Witamy !



Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Sprzęt grający oraz komunikacja CB

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez JJKILLER » 11 mar 2013 02:29:36

Trzeci napisał(a):... Uniden 520 (nielegalny) ...

Nie zgodzę się.
520XL nie posiada homologacji co nie jest jednoznaczne z legalnością. CB radia TTI, sprzedawane w Saturnie nie widnieją na liście UKE, czyli nie posiadają homologacji UKE a w sprzedaży są. Co do samej homologacji CB, a raczej jej braku to wygląda to tak że jeśli nie masz homologacji i staniesz sobie gdzieś na osiedlu, żeby sobie pogadać, i zaczniesz siać ludziom po TV i radiach, a ktoś z nich się wkur...i i zadzwoni po policję to policja wlepi Ci mandat, a mając homologowane radio dostaniesz informację żeby zainwestować w filtr bo siejesz.
Używanie niehomologowanego radia nie jest nielegalne, za to "straty" wywołane takim radiem podlegają karze. Ponadto prawda jest taka że większość Presidentów opiera się o 520XL, a nawet są na nich zbudowane, ale President opłacił homologację a Uniden nie...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez BBigBen » 11 mar 2013 07:39:55

RudeBoy napisał(a):
Co do zasięgu to jak dobrze wiesz 99% zależy od anteny. Wszystkie dostępne radia mają niemalże identyczną moc nadawania bo reguluje to prawo. Więc mówienie o kiepskim zasięgu w lesie bo radio kiepskie to jest grube nie porozumienie

Alan 102 ma możliwość pracy AM/FM i jest to jakiś plus. Może się przydać przy wyprawach po świecie :D

z kolei

Alan 109 ma RF-Gain. Czyli możliwość regulacji czułości odbiornika. I to akurat przydaje się bardzo. Np w mieście. Czy też jadąc w kolumnie można sobie skrócić zasięg i słuchać tylko "swoich".


O właśnie o coś takiego mi chodziło. 109 to coś dla mnie bo Frotką nie będę sie zapuszczał dalej niż 60 km od miejsca zamieszkania. Jedyne co to zastanowie się nad inną anteną.

A znając siebie to ostatecznie dolożę do jednego i drugiego :D
Zdrówka życzę
BBigBen

"If you are afraid to face the tiger, he is already eating you"
Frontera A '95 Sport 2.0 + LPG
Mondeo '11 Estate 2.0 D
http://www.aktywnytata.pl
Avatar użytkownika
BBigBen
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 171
Obrazki: 12
Dołączył(a): 27 lut 2013 23:12:44
Lokalizacja: Kraków, Prokocim
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez lychasc » 11 mar 2013 12:39:09

U mnie jeździ radyjko president harry iii i antena której firmy nie pamiętam ale jest długa bo około 180 zamontowana za kołem na klapie. Zasięg jest rewelacyjny i odbiór też
https://www.youtube.com/user/lychasc
Lift 2'', Body lift 2", MT 32'', Dragnon 12000 LBS, Snorkel, Amortyzator skrętu, Mosty z froty B, Zderzak na bazie Calmini
Avatar użytkownika
lychasc
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 405
Dołączył(a): 22 maja 2011 15:10:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez RudeBoy » 11 mar 2013 12:47:08

lychasc napisał(a):U mnie jeździ radyjko president harry iii i antena której firmy nie pamiętam ale jest długa bo około 180 zamontowana za kołem na klapie. Zasięg jest rewelacyjny i odbiór też


no ba! z takim batem...

Wiadomo, że rozmiar ma znaczenie!
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez Komand » 11 mar 2013 13:40:01

W kwestii anteny: miałem jakąś chińszczyznę 108 cm na magnesie ale podstawa się rozsypała, szukam czegoś nowego i pomyślałem o innym mocowaniu.
Czy montował ktoś antenę na koszu koła zapasowego? Pomiędzy tylną klapą o kołem zapasowym jest uchwyt na którym teoretycznie można zamontować antenę w podobny sposób jak na relingu (obejma).
Na relingu nie chcę montować bo do garażu (blaszak) mógłbym się nie zmieścić...
Komand
 

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez brum » 11 mar 2013 13:42:12

mialem tak. uchwyt do rynienki się sprawdza.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez lychasc » 11 mar 2013 13:44:33

Ja mam tak zamontowane później zrobię fotkę i pokaże jak to u mnie wygląda
https://www.youtube.com/user/lychasc
Lift 2'', Body lift 2", MT 32'', Dragnon 12000 LBS, Snorkel, Amortyzator skrętu, Mosty z froty B, Zderzak na bazie Calmini
Avatar użytkownika
lychasc
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 405
Dołączył(a): 22 maja 2011 15:10:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez Komand » 11 mar 2013 13:46:54

A jak z zasięgiem w porównaniu do anteny na dachu/relingu?
Cudów nie oczekuję tym bardziej że w super antenę nie będę inwestował (CB głównie jako ostrzeganie przed korkami/wypadkami używam, mniej jako antyradar).
Jak kabel do radia pociągnąłeś? Dołem w okolicy zawiasu kosza i pod klapą czy inaczej jakoś?
Komand
 

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez brum » 11 mar 2013 13:58:18

na radiu tti 880 i antenie lemm 1700 miałem do 10km. ale to zależało od sprzętu nadającego. srednio to 5km.
ja mam klapę w bok, i kabel wchodził pod szybę, a później pod tapicerke klapy.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez Komand » 11 mar 2013 14:02:15

brum napisał(a):na radiu tti 880 i antenie lemm 1700 miałem do 10km. ale to zależało od sprzętu nadającego. srednio to 5km.
ja mam klapę w bok, i kabel wchodził pod szybę, a później pod tapicerke klapy.

Radio mam mocno "średnie" (Sunker EliteOne czy coś takiego), antenę też kupię pewnie jakąś z podobnej półki jakościowej, zasięg poza miastem do 10 km wystarczyłby mi w zupełności.
Komand
 

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez lychasc » 11 mar 2013 17:51:07

Fotka zamontowanej anteny
Obrazek
https://www.youtube.com/user/lychasc
Lift 2'', Body lift 2", MT 32'', Dragnon 12000 LBS, Snorkel, Amortyzator skrętu, Mosty z froty B, Zderzak na bazie Calmini
Avatar użytkownika
lychasc
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 405
Dołączył(a): 22 maja 2011 15:10:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez Galus » 11 mar 2013 18:42:43

Ja mam radyjko Alan 109 zamontowane pod dachem, dokładnie na tym plastiku przy światełku trochę bardziej w stronę kierowcy żeby mieć dostęp do przycisku od szyberdachu. Rozwiązanie fajne bo radyjko ma głośnik od spodu, co przy tym układzie praktycznie jest bardzo blisko ucha, papuga też jest pod ręką dyndając sobie na gumce. Antene mam Sirio ML 145. Początkowo była na dachu ale ją krzaczory ściągały. Teraz jest na masce pomiędzy spryskiwaczami. A i jest to magnesówka.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez Trzeci » 18 mar 2013 08:45:43

JJKILLER napisał(a):
Trzeci napisał(a):... Uniden 520 (nielegalny) ...

Nie zgodzę się.
520XL nie posiada homologacji co nie jest jednoznaczne z legalnością. CB radia TTI, sprzedawane w Saturnie nie widnieją na liście UKE, czyli nie posiadają homologacji UKE a w sprzedaży są. Co do samej homologacji CB, a raczej jej braku to wygląda to tak że jeśli nie masz homologacji i staniesz sobie gdzieś na osiedlu, żeby sobie pogadać, i zaczniesz siać ludziom po TV i radiach, a ktoś z nich się wkur...i i zadzwoni po policję to policja wlepi Ci mandat, a mając homologowane radio dostaniesz informację żeby zainwestować w filtr bo siejesz.
Używanie niehomologowanego radia nie jest nielegalne, za to "straty" wywołane takim radiem podlegają karze. Ponadto prawda jest taka że większość Presidentów opiera się o 520XL, a nawet są na nich zbudowane, ale President opłacił homologację a Uniden nie...


oki masz rację powiniem napisac niezalegalizowany .... ale i tak go polecam. :D :D :D
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez jrzeuski » 01 lip 2013 08:40:45

A jednak antena postawiona na masce się nie sprawdza :<: Dotąd krzaki mi ją tylko przewracały, choć stała przy podszybiu. A wczoraj zrobiły to tak skutecznie, że wyrwało kabel. Teraz kombinuję jak antenę przykręcić na stałe do maski, ale tak, żeby kabel nigdzie nie wystawał. Być może skończy się przewierceniem maski, ale najpierw poszukam jakiegoś sprytnego uchwytu na krawędź maski przy podszybiu.

PS. Nie tylko antenę gałęzie załatwiły, ale zniknął również kominek ze snorkela i rękojeść hilifta na dachu. Hilifta z relingów nie dały rady zmieść, ale mocowania pogięte. Dobrze, że relingów nie wyrwało :4lk:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez yuby194 » 02 lip 2013 01:43:00

Witam,
się trochę znam, to dorzucę swoje 3grosze:

Zapewne myślisz o uchwycie montażowym tzw dzwonku, są dwa rodzaje:
taki - moim zdaniem dziadostwo, bo trzyma się tylko na dwóch malutkich śrubkach
http://allegro.pl/uchwyt-na-klape-bagaz ... 55100.html

i taki:
http://allegro.pl/czarny-uchwyt-na-klap ... 51934.html

ten drugi trochę lepszy, bo ma 4 śrubki, jest solidniej wykonany i miej się wygina i odkształca blachę
ale w obu chodzi o to, żeby dokręcając śrubki przebić się do żywej blachy i zmasować uchwyt ale to rozwiazanie powoduje korozję w tych punktach kontaktu.

Najlepiej jest przewiercić blachę i zamocować główkę (grzybek) anteny bezpośrednio w dziurze i powie Ci to każdy kto ma/miał jakieś tam pojęcie o łączności nie tylko CB i to centralnie, na środku dużego elementu blachy.
Faktycznie pokrywa silnika jest chyba najgorszym rozwiązaniem, bo promiennik anteny bardzo ściąga wszystkie zakłócenia( przeskok iskry w.n.), ale w dieslu ma to pośrednie znaczenie.

Reasumując, podstawą prawidłowego montażu anteny bez magnesu musi być wzorowe połączenie elektryczne oplotu kabla ant. z masą pojazdu, czyli śruba dokręcająca głowkę/grzybek anteny musi dotykać żywej blachy.

Poniżej masz to dokładnie opisane + foto tyle, że w dachu samochodu(tam gdzie prawidłowo powinno być):
http://www.sztaba.waw.pl/index.php?opti ... &Itemid=31
Pozdrawiam
YubY

Frota B/Sport 2,2 DTI '00/manual, K&N, polibuszowe podkładki 6cm + sprężyny Montka = lift ?", amory przód/tył IROMAN, BFG AT/MT 245/75R16, DW 12000 LBS


ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
yuby194
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1265
Obrazki: 4
Dołączył(a): 19 lip 2009 01:20:55
Lokalizacja: Duży Dół
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez ali » 02 lip 2013 06:00:40

jrzeuski napisał(a):
PS. Nie tylko antenę gałęzie załatwiły, ale zniknął również kominek ze snorkela i rękojeść hilifta na dachu. Hilifta z relingów nie dały rady zmieść, ale mocowania pogięte. Dobrze, że relingów nie wyrwało :4lk:


No nie obraź sie Jacku ale ta antena nie miała nigdzie prawa przetrwać :wink:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez jrzeuski » 02 lip 2013 07:12:01

yuby194 napisał(a):Zapewne myślisz o uchwycie montażowym tzw dzwonku, są dwa rodzaje:
taki - moim zdaniem dziadostwo, bo trzyma się tylko na dwóch malutkich śrubkach
http://allegro.pl/uchwyt-na-klape-bagaz ... 55100.html
Chyba wczoraj właśnie taki u kogoś widziałem. Wizualnie się spodobał, ale nie miałem możliwości obadać dokładniej.
i taki:
http://allegro.pl/czarny-uchwyt-na-klap ... 51934.html

ten drugi trochę lepszy, bo ma 4 śrubki, jest solidniej wykonany i miej się wygina i odkształca blachę
ale w obu chodzi o to, żeby dokręcając śrubki przebić się do żywej blachy i zmasować uchwyt ale to rozwiazanie powoduje korozję w tych punktach kontaktu.
Korozja to akurat ostatnie, co mnie martwi. Bardziej zależy mi na tym, żeby bat pasował do podstawy. Mam taki dokręcany na ząbkowany otwór. Taka podstawa by podeszła: http://allegro.pl/uchwyt-glowica-glowka ... 02174.html
Najlepiej jest przewiercić blachę i zamocować główkę (grzybek) anteny bezpośrednio w dziurze i powie Ci to każdy kto ma/miał jakieś tam pojęcie o łączności nie tylko CB i to centralnie, na środku dużego elementu blachy.
Faktycznie pokrywa silnika jest chyba najgorszym rozwiązaniem, bo promiennik anteny bardzo ściąga wszystkie zakłócenia( przeskok iskry w.n.), ale w dieslu ma to pośrednie znaczenie.

Reasumując, podstawą prawidłowego montażu anteny bez magnesu musi być wzorowe połączenie elektryczne oplotu kabla ant. z masą pojazdu, czyli śruba dokręcająca głowkę/grzybek anteny musi dotykać żywej blachy.
Zawsze zastanawiało jak w takim razie działają te anteny na magnes. Tam jedyne połączenie z masą auta jest przez radio. Pewnie dlatego jak dotknę ręką obudowy radia to poziom szumów spada o 1-2 kreski :-|

Antena na dachu odpada, bo mam garaż. Już jak stoi na masce, to bat szoruje o bramę i sufit. Do tylnej klapy przewód nie sięga, więc zostaje maska. Myślałem też o przednim zderzaku, ale najpierw musiałbym go mieć a :const: trochę jeszcze potrwa. Nie potrzebuję zasięgu 10km, wystarczy jak się dogadam z ekipami jadącymi ze mną w grupie.

ali napisał(a):No nie obraź sie Jacku ale ta antena nie miała nigdzie prawa przetrwać :wink:
I tak przetrwała dłużej niż gdziekolwiek indziej :1: Dzięki magnesowi działała jak wańka-wstańka, ale nią miotało po całej masce, bo odciągów do gałęzi brak. Aż w końcu poległa :(
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez yuby194 » 02 lip 2013 10:22:34

Występują dwie metody mocowania anten na głowce PL
http://allegro.pl/uchwyt-glowica-glowka ... 02180.html

i na głowce DV
http://allegro.pl/uchwyt-glowica-glowka ... 02174.html

dobierz sobie odpowiednią do Swojej anteny, obie główki możesz zamontować na ten lepszy zaczep na rant pokrywy silnika. Na nim możesz też ustawić kont pochylenia anteny przy główce PL.

Co do długości kabla, to można go z 1 metr przedłużyć na tzw beczce, nie wpływa to bardzo ujemnie na siłę sygnału i strojenie. Ja mam zamontowane radio w popielniczce a antenę na tylnym błotniku i nawet w sporcie oryginalny kabel nie wystarczył.

Antena magnetyczna faktycznie działa trochę na innej zasadzie, jest to kompromis między sposobem montażu a dobrym zasięgiem. Masa jest tam brana przez kabel konc. z obudowy radia.
Pozdrawiam
YubY

Frota B/Sport 2,2 DTI '00/manual, K&N, polibuszowe podkładki 6cm + sprężyny Montka = lift ?", amory przód/tył IROMAN, BFG AT/MT 245/75R16, DW 12000 LBS


ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
yuby194
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1265
Obrazki: 4
Dołączył(a): 19 lip 2009 01:20:55
Lokalizacja: Duży Dół
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez ali » 02 lip 2013 13:54:20

jrzeuski napisał(a):Zawsze zastanawiało jak w takim razie działają te anteny na magnes. Tam jedyne połączenie z masą auta jest przez radio. Pewnie dlatego jak dotknę ręką obudowy radia to poziom szumów spada o 1-2 kreski :-|



Antena na magnesie działa na zasadzie indukcji, żadna magia :)

A w kszaczory to magnes chyba najlepszy, jak za bardzo wygnie bat to sie przewróci i tyle. Na kazdym uchwycie będzie sztywna i coś ustąpi albo bat albo mocowanie a to już koszty. Teraz mam na uchwycie ale jak będzie kasa to kupuje Ml145 na magnesie bo to najlepszy kompromis.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jakie CB-radio, jaka antena, gdzie montować?

Postprzez yuby194 » 02 lip 2013 15:06:16

Widziałem jak magnes wybija szybę... właśnie w kszaczorach.
Oczywiście każdy montuje tam gdzie uważa.
Pozdrawiam
YubY

Frota B/Sport 2,2 DTI '00/manual, K&N, polibuszowe podkładki 6cm + sprężyny Montka = lift ?", amory przód/tył IROMAN, BFG AT/MT 245/75R16, DW 12000 LBS


ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
yuby194
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1265
Obrazki: 4
Dołączył(a): 19 lip 2009 01:20:55
Lokalizacja: Duży Dół
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio i CB



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron