Witamy !



Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Jesteś zainteresowany zakupem auta, masz pytania, a może interesuje Cię Frota, która jest daleko? Może ktoś już ją oglądał i niepotrzebnie będziesz jechał.

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez przemekcrx » 27 sty 2018 08:37:48

drech napisał(a):A ja uważam, że problem wynika z niewłaściwego umiejscowienia czujnika (na wlocie do chłodnicy) i/lub niewłaściwej (za niskiej) temperatury załączania. Sam mam zamontowane elektryki i chyba nigdy mi się nie załączyły obydwa.
Natomiast jeżeli chodzi o pobór prądu, to na pewno nie przekracza 20A/wentylator, bo takie mam założone i się nie palą.

Zapnij lawetę i załaduj auto :grin: i zrób traskę włącz klimę i te sprawy :mrgreen: i chcę żebyś potwierdził te słowa które tutaj napisałeś...
Solo wszystko jest ok. problem się zaczyna gdy coś ciągniemy :D
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez tupek » 27 sty 2018 08:55:25

przemekcrx napisał(a):
drech napisał(a):A ja uważam, że problem wynika z niewłaściwego umiejscowienia czujnika (na wlocie do chłodnicy) i/lub niewłaściwej (za niskiej) temperatury załączania. Sam mam zamontowane elektryki i chyba nigdy mi się nie załączyły obydwa.
Natomiast jeżeli chodzi o pobór prądu, to na pewno nie przekracza 20A/wentylator, bo takie mam założone i się nie palą.

Zapnij lawetę i załaduj auto :grin: i zrób traskę włącz klimę i te sprawy :mrgreen: i chcę żebyś potwierdził te słowa które tutaj napisałeś...
Solo wszystko jest ok. problem się zaczyna gdy coś ciągniemy :D

Niestety taka jest prawda.
Dodatkowo jakieś wzniesienie i mamy smażing silnika.
Wiskoza cały czas pracuje i wymusza przepływ powietrza.
Elektryki stoją nieruchomo i dopiero załączają się przy odpowiedniej temperaturze.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez Cuba » 27 sty 2018 09:19:05

U siebie problem rozwiązałem bardzo szybko wywaliłem termostat założyłem dodatkowy czujnik i od tamtej pory jestem spokojny nie widząc wskazówki wychylającej się grubo ponad 100 st.C :? przy okazji wiem, że nie strzeli chłodnica, uszczelka pod głowicą. W zimie dłużej się grzeje po ok. 2/3 km przełącza się na LPG silnik przy mrozach nagrzewa się do ok.80/85 st C w lecie max 92 st. C wtedy dodatkowy czujnik załącza wentylatory. Ciągnąłem kemping, w terenie samochód pracuje praktycznie bez wyłączania, wentylatory włączają się dosyć często jednak po to są :D uznaję że system chłodzenia robiąc po swojemu mam bardziej sprawny i bezpieczny dla silnika niż wyszedł z fabryki, ekologię mam gdzieś bo i tak jeżdżę na gaziwie które jak wiecie jest 90% mniej trujące niż w ON i 60% Pb tak mówili w TVP :mrgreen:
Co ważne mam tylko jeden wlot powietrza przez atrapę, aku wymieniłem przy pierwszych przymrozkach po 5 latach zaczął ciężko kręcić.
Z tego co piszecie to 3.2i nie nadaje się to tego do czego został stworzony czyli ciągnięcia przyczep bo silnik się przegrzewa, przynajmniej wiadomo dlaczego z reguły biorą olej. Nikt nie odniósł się do chłodniczki, a szkoda bo to jedna z przyczyn grzania się silnika.
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez przemekcrx » 27 sty 2018 16:05:21

Cuba napisał(a):U siebie problem rozwiązałem bardzo szybko wywaliłem termostat założyłem dodatkowy czujnik i od tamtej pory jestem spokojny nie widząc wskazówki wychylającej się grubo ponad 100 st.C :? przy okazji wiem, że nie strzeli chłodnica, uszczelka pod głowicą. W zimie dłużej się grzeje po ok. 2/3 km przełącza się na LPG silnik przy mrozach nagrzewa się do ok.80/85 st C w lecie max 92 st. C wtedy dodatkowy czujnik załącza wentylatory. Ciągnąłem kemping, w terenie samochód pracuje praktycznie bez wyłączania, wentylatory włączają się dosyć często jednak po to są :D uznaję że system chłodzenia robiąc po swojemu mam bardziej sprawny i bezpieczny dla silnika niż wyszedł z fabryki, ekologię mam gdzieś bo i tak jeżdżę na gaziwie które jak wiecie jest 90% mniej trujące niż w ON i 60% Pb tak mówili w TVP :mrgreen:
Co ważne mam tylko jeden wlot powietrza przez atrapę, aku wymieniłem przy pierwszych przymrozkach po 5 latach zaczął ciężko kręcić.
Z tego co piszecie to 3.2i nie nadaje się to tego do czego został stworzony czyli ciągnięcia przyczep bo silnik się przegrzewa, przynajmniej wiadomo dlaczego z reguły biorą olej. Nikt nie odniósł się do chłodniczki, a szkoda bo to jedna z przyczyn grzania się silnika.

Nie miałeś 3.2 to głupot nie pisz :grin:
Mam sprawne Visco i ciągnę przyczepy max 3T bo na tyle pozwala mi hak i na sprawnym Visco i załączonej klimie nic się nie przegrzewa trzyma max 85....
Chcialem mieć ciszej :grin: to założyłem specjalie zrobioną na zamówienie aluminiowej chłodniucy już w spawanym kołnierzem na czujnik by założyć elektryki i powstał problem że elektryki nie dawały rady a wskażnik wędrował pod 100
I niestety wróciłem do Visco bo jest bezpieczniej dla silnika.
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez Cuba » 27 sty 2018 16:20:39

Pewnie ruszyło Cie przed ostatnie zdanie :D przecież nie ja narzekam na przegrzewający się silnik tylko poprzednicy.
Większa/odpowiednia chłodnica i visco z tego co wiem, a wiem (nie tylko frotki jeżdżą po świecie) daję radę w każdym przypadku, wentylatory do upalania i tyle :mrgreen:
Ps. Każdy zrobi jak uważa, najważniejsze to unikać niepotrzebnych problemów ... w sumie prostych do rozwiązania ;)
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez lysy » 27 sty 2018 18:51:45

przemekcrx napisał(a):Nie miałeś 3.2 to głupot nie pisz :grin:
Mam sprawne Visco i ciągnę przyczepy max 3T bo na tyle pozwala mi hak i na sprawnym Visco i załączonej klimie nic się nie przegrzewa trzyma max 85....
Chcialem mieć ciszej :grin: to założyłem specjalie zrobioną na zamówienie aluminiowej chłodniucy już w spawanym kołnierzem na czujnik by założyć elektryki i powstał problem że elektryki nie dawały rady a wskażnik wędrował pod 100
I niestety wróciłem do Visco bo jest bezpieczniej dla silnika.


Prawda :>: przy sprawnym visco można plac pozamiatać :mrgreen:
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez tupek » 27 sty 2018 21:44:48

lysy napisał(a):
przemekcrx napisał(a):Nie miałeś 3.2 to głupot nie pisz :grin:
Mam sprawne Visco i ciągnę przyczepy max 3T bo na tyle pozwala mi hak i na sprawnym Visco i załączonej klimie nic się nie przegrzewa trzyma max 85....
Chcialem mieć ciszej :grin: to założyłem specjalie zrobioną na zamówienie aluminiowej chłodniucy już w spawanym kołnierzem na czujnik by założyć elektryki i powstał problem że elektryki nie dawały rady a wskażnik wędrował pod 100
I niestety wróciłem do Visco bo jest bezpieczniej dla silnika.


Prawda :>: przy sprawnym visco można plac pozamiatać :mrgreen:

Sprawne wisco zamiata plac gdy się załączy, a jak działa cały czas to niestety jest uszkodzone.
Przy 3.2 wiskoza jest najlepszym rozwiązaniem i nic tego nie zmieni.
Problemem jest znalezienie sprawnej.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez lysy » 27 sty 2018 22:14:15

Pewne problemy, nawet medycyna rozwiązuję w prosty sposób. Wymiana na nowe.
Trzeba przestać być łowcą okazji na allegro, tylko kupić nowe sprawne :mrgreen:
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez tupek » 29 sty 2018 12:15:17

lysy napisał(a):Trzeba przestać być łowcą okazji na allegro, tylko kupić nowe sprawne :mrgreen:

Gdyby to było takie proste.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez mody1 » 02 lut 2018 08:41:46

Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez tupek » 02 lut 2018 20:18:33

Pewnie że bym brał...ale.
Jak będzie uszkodzone takie jak nowe które kupiłem w Polsce.
Musiałby być ktoś znajomy z ameryki, kto by złożył to wisco i przetestował.
Ryzyko kupna złego wisco - nowego lub używanego jest bardzo duże.
A najgorsze jest to że wico pokazuje swą skuteczność wtedy kiedy jet taka potrzeba a na wolnych obrotach raczej będzie ciężko aby się załączyło.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez przemekcrx » 03 lut 2018 11:32:47

tupek napisał(a):Pewnie że bym brał...ale.
Jak będzie uszkodzone takie jak nowe które kupiłem w Polsce.
Musiałby być ktoś znajomy z ameryki, kto by złożył to wisco i przetestował.
Ryzyko kupna złego wisco - nowego lub używanego jest bardzo duże.
A najgorsze jest to że wico pokazuje swą skuteczność wtedy kiedy jet taka potrzeba a na wolnych obrotach raczej będzie ciężko aby się załączyło.

Czyli nie znasz zasady działania sprawnego Visco ;) powinieneś kopa dostać bo było pisane już trylion razy :mrgreen:
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez tupek » 03 lut 2018 15:44:34

Ok.
Zimne wisko kręci się prawie równo z obrotami silnika, ale da się go zatrzymać ręką.
Gdy powietrze wylatujące z chłodnicy osiągnie odpowiednią temperaturę, w wikozie otwierają się zaworki z których olej jest rozprowadzany po kanalikach.
Efektem jest zwiększone tarcie wewnętrzne i sprzęgło reaguje identycznie z obrotami silnika aż do schłodzenia i zamknięcia zaworków.
Zasadę znam aż za dobrze i może dlatego nie odpowiadają mi nowe wiskozy które pracują na pół spięte.
Mi osobiście właśnie bardzo przeszkadza taka wialnia przy każdorazowym wzroście obrotów, a że mam automat to tym bardziej przeszkadza.
Jeżeli masz sprawne na 200% wisko, to z chęcią odkupię ;)
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez lysy » 03 lut 2018 18:56:59

Widzę że masz ogromną chęć poprawić inżynierów z Isuzu. Bardzo dobrze bo oni też nie ustrzegli się błędów tej konstrukcji. Rozumiem ze posiadasz odpowiednia wiedzę, doświadczenie i zaplecze techniczne aby przeprowadzić stosowne badania. Pewnie po badaniach zrobisz odpowiednie testy dla uzyskania homologacji. A to pamiętaj już krok od patentu.....
Jeśli oczywiście nie masz zamiaru tego robić, a też nie chcesz robić przysłowiowego druciarstwa sugeruje, kup nowe i ciesz się autem......sprawnym :mrgreen:
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez przemekcrx » 03 lut 2018 20:45:45

tupek napisał(a):Ok.
Zimne wisko kręci się prawie równo z obrotami silnika, ale da się go zatrzymać ręką.
Gdy powietrze wylatujące z chłodnicy osiągnie odpowiednią temperaturę, w wikozie otwierają się zaworki z których olej jest rozprowadzany po kanalikach.
Efektem jest zwiększone tarcie wewnętrzne i sprzęgło reaguje identycznie z obrotami silnika aż do schłodzenia i zamknięcia zaworków.
Zasadę znam aż za dobrze i może dlatego nie odpowiadają mi nowe wiskozy które pracują na pół spięte.
Mi osobiście właśnie bardzo przeszkadza taka wialnia przy każdorazowym wzroście obrotów, a że mam automat to tym bardziej przeszkadza.
Jeżeli masz sprawne na 200% wisko, to z chęcią odkupię ;)

Była okazja i kupiłem na aledrogo z troopera za 100zł i chodzi już 3 rok
Zaraz po odpaleniu nie zatrzymasz chodzi ok 40sekund do 1min na sztywno ,po tem zatrzymasz :mrgreen: oczywiście na zimnym.
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez tupek » 03 lut 2018 23:16:05

Szukam, ale jest ciężko, bo jakie bym nie kupił to albo zapięte albo nie załączające się.
Dziwi mnie że moja frota miała wisko które się nie zapinało i poprzedni właściciel nie zwrócił na to uwagi.
Cóż zrobić.. do czasu gdy nie znajdę sprawnego wisco muszę walczyć z elektrykami.

lysy napisał(a):Widzę że masz ogromną chęć poprawić inżynierów z Isuzu. Bardzo dobrze bo oni też nie ustrzegli się błędów tej konstrukcji. Rozumiem ze posiadasz odpowiednia wiedzę, doświadczenie i zaplecze techniczne aby przeprowadzić stosowne badania. Pewnie po badaniach zrobisz odpowiednie testy dla uzyskania homologacji. A to pamiętaj już krok od patentu.....
Jeśli oczywiście nie masz zamiaru tego robić, a też nie chcesz robić przysłowiowego druciarstwa sugeruje, kup nowe i ciesz się autem......sprawnym :mrgreen:

A tu nie wiem o co chodzi :niewiem:
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez przemekcrx » 04 lut 2018 10:08:33

Szukaj od 3.5V6 różni się tylko ilością łopat na smigle i cenowo jest taniej niż do froty :mrgreen:
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera 3,2 na co zwrocic uwage?

Postprzez tupek » 04 lut 2018 19:23:06

Dzięki.
To już zawsze jakieś pole do popisu.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Zakup kontrolowany



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron