeniu śrubokrętem.

Z przodu jest więcej przestrzeni w plastiku, żeby wsadzić i zakotwiczyć bez większych przeróbek coś większego niż 13 tylko wtedy trzeba by najpierw pomierzyć, szczególnie głębokość czy głośnik nie będzie przeszkadzał w opuszczaniu szyby i czy da się zaślepkę / pokrywę domknąć bez problemu.
Z tyłu natomiast w plastiku jest takie zagłębienie owalne że wchodzą bez przeróbek max. 16. Próbowałem 17 i niestety nie dało rady, a nie chciałem niszczyć fabrycznego plastiku. Tutaj z głębokością nie ma problemu, więc jest trochę pola do popisu.

Koniec końców zamontowałem praktycznie bez żadnych przeróbek - tylko musiałem wywiercić nowe dziury w plastikach - z przodu i z tyłu Alpine SPG-13C2. Głównie dlatego, że idealnie się mieściły rozmiarowo i z byłem w stanie samemu je zamontować bez demontarzu, przejściówek, etc. Nie jest to audiofilowy sprzęt wyższej klasy, ale i tak grają o niebo lepiej niż fabryczne (nawet te 16 z tyłu) i osobiście mogę polecić taką konfigurację.
:rox:
Piotrek

Frotka B krótka '99, 2.2 benz.
Avatar użytkownika
salsero
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 02 wrz 2021 19:58:43
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Audio i CB



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron