Witamy !



Subwoofer we frocie, podłączał ktoś?

Sprzęt grający oraz komunikacja CB

Subwoofer we frocie, podłączał ktoś?

Postprzez RAFFEK210 » 29 paź 2010 20:03:51

witam wszystkich czy montowal juz ktos taka tube we fronterze pytam sie poniewaz odkupilem taka tube za niska kase i mam kilka pytan bo tuba jest ze wzmacniaczem a nie mam do wzmacniacza kabli jaki musi byc kabel i jak najlepiej podlaczyc te trzy kable od wzmacniacza kable cinch juz mam prosze o jakies wskazowki dzieki z gory ipozdrawiam
RAFFEK210
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez Wookash » 29 paź 2010 20:56:15

Kable zasilające pociągnij grube prosto z aku. Zaraz przy aku daj bezpiecznik. Czincze to prosta sprawa bo podłączysz pod radio i do wzmaka tuby. 3 kabelek rozumiem sterujący wzmakiem to na wzmaku pewnie będzie opis jako "REM" i podpinasz pod radio pod kabelek opisany jako o ile pamiętam "BAT" i pewnie koloru niebieskiego.
Wookash
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez tomik » 30 paź 2010 05:52:32

Dorzucę dwa słowa jeżeli wzmacniacz działa w sustemie trimo dey podepnij tube minusem do jedmego kanołu a plusem do drugiego kanału wtedy brzmienie tuby jest ładniejsze
tomik
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez Wookash » 30 paź 2010 11:38:54

To co mówisz to coś mostkowanie wzmaka ale w tubie która ma już wzmaka to tego nie będzie.
Wookash
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez RAFFEK210 » 30 paź 2010 17:27:22

serdeczne dzieki kable cinch mam poprowadzone i podlaczone kabel do aku mam tez pociagniety z tylu do przodu tylko teraz czy nie lepiej by bylo podpiac sie gdzies pod bezpieczniki nie wiem jak dostac sie do aukumulatora probowalem od strony schowka ale nie bardzo wiem jak?
RAFFEK210
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez tomik » 30 paź 2010 18:13:53

pod bezpiecznik nie bardzo wzmocniacz bierze dość dużo prądu i cienki kabel jak podłączysz morze się grzać ja mam zaślanie prądu przewud 4,5mm od wzmachola do tuby taki sam
tomik
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez zielaq » 30 paź 2010 18:42:01

4.5 wystarczy. a wzmacniacz powinien mieć własny bezpiecznik - jeśli ma napewno go widać. a jeśli nie ma warto podłączyć jakiś 20A (taki ja miałem przy 4x75W )
zielaq
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez Wookash » 30 paź 2010 21:13:27

Ja mam przewody do wzmaka 10mm2 przy małych duży wzmak nie zagra tak jak trzeba.

Jeśli chodzi o poprowadzenie przewodów to nie jest łatwo. Poszukaj przy grodzi jakiejś wiązki i czymś cienkim sztywnym a zarazem elastycznym przepchaj się do środka ja używałem starej anteny od radia.
Wookash
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez zielaq » 30 paź 2010 21:50:36

małe sprostowanie mojego poprzedniego posta. nie wiem czemu ale miałem wrażenie ze rozmawiamy o konkretnej mocy wzmacniacza (nie wiem skad mi sie to wzielo:P ) i ja przy 4x65W tez mialem 10mm2.
Przy naprawde dobrej jakości wzmacniacza, radia i głośników warto puścić kabel sygnałowy z radia do wzmacniacza z dala od kabla zasilającego wzmak. ale to już kwestie audiofilskie i nie będę się wgłębiał.
zielaq
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez RAFFEK210 » 31 paź 2010 17:10:25

chodzi mi o podlaczenie wzmacniacza i pociagniecie go do aku bo tak wszystko jest ok bezpiecznik tez mam
RAFFEK210
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez Wookash » 31 paź 2010 21:24:05

Przewody jak najgrubsze możesz dać nawet 10mm2 do tego specjalny bezpiecznik. Pociągnij jedną stroną auta. Jeśli chodzi o przejście z komory silnika do wnętrza to tak jak pisałem wyżej - musisz sam kombinować inaczej się nie na. Przewody sygnałowe pociągnij drugą stroną. Podepnij wszystko i ciesz się dudnieniem.
Wookash
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez konik » 01 lis 2010 21:48:23

Sprawdź najpierw jakiej mocy jest wzmacniacz, albo najlepiej podłącz "na krótko" i zmierz jaki pobiera prąd. Oczywiście im większy przekrój przewodu tym mniejszy spadek napięcia, ale jeżeli okaże się że Twoja tuba ma moc sinusoidalną np 60 W, czyli uwzględniając straty pobiera około 100 W to zakładanie kabla o przekroju 10 mm jest sporo na wyrost. Przyjmuje się maks prąd ok 8 do 10A /mm2
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez Wookash » 01 lis 2010 22:16:22

@konik masz sporo racji ale w miarę jedzenia apetyt rośnie tak więc nadmiar niezaszkodzi.
Wookash
 

Re: podlaczenie subwoofer tuba we frocie

Postprzez marek92248 » 26 gru 2010 14:56:56

Jakis czas temu dostalem od hurtowni w zamian za dobra wspolprace skrzyneczke http://allegro.pl/blaupunkt-emb-800a-ze ... 17310.html Jak to zobaczylem to chcialo mi sie smiac, ze bardzo sie wysilili i dali najgorsze bardziewie. NAprawde bylem zaskoczony dzwiekiem z tego male wypierdka.
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Subwoofer we frocie, podłączał ktoś?

Postprzez szymon.ha » 17 sie 2013 12:46:57

Ktoś mi powie może którędy pociągnąć przewody od aku do bagażnika? Widzę że pod maską jest wejście do kabiny na przewody po stronie akumulatora, ale za schowkiem nie ma tam łatwego dostępu do tego miejsca.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Subwoofer we frocie, podłączał ktoś?

Postprzez RudeBoy » 17 sie 2013 15:16:02

szymon.ha napisał(a):Ktoś mi powie może którędy pociągnąć przewody od aku do bagażnika? Widzę że pod maską jest wejście do kabiny na przewody po stronie akumulatora, ale za schowkiem nie ma tam łatwego dostępu do tego miejsca.


Jest bardzo łatwy dostęp.
Przepychasz od komory silnika przez tą duża gumową przelotkę jakiś sztywny drut jako pilot i po nim przeciągniesz kable. Schowek sobie możesz odkręcić będzie łatwiej łapę włożyć. Ja tamtędy przeciągnąłem z 10 kabli extra.
Potem jedziesz w rejon środkowej konsoli - kapliczki i dalej tunelem środkowym na tył.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Subwoofer we frocie, podłączał ktoś?

Postprzez szymon.ha » 17 sie 2013 18:49:21

Dzięki, jutro się sprawdzi :D
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do Audio i CB



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron