Witamy !



Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Jesteś zainteresowany zakupem auta, masz pytania, a może interesuje Cię Frota, która jest daleko? Może ktoś już ją oglądał i niepotrzebnie będziesz jechał.

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Kosa » 02 lut 2014 21:07:19

ale napisali ze to typowa terenowka ma rame itd.. a jaka prawdziwa terenowka nadaje sie na dluzsze jazdy po asfalcie ;) a wogole to prezentowali frontere b sport
Kosa
 

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Galus » 02 lut 2014 21:41:47

Ja mam porównanie między swoją Frotką a Patrolem kolesia. Oba auta mają po 5 cali liftu tylko że on ma trochę większe koła. Ja swoją robię 300 km drogi z przelotową 100/110 a on misi zapasowy kręgosłup brać ze sobą. Niestety w terenie wymiata bardziej.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez slawek50 » 03 lut 2014 13:17:08

adek napisał(a):Witam
Znowu w motorze ( 5/2014 z 27.01.2014) wypowiadają się na temat froty negatywnie :wsciekly: cytuję " nie polecają na asfalt" a na co polecają?- moim zdaniem się g.......w znają!!!

Jeżdżę po asfalcie, betonie ,terenie. Po asfalcie jak latamy ok. 100km/h problemów nie ma naprawde komfort jazdy ok. W terenie wiadomo troche nierówności dołów przeszkód ale jak na moje potrzeby również ok. wypady na ryby, w góry i po okolicy tj. Przedgórze Sudeckie,Wlk. Sowa,Walim itd. daje rady żadna góra nie straszna narazie większego śniegu nie było,a jak troche było jazda na 4x4 daje poczucie bezpieczeństwa. a co piszą inni to piszą tak bo nie mają pojęcia o czym piszą i tyle ludzie mają SWOJE FROTKI DBAJĄ JEŻDŻĄ I DAJĄ RADY WYSTARCZY ZOBACZYĆ RELACJE Z ZLOTÓW I PRZEJAZDÓW TO NAPRAWDE ZA TĄ CENE tj. ok. 6tys-12tys terenówki na ramie porządnej się nie kupi. No i części nie są takie drogie (allegro, tablica itp.).Serwis również nie drogi byłem po zakupie na przeglądzie powymieniałem uszkodzone elementy zawieszenia i inne i nie było strasznie jak narazie koszt to ok. 1000 zł.z robocizną i częsciami. Więc chyba dobry egzemplarz mi się trafił i jestem :D :D :D :D :D
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez lychasc » 03 lut 2014 14:29:50

Też miałem 2,5 tds-a i naprawdę byłem z tego auta zadowolony. Co prawda robiłem w nim górę ale koszta były niewielkie mowa o częściach bo robocizna była moja i kolegi.
https://www.youtube.com/user/lychasc
Lift 2'', Body lift 2", MT 32'', Dragnon 12000 LBS, Snorkel, Amortyzator skrętu, Mosty z froty B, Zderzak na bazie Calmini
Avatar użytkownika
lychasc
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 405
Dołączył(a): 22 maja 2011 15:10:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Odoll » 03 lut 2014 20:44:57

Co WY pieprzyciwe :!: ..............................każdy żyd swuj towar chwali :niewiem:
Prawda jest taka że frota to "wuz drabiniasty" , komfort jazdy jak bryczką konną . Jazda takim klocem cały dzień po mieście to porażka a jak ktoś pisze inaczej to znaczy że nigdy czymś lepszym od poloneza nie jezdził .
Inna sprawa w terenie , tam frotka żeczywiście zaczyna pokazywać do czego została stwożona :>:
Bądźcie obiektywni a nie "poprawni politycznie" bo to forum frontery to TRZEBA o niej pisać tylko dobrze . WIELKI kloc , MAŁO zwrotny , MULASTY , zawieszenie TWARDE , Ten samochód po prost na miasto się NIE nadaje . Jak sie nie ma czego innego to i tym sie pojedzie , to prawda ale komfort jazdy i prowadzenia to ..................źle napisałem "komfort" to nie jest dobre określenie na jazde tym samochodem po mieście .
Uważam że ten artyuł w motorze opisuje prawdę obiektywną . Frota została tam porównana do samochodów z O WIELE bardziej komfortowym zawieszeniu które w mieście sprawdzą się O WIELE lepiej .
Prawdą też jest że ja LUBIĘ jeździć frotką i jak mam coś do załatwienia (a frota jest sprawna) to wsiadam i jade , ale na krutkie wypady , sklep i powrotem.Jak mam jeździć cały dzień po mieście (a zdaża mi się ) to wsiadam w płaszczaka bo O WIELE wygodniejszy jest i JUŻ .

Ps. Oczywiście jest to tylko moja opinia i można się z nią nie zgodzić ale (wiem że wsadziłem kij w mrowisko) racjonalne komentaże a nie "poprawne politycznie" poproszę .
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez szaman » 03 lut 2014 20:47:33

ojtam zaraz na komfort narzekasz =p ja samurajem pojechalem na podlasie (z krakowa) i jakos przezylem =p fakt ze podrodze nie wyprzedzilem nic innego jak traktory ale dalo sie i bylo lepiej niz smialem przypuszczac =p
Terenówka - samochód, który utknie tam, gdzie osobówka nie dojedzie =)
Avatar użytkownika
szaman
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 221
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 cze 2013 19:02:18
Lokalizacja: Kraków/Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Galus » 03 lut 2014 20:57:55

Może i się na miasto nie nadaje ale jak włączam kierunek i zmieniam pas to przeważnie mnie wpuszczają a i o wjechanie w kufer się nie boję. A jak latam Opelkiem żony to maja w :dupa: że się mruga. Ale to może ja jestem cham i się pcham.
Idąc tokiem Odolla potrzeba Patrola w las, Tico na miasto i Merca na autostrady. Mnie nie stać i dlatego latam Frotą wszędzie gdzie się da i gdzie muszę.
A co do komfortu to jeździłeś kiedyś współczesna terenówką na ramie. Komfort jak w naszych z lat 90.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Odoll » 03 lut 2014 21:05:39

Galus , OK ja się z tym wszystkim co napisałeś ZGADZAM W 100% . Ja tylko udowadniam że artykuł opisuje prawdę i nic po za tym :beer:
ps. A uwież mi że moja frotka z moim zdeżakiem robi takie wrażenie na mieście że nawet BUSy wymienkają , a niby takie cwaniaki :boss:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez szymon.ha » 03 lut 2014 21:18:20

Galus napisał(a): a i o wjechanie w kufer się nie boję..


W A jest jeszcze bak, ale w B go nie ma, i tego się obawiam właśnie aby ktoś czasem do mostu nie dojechał i go nie przestawił.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Galus » 03 lut 2014 21:33:15

Ja bardziej niż o dojechanie do mostu właśnie bał bym się o zbiornik a raczej o jego zawartość. Mam LPG w bagażniku a z niej wchodzą rurki miedziane tankowania i zasilania silnika. W momencie uderzenia w kufer nieciekawe było by połączenie łamanego żelaza z gazem, benzyną i instalacją elektryczną. Dlatego belka haka i pancerny zderzak to przydatne gadzety.
Lecz prześwit pod autem na kołach 31 i 5 calami liftu ładnie udostępnia wjazd pod auto.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez ali » 03 lut 2014 22:11:08

szymon.ha napisał(a):
Galus napisał(a): a i o wjechanie w kufer się nie boję..


W A jest jeszcze bak, ale w B go nie ma,


jak nie ma ?
Obrazek

:mrgreen:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez jrzeuski » 04 lut 2014 08:53:01

Galus napisał(a):Idąc tokiem Odolla potrzeba Patrola w las, Tico na miasto i Merca na autostrady. Mnie nie stać i dlatego latam Frotą wszędzie gdzie się da i gdzie muszę.
Jak się dobrze policzy to wychodzi, że opłaca się kupić płaskiego na miasto. Ale jest jeden warunek: Frota na ropę a płaski na LPG.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Komand » 04 lut 2014 09:03:23

jrzeuski napisał(a):Jak się dobrze policzy to wychodzi, że opłaca się kupić płaskiego na miasto. Ale jest jeden warunek: Frota na ropę a płaski na LPG.

Ja poszedłem inną drogą i na zimę mam bilet miesięczny na autobus a jak tylko pogoda pozwala to motorkiem popylam. Oczywiście mam tu na myśli codzienne dojazdy do pracy, wszędzie indziej jeżdżę Frotą.
I na komfort nie narzekam :)
Komand
 

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez jrzeuski » 04 lut 2014 09:08:45

Jak jadę Frotą, to też mam komfort. Psychiczny. Widzę wszystko z góry. Pancerne zderzaki z przodu i z tyłu uniezależniają mnie od wyczynów kierowców innych aut. Nie ma problemów ze zmianą pasa, wrzucasz kierunek i już masz miejsce. Nikt nie wymusza pierwszeństwa z podporządkowanej. A jak wylecę z drogi na zakręcie, bo opony poniosą, gdzie chcą, to napęd 4x4 lub wyciągarka pozwolą na nią wrócić :D Tylko pod dystrybutorem stres dopada.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez Galus » 04 lut 2014 11:05:54

jrzeuski napisał(a): Tylko pod dystrybutorem stres dopada.

Dlatego ja mam dwa auta z LPG. Zawszę stres troszkę mniejszy. Przy spalaniu średnio 15L gazu koszt jest jak 7,5-8 litrów beny.

-- Dodano 04 lut 2014 11:07:45 --

ali napisał(a):
szymon.ha napisał(a):
Galus napisał(a): a i o wjechanie w kufer się nie boję..


W A jest jeszcze bak, ale w B go nie ma,


jak nie ma ?
Obrazek

:mrgreen:


A widzę że zbiorniczek od Adama zamontowany fajniutko. Ja tylko bardzo proszę o dokładniejsze foto mocowania tablicy na kole i poprowadzenia przewodów. Jak co to może być na e-mail.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez jrzeuski » 04 lut 2014 11:37:04

Galus napisał(a):A widzę że zbiorniczek od Adama zamontowany fajniutko.
Wyrżnie tym bakiem parę razy o glebę przy zjeżdżaniu z garba i mu minka trochę zrzednie. A na załaczonym obrazku widać, że tak zjeżdża :D
Ja tylko bardzo proszę o dokładniejsze foto mocowania tablicy na kole i poprowadzenia przewodów.
Tablica na kole to dobry pomysł, ale myślę, że to tylko przygotowania to wywalenia fabrycznego zderzaka, bo ten to chyba ma już dość ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez slawek50 » 04 lut 2014 12:44:11

jrzeuski napisał(a):Jak jadę Frotą, to też mam komfort. Psychiczny. Widzę wszystko z góry. Pancerne zderzaki z przodu i z tyłu uniezależniają mnie od wyczynów kierowców innych aut. Nie ma problemów ze zmianą pasa, wrzucasz kierunek i już masz miejsce. Nikt nie wymusza pierwszeństwa z podporządkowanej. A jak wylecę z drogi na zakręcie, bo opony poniosą, gdzie chcą, to napęd 4x4 lub wyciągarka pozwolą na nią wrócić :D Tylko pod dystrybutorem stres dopada.

No i właśnie o tym pisze respekt do FROTEREK JEST I TYLE I o tym pisałem komfort jazdy jak dla mnie jest ja mieszkam w okolicy gór i już pare razy wyciągałem z rowów inne pojazdy i naprawde nie boję się tym autem jeżdzić. A tak na uwadze to mam czasami sposobność jeżdzić krajową dr, nr.8 Kudowa -Wrocław co na tej drodze się dzieje to sobie nie wyobrażacie, nie ma tygodnia żeby jakiś pirat czy też niewinne osoby cierpią w wypadkach samochodowych co chwila coś jak ktoś nie wierzy to niech zobaczy statystyki krzyże prawie co 2km. świadczą o śmierdelnych wypadkach. Tak jak dla mnie :) :) :) :>: :>: :>:
A mam pytanko do pana jrzeuski ile spala pana FROTKA BO MOJA NARAZIE BEZ MOTANIA I DODATKOWEGO BALASTU TO OK. 9L/100km.Jakoś zdzierżę wyprawy pod CPN.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez jrzeuski » 04 lut 2014 14:13:43

slawek50 napisał(a):A mam pytanko do pana jrzeuski ile spala pana FROTKA BO MOJA NARAZIE BEZ MOTANIA I DODATKOWEGO BALASTU TO OK. 9L/100km.Jakoś zdzierżę wyprawy pod CPN.
Moja 9 to nie paliła nawet jak ją kupiłem w wersji fabrycznej. 10-11 to była norma i to przy lekkim bucie. Także gratuluję udanego egzemplarza. Moja mi teraz wciąga ok. 14-15, ale to tak orientacyjnie, bo większość robi w terenie a tam jak jej zaleje za stówę, to parę godzin idzie się pobawić. Oczywiście jazdy to wychodzi raptem parę kilometrów, bo nie bawię się Frotą w turystykę, więc głównie stoi wklejona lub czekając na innych albo to ich wyciąga. Także patrząc na zegary to by pewnie wyszło 100/100 :D A teraz jeszcze doszła wyciągarka, więc silnika nie będę wyłączał na postojach, żeby uzupełniał pożarty przez nią prąd. W drodze na zlot zjadła mi 12,5/100 i to głównie dzięki autostradom, gdzie prędkość była 90-100km/h, bo więcej na tych kapciach pojechać to i strach i myśli nie słychać.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez renowator » 04 lut 2014 16:38:23

Witam. Wasze Frotki używacie do jazdy w terenie lub po czarnym. Myślę że ten samochód jest pojazdem który ciężko sklasyfikować. Mam tu na myśli ramę, reduktor, w miarę wysokie zawieszenie, które czynią z Frontery terenówkę. Prędkość przelotowa na szosowych oponach, buda kombi a więc pakowność sprawia, że jest autem rodzinnym. Ja swoją używam do pracy: jako ciągnik przyczepy. Ciągam stare mebelki praktycznie po całym kraju. Przyczepa spora(2.5 m wys. 3.0 m dł.) spalanie wychodzi w granicach 14 litrów LPG czyni z Frotki całkiem ekonomiczny wół roboczy. Opel Frontera jest więc autem wszechstronnym z możliwością rozbudowy według potrzeb. P.S Moja wypowiedź nie powstała z "poprawności politycznej" lecz z własnego doświadczenia i lektury Waszych postów. Pozdrawiam ubłoconych i wyplakowanych bo darzę was jednakim szacunkiem.
Błoto wciąga,błoto spaja,a najlepiej gdy po ja.. .
Avatar użytkownika
renowator
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 338
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 sty 2014 08:45:14
Lokalizacja: Dębe Wielkie k.Mińska Mazowieckiego
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Frontera, wady i zalety - opinie użytkowników

Postprzez slawek50 » 04 lut 2014 17:09:16

renowator napisał(a):Witam. Wasze Frotki używacie do jazdy w terenie lub po czarnym. Myślę że ten samochód jest pojazdem który ciężko sklasyfikować. Mam tu na myśli ramę, reduktor, w miarę wysokie zawieszenie, które czynią z Frontery terenówkę. Prędkość przelotowa na szosowych oponach, buda kombi a więc pakowność sprawia, że jest autem rodzinnym. Ja swoją używam do pracy: jako ciągnik przyczepy. Ciągam stare mebelki praktycznie po całym kraju. Przyczepa spora(2.5 m wys. 3.0 m dł.) spalanie wychodzi w granicach 14 litrów LPG czyni z Frotki całkiem ekonomiczny wół roboczy. Opel Frontera jest więc autem wszechstronnym z możliwością rozbudowy według potrzeb. P.S Moja wypowiedź nie powstała z "poprawności politycznej" lecz z własnego doświadczenia i lektury Waszych postów. Pozdrawiam ubłoconych i wyplakowanych bo darzę was jednakim szacunkiem.

8:) 8:) 8:) i właśnie o to chodzi jeżdzi nie zawodzi nie nawala jak te nowe dobre póki nowe zobaczymy te obecne super terenówy za 10-lat zobaczymy czy przeżyją tyle co nasze?????

-- Dodano 04 lut 2014 17:13:54 --

jrzeuski napisał(a):
slawek50 napisał(a):A mam pytanko do pana jrzeuski ile spala pana FROTKA BO MOJA NARAZIE BEZ MOTANIA I DODATKOWEGO BALASTU TO OK. 9L/100km.Jakoś zdzierżę wyprawy pod CPN.
Moja 9 to nie paliła nawet jak ją kupiłem w wersji fabrycznej. 10-11 to była norma i to przy lekkim bucie. Także gratuluję udanego egzemplarza. Moja mi teraz wciąga ok. 14-15, ale to tak orientacyjnie, bo większość robi w terenie a tam jak jej zaleje za stówę, to parę godzin idzie się pobawić. Oczywiście jazdy to wychodzi raptem parę kilometrów, bo nie bawię się Frotą w turystykę, więc głównie stoi wklejona lub czekając na innych albo to ich wyciąga. Także patrząc na zegary to by pewnie wyszło 100/100 :D A teraz jeszcze doszła wyciągarka, więc silnika nie będę wyłączał na postojach, żeby uzupełniał pożarty przez nią prąd. W drodze na zlot zjadła mi 12,5/100 i to głównie dzięki autostradom, gdzie prędkość była 90-100km/h, bo więcej na tych kapciach pojechać to i strach i myśli nie słychać.

No ogłądałem właśnie foty z motania wyciągarka przód itd. niezła robota. No ja narazie początkujący z Frotką więc miałem obawy ze disel że 2,5 TDS że to szajs ale co tam jakoś się turlam jeżdżę no jest jak jest :beer: narazie nie widzę wad. To moje prywatne zdanie Takie chciałem mam i wogóle na ryby pasuje.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakup kontrolowany



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości