Witamy !



Demontaż anteny dachowej

Sprzęt grający oraz komunikacja CB

Demontaż anteny dachowej

Postprzez RAFFEK210 » 18 lis 2010 18:15:49

witam wszystkich mam taki problem chodzi mi o demontaz anteny we frocie b long a mianowicie chodzi mi osciagniecie czarnej koncowki od anteny u gory na dachu poniewaz nie ma tam gwintu pytanie jak to odkrecic od srodka czy trzeba sciagac podsufitowke czy wystarczy ze otworze ten plastik gdzie jest otwieranie el.szyberdachu jezeli ktos wie jak to rozebrac prosze o jakas rade dzieki
RAFFEK210
 

Re: demontaz antenty

Postprzez brum » 18 lis 2010 18:41:05

Zdemontuj lampkę.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: demontaz antenty

Postprzez nestor » 18 lis 2010 18:48:17

Jak zmieniałem antene na triflex'a, aby uniknąć ewentualnego "zgwałcenia podsufitki" zdemontowałem osłony przeciwsłoneczne - wkręty od zaczepów i zatrzaski w miejscu mocowania ramienia osłon. Zmieniałem też kable antenowe - demontaż osłon na słupkach przednich - zatrzaski. Nie mam szyberka, a tuż pod nakrętką mocującą antenę mam otwór rewizyjny z plastikową zaślepką, ale przez sam otwór niewiele można zdziałać. Lekkie odchylenie podsufitki wystarczyło na komfortową pracę przy wymianie anteny. Zatrzaski wymagają trochę odwagi i rozwagi :wink:
U mnie antena była z wbudowanym wzmacniaczem w podstawie - dochodził przewód z "+" - trzeba go zaizolować. Montaż nakładek na słupki i osłon w kolejności odwrotnej to już pikuś.
Na triflex'ie radyjko słabo odbiera w terenie - dodatkowy wzmacniacz zamontowałem przy radioodbiorniku (do zasilania wykorzystałem sygnał sterowania anteną - radio sony) i jest OK.
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: demontaz antenty

Postprzez RAFFEK210 » 21 lis 2010 16:29:05

brum a w jakim celu mialbym demontowac lampke ??? chyba nie w tym zeby odkrecic antene ?glownie rozchodzi mi sie o demontaz czarnej koncowki na dachu i niewiem czy wystarczy ze odkrece wsrodku tam gdzie jest przycisk do otwarcia szyberdachu czy jeszcze trzeba podsufitowke roztworzyc?
RAFFEK210
 

Re: demontaz antenty

Postprzez Jarek sp3swj » 26 lut 2011 17:35:46

Brum ma A tymasz B - stąd pewne rozbieżności :-)

Jak masz dobry klucz nasadowy RURKOWY to powinieneś dac rade przez ten otwór.

Ja wymieniałem antene podobnie jak Nestor - osłony itd...


ale pamiętaj brudne rączki... miej pod ręka sciereczkę do rąk - jakby co :D
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: demontaz antenty

Postprzez ijido » 28 lut 2011 20:06:04

ty masz szyber
ja tez zmieniałem te antenę
i przez mechanizm szyberdachu jest tam masakra z dojściem
tak żeby bardzo ostrożnie obejść się z podsufitką.
czeka cię zdemontowanie uchwytów bocznych i odczepienie podsufitki spod uszczelki przy szyberdachu
tak uwolniona podsufitka pozwoli ci na bezpieczne odchylenie jej eby przypadkiem nie złamać
a potem woltyżerka ręką i kluczem płaskim
oczywiście reszta elementów do zdemontowania jak pisał kolega wyżej

ja nie mam problemu z radiem na triflexie, ale fakt oryginalna antena ma tam wzmacniacz z zasilaniem
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004


Powrót do Audio i CB



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość