Witamy !



Woda na masce, czy to wina opony?

Wszystko co dotyczy bucików dla naszych frotek

Woda na masce, czy to wina opony?

Postprzez janusz64 » 13 paź 2009 00:05:39

Mm taki nietypowy problem.Jadąc drogą wystarczy nieduża kałuża i cała woda na przedniej szybie.W poprzedniej frocie tego nie miałem,woda szła na boki.Jeż drze samochodami 28l ale tego zjawiska nie rozumie.Ma ktoś z kolegów i koleżanek taki przypadek. :?:
janusz64
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez wikked » 13 paź 2009 00:50:11

moja też bierze wszystko na szybę- to już stało się dla mnie normalne
wikked
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez janusz64 » 13 paź 2009 01:08:54

Ale coś w tym jest.podgadałem pod spód czy czasami nie jest to wina jakiś osłon,ale nic nie widzę.nie wiem jak u ciebie ,ale u mnie na asfalcie nie wieka kałuża prawie żadna,a na szybie jak ktoś by mi z wiadra chlusną.
janusz64
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez wikked » 13 paź 2009 01:16:20

Przedtem jak miałem seryjny przód było tak samo, teraz to tylko lampy zostały orginalne :D. Wyjścia masz dwa albo sie przyzwyczaić albo zmienić auto. Ja osobiście widzę w tym plusy- mycie szyb i dachu gratis.
wikked
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez janusz64 » 13 paź 2009 01:23:12

w sumie masz racje,do spryskiwacza zawsze zapominam wody nalać,wystarczy niechać w kałuże.
janusz64
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez Pawel » 13 paź 2009 04:59:09

Musisz jeździć z wiatrem... :mrgreen:
Wydaje mi się, iż to konstrukcja przedniego zwisu, i może opon, powoduje takie zachowanie się rozchlapywanej wody. Miałem tak przy Matadorach AT i seryjnym zawieszeniu...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez FROTERKA » 13 paź 2009 09:06:17

Malutkie kałuże nie ale duże zawsze lecą mi na szybę. W osobówkach tak nie było więc doszłam do wniosku, że to taka specyfika auta 4x4.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez janusz64 » 13 paź 2009 10:12:20

Myślę że kolega ma racie .w poprzedniej miałem koła 15c wielosezonowe i węższe.w tej 16c na 255 zimówki z lichym bieżnikiem.Myślałem że tylko ja mam taki wynalazek,ale jak tak to nie będę se głowy zawracał.W każdym bać razie dzięki :D
janusz64
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez brum » 13 paź 2009 14:15:16

W osobówkach cała wodo która idzie w przód poprostu myje zderzak od środka, we Frotce tak się nie da bo za wysoko jest, możesz ją obnizyć wtedy nie bedzie chlapać :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez janusz64 » 13 paź 2009 14:49:16

Niby tak.ale poprzednią miałem taką samą ,92r 2,3D.Nadwozie to samo,jedynie to że była z tyłu na resorach,co raczej nie ma nic do rzeczy.no i koła 15c.morze jest tak jak mówisz,ta jest na 16ci może i jest coś wyższa i dlatego się tak dzieje.Albo mam jeszcze jedno wyjście,w końcu to angol będę jeździł lewą stroną a po środku kałuż raczej nie ma :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
janusz64
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez Wookash » 13 paź 2009 16:12:56

Przyczyna jest wysoki przod ktory nie wylapuje wody. Co do poprzedniej froty moze miales inny bieznik ktory powodowal lepsze jej odbieranie. Ja sie tam juz przyzwyczailem do chlapania i nawet mi sie to podoba :) i jak widze kaluze to juz wczesniej odpalam wicieraczki :).

Pozdr.
Wookash
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez janusz64 » 13 paź 2009 16:52:07

Dzięki koledzy za wyjaśnienia.Już myślałem że trafiłem na wraka.Bo miałem z nią trochę zamoty.Mianowicie jadąc nią Anglia. Niemcy trochę ściągało ale po za tym ok.Wjechałem do Polski i zaczęło mną rzucać jak szmatą.myślałem że nie dojadę.Pojechałem na stacje diagnostyczną i okazało się;amory ok.zawieszenie ok.zbieżność ok.byłem załamany,po tygodniu zmieniłem opony z tyłu do przodu i problem się skończył. To tak na marginesie jak by się komuś zdarzyło.Sam nie dowierzam wyglądały ok.a już miałem pół auta wymieniać.
janusz64
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez Wookash » 13 paź 2009 21:02:04

A moze wystarczy je wywazyc opony przod sa do skrecania i jak zaczely bic to i rzucalo.

Pozdr.
Wookash
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez janusz64 » 13 paź 2009 21:58:34

opony zmieniłem są wyważone .bicia nie było zero drgań kierownicy.to się działo na nierównościach a przede wszystkim na koleinach,mogło być 30 na godz.Jestem kierowcą zawodowym,jeżdżę od 82rok ,mój zawód wyuczony kierowca mechanik,i porostu nie dowierzam że opony robiły taki problem.ale jak to w kiepskich;są rzeczy które nie śniły się nawet fizjologom.
janusz64
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez Wookash » 14 paź 2009 00:15:24

Piszesz tak "Wjechalem do Polski..." moze to nasze drogi byly powodem twoich problemow :killer:

Pozdr.
Wookash
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez janusz64 » 14 paź 2009 14:24:14

Sam już nie wiem,namotali żeście mi,muszę przeanalizować to,może jechałem na drugim gzie i mi się tak tylko zdawało. :P
janusz64
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez sosna28 » 15 paź 2009 14:14:00

Przyczyna chlapania wody jest prostra :).
Frontera jako prawdziwy samochód terenowy :bike: osiąga tzw. prędkość wody i dogania rozpryśnięte przez siebie kałuże. Tak jak samoloty naddźwiękowe osiągają prędkość dźwięku.
sosna28
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez STRUNA » 15 paź 2009 16:43:43

W koleinach, przy nieco szerszych oponach często Frotą rzuca przez rozstaw osi.
STRUNA
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez wild » 15 paź 2009 19:35:31

To chlapanie ma ścisły związek z oponą. Jak zakupiłem frotkę, miała opony HP trochę podjechane. Nawet najmniejsza kałuża, a ja miałem schlapane szyby. Podobnie jak opisywał Wookash, czaiłem się już przed kałużą z odpaleniem wycieraczek :) . Myślełem, że wysokie nadkola i wogóle, auto terenowe to tak ma być. Było tak do momentu wymiany opon na nowe... :shock: ! Ja pod kałużę a tu nic! Następna na szybkości a tu nic! Wniosek, mamy opony szerokie np. 245 i jeśli nie odprowadzi dobrze wody, to mamy kałużę na przedniej szybie. Wszystko.
wild
 

Re: HLAPANIE WODY

Postprzez janusz64 » 15 paź 2009 20:23:45

No właśnie . a ja mam opony 255 bieżnik 8mm,i jest jak mówicie chlapie i nosi po koleinach,czyli tak musi być. :twisted:
janusz64
 

Następna strona

Powrót do Koła felgi opony



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości