Witamy !



Wielosezonówki czy letnie i zimowe

Wszystko co dotyczy bucików dla naszych frotek

Wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez paproch » 31 sie 2009 09:30:52

bardzo proszę o poradę osób doświadczonych. Większość z Was ma frontery od wielu lat i bez problemu rozwiąże mój problem. szykuję się do zakupu zimówek. ale może lepiej kupić wielosezonówki? jeżdżę głównie po asfalcie i w mieście ale też często po polach i łatwych terenach. normalne użytkowanie jako auto rodzinne i na małe wypady za miasto. jakie więc opony kupić. mam 235/70 R16. pomóżcie zółtodziobowi :wink:
szukam opon do powiedzmy ok 600 zł/szt
paproch
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez maciar » 31 sie 2009 18:49:21

mam goodyear hp i deszcz śliskie śnieg śliskie a w trawie lepsze jak łyżwy niema dobrej wielosezonowej gumy.Takie moje zdanie tylko 2 komplety
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez brum » 31 sie 2009 19:22:33

BFG AT bardzo dobra opona, ja polecam ja każdemu mi się na niej znokomicie jeździ, a w terenie też niczego sobie 8)
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez paproch » 31 sie 2009 20:19:49

no i właśnie się skłaniam ku nim.. powoli przebijam sie przez 33-stronicowy stos wiedzy w temacie "opony". w życiu nie widziałem aż takich rozbieżności jeśli chodzi o opinie co do opon :shock: :dyskusja: :D
paproch
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez bardzin » 31 sie 2009 20:39:30

BRUM ma racje kupuj AT-ki i już
ja jeździłem na nich cały rok i dawały rade, jak będzie lód to i zimówka nic nie da.
A na AT-kach to i w zimę w góry do chatki jeździłem i dawały rade.
bardzin
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez Ewa » 31 sie 2009 22:55:36

brum napisał(a):BFG AT bardzo dobra opona, ja polecam ja każdemu mi się na niej znokomicie jeździ, a w terenie też niczego sobie 8)

Potwierdzam :) ponad 2 lata na takich pomykam i jako oponki "na stałe" są super :>:
Oczywiście jeśli ktoś ma "nieograniczoną" :wink: ilość miejsca na trzymanie wielu kompletów oponek, oraz chęci na ich wielokrotne przekładanie, to można dobrać oponki na "każdą okazję"... Jednak dla leniwców oraz oszczędzających miejsce w garażu :mrgreen: polecam te same co brum
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez sniper » 01 wrz 2009 12:31:16

BFG AT bardzo dobra opona, ja polecam ja każdemu mi się na niej znokomicie jeździ, a w terenie też niczego sobie

Potwierdzam, 2 zimy przejeździłem i lepszej opony nie znajdziesz. :1:
sniper
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez Reeno » 10 wrz 2009 12:28:15

Dokleje się do tego tematu z moim pytaniem bo prawie to samo ;)

Mam Good Year Wrangler HP 245/70A16 - czy to są opony uniwersalne czy letnie/zimowe?
I od razu... jak mozecie wyjasnic co w ogole oznaczaja te parametry?

Good Year Wrangler HP - to chyba nazwa i model opony?
245 - to sa mm "wysokosci" ?
70 - mm szerokosci?
A - nie mam pojecia, widzialem ze pisaliscie tez "R"
16 - mm bieżnika ?

Jak juz pisalem malo doswiadczenia mam z motoryzacja, ale duzo checi do poglebiania wiedzy! :P takze moge czasami zadawac "retoryczne" pytania i prosze o wyrozumialosc ;)
Reeno
 


Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez Reeno » 10 wrz 2009 13:08:40

Ok... teraz troche rozumiem thnx ;P

... Google mowią, że te z literką "R" są "all weather" czyli całoroczne... ale nadal nie wiem o co chodzi z "A"... a moze "A" oznacza "All weather" ? :oops:
Reeno
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez steele » 10 wrz 2009 14:22:55

"All weather" powinny chyba mieć oznaczenie M+S czyli, że są z mieszanki przygotowanej do jazdy w każdej porze roku.
steele
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez kasalka » 10 wrz 2009 22:11:13

Oznaczenie M+S (miękka mieszanka gumy czy coś takiego) jest na oponach zimowych, normalnie dla osobówek. Natomiast nie wiem dlaczego na oponach większych takich jak do pojazdów 4x4 oznaczenie M+S jest też na oponach letnich.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez brum » 10 wrz 2009 22:38:44

M + S - (Mud + Snow) błoto i śnieg, oznaczenie wymagane na oponach zimowych i całorocznych.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez Reeno » 10 wrz 2009 23:12:48

Mhm... ale co z oznaczeniem "A" na moich oponach? :P
Reeno
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez paproch » 11 wrz 2009 07:13:45

szczerze powiedziawszy ja się nie spotkałem z literką A w takim zestawieniu ale znawcą opon nie jestem. a sam jestem ciekawy co to może być :o :)
paproch
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez FROTERKA » 11 wrz 2009 11:46:10

Reeno napisał(a):Mhm... ale co z oznaczeniem "A" na moich oponach? :P

Twoje A mi nie dawało spokoju więc zadzwoniłam do firmy janpol i miły pan mi powiedział, że nie ma takiej możliwości, żeby było A. Literka R znaczy natomiast promień felgi. Jak w matematyce r - promień.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez Reeno » 11 wrz 2009 12:06:01

Hmmm.... widocznie znowu coś źle "wyzoomowałem" :oops: Dzisiaj zerkne już na żywo...

a swoją drogą jeśli mam "R" i google nie kłamie to są to jednak "all weather" :)
Reeno
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez paproch » 11 wrz 2009 13:24:03

niestety :cry:
R mają wszyscy ponieważ obecnie produkowane opony mają wyłącznie konstrukcję radialną (a to właśnie oznacza literka R; znaczek "-" oznacza diagonalna)
a opony całoroczne mają oznaczenie M+S
paproch
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez paproch » 11 wrz 2009 13:25:23

poczytaj sobie jeszcze tutaj, może coś nowego znajdziesz :)
http://www.okazje.info.pl/porada/motory ... opony.html
paproch
 

Re: wielosezonówki czy letnie i zimowe

Postprzez Shaker » 29 wrz 2009 09:46:23

Opony tylko dwa komplety jak coś jest do wszystkiego do jest do :dupa: BF AT sa do asfaltu i do błota i sniegu. Ale na asfalcie są gorsze od Long tail, w błocie od MT a w sniegu od winter slalom. Zimuwka się ślizga na lodzie prawda ale poślizg jest na odcinku 50m a nie 70m A to wydaje mi się ma znaczenie. Żeby faktycznie stwierdzić różnicę to trzeba postawić dwa obok siebie na tym samym odcinku i potestować. Ja mam taki super odcinek jest to mój wyjazd z domu i chętnie się zakładam zimą z każdym o flaszeczkę kto ma jakieś dziwne teorie na temat napędów 4x4. (np że BMW X3 to terenówka :D :D :D :D :D i miał zimówki ) I powiem szczerze mam frote na zimowych i jeepa też. Frota sobie radzi a jeep jedzie jak po asfalcie. A le gdy założyłem do jeepa Pirelli Scorpion M+S to się okazało że jeep dojechał do 1/3 podjazdu a potem kiszka, musiałem go frotą wyciągać po godzince miałem w jeepie zimówki i już był luz. Tak więc przy odrobinie rozsądku to frotą można zimą i na letnich walić i też pójdzie zależy kto po czym jeździ.
Shaker
 

Następna strona

Powrót do Koła felgi opony



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron