Witamy !



A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Jesteś zainteresowany zakupem auta, masz pytania, a może interesuje Cię Frota, która jest daleko? Może ktoś już ją oglądał i niepotrzebnie będziesz jechał.

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez jrzeuski » 12 paź 2015 14:16:00

Jak kupujesz samochód, to wykupujesz OC na siebie. Nic nie musisz pisać o dotychczasowym, to broszka poprzedniego właściciela. I tak pewnie będzie wnioskował o zwrot części składki, która pozostała do końca okresu jego ubezpieczenia (1/12 za każdy miesiąc).
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez luki18 » 12 paź 2015 15:39:24

jrzeuski napisał(a):OC się odnawia automatycznie. Jako dług, jeśli nie zapłaci się składki. Dziwne, że w ogłoszeniu silnik ma 85KM. Może ma na to kwit z hamowni, ale fabrycznie było 115 :D Poza tym inne opony na przodzie niż na tyle. Rozmiar wydaje się ten sam, więc problemów być nie powinno. Jak słabo radzi sobie na benzynie to kwestia pompy albo elektryki czujników, do ogarnięcia niewielkim kosztem.

Zgadza się tylko ktoś pomylił jednostki i napisał ilość KW z dowodu nie myśląc aby zamienić jednostki 85 Kw = 115 KM :P
luki18
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 108
Dołączył(a): 27 cze 2013 08:31:09
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez dlaextremalnychpl » 12 paź 2015 19:43:33

Nie jestem do końca tego pewien, miałem auto co prawda z ważnym przez miesiąc oc gdy się skończyło opłaciłem tańsze w innej ubezpieczalni później okazało się, że płacę 2x oc... ;)

-- Dodano 12 paź 2015 20:48:14 --

Wracając do tematu auta, przyjmijmy że lpg jest tam od 2009 roku bo wtedy był rejestrowany w Polsce. Co z ciekawszych awarii może mnie czekać :D ? Silnik kolizyjny jest wiecie coś w tym temacie ?
dlaextremalnychpl
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 08 wrz 2015 11:30:57
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez jrzeuski » 12 paź 2015 19:49:56

Bezkolizyjny.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez Lukasz89 » 13 paź 2015 12:03:26

mandibul napisał(a):Lukasz89 kupiłeś już jakąś frotkę. Dawno nie przeglądałem tego działu, ale jeśli będziesz chciał znowu obejrzeć jakąś frotę w Warszawie to pisz. Na mechanice znam się amatorsko, ale zawsze mogę ocenić stan w porównaniu do mojej.



Cześc,
no narazie nic nie trafiłem a chwilowo nie mam czasu na poszukiwania (praca). Jakby cos sie trafiło w Wawie to napewno sie do Ciebie odezwe! Dzieki za propozycje :)
Lukasz89
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 02 lis 2014 20:09:21
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez dlaextremalnychpl » 15 paź 2015 17:10:25

Podpowiedzcie jeszcze coś w temacie przednich przegubów bo podobno "biją" przy mocnym skręcie. Nie jest to czasem coś ze skrzynią albo reduktorem? I kolejne pytanie jak padnie przedni przegub to da się zapiać skrzynie tylko na tył? czy w opcji 2kolowej ciągnie przód?
dlaextremalnychpl
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 08 wrz 2015 11:30:57
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez brum » 15 paź 2015 17:21:18

Przecież normalnie działa tylko tył. Jak padnie przegub to nie będzie napędu na przód.
Jak klikają na skręcie to przeguby. Jak coś strzela to sprzęgiełka.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez adrianee36 » 15 paź 2015 17:21:39

dlaextremalnychpl napisał(a):Podpowiedzcie jeszcze coś w temacie przednich przegubów bo podobno "biją" przy mocnym skręcie. Nie jest to czasem coś ze skrzynią albo reduktorem? I kolejne pytanie jak padnie przedni przegub to da się zapiać skrzynie tylko na tył? czy w opcji 2kolowej ciągnie przód?


WTF ? :shock:
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez dlaextremalnychpl » 18 paź 2015 11:16:01

Ok czyli przedni napęd jest dołączanym napędem w Nivie miałem stały a jak przedni padł to auto nie jechało, dopiero po zapięciu blokady na wszystkie koła jako tako jechał ;) Dlatego pytam jak w trasie się posypie to czy dojadę ;) A co do "sprzęgiełek" jestem zielony w tym temacie, zaraz odwiedzę dział mechaniczny ;) Dzięki za odp.
dlaextremalnychpl
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 08 wrz 2015 11:30:57
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez RudeBoy » 18 paź 2015 11:22:00

Weź człowieku poczytaj o samochodzie, który chcesz kupić i nie zadawaj tutaj takich pytań.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A sport 2.0. Kilka pytań przed kupnem :)

Postprzez Jake » 18 paź 2015 14:46:40

Niva ma permanetny naped na 4 koła, Frota ma stały napęd na tył, a przód dołączany wajchą.
W Nivie masz centralny dyferencjał (z opcją zblokowania wajchą), we Frocie dyferencjalu nie ma. (stad brak opcji "4WD Full Time" jak w Jeepie.) Przedni most dopinany jest na sztywno. Naped na 4 koła we frocie działa tak samo jak Niva z zablokowanym centralnym dyfrem.
Reduktor działa podbnie jak w Nivie. Tylko tam masz trzy osobne dzwignie, we Frocie sa tylko dwie. Normalna dzwignia biegow + druga dzwignia reduktora umozliwiajaca dopiecie przodu i zalaczenie reduktora.
Pozycje dźwigni sa takie:
2H - tylko tył 4x2
4H - 4x4
N - luz ( pozycja nie jest zaznaczona na gałce, ale znajduje sie w pół drogi miedzy 4H a 4L) - i tu nie pamietam, A2.0 ma inna skrzynie niz kazda inna Frota, czy pozycja Neutral jest w tym samym miejscu? Czy w ogole jest? - poprawcie jak sie myle.
4L - 4x4 + załaczony reduktor
Skrzynia rodzielcza dołacza lub odpina naped na przedni wał. W takim wypadku, przy wylaczonym napedzie na przod, toczace sie swobodnie po jezdni koła napedzaly by niepotrzebnie most i wał, ktory bylby niepolaczony ze skrzynia. Sprzegiełka umozliwiaja odlaczenie kół od półosi mostu, celem zmniejszenia oporów toczenia auta. Standardowo sa automatyczne, mozna zamontowac takze takie przelaczane recznie.
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Poprzednia strona

Powrót do Zakup kontrolowany



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron