Witamy !



Czy warto kupować auto terenowe?

Jesteś zainteresowany zakupem auta, masz pytania, a może interesuje Cię Frota, która jest daleko? Może ktoś już ją oglądał i niepotrzebnie będziesz jechał.

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez hades1988 » 18 cze 2013 20:30:02

Wiadomo w kazde auto trzeba lać i płacic :).
Na terenówkę bym sie nie zdecydował gdyby\
- droga była lepsza
- zimą dało sie normalnie wyjechac do głównej drogi

No i dojazd do pracy, w sumie to auto ma byc do wszystkiego.\POrzyjemnosci i praca. Uwazam , ze przy 2.2 dti strasznej tragedi by nie było a do pracy w obydwie strony to 15 km, :)

Juz nie moge sie doczekać wrzesnia kiedy nabede Fronterę > :hi:
hades1988
 

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez Komand » 19 cze 2013 14:19:14

hades1988 napisał(a):Wiadomo w kazde auto trzeba lać i płacic :).
Na terenówkę bym sie nie zdecydował gdyby\
- droga była lepsza
- zimą dało sie normalnie wyjechac do głównej drogi

No i dojazd do pracy, w sumie to auto ma byc do wszystkiego.\POrzyjemnosci i praca. Uwazam , ze przy 2.2 dti strasznej tragedi by nie było a do pracy w obydwie strony to 15 km, :)

Juz nie moge sie doczekać wrzesnia kiedy nabede Fronterę > :hi:


U mnie podobnie (droga do domu taka sobie szczególnie zimą).
Do pracy mam aktualnie 17 km (w jedną stronę).
Jak tylko pogoda pozwala (i jadę sam) to jadę motorkiem (spalanie 2.36 l/100 km do mnie przemawia), kiedy jadę z kimś (albo w kijową pogodę albo zimą) to Frota zawiezie mnie wszędzie gdzie chcę (a do tego jeszcze pozwoli wrócić). Do tego duży bagażnik i nie problemu z ciągnięciem przyczepy (a to się na wsi przydaje).
Model Froty taki jak w opisie, spalanie nie przekracza 10 l/100 km.
Komand
 

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez Semir » 20 cze 2013 12:55:11

Ja mogę powiedzieć coś o bezpieczeństwie takiego samochodu wiec to nie wątpliwie jedne z największych atutów. Na ten temat coś wiem a moja Żona jeszcze lepiej.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez jrzeuski » 20 cze 2013 13:27:58

hades1988 napisał(a):w sumie to auto ma byc do wszystkiego.\POrzyjemnosci i praca.
Zapomnij, że nada się dobrze i w teren i na dojazdy do pracy. Albo-albo. Jak chcesz się bawić w terenie, to dokup jakieś płaskie auto na dojazdy do pracy, bo awarie Cię wykończą. Wydawanie 2-3 razy więcej na paliwo, żeby :dupa: dowieźć do pracy też się nie opłaca, płaski szybko się zwróci. Po mieście Frotą jeździ się fajnie tyle, że drogo. Ja mam Frotę w dieslu i wciąga do 15l/100 (bo zmotana w teren, w trasie 12/100), Golf mi w mieście wciąga 11l LPG/100. Na stacji płacę 3 razy mniej a do tego jeździ szybciej! Porównanie kosztów opon wychodzi jeszcze gorzej: za jedną terenową do Froty kupisz cały komplet szosówek do płaskiego a zużywają się w podobnym tempie. Do pracy mam 20km, miesięcznie na samym paliwie oszczędzam 700zł. Golf kosztował niecałe 2tys. i w każdej chwili odpalam go i jadę do pracy czy na zakupy a Frota po hasaniu w terenie potrafi kilka tygodni stać w garażu czekając na części i mój czas, żeby to ogarnąć. Wniosek jest prosty: terenówka to nie jest dobry pomysł na środek transportu na codzień, natomiast jest to fajna zabawka na weekend. Jak śnieg wszystko zasypie albo woda zaleje i płaski nie da rady, to Frota zrobi robotę. Pytanie po co skoro inni nie dojadą? ;-)

Jeśli upierasz się szukać jakiegoś kompromisu, to bierz benzynę z gazem. Najlepiej 3.2, żeby to jakoś jechało. Chyba, że masz dostęp do ruskiej ropy, opału albo oszczędności TIRowców, to możesz pomyśleć o dieslu, bo karmienie tego na stacji w końcu zacznie boleć. I nie pchaj się w ciężki teren, bo wciągnie Cię wyścig zbrojeń a to sporo kosztuje i coraz gorzej po czarnym się jeździ. Zabierz czasem rodzinę na piknik, wyskocz :fishing: Ot tak, żeby Frota się trochę okurzyła, bez ryzyka urwania czegoś.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez adrianee36 » 20 cze 2013 14:07:30

Ja uzywam mojego auta na codzien, i do pracy ,na zakupy ,na wakacje , do orania w błocie, i wcale nie pochłania całej mojej wypłaty, i mysle ze wiecej osob znajdzie sie na forum ktory uzywa tego auta do wszystkiego :P no tylko LPG raczej obowiazkowe ...
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez jrzeuski » 20 cze 2013 14:18:56

Tu nie chodzi tylko o kasę, bo jedni mają jej więcej, inni mniej. Tu chodzi o to co zrobić jak z niedzielnego upalania Frota wróci pod dom na sznurku a rano do pracy trzeba jakoś dojechać. Już pomijam fakt, że może wcale nie wrócić, bo nie udało się znaleźć traktora, który dałby radę wyciągnąć z wklejki.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez matrix0070 » 20 cze 2013 15:10:32

To trzeba upalać z głową i rozsądkiem, kalkulując sobie że auto jutro mi jest potrzebne do pracy nie pcham się dziś tam gdzie jest niepewnie i nie morduję auta zbytnio bo i po co? off road nie każdego cieszy w podobnym stopniu. Trzeba wszystko wypośrodkować. Zliczając zabawę w ciągłe inwestycje i remonty tego czy owego po ciężkim terenie to np ja już wolę dać spokój Fronterze która mi jest potrzebna sprawna a zaoszczędzoną kasę wpakować w paliwo lub w zupełnie inne potrzeby. Dla mnie np ciągłe tyranie i naprawianie w koło mija się z celem, już wolę wyciągnąć crossówkę i polatać po lasach przez pół dnia z kumplami tam gdzie żadne 4x4 ani quad nie wjedzie, i bez obawy że coś urwę czy że będzie potrzebny ciągnik. Jak mi się zachce off-road'u to mam go jak trzeba ciągnikiem z wciągarką po drzewo na opał przed zimą jechać. Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, już nie ściągajmy chłopaka na tory "jak sobie kupisz Frotę to musisz orać w terenie". Moja teren widzi raz na miesiąc, może rzadziej, na tyle łagodny abym nie musiał co chwilę czegoś poprawiać, nawet nie miałbym na to czasu. Do jazdy codziennej mam inne auta, ale jeżdżę Fronterą. Nie liczę kosztów spalania. Pali ile musi. Chociaż nie zarabiam średniej krajowej. Jeżdżę tym a nie innym bo lubię.
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez RudeBoy » 20 cze 2013 15:39:42

zapomnieliście o jednym detalu...
Gośc napisał, że jego przychód to 1600/msc.
Jakoś marnie widzę utrzymanie terenówki z takim budżetem... no ale może się mylę...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez ali » 20 cze 2013 15:59:24

RudeBoy napisał(a):zapomnieliście o jednym detalu...
Gośc napisał, że jego przychód to 1600/msc.
Jakoś marnie widzę utrzymanie terenówki z takim budżetem... no ale może się mylę...


Wszystko zależy ile i jak sie jeździ oraz co rozumiemy przez słowo "utrzymanie"
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez adrianee36 » 20 cze 2013 19:38:56

mnie wystarcza 1600zł na misiac na moja frote i to na lajcie ;D . A tak serio no to wszystko zalezy od sytuacji zyciowej , co za te 1600zł jeszcze mamy zrobić... bo jak zpłacić 200zł za prad 100zl woda, 100zł gaz , smieci 50zł ...itp to lipa :D
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez ali » 20 cze 2013 19:48:11

adrianee36 napisał(a):mnie wystarcza 1600zł na misiac na moja frote i to na lajcie ;D . A tak serio no to wszystko zalezy od sytuacji zyciowej , co za te 1600zł jeszcze mamy zrobić... bo jak zpłacić 200zł za prad 100zl woda, 100zł gaz , smieci 50zł ...itp to lipa :D


E tam, dwu moich somsiadów jest na zasiłku a kupili trzyletnie A6 z V8 i smigają az miło - polak potrafi
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez hades1988 » 20 cze 2013 20:22:56

ciekawe wypowiedzi chłopaki:). powiem , a raczej wam napiszę w skrócie co i jak :)
To , ze drogę mam jaka mam juz wam pisałem. Zwykłe auto osobowe po miesiacu lub nawet 3 ma zaraz gumy do wymiany i stabilizatory. Np ford mondeo ( ktore maja rodzice). Nie dawno robione po jakimś czasie znow to samo :(. Więc szukam odpowiedniego kompromisu :). Jesli juz bd i zdecyduje sie na ta Fronterę to nie oznacza ze zaraz bd je topił po szyby w błocie czy cos temu podobne . od czasu do czasu w jakis lekki teren parę górek zjazdów i podjazdów,
koszty naprawy, Zapłace za czesci i to hurtowo brat ogarnia temat mechanizacji.
]
no i zarobki.
wiec mieszkam z rodzicami z racji wieku.. 21 lat. Opłaty , mnie nie interesują bo nie chca, jedynie czasem 100-200 zł.

Gdyby nie ta droga i zimy 9 gdzie czasem zakurzy tak , ze NIssan patrol - stanął w zaspie, pozniej sie wycwanili i jezdzili polami, ).



Tak to sie przedstawia :)
hades1988
 

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez RudeBoy » 20 cze 2013 21:04:00

no to nie pytaj już więcej tylko kupuj
Tylko pamiętaj kto tanio płaci dwa razy płaci. Odpuść sobie najtańsze egzemplarze z allegro itp...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez hades1988 » 20 cze 2013 21:08:17

no jasne ze ze co do SUPER OKAZJI TRZEBA UWAZAC:)
hades1988
 

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez Trzeci » 11 sie 2013 20:11:28

Supoer Okazja kosztuje 2x drożej
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez zendi1985 » 31 gru 2015 21:23:24

Przeniosłem post do nowego wątku żeby nie robić zamieszania
Ostatnio edytowano 31 gru 2015 23:35:39 przez zendi1985, łącznie edytowano 1 raz
Bo to tak jest .............
Majne Wladimir 2,2 DTi 115km long - była ale odjechała
Teraz ???? :-)
Avatar użytkownika
zendi1985
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 189
Obrazki: 20
Dołączył(a): 31 sty 2014 16:52:35
Lokalizacja: Zabrze
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez siwy99v » 31 gru 2015 22:21:08

Czy się opłaca to pytanie Tede yjne ją życiem palenie i stać mnie na terenowke ktoś się śmieje że mnie że jeżdżę sportem na mostach patrona ale to trzeba lubiące ktoś wydaje na 4 piwa i 2 pączki fajek dziennie jak kupuje opony za 1400 zł raz na 3lata i co komu się bardziej opłaca itd musisz przemyśleć czy kupujesz terenów me do zabawy czy na.odjazdy do pracy jak do pracy to bilet miesięczny ci wystarczy
Avatar użytkownika
siwy99v
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Obrazki: 4
Dołączył(a): 05 mar 2014 21:52:38
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Czy warto kupować auto terenowe?

Postprzez kajjman » 31 gru 2015 22:51:15

Bez przesady co jest bardziej ekonomicznym autem wielka komfortowa terenówka którą wszędzie wjedziesz i spali 14l pb czy corsa 1,2 pb co spali 8l pb lub cienkuś i jego 7l pb ? Dla mnie jeżeli auto to tylko silnik powyżej 2l i konkretne gabaryty. (a trochę aut już zjeździłem np mój peugeot 205 1,1 pb palił 7,5 l i gdzie tu ekonomia). Prawda jest taka nie stać nie kupujesz , marzenia kosztują.
kajjman
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 45
Obrazki: 1
Dołączył(a): 26 wrz 2015 05:44:56
Lokalizacja: Niewodnica Korycka
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia strona

Powrót do Zakup kontrolowany



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości