Zakup Terenówki Frotki ?

Jesteś zainteresowany zakupem auta, masz pytania, a może interesuje Cię Frota, która jest daleko? Może ktoś już ją oglądał i niepotrzebnie będziesz jechał.

Re: Zakup Terenówki Frotki ?

Postprzez jrzeuski » 04 lut 2020 08:10:04

Jake napisał(a):Nigdy nie miałem Y60 bo jest dla mnie troche zbyt spartańska w środku i niespecjalnie przekonuje mnie silnik 2.8 Nissana. Ale jezdzilem Patrolem kolegi i dobrze mi się go prowadziło, widziałem tez pewną przewage w mozliwoscia terenowych nad Trooperem. Problemem jest tez to, ze chociaz ogłoszeń z Patrolami jest mnóstwo, to ogromna większość aut jest albo bardzo zaniedbana i naprawiana młotkiem, drutem, sprejem i trytykami albo skatowana w terenie i okraszona watpliwie estetycznymi akcesoriami terenowymi w stylu "zderzaki spawalimy ze szwagrem po pijaku za domem w sobotnie populdnia". W dodatku ceny Patroli sa w duzej czesci nieracjonalnie wysokie.
Zawsze będę powtarzał, że w Patrolu dobre są tylko mosty. I dobrze pasują do Frotek. Po wstawieniu jeszcze do niej mocnego silnika powstaje idealna terenówka :D
No mud, no fun
Frota A Long 3.0V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B spięty na stałe z kołami, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

Wyprzedaż części po ciemnozielonej Sport A 2.0 92r., czarnej A Long 2.2 97r. i Omedze B 3.0 MV6 oraz silniku VM 2.5TDS :arrow: SMS/PW/email/czat.
jrzeuski
Admin
Admin

Obrazki: 69
Pochwały: 75
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Postprzez kuba12221 » 04 lut 2020 21:02:54

Jake napisał(a):
kuba12221 napisał(a):To samochód dla hobby na lekkie wycieczki terenowe a głupota jest kupowanie do tego patrola no chyba że ktoś nie ma na co wydawać kasy ;) A Patrola akurat już miałem ;)

Zamienic Patrola na Frote to specyficzne podejscie.

Dlaczego tak uważasz? masz jakieś porównanie ?:) Wiadomo że każdy ma swoje zdanie i swój gust a o tym się nie dyskutuje.

Postaram się wyjaśnić moje specyficzne podejście :D Przygodę z offroadem rozpocząłem właśnie od Frontery i może dlatego chcę do niej wrócić : )
Byłem posiadaczem A w full opcji ze skórą i innymi bajerami :) w starej desce ale już na sprężynie z tyłu jak dla mnie mega wygodna jak na terenówkę oczywiście :) Long 2.8 tdi udało się kupić ją praktycznie za czapkę śliwek, lecz u mnie większość chłopaków miała tak zwane upalacze vitary samuraje itp :) frontera była za duża za ciężka no i w serii, decyzja podjęta szybko frota sprzedana kupiona vitara, podcięta podniesiona na radziku wyciągarka stalowe zderzaki no i simexy po prawie dwuletnie przygodzie z vitarą miałem na kącie 3 mosty 6 przegubów reszta bez zarzutów :) więc zamiast pakować stalowy most padła decyzja na kupno jeszcze większego rozrzutnika więc znalazłem Patrola y60 2.8 krótki z płaskim dachem. Trafiłem model uzbrojony trochę trzeba było go odszczurzyć i w teren. Moja opinia jest następująca jeśli chodzi o dzielność terenową to bez porównania z resztą chociaż 2.8 patrolowski jest słabym silnikiem daje radę na reduktorze więc m57 byłby mile widziany. Jeśli chodzi o komfort jazdy to owszem jest na polnej drodze do 50 km/h jeżeli chodzi o wyjazdy po czarnym to auto nie nadawało się w ogóle, ale to też zasługa tego że było przygotowane z myślą o upalaniu go a nie na wycieczki, ale mimo wszystko nawet wyprawowe patrole nie grzeszą komfortem. Drugą stroną medalu jest fakt że nie chciałbym wydawać na auto które będzie służyło mi tylko do wyjazdów hobbistycznych kwoty 40 50 tys. zł bo tyle trzeba wydać na przygotowanego Patrola albo tyle włożyć żeby go super przygotować :) Oprócz tego miałem okazję podróżować LJ 70 i podsumowując według mojego zdania Frontera była najwygodniejszą terenówką i dlatego poluję na ładny egzemplarz B. :D
kuba12221
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz

Województwo: Wielkopolskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Postprzez tupek » 04 lut 2020 21:38:21

Nie wiem jak inni, ale ja jeżeli zamierzam kupić jakiś pojazd to szukam konkretnej wersji z konkretnym silnikiem.
A w tym temacie przerobiliśmy już wszystkie silniki i nadal nie wiesz jaki szukać.
Najgorsze jest to że kupno dwudziestoletniego auta to loteria i trzeba mieś naprawdę szczęście aby kupić w takim stanie jaki się chce.
Bo najgorsze awarie wychodzą po jakimś czasie.
tupek
Szyszkownik
Szyszkownik

Obrazki: 12
Pochwały: 14
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Postprzez kuba12221 » 04 lut 2020 21:44:54

tupek napisał(a):Nie wiem jak inni, ale ja jeżeli zamierzam kupić jakiś pojazd to szukam konkretnej wersji z konkretnym silnikiem.
A w tym temacie przerobiliśmy już wszystkie silniki i nadal nie wiesz jaki szukać.
Najgorsze jest to że kupno dwudziestoletniego auta to loteria i trzeba mieś naprawdę szczęście aby kupić w takim stanie jaki się chce.
Bo najgorsze awarie wychodzą po jakimś czasie.

Dzisiaj kupić jakiekolwiek auto jest ciężko ( chyba że nowe) a jeszcze gorzej sprzedać:)
Ja mam czas więc powoli przeglądam ogłoszenia. Była fajna frotka do kupienia w okolicach Hamburga ale po przeliczeniu kosztów zakupu wyszło mi coś koło 19tys na gotowo więc trochę drogo :)
kuba12221
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz

Postprzez Jake » 05 lut 2020 03:59:43

kuba12221 napisał(a):Dlaczego tak uważasz? masz jakieś porównanie ?:) Wiadomo że każdy ma swoje zdanie i swój gust a o tym się nie dyskutuje.

Ano mam :P Pisałem:
Jake napisał(a):Nigdy nie miałem Y60 bo jest dla mnie troche zbyt spartańska w środku i niespecjalnie przekonuje mnie silnik 2.8 Nissana. Ale jezdzilem Patrolem kolegi i dobrze mi się go prowadziło, widziałem tez pewną przewage w mozliwoscia terenowych nad Trooperem. Problemem jest tez to, ze chociaz ogłoszeń z Patrolami jest mnóstwo, to ogromna większość aut jest albo bardzo zaniedbana i naprawiana młotkiem, drutem, sprejem i trytykami albo skatowana w terenie i okraszona watpliwie estetycznymi akcesoriami terenowymi w stylu "zderzaki spawalimy ze szwagrem po pijaku za domem w sobotnie populdnia". W dodatku ceny Patroli sa w duzej czesci nieracjonalnie wysokie.

Frotke A tez miałem, jakies 3 lata, moze ciut dluzej. Na ten moment mam Troopera i szukam drugiego.
kuba12221 napisał(a):Dzisiaj kupić jakiekolwiek auto jest ciężko ( chyba że nowe) a jeszcze gorzej sprzedać:)

Co prawda to prawda, ja Troopera RS 3.2V6 96-97 szukam juz jakiś rok, a Toyoty 4Runner 2-gen bedize ze dwa lata. I posucha, a jak sie juz cos pojawi od swieta to sie okazuje, ze albo ogloszneie nie aktualne, albo stan do dupy, albo to wersja golas, a kosztuje fortune bo od handlarza. :roll:
Isuzu Trooper 3.1D 1997r
Jake
Guru
Guru

Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Postprzez nightman » 11 lut 2020 15:39:59

A ja tam zawsze powtarzam... 4JB1TC... Naprawisz spawarką, majzlem i młotem a do tego jak umiesz wymienić olej na czas, to śmiga że miło patrzyć :) W dodatku, jak frotkę A ciut podniesiesz, to pod spodem miejsca,ze wyspać się można.

Swoją drogą co do terenówek, to mam wrażenie, że podział terenówki, bulwarówki itp wozidła na przestrzeni lat odrobinę się rozmywa i o ile na początku traktowano terenową frotkę niejako z przymrużeniem oka, o tyle dziś to praktycznie "rasowiec" w optyce dostępnych nowych pojazdów. Wystarczy w dzisiejszych czasach porównać takiego jeepa renegade ( sprzedawanego przecież jako SUV i napędem na tylne koła :grin: ) z poczciwą fronterką, która wg założenia lat 90 tez jest SUVem? Niestety - nie budują już dobrych terenówek dla normalnych zjadaczy chleba. Jak już coś się uda znaleźć, to ceny z butów wyrywają.
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik

Obrazki: 0
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Postprzez tupek » 11 lut 2020 23:57:03

nightman napisał(a):Swoją drogą co do terenówek, to mam wrażenie, że podział terenówki, bulwarówki itp wozidła na przestrzeni lat odrobinę się rozmywa i o ile na początku traktowano terenową frotkę niejako z przymrużeniem oka, o tyle dziś to praktycznie "rasowiec" w optyce dostępnych nowych pojazdów. Wystarczy w dzisiejszych czasach porównać takiego jeepa renegade ( sprzedawanego przecież jako SUV i napędem na tylne koła :grin: ) z poczciwą fronterką, która wg założenia lat 90 tez jest SUVem? Niestety - nie budują już dobrych terenówek dla normalnych zjadaczy chleba. Jak już coś się uda znaleźć, to ceny z butów wyrywają.

I tu się z tobą zgodzę w 200 %.
tupek
Szyszkownik
Szyszkownik

Postprzez przemekcrx » 13 lut 2020 21:15:58

Ja dziś swoją frotę sprzedałem :D była jazda próbna potem użyczyłem podnośnika były oględziny wypadły bardzo pomyslnie i bez zastanowienia kolega wypłacił bez najmniejszego targu kaskę oby służyła :D :D
Frota 3.2 V6
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik

Obrazki: 1
Pochwały: 7

Postprzez jrzeuski » 14 lut 2020 08:05:55

Czyli to jednak prawda , że człowiek cieszy się z Froty dwa razy :D
No mud, no fun
Frota A Long 3.0V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B spięty na stałe z kołami, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

Wyprzedaż części po ciemnozielonej Sport A 2.0 92r., czarnej A Long 2.2 97r. i Omedze B 3.0 MV6 oraz silniku VM 2.5TDS :arrow: SMS/PW/email/czat.
jrzeuski
Admin
Admin

Obrazki: 69
Pochwały: 75
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Postprzez przemekcrx » 14 lut 2020 11:01:36

Dokładnie to są stare auta które nie tracą na wartości :D
Frota 3.2 V6
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik

Obrazki: 1
Pochwały: 7

Postprzez nightman » 14 lut 2020 11:51:37

Czasami wręcz na wartości zyskują
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik

Postprzez kuba12221 » 14 lut 2020 23:20:32

nightman napisał(a):Czasami wręcz na wartości zyskują

Jeśli jakiś czas użytkujesz auto to już na nim się nie wzbogacisz :)
kuba12221
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz

Postprzez tupek » 15 lut 2020 08:08:36

Zawsze swoje samochody po paru latach użytkowania sprzedawałem drożej niż kupowałem.
A to dlatego że były w doskonałej kondycji mechanicznej i wiedziałem co sprzedaje.
Ostatnio edytowano 16 lut 2020 00:33:50 przez tupek, łącznie edytowano 1 raz
tupek
Szyszkownik
Szyszkownik

Postprzez nightman » 15 lut 2020 11:11:11

kuba12221 napisał(a):Jeśli jakiś czas użytkujesz auto to już na nim się nie wzbogacisz :)

Nigdzie przyjacielu nie napisałem, że się wzbogacisz, lecz, że bardzo często wartość ich wzrasta z czasem.
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik

Poprzednia strona

Powrót do Zakup kontrolowany