Witamy !



Radio pomoc w wyborze

Sprzęt grający oraz komunikacja CB

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez kudlaty78 » 13 maja 2013 07:29:50

vaxel napisał(a):
kudlaty78 napisał(a):Pytanie: prawdopodobnie mam padnięte oryginalne radio (CDR500) radio przez co nosze się z zamiarem zakupu czegoś innego. Co będzie na wyświetlaczu gdy zapnę inne radio?? domyślam się że tylko temperatura data i godzina będzie wyświetlana, natomiast RDS będzie tylko w nowym radio? Mam rację??


Godzina, temperatura oraz w miejscu informacji z RDS - data. RDS oczywiście na wyświetlaczu nowego odtwarzacza.

edit: to samo na wyświetlaczu jest po wyłączeniu oryginalnego radia (mam na myśli datę)


Uważacie że oryginalne radio jest bardzo tandetne, tzn kiepsko odtwarza? Pytam bo tak jakoś lubię gdy jest oryginalne radio w aucie.. czy może przymierzyć się do używanego CDR-a??
Prawdziwy przyjaciel nigdy nie zapyta - dlaczego? On po prostu idzie do sklepu, kupi, przyniesie, otworzy i poleje.

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
Avatar użytkownika
kudlaty78
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 06 lis 2012 14:57:55
Lokalizacja: Rząśnia
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez vaxel » 13 maja 2013 07:51:51

kudlaty78 napisał(a):Uważacie że oryginalne radio jest bardzo tandetne, tzn kiepsko odtwarza? Pytam bo tak jakoś lubię gdy jest oryginalne radio w aucie.. czy może przymierzyć się do używanego CDR-a??


Ja uważam, że to zależy czego oczekujesz. Radio samo w sobie to nie wszystko. A przy oryginalnej instalacji audio, oryginalne jest ok. Ja je wymieniłem, ale tylko dlatego, że to był kaseciak. A myślę, że przy dzisiejszej dostępności muzyki w formatach cyfrowych i samych zaletach jeżeli chodzi o mobilność, to brak USB/line-in/slotu SD* mocno ogranicza.

* - niepotrzebne skreślić
--
Konrad

Była fantastyczna i niepowtarzalna:
Frontera B Long 2.2 DTI Limited '01 | GY Wrangler Duratrac | Lift 2" Ironman
Avatar użytkownika
vaxel
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 325
Obrazki: 0
Dołączył(a): 28 wrz 2012 20:00:35
Lokalizacja: Mielec
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez kudlaty78 » 13 maja 2013 08:22:23

vaxel napisał(a):
kudlaty78 napisał(a):Uważacie że oryginalne radio jest bardzo tandetne, tzn kiepsko odtwarza? Pytam bo tak jakoś lubię gdy jest oryginalne radio w aucie.. czy może przymierzyć się do używanego CDR-a??


Ja uważam, że to zależy czego oczekujesz. Radio samo w sobie to nie wszystko. A przy oryginalnej instalacji audio, oryginalne jest ok. Ja je wymieniłem, ale tylko dlatego, że to był kaseciak. A myślę, że przy dzisiejszej dostępności muzyki w formatach cyfrowych i samych zaletach jeżeli chodzi o mobilność, to brak USB/line-in/slotu SD* mocno ogranicza.

* - niepotrzebne skreślić


chciałbym żeby nieźle grało, żeby się po prostu nacieszyć:) cudów nie oczekuję, nie jestem audiofilem, i nawet wystarcza mi zwykłe sprawne CD, ma być przyjemne dla ucha...
zakupiłem głosniki PIONEER TS-G1723i, wystarcza na moje potrzeby?
Prawdziwy przyjaciel nigdy nie zapyta - dlaczego? On po prostu idzie do sklepu, kupi, przyniesie, otworzy i poleje.

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
Avatar użytkownika
kudlaty78
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 06 lis 2012 14:57:55
Lokalizacja: Rząśnia
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez vaxel » 13 maja 2013 12:39:35

kudlaty78 napisał(a):chciałbym żeby nieźle grało, żeby się po prostu nacieszyć:) cudów nie oczekuję, nie jestem audiofilem, i nawet wystarcza mi zwykłe sprawne CD, ma być przyjemne dla ucha...
zakupiłem głosniki PIONEER TS-G1723i, wystarcza na moje potrzeby?


Jeśli to pytanie skierowane do mnie, to jeśli chodzi o głośniki nie jestem w stanie odpowiedzieć. Właściwie to Twoje oczekiwania powinny spełnić seryjne ;-)
--
Konrad

Była fantastyczna i niepowtarzalna:
Frontera B Long 2.2 DTI Limited '01 | GY Wrangler Duratrac | Lift 2" Ironman
Avatar użytkownika
vaxel
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 325
Obrazki: 0
Dołączył(a): 28 wrz 2012 20:00:35
Lokalizacja: Mielec
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez kudlaty78 » 13 maja 2013 21:20:31

seryjne są deliktnie rzecz ujmując zużyte;)
Prawdziwy przyjaciel nigdy nie zapyta - dlaczego? On po prostu idzie do sklepu, kupi, przyniesie, otworzy i poleje.

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
Avatar użytkownika
kudlaty78
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 06 lis 2012 14:57:55
Lokalizacja: Rząśnia
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez rochas » 13 maja 2013 22:30:39

wojtas napisał(a):Hej :)

Posiadam Radio Pioneer DEH 2320 jestem z niego zadowolony ale chciałbym zmienić na troszku lepsze w tej samej półce cenowej mniej wiecej
kumpel posiada Clariona cz202 i on z niego jest zadowolony i jak sie bawiłem u niego to gra lepiej a parametry te same wiec teraz pytanie do was czy oplaca sie sprzedac moje i dolozyc jakas stowke i kupic takie jak on ma co myslicie o tym ? zna sie ktos na audio ?

napisz po krótce czy ma grać czy napie**** alać mam odpowiedź na każde pytanie :) konkretenie jeszcze napisz minimum i maximum cenowe :) może być na PW
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez Jarek sp3swj » 13 maja 2013 23:56:02

Jakiś czas temu kupiłem Blaupunkt MADRID 210 ... gra fajnie

Zalety:
- ztonowany design
- obsługa z pilota - dokupiłem ( córka z tylnego fotela nie marudzi bym przyciszył podgłosił )
- zapięcie panela działa pewnie
- USB
- CD
- Automatyczny OFF (jak gramy z wył. stacyjką )


Wady...
- jak to Blaupunkt... nie najtańsze jak na takie proste radio - ale ładne ...
- menu ustawień basów sopranów front/back ... trzeba wejśc w pokręcone menu... nie ma szybkiego dostępu

Oryginalne głośniki dają radę (jeszcze) .... ale jak będę częściej słuchał KINETIKto w końcu wypluję głośniki ... polecam tą muzę do testowania "wydajności" głośników na niskich :-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez beko26 » 07 wrz 2013 21:41:46

Pozwolę sobie zapytać głównie użytkowników Frontery A przed liftem na temat radia. Denerwuje mnie , kiedy słabo widać na wyświetlaczy radia jaka to stacja, czy inną informację. Radio jest tak usytuowane, że muszę się odchylić aby coś przeczytać. Czy macie jakiś pomysł na uchylenie tego radyjka trochę ku górze, czy może znacie jakiś niedrogi model ze skośnym panelem, tak aby można było spokojnie zobaczyć co tam jest grane. Generalnie szukam niedrogiego radia z czytelnym z góry wyświetlaczem i łatwą obsługą, zakładając, że lewarek trochę przeszkadza.
beko26
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 05 wrz 2011 12:10:42
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Odp: Radio pomoc w wyborze

Postprzez brum » 08 wrz 2013 00:09:08

Masz kiepskie radio. Żeby dobrze było widać trzeba inny wyświetlacz. Ja mam mozaikowy i jest ok.
Tylko ze mam Frote po lifcie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez bomba78 » 08 wrz 2013 06:58:56

Obrazek

jam m takie stare radyjko i wszytko dobrze widać na wyświetlaczu :)

http://oi41.tinypic.com/33uqrlj.jpg zjecie podglądowe:))
:guns: Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą :guns:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
bomba78
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 738
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 sty 2013 13:44:53
Lokalizacja: Warszawa-Włochy
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez brum » 08 wrz 2013 10:20:41

bo to jest wyświetlacz mozaikowy.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez beko26 » 08 wrz 2013 17:39:35

Może faktycznie wystarczy zmienić moje radio, chociaż gdyby był patent na lekkie przekrzywienie tego to tez bym był zadowolony, zwłaszcza, że dzisiejsze radia nie maja CD i są o wiele krótsze. Ale dziękuję za pomoc, postaram się pożyczyć na próbę jakieś radyjko z wyświetlaczem mozaikowym, chociaż to JVC wygląda całkiem ok i ma AUX co często wykorzystuję.
beko26
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 05 wrz 2011 12:10:42
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Radio pomoc w wyborze

Postprzez rochas » 09 wrz 2013 13:55:22

beko26 napisał(a):Może faktycznie wystarczy zmienić moje radio, chociaż gdyby był patent na lekkie przekrzywienie tego to tez bym był zadowolony, zwłaszcza, że dzisiejsze radia nie maja CD i są o wiele krótsze. Ale dziękuję za pomoc, postaram się pożyczyć na próbę jakieś radyjko z wyświetlaczem mozaikowym, chociaż to JVC wygląda całkiem ok i ma AUX co często wykorzystuję.

jak masz trochę fantazji to może pokombinujesz z radyjkiem nad lusterkiem wewnętrznym - przy fuficie. Ja ostatnio grzebiąc po szrotowanych busopodobnych autach wyciagnąłem chyba z pontiaca TRANSSPORTA (czy coś w tym stylu) - półeczkę mocowaną do sufitu będzie trochę zabawy ale CB wejdzie na bank :) więc może są jakieś większe półeczki/ schowki co pomieszczą większe radyjko samochodowe..... wtedy pozostanie problem sporej wiąchy kabli do głośników ;/ na które trzeba by wymyslić jakieś rozsądne przejście przy podsufitce.
pozdro!!!!
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Audio i CB



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron