Witamy !



AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Wszystko co dotyczy bucików dla naszych frotek

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez steele » 21 lis 2009 22:18:09

Wookash napisał(a):100% asfalt - AT
50% asfalt - 50% asfalt - AT/MT
20% sfalt - 80% teren - MT

Pozdr.

80% asfalt - 20% teren - BFG Long Trail :)
steele
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez ktoś » 21 lis 2009 22:21:06

wikked napisał(a):to ja też 2 grosze wrzucę:
...po pierwsze KM2 to syf a nie opona terenowa każdy kto miał KM1 na aucie i ma teraz KM2 wie że ta opona nawet nie stała koło MTka, została wyprodukowana żeby była cichsza i bardziej przyczepna od typowych opon MT a konkretnie modelu KM i wyszedł z tego mega niewypał.

tak się składa że miałem KM, mam KM2 i jestem nieco innego zdania. @wikked próbowałeś te 2 opony na swoim aucie? U mnie to porównanie bezpośrednie bo przesiadłem się z jednej opony na drugą...jedyne co mogę powiedzieć to to że niestety zakleja się trochę szybciej od starej KM. Mimo tego nie widać wyraźnego braku trakcji w błocie porównując do starej. Nadrabia za to w piasku, gdzie KM był słabszy. Jeżeli chcemy robić na tej oponie długie przeloty po czarnym przy wyprawach(mój plan) to mniejszy chałas jest niewątpliwą zaletą tej gumy.
...ale jedno jest pewne chcemy porządnego mteka, a nie namiastkę kupmy simexa czy maxicrossa bo to jest opona w błoto, a nie popierdółka :mrgreen:
ktoś
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez STRUNA » 21 lis 2009 22:42:48

zgadza sie. ale nie syf, ludzie kochani, za mocne słowa nieco bo to drażni.
STRUNA
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez wikked » 21 lis 2009 22:47:16

syf to syf a teren to teren a nie przejażdżka po szutrze i to jeszcze suchym. Poza tym temat był o wyborze opon- tyle.
@ktoś miałem i jeździłem. Właśnie o robotę w błocie mi chodzi, zaklejają się jak ATki- na gładko. Na asfalt mnie nigdy nie interesowały. Chodzi mi o to że porównując cenę AT do MT to nie wychodzi to kolorowo i szkoda kasy tylko po to żeby mieć MTka.
wikked
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Wookash » 21 lis 2009 22:59:43

Ja tam nie zamierzam si4e z nikim klocic mam swoje zdanie i szanuje zdanie kazdej innej osoby kazdy z nas ma inne doswiadczenia z oponami i samochodami i wyrazamy tutaj wlasne opinie a czytajacy po przeczytaniu powinien wysunac wlasne wnioski. Takze porownywanie mas samochodu jednego i drugiego nie jest tu na miejscu bo postawisz nawet 2 rozne froty obok siebie i beda inaczej wazyly. Powiem tylko jedno ladzianke mialem mocno zmotana i wazyla wiecej niz seria. Co do moich progow porzadna gruba rura krecona do ramy juz nie pamietam czy na 2 czy 4 sruby nie wiem jak jest w serii wiec nie powiem czy mam serie czy nie. Na ladziance mialem takie oponki http://www.janpol4x4.pl/produkt/index.php?id=122 (chodzi o bieznik) w rozmiarze 205/85/16 i jesli chodzi o wode naprawde nie zauwazalem aquaplaningu bieznik okolo 2cm wiec woda miala gdzie wejsc. Prawda na ubitym sniegu potrafily sie slizgnac ale to i zimowka zrobi. Ale jak sie wgryzly to juz szlo a zimowka nie zmasakruje ubitego sniegu. Do dzis pamietam miny wypasionych SUV'ow na swiatlach przy duzej ilosci sniegu zaraz po opadach jak ja juz zdarzylem zjezdzac ze skrzyzowania jak oni dopiero w polowie byli. Pozniej mnie wyprzedzali ale to inna bajka lada to nie bolid na wyscigi.

Na koniec proponuje wrzucic troche na luz i nie pienic sie i nie uzywac mocnych slow toz tylko dyskusja a nie klotnia i odsylam do pierwszych moich zdan tego postu.

Pozdr.
Wookash
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez ktoś » 21 lis 2009 23:05:46

dla mnie opona ma być jednym ze środków do celu, nie celem. Każdy za siebie musi zdecydować jak, gdzie będzie jeździł. Ciężko na błoto sięgające kalmki wybierać popierdółki typu KM, KM2, KL-71, Y.Geo., Maxxis Mudder, GY MT/R natomiast po polnych drogach i miejskich krawężnikach jeździć na Simexie, Super Swamper Bogger czy MCross...i tutaj dopatruję się logiki w tej dyskusji, bo każda z tych opon ma swoje zalety tam gdzie nei ma ich inna i na odwrót...czy jakoś tak :mrgreen:
ktoś
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez wikked » 21 lis 2009 23:14:16

ktoś napisał(a):dla mnie opona ma być jednym ze środków do celu, nie celem. Każdy za siebie musi zdecydować jak, gdzie będzie jeździł. Ciężko na błoto sięgające kalmki wybierać popierdółki typu KM, KM2, KL-71, Y.Geo., Maxxis Mudder, GY MT/R natomiast po polnych drogach i miejskich krawężnikach jeździć na Simexie, Super Swamper Bogger czy MCross...i tutaj dopatruję się logiki w tej dyskusji, bo każda z tych opon ma swoje zalety tam gdzie nei ma ich inna i na odwrót...czy jakoś tak :mrgreen:

jasne że masz rację, ale bez przesady że MTek robi jak zimówka i ma mniejszy poślizg na wodzie.
wikked
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez madziam » 21 lis 2009 23:15:36

ktoś napisał(a):dla mnie opona ma być jednym ze środków do celu, nie celem. Każdy za siebie musi zdecydować jak, gdzie będzie jeździł. Ciężko na błoto sięgające kalmki wybierać popierdółki typu KM, KM2, KL-71, Y.Geo., Maxxis Mudder, GY MT/R natomiast po polnych drogach i miejskich krawężnikach jeździć na Simexie, Super Swamper Bogger czy MCross...i tutaj dopatruję się logiki w tej dyskusji, bo każda z tych opon ma swoje zalety tam gdzie nei ma ich inna i na odwrót...czy jakoś tak :mrgreen:


Toż to właśnie napisałam w pierwszym swoim poście na ten temat. Skoro chłopak pisze, że będzie jeździł po czarnym, to nie ma sensu go przekonywać do MT-ków. I chyba nikt nie powie, że jest inaczej.
madziam
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez oposs » 22 lis 2009 06:58:03

ktoś napisał(a):KM, KM2, KL-71, Y.Geo., Maxxis Mudder, GY MT/R

ktoś napisał(a):jeździć na Simexie, Super Swamper Bogger czy MCross

:dupa: nawet nie wiedzialem ze taki wybor opon jest :roll: :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez STRUNA » 22 lis 2009 10:34:20

wikked, nie ma się co stroszyć, Twoje auto, Twoje opony, Twój wybór. Ty wolisz w błoto co innego ale inny woli w miasto co innego. i nie ma tak że jedne najlepsze i już, każdy ma swoje zdanie i szanuj je.
STRUNA
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez ktoś » 22 lis 2009 18:09:04

oposs napisał(a)::dupa: nawet nie wiedzialem ze taki wybor opon jest :roll: :mrgreen:

no co ma nie być, obudź się facet :glaszcze: żyjesz w głębokiej fazie kapitalistycznego snu :mrgreen:
ktoś
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez oposs » 22 lis 2009 18:32:52

ktoś napisał(a):no co ma nie być

:roll: a te simexy to na pewno opony do auta sa? :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez ktoś » 22 lis 2009 19:05:29

a to już co kto lubi, fantazja kupujacego jest jedyna graniaca :mrgreen: myśle że jak kogoś stać to śmiało można używać w ciagnikach, taczkach, wóżkach sklepowych, widłowych, spacerówkach...lecimy dalej z tematem :roll:
ktoś
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez oposs » 22 lis 2009 19:25:35

Jak to dobrze madrego o rade poprosic :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez ktoś » 22 lis 2009 20:40:51

no wiesz 2 fakultety zobowiązują mnie do udzielania tylko fachowych porad :mrgreen: Przepraszam również z góry za moją nieuwagę post wyżej. Nie dodałem do listy: rowerów i wózków z hot-dogami :roll:
ktoś
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez wikked » 22 lis 2009 21:07:58

STRUNA napisał(a):wikked, nie ma się co stroszyć, Twoje auto, Twoje opony, Twój wybór. Ty wolisz w błoto co innego ale inny woli w miasto co innego. i nie ma tak że jedne najlepsze i już, każdy ma swoje zdanie i szanuj je.

Szanuję ale sorry jak słyszę/ czytam że MTek robi na asfalcie lepiej niż szosówka albo w zimie na zaśnieżonych jezdniach lepiej niż zimówka to już ciut za dużo dla mnie. Tylko tu się "stroszę" (nawiasem mówiąc bardzo mi się to określenie spodobało ;) ).
wikked
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Pawel » 22 lis 2009 21:38:46

Wtrącę... Bylem dziś na poligonie testować "nowy" silnik i był ze mną kolega Shaker, on ma KM2 na XJ 2,5tds (VM) i w błotnisto-gliniasto-trawiastej mazi robiły świetnie...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez lukask » 30 lis 2009 21:20:06

Jeżdżę po mieście do pracy i kiedy tylko sie da w teren i nie kupię nigdy nic innego niż MT one w terenie dają tyle frajdy, że żaden ATek ich nie zastąpi :D
lukask
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez kondi » 10 gru 2009 12:55:37

panowie powiedzcie mi jakie przebiegi średnio sie robi na oponkach typu AT a jakie na MTkach bo jestem na kupnie oponek i nie wiem jakie kupić niby więcej po aswalcie sie śmigać będzie ale jak już czasem w teren sie wiedzie to At chyba nie da rady.... :)
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Wookash » 10 gru 2009 13:47:23

teren pojecie wzgledne. dla jednych to droga szutrowa dla innych bloto po klamki zalezy co masz na mysli.
Wookash
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Koła felgi opony



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość