Witamy !



Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Jesteś zainteresowany zakupem auta, masz pytania, a może interesuje Cię Frota, która jest daleko? Może ktoś już ją oglądał i niepotrzebnie będziesz jechał.

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez slawek50 » 21 wrz 2013 17:52:58

Odoll napisał(a):AVM HP są najbardziej dostępne w Polsce , nawet jak nie mają ich na półce to sprowadzą .
Używane Superwinche lub AISINy to "perełki" ale jak już masz brać używane to najpierw AISINy , dopiero jak nie będzie to Superwinche . Nie slyszałem żeby ktoś zajechał AISINy a mi się udało kupić Superwiche z pękniętym korpusem . Czekam tylko aż się kompletnie rozlecą i w pudełku czekają AVM HP :mrgreen:


Wielkie dzięki będę szukał bo w terenie będę się poruszał bo lubię przygode,góry, las ,grzyby itp. więc wcześniej czy póżniej będzie trzeba wymienić i na zaś można znaleść fakt AWM HP są dostępne w necie jest ich pełna dostępność ale już AISINy czy SUPERWICHE to inna bajka.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Polluks » 24 wrz 2013 05:25:15

Witam serdecznie! To mój pierwszy post i od razu prośba o poradę.
Stoję przed zakupem Frotki. Upatrzyłem sobie wersję B Long z końca produkcji. Przedział 2002-2004.
Na co zwrócić uwagę, jaki silnik wybrać? Będę jeździł po mieście i lekkim terenie (dojazd i poruszanie się po budowach nad wodą).
Z góry dzięki za pomoc.

Send my Sagem mx6
Polluks
 

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez JJKILLER » 24 wrz 2013 23:54:42

Polluks napisał(a):Witam serdecznie! To mój pierwszy post i od razu prośba o poradę.
Stoję przed zakupem Frotki. Upatrzyłem sobie wersję B Long z końca produkcji. Przedział 2002-2004.
Na co zwrócić uwagę, jaki silnik wybrać? Będę jeździł po mieście i lekkim terenie (dojazd i poruszanie się po budowach nad wodą).
Z góry dzięki za pomoc.

Send my Sagem mx6

1. Witamy i piszemy o sobie w innym dziale (podpowiem że chodzi o START)
2. Już o tym było kilka tysięcy razy, wystarczy się odrobinkę wysilić i poczytać - każda wersja ma swoje Zady i Walety...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Odoll » 25 wrz 2013 17:11:43

JJKILLER napisał(a):........... każda wersja ma swoje Zady i Walety...


Noooo , JJ :>: :D
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Polluks » 25 wrz 2013 19:30:55

Dzięki za pomoc. Już wybrałem. Wasze wskazówki są niocenione. Przepraszam, że się przywitałem...

Send my Sagem mx6
Polluks
 

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez adek » 30 paź 2013 14:56:54

kotxxd napisał(a):Prawda chłopaki nieźle mają fury pomotane tyle że frontek bardzo ubogo jeździ większość cywilna widziałem wywindowaną frotke b na ładnych at-kach i ostatnio rozmawiałem z przemiłą panią ze sporta a 2.0 i chwaliła się że lubi pośmigać w terenie ja niestety muszę odłożyć troche kasy i wtedy będe myślał o "wyprawie"
Tutaj link do Mogileńskiej relacji z rajdu mordor duszno :
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 0dWh5KGPeo


Witam kiedy to było?
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Opinia

Postprzez Mafijny007 » 30 sty 2014 22:07:46

Witam.
Zastanawia mnie widok sporej ilości negatywnych ocen odnośnie Frotki.....
W gruncie rzeczy czy to auto jest na prawdę tak bardzo awaryjne z małą dostępnością części zamiennych?? :cry2:
Spodobało mi się autko i czytam nieustannie o nim ale ciągle siedzi w głowie myśl czemu tyle osób go nie lubi.... :?:
Mafijny007
 

Re: Opinia

Postprzez Semir » 30 sty 2014 22:13:13

Dla mnie bzdura miałem B 2,2 DTI przez 5 lat nie miałem problemu z częściami czy nie wiadomo jakimi awariami. Większość to były zwykłe sprawy eksploatacyjne.

Dla czego ktoś nie lubi w tym kraju jest tak, że każdy krytykuje jak nawet nie ma pojęcia o co chodzi. Może być też tak, że ktoś trafił na skatowane auto i potem się sypie.
To nie wina auta tylko użytkownika tego sprzętu.

Jak dla mnie auto wdzięczne, praktyczne i mega bezpieczne. Jak by nie to że myślę o monterey na pewno kupił bym frotkę.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Opinia

Postprzez ali » 30 sty 2014 22:17:16

Mafijny007 napisał(a):Witam.
Zastanawia mnie widok sporej ilości negatywnych ocen odnośnie Frotki.....
W gruncie rzeczy czy to auto jest na prawdę tak bardzo awaryjne z małą dostępnością części zamiennych?? :cry2:
Spodobało mi się autko i czytam nieustannie o nim ale ciągle siedzi w głowie myśl czemu tyle osób go nie lubi.... :?:


Ja nie lubie malucha, Bemek i mercedesów - kazdy czegos nie lubi
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Opinia

Postprzez Mafijny007 » 30 sty 2014 22:22:22

ali napisał(a):Ja nie lubie malucha, Bemek i mercedesów - kazdy czegos nie lubi


Co racja to racja....
Jestem żółtodziobem i może kogoś wkurzam tymi pytaniami ale chcę się dowiedzieć jak najwięcej....
Nie mniej trzymam się ciągle z marzeniem o Frotce A Sport :D
Mafijny007
 

Re: Opinia

Postprzez kaitek » 30 sty 2014 22:30:58

Też mam B 2,2 DTI już piąty rok ,po zakupie trzeba było troche dolozyc ale teraz śmiga super. A co do czesci to nigdy nie miałem kłopotu z kupnem .Auto 10-12 letnie ma prawo sie zepsuć bo pokaż mi takie które sie nie psuje.
kaitek
 

Re: Opinia

Postprzez FFK » 30 sty 2014 22:37:37

A w wielu przypadkach to ludzie psują samochody przez nieodpowiednią eksploatacje, albo naprawy u "pana Mietka" w stodole, ponieważ naprawiał swojego starego ursusa i na mechanice się zna...
FFK
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 maja 2013 19:59:49
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Opinia

Postprzez Mafijny007 » 30 sty 2014 22:42:47

FFK napisał(a):A w wielu przypadkach to ludzie psują samochody przez nieodpowiednią eksploatacje, albo naprawy u "pana Mietka" w stodole, ponieważ naprawiał swojego starego ursusa i na mechanice się zna...


Dobre :>: :D
Ja mam nieocenionego wujaszka mechanika ze sporym stażem w tym zawodzie. Na pewno będę także omawiał pewne kwestie z nim :)
Jak już naprawiać to "z głową"....
Mafijny007
 

Re: Opinia

Postprzez Markon » 30 sty 2014 22:50:09

FFK napisał(a):A w wielu przypadkach to ludzie psują samochody przez nieodpowiednią eksploatacje, albo naprawy u "pana Mietka" w stodole, ponieważ naprawiał swojego starego ursusa i na mechanice się zna...

nie jeden taki ze stodoły ma większe pojęcie od takiego z aso
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Opinia

Postprzez bomba78 » 31 sty 2014 06:45:14

Markon napisał(a):
FFK napisał(a):A w wielu przypadkach to ludzie psują samochody przez nieodpowiednią eksploatacje, albo naprawy u "pana Mietka" w stodole, ponieważ naprawiał swojego starego ursusa i na mechanice się zna...

nie jeden taki ze stodoły ma większe pojęcie od takiego z aso

a to sie zgadza :)))
:guns: Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą :guns:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
bomba78
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 738
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 sty 2013 13:44:53
Lokalizacja: Warszawa-Włochy
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Opinia

Postprzez SKODA76 » 31 sty 2014 06:52:02

Frotki nie są złe, jak się napaliłeś na sporta to sobie takiego kup żebyś później nie żałował. Mam teraz "mieszane" uczucia po sprzedaży swojego :D
SKODA76
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1930
Obrazki: 0
Dołączył(a): 23 gru 2008 14:44:33
Lokalizacja: LUBELSKIE
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez slawek50 » 31 sty 2014 18:42:39

Powiem tak oglądam programy motoryzacyjne tvn turbo itp. Analizując obecne auta to cena, serwis ,dane techniczne dużo nie odbiegają od naszych frot a nie mówiąc już o przebiegach starsze modele jeżdżą ok. 800 000 a te nowe 300 000 i dupa auto szrot naprawy drogie diagnostyka również więc Froty uważam w stosunku do obecnych i innych aut terenowych za całkiem udane> Mam choć 2,5 TDS 98 r. long ale narazie naprawde nie narzekam troche problemów po poprzedniku było, poradziłem sobie z nimi i teraz dbam o FRONTUNIE LALUNIE tak moja żona ją nazwała i naprawde auto zrobiło się bardzo wdzięczne. Ekonomia jak narazie 9l/100 przy jeżdzie ok. 100km/h w mieście i w terenie co prawda teren narazie mało jeżdżone ale niedługo sezon jak dla mnie wędkarski więc ekstremalnej jazdy nie zabraknie a jakieś jazdy próbne zrobiłem i naprawde jastem mile zaskoczony. Więc nie ma co narzekać nowe auta spalanie jakieś tam BMW czy Audi w dislu o poj. ok. 2000 l to ok. 8-9 l/100 więc o czym mowa a części to pełno na alledrogo czy tablica pl. tak że nie ma czego się bać.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Mafijny007 » 31 sty 2014 18:54:23

:>: :>: :>: :>:
Jestem coraz bardziej przekonany :) Ostatnio nałogowo wręczy czytam o napędzie ( reduktor, dyfer itp.) chcę się jak najwięcej nauczyć ale już głowa pęka :D
Jak Wy to wszystko ogarniacie, że wiecie jak się zabrać do sprawy..... Chyba najważniejsza jest praktyka..... :dyskusja:
Mafijny007
 

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez slawek50 » 31 sty 2014 19:20:20

Mafijny007 napisał(a)::>: :>: :>: :>:
Jestem coraz bardziej przekonany :) Ostatnio nałogowo wręczy czytam o napędzie ( reduktor, dyfer itp.) chcę się jak najwięcej nauczyć ale już głowa pęka :D
Jak Wy to wszystko ogarniacie, że wiecie jak się zabrać do sprawy..... Chyba najważniejsza jest praktyka..... :dyskusja:

Zakupu swojej froty dokonałem też z wyboru w sierpniu 2013r. podobało się mi te auto i kupiłem teraz nie żałuję . Na forach piszą np. o 2,5 TDS long 1996-98 że silniki kupa że to i tamto ale jak się przyglądam awaryjności tych silników itp. eksploatacji to wnioskuje jedno jak się dba to się ma cudów nie ma i tyle ja osobiście polecam może jak i koledzy piszą jak disel to 2,8 td bo to silnik isuzu może sie mylę silniki ponoć dobre ale jak nawalą to lipa nie do naprawy 2,3 troche słaby ale daje rady troche awaryjny 2,5 tds też niby lipa ale jw. dbam mam jeżdżę i jest super. Moja ma klime, el. lusterka w skórze podgrzewane fotele przód , no i inne no i jak zapewniam jestem zadowolony konfort jazdy to wspaniała sprawa rodzinka otyła 4- os plus ja i zapewniam luz jazda luksus. Mnie pasuje i tyle. :1: :1: :1:
Poleca forum warsztat silniki i tam można poczytac o silnikach awaryjnościach disel, czy benzyna lpg,
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez adek » 02 lut 2014 18:35:53

Witam
Znowu w motorze ( 5/2014 z 27.01.2014) wypowiadają się na temat froty negatywnie :wsciekly: cytuję " nie polecają na asfalt" a na co polecają?- moim zdaniem się g.......w znają!!!
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakup kontrolowany



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości