Witamy !



Problem z głośnikami

Sprzęt grający oraz komunikacja CB

Problem z głośnikami

Postprzez pmklakier » 15 maja 2013 21:36:18

Witam. Mam frotę B 99 i postanowiłem zmienić radio fabryczne na inne czyli LG które miałem w poprzedniej frocie A i tam chulało a tu pograło może pół godziny i przestało podawać dźwięk do głośników, wyświetlacz działał dalej. Postanowiłem kupić nowe bo myślałem że to padło i kupiłem sony dsx a-30 i po podłączeniu od razu wyświetliło bład że jest niepoprawne podłączenie głośników. Dodam że po tylko częściowym wciśnięciu kostki od głośników coś gra ale tylko lewa lub prawa strona, albo przód lub tył,a po całkowitym wciśnięciu jest cisza. Czy jest może jakaś przejściówka żeby to grało albo ktoś wie jak poprzepinać kable w kostce :?:
pmklakier
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 27
Obrazki: 5
Dołączył(a): 20 sty 2013 19:52:03
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Problem z głośnikami

Postprzez lychasc » 16 maja 2013 16:06:02

Nie wiem jak ma frota B ale pewnie kostki ISO są. Jedna z kostek ma 4 pary kabli czyli 2 żółte 2 niebieskie itd podepnij obojętnie jaki głośnik i sprawdź czy gra. A potem sprawdź kable od głośników
https://www.youtube.com/user/lychasc
Lift 2'', Body lift 2", MT 32'', Dragnon 12000 LBS, Snorkel, Amortyzator skrętu, Mosty z froty B, Zderzak na bazie Calmini
Avatar użytkownika
lychasc
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 405
Dołączył(a): 22 maja 2011 15:10:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Problem z głośnikami

Postprzez pmklakier » 17 maja 2013 20:37:13

Tak muszę zrobić,tylko trochę czasu muszę wygospodarować, ale ogólnie to dziwne bo gdyby kolejność kabli była zmieniona to zamiast tyłu grałby przód czy coś w tym stylu, a zmiana biegunowości kabli do poswzczególnego głośnika mogłąby co najwyżej zmniejszyć moc lub jakość dzwięku. Ale zrobię próbę z pojedynczym głośnikiem i może się coś wyklaruje.

-- Dodano 10 sty 2014 21:41:39 --

W końcu miałem trochę czasu i znalazłem przyczynę. Okazało się że głośniki w drzwiach są z "różnych parafii" i ten w prawych miał małego 'brzęczka' coś jakby wysokotonowy i to on robił jakieś zwarcie. Urwałem go i wszystko gra i buczy. :)
pmklakier
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 27
Obrazki: 5
Dołączył(a): 20 sty 2013 19:52:03
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004


Powrót do Audio i CB



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości