Zakup Terenówki Frotki ?

Jesteś zainteresowany zakupem auta, masz pytania, a może interesuje Cię Frota, która jest daleko? Może ktoś już ją oglądał i niepotrzebnie będziesz jechał.

Re: Zakup Terenówki Frotki ?

Postprzez Arti.Ł » 14 sty 2020 19:50:47

Ja mam 2,2 i brakuje mocy niestety :-)
Ale jak ja szukałem nie było 3,2 w zadowalającym stanie... (myślę nad SWAP-em) :evil:
Długa w lesie i błocie całkiem nieźle się sprawuje choć parę razy już wisiałem na brzuchu z kołami w powietrzu a krotka przeszła.

Do miasta i w trasy wygodniejsza długa dobrze wyposażona :-)

Sprawa nie jest prosta :razz:
Frota z błota: piecyk 2.2 + LPG, lift 2" na zawieszeniu, bodylift 2", MT 31", snorkel, winda
Arti.Ł
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz

Pochwały: 1
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Postprzez kuba12221 » 17 sty 2020 22:07:10

Arti.Ł napisał(a):Ja mam 2,2 i brakuje mocy niestety :-)
Ale jak ja szukałem nie było 3,2 w zadowalającym stanie... (myślę nad SWAP-em) :evil:
Długa w lesie i błocie całkiem nieźle się sprawuje choć parę razy już wisiałem na brzuchu z kołami w powietrzu a krotka przeszła.

Do miasta i w trasy wygodniejsza długa dobrze wyposażona :-)

Sprawa nie jest prosta :razz:

Wisiałeś na brzuchu bo za wolno jechałeś :) :mlotek:

-- Dodano 17 sty 2020 22:16:30 --

tupek napisał(a):Kupując auto musisz mieć postanowione do czego ma głównie służyć.
Ja wcześniej miałem frotkę a 2.0 3d ,ale była kłopotliwa w wkładaniu dzieci na tylna kanapę.
Teraz mam frote b 3.2 5d, bo potrzebowałem mocy do ciągnięcia kampingu i sprawnej klimy.
Terenowo nie jeżdżę bo mi szkoda takiej fury :D
Musisz zadać sobie to pytanie i już będziesz wiedział jaki silnik brać.
Ja oczywiście polecam 3.2, bo jest fajny :grin:

Zastanawiałem się nad wersją 3d bo w terenie lepiej będzie sobie radziła ale w sumie chyba cenniejsze będzie dla mnie miejsce w 5d no i tu pytanie o silniki, jeżeli miałbym wybrać diesla to myślałem nad słabszym 115 km ale zza to na pompie mechanicznej jak wersja A i mniej problemowo :) o benzynie to wchodzi w grę LPG tylko że nie miałem w ogóle do czynienia z silnikiem v6 oplowskim i o tyle o ile koszty spalania można ograniczyć to jak się to ma do eksploatacji proszę poradź coś :)
Z silników V miałem do czynienia wyłącznie tylko z v8 w esce mercedesa i oprócz wymiany filtrów i olejów więcej nie robiłem nic więc głównymi kosztami było tylko PB:)

Ja auto wykorzystam głównie do wyjazdów terenowych z tym że będzie to tylko bardziej zaawansowana turystyka niż ostre gnojenie :) zdarzy się pewnie od czasu do czasu dojazd do pracy ale sporadycznie :) Ile czasu posiadasz już tą frotkę?:)
kuba12221
Nowicjusz
Nowicjusz

Województwo: Wielkopolskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Postprzez marek230482 » 17 sty 2020 23:07:16

Wszystko masz na forum. Wystarczy poczytać. V6 we frotce nie jest oplowskie.
Frota B 3.2V6 4x4 205KM
166 3.0V6 230KM
9-3 2.8V6 250KM
9-5 2.3 280KM
marek230482
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny

Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Zakup kontrolowany